User Tag List

Sonuçlar: Bitüself vs dynamat

Katılımcı sayısı
57. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bitüself

22 38.60%
  • Dynamat

30 52.63%
  • Diğer markalar(lütfen belirtiniz)

5 8.77%
Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bitüself vs Dynamat

Conqueror - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bitüself vs Dynamat

Araç ses yalıtımı hakkında bir çok konuyu okudum ancak hala hangisinin daha mantıklı olduğuna karar veremedim.

Okuduklarımın özeti olarak ses yalıtım sistemleri iki şekilde çalışıyor birinci gelen ses enerjisini titreşime çevirip ısı enerjisine çeviriyor. İkinci oluşan titreşimleri akustik halı ile absorbe ediyor.

Peki Dynamat kullanıcıları üründen çok memnun ancak bitüself kullananlar'da şikayetçi değil. Bir çok bitüself kullanıcısı dynamat ın gereğinden daha pahalı olduğunu söylüyor. Çünkü bileşenleri arasında pek fark olmadığını hatta daha yoğun malzemeli olan bitüself'in olduğunu söylüyorlar. (bunlar tamamiyle okuduklarım)

Bitüself aracın içi çok ısındığında koku yaparmı?
    Bitüself i ısıtırak yapıştırmak gerekiyor, yapıştırdığımız yere zamanla zarar verirmi?
    Bitüself yapıştırdıktan sonra çıkarmam gerekirse çıkarılan yere zarar verirmi?
    Dynamatı nereden bulabilirim?(Yurt içinde mevcutmudur?)
    200sx s13 için ne kadar dynamat almam gerekir?
    Dynamat tek başına yeterli olacakmıdır?
    Dynamat için uygulama önerileri bulamadım bitüself ile aynı mantıkmı?

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi tip yalıtım istediğine göre değişir. Dynamat ve bitüself özellikle aracın kaportasına içerden uygulanıp tokluk veriyor. Titreşimleri bir miktar azaltıyor. Dynamatın bunlara ek daha fazla özelliği varsa bilmiyorum.
    Ne olursa olsun bana bitüm, asfalt esaslı bu malzemeler tiksindirici geliyor. Arabamda kullanmayı hiç istemem. Esasında zaten bitüself alüminyum folyo kaplı, su yalıtım membranıdır. İşi bu değil.

Kaporta arkasına elastomerik kauçuk sünger yada firex gibi kırpılmış presli yanmaz sünger+ iç döşeme altı boşluklara cam yünü+ kapı plastiklerinin, ön göğüsün altının, motor duvarının, arka koltuk sırtlarının akustik süngerle kaplanmasını tavsiye ederim.

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amacınız kaliteli bir ses yalıtımı ise istediğiniz kullanacağınız ürün dynamat tır, bitüself zaten ses yalıtım malzemesi bile değil,su izole malzemesidir. tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden birisi uygun fiyatı ve kendinden yapışkanlı olmasıdır.

bitüself kullanırsanız faydasını görürsünüz ama çokta birşey beklememek lazım.üstüne tekrar takviye gerekecektir.

Dynamat pahalı ve bulmak zor oluyor.kullanım şekli aynıdır ölçüsünü al gerekirse kes ısıt ve yapıştır.

ama sadece dynamat üzerinede odaklanmayın, würth ünde ses yalıtım ürünleri var ve bulması çok daha kolay.ayrıca termaflexin ses yalıtımı için 4 farklı ürünü var. bu markayıda bir incelemenizi tavsiye ederim. Bende ses yalıtımı ve akustik üzerine bir süredir araştırma yapıyorum.taban için ayrı,kapı içleri için ayrı malzemelr kullanmaya karar verdim.hatta bitüself te kullanacağım ama araç içinde olmayacak davlumbazları söküp içte kalcak kısımlarını bitüself kaplayıp üstüne termaflexin echobon adlı ürününü kullanıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alihan_27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun bana bitüm, asfalt esaslı bu malzemeler tiksindirici geliyor. Arabamda kullanmayı hiç istemem
    Aynı şekilde bende sizin gibi düşündüğüm için uzun zamandır araştırıyorum. En çok bahsedilen ürünler bunlar olduğunu için sormaya karar verdim. Sizin bahsettiğiniz süngerlerin su ile teması ile veya rutubet oluştuğu takdirde kaportaya nasıl bir etkide bulunacağını bilmiyorum. Bu konu hakkında nedersiniz?

Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amacınız kaliteli bir ses yalıtımı ise istediğiniz kullanacağınız ürün dynamat tır,

würth ünde ses yalıtım ürünleri var ve bulması çok daha kolay.ayrıca termaflexin ses yalıtımı için 4 farklı ürünü var.hatta bitüself te kullanacağım ama araç içinde olmayacak davlumbazları söküp içte kalcak kısımlarını bitüself kaplayıp üstüne termaflexin echobon adlı ürününü kullanıcam.
    Bitüself'i davlumbazlarda kullanmak çok akıllıca geldi. Fikir için teşekkürler

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Conqueror Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde bende sizin gibi düşündüğüm için uzun zamandır araştırıyorum. En çok bahsedilen ürünler bunlar olduğunu için sormaya karar verdim. Sizin bahsettiğiniz süngerlerin su ile teması ile veya rutubet oluştuğu takdirde kaportaya nasıl bir etkide bulunacağını bilmiyorum. Bu konu hakkında nedersiniz?
    Kauçuk sünger kapalı hücre yapısına sahip olduğundan sudan etkilenmez ve su tutmaz. Benim aldığım echobon benzeri(sadece adı echobon değil) kırpılmış presli süngeri(piyasada firex, echopol diye benzer akustik özellikli, farklı hammaddelerden üretilen tipleri var) ise suya yatırdım su emmedi. Benimde sizin gibi, nihayetinde sünger olmasından dolayı su emme-tutma tereddütüm olmuştu. Fırsat bulursam focusta deneyip, sonucu göreceğim. Ürünü temin etme konusunda da inşaat-yapı malzemesi dükkanlarında parke altı yalıtım süngeri diye sorarsanız bulabilirsiniz.
    Akustik piramit süngerlerde internetten veya tekzen, bauhaus vb. yapı marketlerden bulunabiliyor.

Bitüself'i davlumbazlarda kullanmak çok akıllıca geldi. Fikir için teşekkürler
    Davlumbazda işe yarayacağını düşünüyorum. Lastikten fırlayan taşların çıkardığı, insanın içini acıtan seside azaltabilir. Ama araç içinde hoş gelmiyor.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bitüself maltepedir.
    dynamat marlboro dur.
    ikiside zıfttir.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitüself aracın içi çok ısındığında koku yaparmı? bn yaptığını hissetmedim.
    Bitüself i ısıtırak yapıştırmak gerekiyor, yapıştırdığımız yere zamanla zarar verirmi?ısıtırsan daha verimli olur güneşte 5-10 dakika bekletmende kafidir.tornavida sapı gibi birşeyle bastırmak gerekebilir.
    Bitüself yapıştırdıktan sonra çıkarmam gerekirse çıkarılan yere zarar verirmi?zarar vermez en fazla zift kalıntıları olabilir bı nebze.
    Dynamatı nereden bulabilirim?(Yurt içinde mevcutmudur?)dynamat deilde würth daha kolay bulabilirsin.
    200sx s13 için ne kadar dynamat almam gerekir?tavan taban kapılar camurluklar olarak 5-6 metrekare gerekli.
    Dynamat tek başına yeterli olacakmıdır?arka camurluk ıclerınde sunger takvıyesı yapabılırsın.on kapılardada yapabılırsın tavan ıcın dosemeyı engeller sunger gereksız. taban ıcınse yer varsa yıne sunger kullanılabılınır.
    Dynamat için uygulama önerileri bulamadım bitüself ile aynı mantıkmı?ısıtarak uygulayabılırsın.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amacınız kaliteli bir ses yalıtımı ise istediğiniz kullanacağınız ürün dynamat tır, bitüself zaten ses yalıtım malzemesi bile değil,su izole malzemesidir. tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden birisi uygun fiyatı ve kendinden yapışkanlı olmasıdır.

bitüself kullanırsanız faydasını görürsünüz ama çokta birşey beklememek lazım.üstüne tekrar takviye gerekecektir.

