User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Karcher Basınçlı Yıkama ve Foam Lancer

Ali.M.
    Misafir

Karcher Basınçlı Yıkama ve Foam Lancer

Arkadaşlar merhaba,

Kısmetse yakın zamanda 3.500(belki 3.550) ve ya sponsor bulabilirsem 4.600 serisi basınçlı yıkama makine alacağım. Haftasonları ,genelde pazar günü, 2-3 aracı yıkayacağım.

Bunun yanı sıra köpük olayıda önemli. Bu cihazlarda kendinden deterjan çekme özelliği var ama ne kadar köpük olur işe yarar mı bilmiyorum. Biarz araştırma yaptığımda Foam lancerler bu işi çözüyor. Karcherin kendi foam lanceri var piyasada 60-140 tl arasında buluna biliyor. 0.25 ve 0.6 lt lik kapasitesi var. Genelinde plastik aksam. Nasıl iş görüdğünü köpürtme özelliğini incelee imkanım olmadı ve yeterli bir kaynak bulamadım.

Forumda satılan karcher uyumlu lancer ise nerdeyse makine fiyatına. Yurt dışından getirtildiğinde ise fiyat çok bişi fark etmiyor.

Sİzden öğrenmek istediğim. 3.500 veya 3.550 aldığımda kendi deterjan püskürtme özelliği ne kadar işe yarar ?

Karcherın kendi foamlancerini kullanan oldu mu ?

Karcher dışında 500tl ye kadar bu tarz bir makine alınmak istenirse başka önerisi olan var mı ?

(durağan suyu çekme özelliği şart)

jap-10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba bende karcher k 3.500 kullanıyorum deterjan çekme özelliği dediğiniz şey bi işe yaramıyor onun harici foam lance görevini ucuza getirebilirsiniz kova içine deterjanı basıyorsunuz su çekme özellikleri var bu makinaların hortumu kovanın içine koyuyosunuz foam lance görevine çok yakın sonuç alıyorsunuz denenmiş onaylanmıştır kendimce.

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben nerdeyse bir senedir aşağıdaki cihazı kullanıyorum ve çok memnunum.Sık sık kullanırım parça yıkamak içinde kullanıyorum bir arıza çıkarmadı şimdiye kadar.

Galilee Ghpw 2000 170 Bar Basınçlı Yıkama Makinesi - Bahçe - Hepsiburada.com
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben makine olarak nilfisk kullanıyorum, makinenin kendi deterjan haznesi işe yaramıyor, işi tam anlamıyla yapayım diyorsanız ayrıca satılan foam lance aparatını almanız lazım, basınçlı yıkama makinesini tamamlayan en önemli parçadır benim gözümde, makineyi alırsanız foam lance için ERDEM BOYA ve KİMYA SANAYİ TİCARET burayla görüşebilirsiniz hemen hemen tüm markalara uygun foam lance ellerinde mevcut.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

Jackie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilmedigimden soruyorum bu urunler kovadan su cekebiliyor mu yoksa su kaynagina falan mi baglamak lazim
    Charged & Supercharged

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jackie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmedigimden soruyorum bu urunler kovadan su cekebiliyor mu yoksa su kaynagina falan mi baglamak lazim
    karcher in bir makinesi var şuan bauhaus ta 100 küsür lira, ufak bir makine kovadan su çekebiliyor ama, ayrıca foam lance aparatı takılamıyor, arkadaşıma aldık baya memnun basıncı gayet iyi ama tek ucu var, kovadan beslenebilen çok makine yok, eğer imkan ve yeriniz varsa musluktan beslerseniz çok daha sağlıklı olur foam lance hem işlevsellik bakımından hemde keyf bakımından çok güzel
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

Jackie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Musluk muhim o zaman Tesekkurler
    Charged & Supercharged

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karcher lar kovadan çekiyor kovaya birazda şampuan deyme keyfime

Ali.M.
    Misafir
    O zaman 3.500 almak yeteli olur.

damacana ya da büyük bir su bidonu bulup altına hortum için çeşme açacağım o çeşmeden de karcherı besleyeceğim. Bu şekilde bidona deterjan atmak foam lance etkisi yapar mı ?

Ne kadar suya hangi marka ne kadar deterjan kullanıyorsunuz ?

d16y4
    Misafir
    Alıntı Ali.M. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

damacana ya da büyük bir su bidonu bulup altına hortum için çeşme açacağım o çeşmeden de karcherı besleyeceğim. Bu şekilde bidona deterjan atmak foam lance etkisi yapar mı ?

damacana değil biraz daha büyük birşey olsun yoksa basınç az olur ve mümkünse sehpa türü bişeyle yükseltin bidonu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ali.M. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben 19 lt damacana kullanıyorum sehpa felan da koymuyorum direk yerde şirkette kullandım araca piril hobby aracıma sonax veya turtle şampuan kullanıyorum damacanaya hortum atmayın bi zaman sora deterjan etkisi çok düşüyor 19 lt de zaten tüm arabaya fazlasıyla yetiyor tabancayı min le max in arasında tutuorum duruma göre ordan yoğunluğu ayarlarsınız zamanla

ysnshn
    Misafir
    Arkadaslar merhaba karcher marka yikama makineleri toptan ve perakende olarak mevcut. İstediginiz makine hakkinda fiyat veya parca konusunda yardimci olabilirim. Pm ile iletisime gecebilirsiniz.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu yeni gördüm bende 2.01 plus kullanıyorum.Foam lance aparatımda var.Güzel bir ayarla gayet iyi iş yapıyor.Ancak alırsan 0.6 lt almanızı öneririm.Bende 0.3 lt falandı yanılmıyorsam.(Uzun zamandır aracım olmadığı için kullanmıyorum.) Aracı yıkamak için 2 kez doldurmanız gerekebilir.100 bar bir makine ile çok zorlanmadan bütün kirleri çıkarıyorum.

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2,100 var. çift namlu var. biri dönerli kir sökücü. fakat basıncı az. kullanmıyorum. diğeri düz namlu. gayet iyi. 0,6L foam lancer var. standart olarak pek işe yaramıyor. ancak içini açın metal bi süzgeç var. arkasına yeşil temizlik süngerlerinden tıkın deli gibi köpük atıyor. kullandığınız köpüğe göre de yoğunluğu değişiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)