User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Detailing Hakkında Birkaç Soru

BilalAkbayır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Detailing Hakkında Birkaç Soru

Detaylı temizlik hakkında sormak istediğim bir kaç soru var.

1-Deri temizliği ve koruması nasıl ve hangi ürünlerle yapılır? Derideki çiziklerin çaresi nedir ?

2-Balata tozunun çaresi nedir ve jantlarımı hangi ürünlerle temizlemeliyim ?

3-Lip ve plastik diğer aksamlar hangi ürünlerle temizlenmeli ?

4-Collinite 915 camlara uygulanabilir mi?

5-Camdaki çiziklere ne yapılabilir?

6-Konsol temizliği nasıl ve hangi ürünlerle yapılmalıdır?

7-Hızlı cila öneriniz nedir?

8-Meguiars'ın kilini aldım. Ama kil nasıl uygulanır ve faydası nedir bilmiyorum. Uygulaması nasıl yapılır?

Bu konular hakkında aydınlatılmam gerekiyor Saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çeyizime bazı eklemeler yapmayı düşünüyorum. Böyle bir liste hazırladım. Daha farklı ürünler önerir misiniz? Tercihlerim ne kadar doğru olmuş ? Saygılar.

Vtec2Mesut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Camlara wax atılmaz diye biliyorum ama camdaki çizikler için seryum oksit kullanmanız lazım
    Kil boyadaki yapışmış kirleri alır polisaj önce yüzeyi hazır hale getirir.
    Konsolu meguiars apc ile veya o tarz bi ürünle 1/10 sulandırıp beze sıkıp silerek temizleyebilirsiniz
    Araç kurulama bezi olarakda uber blue tavsiye ederim ayrıca cam temizleme süngeri bana gereksiz geldi çünkü camdaki çizkleri almanız için makineyle atmanız lazım seryum oksiti

Yanlışım olmuşsa üstadlarım düzeltir hayırlı akşamlar kolay gelsin

EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7- meguiarsın quick detailer ı wet wax olarak geçmesede bence harika. pek bir fark yok işlem sonrasında gayet iyi parlatıyor. forumda da çok tavsiye ediliyor. almış olduğunuz meguiars kil setinin içinde de var bu quick detailer deneyip görebilirsiniz.

8- nasıl yapıldığını youtube da uygulamalı video lardan öğrenebilirsiniz kolaylıkla ben oradan öğrenmiştim. hatta direk meguiars ın seti ile yapan vardı açıklayarak. kil, yıkama ile çıkmayan aracın üzerine yapışmış sert pislikleri alır. bence çok önemli bir işlem özellikle pasta ciladan önce yapılması gerekiyor. bir kil uygulayın araca pasta cila ya götürün makinanız yoksa ardından eve getirip katı wax atın işlem tamam
    Enes ERGÜL..

atahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1)deri temizligi konusunda hem turtle wax in hemde meguiars ın ürününü kullanıyorum ikisindende gayet memnunum tavsiye edilir.
    2)jant konusuna gelince yine turtle waxin gri kutuda jant temizleyicisi var şiddetle öneririm bazı arkadaslar direk fıs fıs sıkıyor o şekilde çok çabuk bitiyor ürün,fakat ben genel olarak janta 1 fıs sıktıktan sonra jantın aralarına rahatlıkla girebilecek avuç içi kadar bir süngere 2fıs atıyorum ve süngerle güzelce köpürte köpürte heryerini geçiyorum jantın şuanakadar en güzel verimi bu şekilde aldım balata tozundan eser kalmaz.
    3)ben araç içi kısımlarda sonax mat effect kullanıyorum toz konmasını engelliyor büyük ölçüde gördügüm kadarıyla ama alternatif ürünler kullanılabilir (auto glym ) in plastik koruyucusu var bazı arkadaşlar çok övüyorlar.
    4)camlara cila atmanı pek tavsiye etmem silmesi zor.
    5)çizikler için arkadaşların önerdiği gibi seryum oksit iyiymiş bende yakın zamanda uygulayacagım aracıma görücez nasıl bi performansı var.
    7)hızlı cilalardada turtle wax kullanıyorum o fiyata en güzel performansı veren ürünlerden biri ama chemical guys ın hızlı cilasını kullanmıştım o fenaydı.
    8)kil uylamasını yaparken araba yıkama sampuanınızla yada herhangibir hızlı hızlı cilayla fıs fıs yapıyorsunuz kili avcunuza yayıp fısfısı yüzey kayganlıgı oluşturmak için sıkarak kili yüzeyde gezdiriyorsunuz ztn cam gibi oldugunu farkedersiniz uygulama sırasında ,ve daha sonra polish için pürüzsüz bi yüzey elde etmiş oluyorsunuz.