Dynamat pahalı ve bulmak zor oluyor.kullanım şekli aynıdır ölçüsünü al gerekirse kes ısıt ve yapıştır.

ama sadece dynamat üzerinede odaklanmayın, würth ünde ses yalıtım ürünleri var ve bulması çok daha kolay.ayrıca termaflexin ses yalıtımı için 4 farklı ürünü var. bu markayıda bir incelemenizi tavsiye ederim. Bende ses yalıtımı ve akustik üzerine bir süredir araştırma yapıyorum.taban için ayrı,kapı içleri için ayrı malzemelr kullanmaya karar verdim.hatta bitüself te kullanacağım ama araç içinde olmayacak davlumbazları söküp içte kalcak kısımlarını bitüself kaplayıp üstüne termaflexin echobon adlı ürününü kullanıcam.
    ses 2 şekilde ortamdan uzaklaşır, sesin geldiği boşlukları kapatırsınız ve de sesi 'yansıtacak' bir engel koyarsınız... taban ve tavan için sesi yansıtacak bir malzeme koyamazsınız o kadar yer yok, kapı içleri içinse o piramit desenli yansıtıcıyı yola doğru montelemeniz gerekir...

bitüself su izolasyonunda kullanılır, doğrudur... ama adam %99 olarak kullanıldığı alan bu diye onu yazıyor, dynamatla hemen hemen aynı üründür belki aluminyum kısmı daha kalitelidir ama petrol esaslı kısmın formulu vs aynıdır...

ben kendi arabamda kullandım, ama asıl kapı içi tabanı çamurluk içi vs hiç izole olmayan araçlarda sonuçları hissediliyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses 2 şekilde ortamdan uzaklaşır, sesin geldiği boşlukları kapatırsınız ve de sesi 'yansıtacak' bir engel koyarsınız... taban ve tavan için sesi yansıtacak bir malzeme koyamazsınız o kadar yer yok, kapı içleri içinse o piramit desenli yansıtıcıyı yola doğru montelemeniz gerekir...

bitüself su izolasyonunda kullanılır, doğrudur... ama adam %99 olarak kullanıldığı alan bu diye onu yazıyor, dynamatla hemen hemen aynı üründür belki aluminyum kısmı daha kalitelidir ama petrol esaslı kısmın formulu vs aynıdır...

ben kendi arabamda kullandım, ama asıl kapı içi tabanı çamurluk içi vs hiç izole olmayan araçlarda sonuçları hissediliyor...
    %99 olarak ses yalıtımında kullanılması sanırım bir tek Türkiye de geçerli olan bir şeydir, sebebi de açık ucuz,kolay bulunur ve uygulamasının da diğer bir çok ürüne göre kolay olmasıdır.Birde bunu yazana kim dir, neler yazmış okumak isterim.link varsa rica ediyorum paylaşın bakalım neler yazılmış. Kesinlikle faydası olmayan bir ürün demekte zaten yanlış olur ama bir ses yalıtım ürünüyle mukayese etmekte bana pek doğru gelmiyor. Benimde çevremde çok kullanan var bitüself idediğim kesinlikle faydası var ama tek başına güzel bir sonuç çıkarttığını düşünmüyorum.

pug 307 ye taban dahil bitüself uygulaması yaptık,sonuç bizi hayranlıklar içerisinde bırakmadı ama bitüself üstüne Termaflex firex uygulayınca sanki daha önce yalıtım yapılmamış gibi hissettik.

Bunun dışında Focal B.A.M ses izolesi konusunda en iyilerden birisi akşam yazmıyı unutmuşum ama fiyat olarak ta dynamat tan pahalıya gelebilir.

