User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Camdaki taş izlerini giderme

BlackEmperor
    Misafir

Camdaki taş izlerini giderme

beyler kaputtaki izleri bi şekil giderebiliyoruz ama cama isabet etmiş taş izlerini nasıl giderebiliriz? Uyuz olduğum durum da sileceklere takılıp o kısımları tam silemiyorsun ve en gıcık tarafıda çıtır çıtır takılıp ses yapması. Cam macunu gibi bi ürün vardı cam çatlakları için böyle bi ürün amatör kullanım için bulabilir mıyız

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaskodan değişeceksin. Başka çaresi yok. Hele hele silecek izleri

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siteden bir arkadaşın camında uygulamalı şekilde görmüştüm

camı eritip o bölgye döküyorlar 1 kaç damla ve özel eldivenle düzlüyor bu sayede çatlama ve kırık ilerleyemiyor ancak iz kalıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Derin ve uzun süreli olmayan izleri kapatabilmek mümkün yaptırmıştım zamanında
    Akşamı arabayı yıkattım halada daş gibi

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaskodan değişeceksin. Başka çaresi yok. Hele hele silecek izleri
    Kaskodan değiştirmeye değecek bişey değil zedelenen yerlere minicik bi damla iş görüş auto king döşeme hasarları için mini onarım dalgası var cam içinde var miydi hatırlayamadım

BEmre0075 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taş izlerini gidermek belirli bir ölçüye kadar mümkün ama çokta ufak taş izlerinin giderilmesi mümkün degil.Örnegin 1 TL büyüklügündeki taş izinin tamiri mümkün ama 1 TL büyüklügünden geniş olursa bu taş izinin tamiri mümkün degildir ve zaten o cam artık çatlamıştır.Kaskodan da camı degiştirme imkanınız yok çünkü sigortanız cam kırılmadıkça cam degişimine izin vermez.Bana silecek izinden,taş izinden çok insan geliyor kaskodan degiştiririm diye ben yapmıyorum.Fakat acentanızla konuşur bu rahatsızlıgınızı belirtirseniz istisnai bir durum ortaya çıkabilir ve camınız degiştirilebilir.

Saygılar..
    StorKFocus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    meguiars nxt 2.0 diye bir ürün vrdı camda bile etkili silecek izine falan iyi geliyordu mercedes forum üyesiyim orada paylaşmıştı bir arkadaşımız...
    Cem Sercan Tapari

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maalesef yıllardır ben de bu camdaki taş izleri ile bir sürü çalıştım ama başarılı olamadım... USA den şu meşhur pastaları mı getirtmedim, ünlü markaların 'cam için' dedikleri ürünleri mi kullanmadım...

sonuç 'SIFIR'... maserati ghibliye ön cam getirtmek zorunda kaldım şimdi yine gerçek cam olan farlarla başım belada ama onun da üreticisi kalmamış mecburen elimdekileri iyileştireceğim...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seyum oksit içeren cam pastası ile bir miktar giderebilirsiniz yada auto king de yaptırabilirsiniz

mc pherson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Camdaki matlığı, silecek izlerini seryum oksit içerikli bir cam polish'i ile gidermeniz mümkün. Boya polishlerinde genellikle aluminyum oksit bulunur ve boyaya uygun, yumuşak bir aşındırıcıdır. Seryum ise cama uygun çok daha sert tanecikli bir aşınıdırıcıdır.
    Şöyle bir durum var, camda iyi derecede çizik almanız için öncelikle boyada çizik alma konusunda bachelor değil master seviyede bilgi ve tecrübe sahibi olmanız gerekiyor. Ve ayrıca Makita, DeWalt, AEG veya Flex gibi üst seviye hiç bayılmayan makinalardan birinin elinizin altında olması şart. Aksi taktirde çizik alma değil, camı şöyle bir parlatırsınız; ki o da tatmin etmez muhtemelen. Ya bu adam amma da çok şart koşuyor demeyin, makinayı alıp ön cama bir girişin fikrinizi ondan sonra yazın Ön cam hakikaten çalışması çok zor bir yerdir. Doğru düzgün baskı bile vermesi zor.
    Taş izlerine gelince; camdaki ufak ufak onlarca taş izi malesef gitmez. İyi bir uygulama görürse tatmin edici seviyeye gelir. Benim ön camda tırnak takılan çiziklerim vardı, saatler süre 2 ayrı uygulama sonrası oldukça azaldılar, taş izlerinin hafif olanları da gitti. Şu an fena değil ancak sıfır bir cam gibi de asla değil.

Merak edenler için uygulamalarım şunlar, bakabilirler:

Ön Cam Çizik Giderme Uygulaması - Silecek İzleri Giderme

Başka Bir Ön Cam Çizik Giderme ve Koruma Uygulaması - Gtechniq

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tapari75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meguiars nxt 2.0 diye bir ürün vrdı camda bile etkili silecek izine falan iyi geliyordu mercedes forum üyesiyim orada paylaşmıştı bir arkadaşımız...
    wax'tan bahsediyorsunuz galiba ? Dediğiniz sadece olmuş silecek izini değil oluşmasını engeller, bu konuda mantıksız yani
    ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)