User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çeyizleri düzdük sıra uygulamada :) uygulama için yardım lütfen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çeyizleri düzdük sıra uygulamada :) uygulama için yardım lütfen

Herkese iyi akşamlar dilerim. Kuzen ile arabalarımıza (beyaz skoda rapid ve bal kopugu bmw 5.20)boya bakımı yapmaya karar verdik ve yaptığımız araştırmalar sonucu aşağıdaki malzemeleri aldık bayramda uygulama yapacağız. Daha önce makine ile hiç tecrübemiz yok fakat canlı olarak ve videolardan uzun süredir makine ile uygulama konusunu araştırdık. Malzeme listesini ve çeyizi aşağıda sunuyorum doğru uygulamanın nasıl yapılacağı ve sıralaması hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Makine skill 1144 modeli 6 kademeli 1200watt 3600d/d yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıralama olarak
    Arabayı yıka
    Kil ile temizle ve kurula
    Ipa ile sil
    Makine ile pasta uygula ve silerek parlat
    Makine ile cila uygula ve silerek parlat
    Mf bez ile boya korumayı uygula ve kürleşmeye bırak
    doğrumudur?

Uygulama yaparken pede ve kaportaya birkaç fıs su yapacağız devir azdan baslayip cogalip tekrar azalacak sekilde uygulama yapacagiz

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    selam ilk defa pasta yapacaksaniz, g3 ile baslamanizi onermem, iyi urundur ama prof urundur, cok hizli ve etkili boya traşlar.

boyalarin durumu cok mu kotu durumda ki bu secimi yaptiniz? orta sertlikte bir pasta ile test etmeniz iyi olur.

illa g3 istiyorsaniz bir de g10 alin onunla
    hare alirsiniz g3 den sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba internetten arastirip ogrendigim kadariyla farecla sanayi pastasi olarak adlandirilsada iyi bir urunmus. Araclar koyu renk olmadigi icin hare olacagini dusunmuyorum acikcasi. Boya durumlari fena degil aslinda g10 icerigini okudugumda ince pasta wax boya koruma tum ozelliklere haizdi bu nedenle pasta gibi pasta ile uygulama yapmak icin g3 sectik. Uygulamayi g3 ile yapacagiz oneriniz nedir az urun kullanmakmi yoksa normal miktarda urun kullanip dusuk devir cevirip son yedirmeyi el ile yapmakmi? Telefondan yaziyorum kusura bakmayin sizi detailturkeydende takip ediyorum burda onerileriniz benim icin onemli olacak

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    farecla urunleri bence gayet urunlere sahip ama g3 hare birakacaktir.
    g10 ile cok kasmadan bir kere daha gecerseniz hareyi alirsiniz.g10 su bazli, dolgu silikon icermeyen, her turlu cila oncesine hazirlik icin uygun urun.

Tum urunler benzer meguirs olsaydi once 105 sonra 205 gerekecekti, virtus olsa 427--> 474....

bir ihtimal dusuk devirde g3 ilebir kez daha yumusak pad ile gecis yaparsaniz hare birakmama ihtimali var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yumusak pedden kastiniz koyun yunu olanlar degilde yumusak sunger olanlar dimi yani bir nevi finishing ped ile uygulama dogrumudur?

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atas in samp aldiniz ? Aynisindan ben de almistim 1 gr kopurtmuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atasin jant ve motor temizleyicisi hediye olarak gonderdi erdem boya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç polisaj tecrübeniz yok ve yanınızda bilen tecrübeli birileri de yok anladığım kadarı ile. G3 boyacı pastasıdır ve keçe ile kullanılır. Boya yüzeyini ne kadar ısıtmanız gerektiğini bilmiyorsunuz diye tahmin ediyorum. Çizik alıyorum diye girişirsiniz haydaa bu işe yaramıyor diye pasta döker döker boyayı çizersiniz hadi daha fazla ısıtiim diye devri arttırırsınız bu seferde boyayı yakarsınız. Size tavsiyem yakmamanız için bi su spreyi edinin ve de en sertinden polisaj pedi ve sürekli su ile soğutarak G3 ü kullanın. En azından boyayı yakmazsınız su ile ped de temizlenir ve hare de azalır. Etraf biraz pasta olur ama güvenli olur. Yüzeyi sürekli olarak ıslak tutun yüksek devirde çalışın. Kaporta parça aralarını pasta artığına karşı bantlayın. Keçe her zaman daha iyi çizik alır ama hare bırakır ve kullanması kolay değildir. Bir de araba yüzeyindeki çizikleri iyi kontrol edin. Gideremeyeceğiniz çizik için boşuna debelenipte boyayı yakmayın. Boya ölçümü yapın. Çizik çok derin değildir ama üzerinde işlem yaptığınız yüzeyde daha önce ağır pasta gördüyse ve inceldiyse bir anda verniğin hepsini kaybedip boyaya da gelebilirsiniz. Ya da çizik incedir ve o kadar ağır pasta ile girilmesine gerek yokken de boşuna verniği inceltebilirsiniz.
    Polisaj makinesini zapt etmekte göründüğü kadar kolay birşeyde değil. İşlem yapacağınız ortamdaki ışıkta çok önemli. Florasan ışığında parlaklık yüzünden çizikler gözünüze görünmez. Gün ışığı veren projektör gerekli Bi de keçe ve pad üzerindeki fazlalıkları temizlemek için basınçlı hava şart.
    IN BOOST WE TRUST

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keçe(yün) tavsiye etmem çok çabuk ısınır boya . madem bu işe girdiniz yerine cutting-polishıng-fınıshıng padler den alın derim .

ben ilk denememi uygun ürünlerim olmamasına rağmen yaptım . ve sonucuna kendim bile hayret ettim .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)