Akustik süngerler ise farklı bir konu bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neyin linkini istiyorsun anlamadım, dynamat ile bituselfin petrol esaslı kısımları aynıdır, hepsi aslen su izolasyonunda kullanılır ya da oradan türemiştir... dynamatın asıl ses izole eden ürünü aşağıdadır ve de bunu 'ses yansıtma' teknolojisi ile yapar...

daha incesi daha kalını aluminyum kalitesi farklı olabilir ama siz yüzeye yapışan ürünleri bire bir karşılaştırırsanız arada malzeme olarak dağlar kadar fark olmadığını görürsünüz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görsel olarak bu tip ürünleri kıyaslamak bana pek doğru gelmiyor,kalınlık yada incelikte tam olarak bir ölçüm noktası olamaz zaten.bu tür ürünlerin yoğunlukları önemlidir ve bu yoğunluğun hangi malzemeler ile yaratıldığı önemlidir.

şöyle bir örnek vermeyim. 1 Mt uzunluğunda 15Cm genişliğinde ve 1 mt yüksekliğinde 2 farklı duvar yapıcaz bir duvar için 5 torba çimento bir diğer duvar için 10 torba çimento kullandığımızı var sayalım. duvarlar bittikten sonra görsel olarak hiç bir fark olmayacaktır ama duvarları kırmaya başladığımızda farklı kimyasal yoğunlukları hemen belli olacak ve fark anlaşılacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emin ol ben bina izolasyonu da yapıyorum inşaatlarda, senin dediğin 'yoğunluk' olayını çok iyi bildiğim için yorum yapıyorum... sadece bu tür malzemeleri kullanarak 'ses izolasyonu' yapamazsınız sadece yaptığınızı zannedersiniz... asıl ses izolasyonu 'yansıtma' ile yapılır, yoksa sinema odaları ya da izole odalar yaparken çok rahat ederdik, uygula geç para değil...

dynamat mı bituself mi dendiğinde, ikisinin de esası 'bitul' dür, dünyada izole işini petrol esaslı olarak yapabilen başka bir ürün yoktur... 'dynamat yaptım, çok farketti diğer ürünlerle alakası yok' diyenlerin aracında büyük ihtimal hiç bir izolasyon yoktur...

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu isin en ucuz yollu hali nedir?
    bituself ile aracin icini komple kaplasak, daha ekstra ne yapmak gerekir?
    mesela tek kapi araclarin arka camurluk (kabin icinde kalan kismi) bombos, kapilarin ici bos vs vs..
    buralari neyle doldurmak gerekir, yada ne yapmak?

yada bu malzemeyle davlumbaz iclerini distan kaplamak da fayda getirirmi?

ben aracin icini bunla kaplayip, davlumbaz iclerini ve aracin altini (distan) puturle kaplamayi dusunmustum..

benim icin onemli nokta, su tutmamasi, nemlenip daha sonra pasa ve kokuya sebebiyrt vermemesi..
    If you have no LAG, you have no turbo..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bizde inşaat sektöründeyiz ben zaten kesinlikle işe yaramıyor demiyorum ama internette görüyorum bazı yorumları ve abartıldığını düşünüyorum ayrıca aracın fabrika çıkışı yalıtım durumu da söylediğiniz gibi yorumlar için bir etken. Ben ilk mesajımda termaflex diye bir malzemeden bahsettim.

ben kendi aracımda ki ses yalıtımından genel olarak memnun um sadece arka bagaj tarafı biraz fazla ses veriyor gibi içeriye orayla bir ilgileneceğim. bunun dışında davlumbazlar bitüself ile kaplanıp üstüne echobon kullanıcam. aracımda ses sistemi de olduğu için tek bir tür malzeme ve uygulama benim işime yaramıyor. izole artı akustik sağlamalıyım bunun için de ben kendi araştırmalarım sonucu termalflex in ürünlerini kullanmaya karar verdim,bitüself gibi malzemelerden de destek alıcam,sanayide zaten alternatif çok yeter ki para ve zaman olsun. işlemler bittiğinde daha sessiz bir araç ve daha kaliteli müziği yakalamış olucam inşallah. 3yol aktif sistemide kurabilirsem yaza girmeden çok daha mutlu olucam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bizde inşaat sektöründeyiz ben zaten kesinlikle işe yaramıyor demiyorum ama internette görüyorum bazı yorumları ve abartıldığını düşünüyorum ayrıca aracın fabrika çıkışı yalıtım durumu da söylediğiniz gibi yorumlar için bir etken. Ben ilk mesajımda termaflex diye bir malzemeden bahsettim.

