User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: pasta uygulasmından sonra yeniden oluşan çizikler

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün uygulamayı bitirip ipa ile temizleyip çizik kalmadığına emin olduktan sonra araca wax uygulayıp üzerine de nano bir koruma ürünü kullanman 6-7 aylık bir çözüm sağlayacaktır emin ol.

Nano ürün olarak Türkiye şartlarında aquartz birinci sırada bana göre. Siteden temin eden arkadaşlar da var bu arada. Denemeni öneririm. En güzel tarafı aracın üzerinde senin uygulama ile incelttiğin kadar olmasa da güzel bir katman oluşturması. Bu katman da boyayı ciddi manada koruyor.
    ufak bir not wax üzerine nano uygulanmaz nano nun olmazsa olmazı temiz bir yüzeydir yanlış anlaşılma olmasın

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Waxtan kastım m80 gibi bi parlatici cila. Parlaklığı

PimPCaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirde nerdesin bilmiyorum ama bi uğrayabilirsen bana, durumu konusunda sana fikir verebilir bi kaç uygulama deneyebiliriz. siyah arabayla başa cıkmak gercekten zor helede sonradan boyanmışsa durum gercekten vahim
    EVOLUTION GARAGE ®

I My Primera!!!

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o da olmaz nano direk temiz yüzeye yapılır

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Nano öncesi, silikon ve/veya cila içerikli pasta, glaze, dolgulu herhangi bir ürün ve wax kullanırsan nano yüzeye tutunmaz.

Nano öncesinde yüzeyin tamamen yağlardan, silikonlardan, pasta tozundan, önceki sealant ve/veya waxdan arındırılmış olması gerekir.

BerkayKamaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu ipa nedir biri bana açıklayabilir mi o kadar araştırdım bulamadım
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı BerkayKamaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ipa nedir biri bana açıklayabilir mi o kadar araştırdım bulamadım
    İzopropil alkol

akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PimPCaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmirde nerdesin bilmiyorum ama bi uğrayabilirsen bana, durumu konusunda sana fikir verebilir bi kaç uygulama deneyebiliriz. siyah arabayla başa cıkmak gercekten zor helede sonradan boyanmışsa durum gercekten vahim
    Güzelyalı taraflarında oturuyorum. Süper olur valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı akın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Aracımı kendim polisaj makinası ile düzgün bir şekilde pasta uyguluyorum. Her türlü markayı denedim diyebilirim. Farecla markanın daha etkili olduğunu ama hata affetmediğini ve bana daha uygun bir pasta olduğunu gördüm. Sorunum şu, aracım siyah renk. Pasta ve boya koruma uygulamasından sora eskisine nazaran daha kolay çizilmeye başladı. Düzenli elle cila bile atsam da daha kolay çiziliyor. Daha önceki uygulamamda aracın sadece kaputunu zımpara yapıp komple pasta cila sonrası daha kolay çizildiğini fark ettim. Fiber bezle siliniyor. Pasta haricinde diğer tüm ürünler meguiars. Hare giderici kullanıyorum 82 numarayı tercih ettim. İşlem sonrası süper. Fakat çok hızlı çiziliyor. Ne yapmam gerek? Ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler...

Aracına kaç kere polisaj yaptın? Her polisaj öncesi sonrası boya kalınlığını ölçtün mü?

Anlattıklarından anladığım kadarıyla pasta sonrası aracının boyasına parmağını bile değdirdiğine çizikler oluşuyor? Eğer öyle ise, kritik noktaya kadar boyayı aşındırmış olma ihtimalin var.