benim tavsiyem o listedeki sonax microfiber jant temizleyici süngeri,scract x i,nigrin platik koruyucu yerine baska alternatif ürünler bakılabilir
    Uz Vtec
    HKA Typer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec2Mesut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camlara wax atılmaz diye biliyorum ama camdaki çizikler için seryum oksit kullanmanız lazım
    Kil boyadaki yapışmış kirleri alır polisaj önce yüzeyi hazır hale getirir.
    Konsolu meguiars apc ile veya o tarz bi ürünle 1/10 sulandırıp beze sıkıp silerek temizleyebilirsiniz
    Araç kurulama bezi olarakda uber blue tavsiye ederim ayrıca cam temizleme süngeri bana gereksiz geldi çünkü camdaki çizkleri almanız için makineyle atmanız lazım seryum oksiti

Yanlışım olmuşsa üstadlarım düzeltir hayırlı akşamlar kolay gelsin
    Makinem yok maalesef. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Alıntı EErgul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7- meguiarsın quick detailer ı wet wax olarak geçmesede bence harika. pek bir fark yok işlem sonrasında gayet iyi parlatıyor. forumda da çok tavsiye ediliyor. almış olduğunuz meguiars kil setinin içinde de var bu quick detailer deneyip görebilirsiniz.

8- nasıl yapıldığını youtube da uygulamalı video lardan öğrenebilirsiniz kolaylıkla ben oradan öğrenmiştim. hatta direk meguiars ın seti ile yapan vardı açıklayarak. kil, yıkama ile çıkmayan aracın üzerine yapışmış sert pislikleri alır. bence çok önemli bir işlem özellikle pasta ciladan önce yapılması gerekiyor. bir kil uygulayın araca pasta cila ya götürün makinanız yoksa ardından eve getirip katı wax atın işlem tamam
    Quick detailerı başka nerelerde kullanabiliriz ?
    Kil + Collinite 915 uygulaması yapacağım o zaman. Saygılar.

Alıntı atahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1)deri temizligi konusunda hem turtle wax in hemde meguiars ın ürününü kullanıyorum ikisindende gayet memnunum tavsiye edilir.
    2)jant konusuna gelince yine turtle waxin gri kutuda jant temizleyicisi var şiddetle öneririm bazı arkadaslar direk fıs fıs sıkıyor o şekilde çok çabuk bitiyor ürün,fakat ben genel olarak janta 1 fıs sıktıktan sonra jantın aralarına rahatlıkla girebilecek avuç içi kadar bir süngere 2fıs atıyorum ve süngerle güzelce köpürte köpürte heryerini geçiyorum jantın şuanakadar en güzel verimi bu şekilde aldım balata tozundan eser kalmaz.
    3)ben araç içi kısımlarda sonax mat effect kullanıyorum toz konmasını engelliyor büyük ölçüde gördügüm kadarıyla ama alternatif ürünler kullanılabilir (auto glym ) in plastik koruyucusu var bazı arkadaşlar çok övüyorlar.
    4)camlara cila atmanı pek tavsiye etmem silmesi zor.
    5)çizikler için arkadaşların önerdiği gibi seryum oksit iyiymiş bende yakın zamanda uygulayacagım aracıma görücez nasıl bi performansı var.
    7)hızlı cilalardada turtle wax kullanıyorum o fiyata en güzel performansı veren ürünlerden biri ama chemical guys ın hızlı cilasını kullanmıştım o fenaydı.
    8)kil uylamasını yaparken araba yıkama sampuanınızla yada herhangibir hızlı hızlı cilayla fıs fıs yapıyorsunuz kili avcunuza yayıp fısfısı yüzey kayganlıgı oluşturmak için sıkarak kili yüzeyde gezdiriyorsunuz ztn cam gibi oldugunu farkedersiniz uygulama sırasında ,ve daha sonra polish için pürüzsüz bi yüzey elde etmiş oluyorsunuz.

benim tavsiyem o listedeki sonax microfiber jant temizleyici süngeri,scract x i,nigrin platik koruyucu yerine baska alternatif ürünler bakılabilir

Bu üründen bahsediyorsunuz herhalde.

Quick detailerı kille beraber kullanmak amaçlı alıyorum. Hızlı cila olarak kullanmayı düşünmüyorum.

Sonax MF Sünger, Scratch X, Nigrin yerine önerebileceğiniz ürünler nelerdir?

Saygılar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)