ben kendi aracımda ki ses yalıtımından genel olarak memnun um sadece arka bagaj tarafı biraz fazla ses veriyor gibi içeriye orayla bir ilgileneceğim. bunun dışında davlumbazlar bitüself ile kaplanıp üstüne echobon kullanıcam. aracımda ses sistemi de olduğu için tek bir tür malzeme ve uygulama benim işime yaramıyor. izole artı akustik sağlamalıyım bunun için de ben kendi araştırmalarım sonucu termalflex in ürünlerini kullanmaya karar verdim,bitüself gibi malzemelerden de destek alıcam,sanayide zaten alternatif çok yeter ki para ve zaman olsun. işlemler bittiğinde daha sessiz bir araç ve daha kaliteli müziği yakalamış olucam inşallah. 3yol aktif sistemide kurabilirsem yaza girmeden çok daha mutlu olucam.
    ben de onu demek istiyorum, dynamat da çok mucizevi bir ürün değil hele ki tek başına... genelde bu tarz ürünler aracı toklaştırıyor, çınlamaları vs önlüyor, sesi ise sadece 'süzüyor'... bu belli bir sessizlik sağlıyor ama senin istediğin tarz için yeterli değil, ya biraz daha ses süzdürmek için elyaf malzeme kullanacaksın ya da daha ötesi için resmini koyduğum tarz bir malzeme uygulayacaksın üzerine sesi 'yansıtmak' için...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neyin linkini istiyorsun anlamadım, dynamat ile bituselfin petrol esaslı kısımları aynıdır, hepsi aslen su izolasyonunda kullanılır ya da oradan türemiştir... dynamatın asıl ses izole eden ürünü aşağıdadır ve de bunu 'ses yansıtma' teknolojisi ile yapar...

daha incesi daha kalını aluminyum kalitesi farklı olabilir ama siz yüzeye yapışan ürünleri bire bir karşılaştırırsanız arada malzeme olarak dağlar kadar fark olmadığını görürsünüz...
    Kimyasal ürünler olduğu için bunların bir bileşen haritası vardır sanırım

Görsel olarak bu tip ürünleri kıyaslamak bana pek doğru gelmiyor,kalınlık yada incelikte tam olarak bir ölçüm noktası olamaz zaten.bu tür ürünlerin yoğunlukları önemlidir ve bu yoğunluğun hangi malzemeler ile yaratıldığı önemlidir.

şöyle bir örnek vermeyim. 1 Mt uzunluğunda 15Cm genişliğinde ve 1 mt yüksekliğinde 2 farklı duvar yapıcaz bir duvar için 5 torba çimento bir diğer duvar için 10 torba çimento kullandığımızı var sayalım. duvarlar bittikten sonra görsel olarak hiç bir fark olmayacaktır ama duvarları kırmaya başladığımızda farklı kimyasal yoğunlukları hemen belli olacak ve fark anlaşılacaktır.
    Ben bıçaklarımı diğer ustaların hiç mantıklı bulmadığı bir fiyata aldığım bile taşında biliyorum. Bu bile taşı dışarından bakıldığında diğerlerinden hiç bir farkı yok. Ancak işin özünde şöyle bir durum var taşların üzerinde grit değerleri yazar bu taşın içindeki taş taneciklerinin cm ye oranıdır. Benim bile taşımın griti 8000 onların taşı ise 1000 bunu belki dokunarak anlayabilirsiniz ancak görüşleri aynı dışarıdan baktığınızda ikiside taş. Ancak bir bıçağın ömrü için bendeki taş en mantıklısı hiç olmazsa japon ustalar bunu kabul ediyor

Bende bitüself ile dynamat ilişkisini benim bile taşlarındaki durum ile karşılaştırmak istiyorum. Forumlara baktığımda dynamat ın gerçekten çok kaliteli olduğu yazılıyor ancak bir arkadaş bitüself in dynamat tan daha yoğun bileşenlere sahip olduğunu yazmış. Eğer siz dynamat ile bitüself in bileşenlerini karşılaştırabilirseniz bu durumu çözmüş oluruz sanırım.

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç ses yalıtımı hakkında bir çok konuyu okudum ancak hala hangisinin daha mantıklı olduğuna karar veremedim.

Okuduklarımın özeti olarak ses yalıtım sistemleri iki şekilde çalışıyor birinci gelen ses enerjisini titreşime çevirip ısı enerjisine çeviriyor. İkinci oluşan titreşimleri akustik halı ile absorbe ediyor.

Peki Dynamat kullanıcıları üründen çok memnun ancak bitüself kullananlar'da şikayetçi değil. Bir çok bitüself kullanıcısı dynamat ın gereğinden daha pahalı olduğunu söylüyor. Çünkü bileşenleri arasında pek fark olmadığını hatta daha yoğun malzemeli olan bitüself'in olduğunu söylüyorlar. (bunlar tamamiyle okuduklarım)

Bitüself aracın içi çok ısındığında koku yaparmı?
    Bitüself i ısıtırak yapıştırmak gerekiyor, yapıştırdığımız yere zamanla zarar verirmi?
    Bitüself yapıştırdıktan sonra çıkarmam gerekirse çıkarılan yere zarar verirmi?
    Dynamatı nereden bulabilirim?(Yurt içinde mevcutmudur?)
    200sx s13 için ne kadar dynamat almam gerekir?
    Dynamat tek başına yeterli olacakmıdır?
    Dynamat için uygulama önerileri bulamadım bitüself ile aynı mantıkmı?
    Bitüself koku yapmaz ısıtarak yapıştırmak şart değil saç kurutma makinası ile hafıf ılıyarak yapıştırmak kafi özellikle bir kaç saat geçtikten sonra sökmek istersen epeyi uğraştırır.

Dynamat kullanmadım bilmiyorum ama bitüself ten daha iyi olduğunu söylüyor kullananlar.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Son zamanlarda araştırdığım bir olay osebeple bu konu iyi oldu.

Bülent abi, benim clio symbol'de ufak çapta müzik sistemi var ve ses açıldığında özellikle bagaj çok zarıldıyo ki kapılarda öyle. Ayrıca teyp kapalı ikende çok zarıltı ve titreşim var kapılarda. Ben sağ sol titremesin ve çalan hoparlörlere kapılar kabin görevi görsün istiyorum.
    Bu bitüselfi alıp kapı içlerine uygulasam, bagaj kapaınına uygulasam titreşimleri kesermi, istediğim izoleyi sağlarmı. Yani kapılara tokluk verirmi. Yoksa başka bir yolu varmıdır. Cevaplarsan sevinirim Bülent abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda araştırdığım bir olay osebeple bu konu iyi oldu.

Bülent abi, benim clio symbol'de ufak çapta müzik sistemi var ve ses açıldığında özellikle bagaj çok zarıldıyo ki kapılarda öyle. Ayrıca teyp kapalı ikende çok zarıltı ve titreşim var kapılarda. Ben sağ sol titremesin ve çalan hoparlörlere kapılar kabin görevi görsün istiyorum.
    Bu bitüselfi alıp kapı içlerine uygulasam, bagaj kapaınına uygulasam titreşimleri kesermi, istediğim izoleyi sağlarmı. Yani kapılara tokluk verirmi. Yoksa başka bir yolu varmıdır. Cevaplarsan sevinirim Bülent abi.
    clioda zaten yalıtım hemen hemen hiç yok, kapılardaki ve bagajdaki zırıltıyı direk kesersin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)