Yılmaz Burak
    Misafir
    Merhaba arkadaşlar, Aracımı kendim polisaj makinası ile düzgün bir şekilde pasta uyguluyorum. Her türlü markayı denedim diyebilirim. Farecla markanın daha etkili olduğunu ama hata affetmediğini ve bana daha uygun bir pasta olduğunu gördüm. Sorunum şu, aracım siyah renk. Pasta ve boya koruma uygulamasından sora eskisine nazaran daha kolay çizilmeye başladı. Düzenli elle cila bile atsam da daha kolay çiziliyor. Daha önceki uygulamamda aracın sadece kaputunu zımpara yapıp komple pasta cila sonrası daha kolay çizildiğini fark ettim. Fiber bezle siliniyor. Pasta haricinde diğer tüm ürünler meguiars. Hare giderici kullanıyorum 82 numarayı tercih ettim. İşlem sonrası süper. Fakat çok hızlı çiziliyor. Ne yapmam gerek? Ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler...
    Boya koruma uygulamalarında eski araçlar için kalın aşındırıcı (yün keçe ile ) ince aşındırıcı(sünger ile) hare giderici (sünger ile) sırası ile uygulandıktan sonra bu skladaki ürünler hangi marka ise o markanın boya korumasını uygulamak gerekiyor. Örnekse bazı aşındırıcı ve hare giderici ürünler silikn içermediği için üzerine silikonlu boya koruma uygulandığında bu sorun ortadan kalkıyor. Bazı aşındırıcılar silikon içerdikleri için ise boya koruma silikonlu yüzeyde tutunamıyor ve bahsi geçen sorun ile karşılaşıyoruz. Di not olarak şunuda söyleyim bazı polisaj keçe ve süngerleri çok kalitesiz odukları için uygulama esnasında yüzeydeki ürünü verniğe yedirmek yerine kendisine çekiyorlar. Finish ten bir önceki adım olan hare giderici boyayı derinleştiremiyor ve çizikler tekrar yüzeye çıkıyor.

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu nano nasıl uygulanacak?

Önce tüm çizikleri giderdik diyelim.. Bunu pastayla yapmak gerekmiyor mu? Pastanın tüm kalıntılarını silip ondan sonra mı nano oluyor?

Hatta ben sormuştum önce kil yapıp herşeyden arındırıp boya koruma yaptırmak gerekmiyor mu diye..

Ben sizin kadar anlamıyorum ama mantığım da almadığından soruyorum.. Yoksa boya korumanın özelliği bitmeye yakın mı yapılıyor ? Çünkü nano yapılan arabalar hepsi zaten cam gibiydi belli ki işlem görmüşler..
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı doush Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu nano nasıl uygulanacak?

Önce tüm çizikleri giderdik diyelim.. Bunu pastayla yapmak gerekmiyor mu? Pastanın tüm kalıntılarını silip ondan sonra mı nano oluyor?

Hatta ben sormuştum önce kil yapıp herşeyden arındırıp boya koruma yaptırmak gerekmiyor mu diye..

Ben sizin kadar anlamıyorum ama mantığım da almadığından soruyorum.. Yoksa boya korumanın özelliği bitmeye yakın mı yapılıyor ? Çünkü nano yapılan arabalar hepsi zaten cam gibiydi belli ki işlem görmüşler..
    Nano şöyle uygulanacak,
    1- Araç bir güzel yıkanacak
    2-Kil ile yüzey temizlenecek
    3-Çizik varsa, çiziğin durumuna göre silin ve cila içermeyen pasta seçilip çizikler giderilecek.
    4-Pasta sonrası yüzeyde çok toz kaldıysa araç bir kez daha yıkanır.
    5-ipa ile araç silinir
    6-Paneller iyice kuruduğunda, nano uygulanır

Yılmaz Burak
    Misafir
    aracın verniğine nan yaılmadan önce nanoya hazır hale gelmesi gerekiyor. buda çiziklerden ve silikonlardan arındırma işlemleri.

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nano şöyle uygulanacak,
    1- Araç bir güzel yıkanacak
    2-Kil ile yüzey temizlenecek
    3-Çizik varsa, çiziğin durumuna göre silin ve cila içermeyen pasta seçilip çizikler giderilecek.
    4-Pasta sonrası yüzeyde çok toz kaldıysa araç bir kez daha yıkanır.
    5-ipa ile araç silinir
    6-Paneller iyice kuruduğunda, nano uygulanır
    Anladım.. Bir de bilmem kaç derece olacak da 2 gün su görmeyecek de güneş görmeyecek de ama reload yaptıkça 2 yılı buluyor heralde.. Hiç pasta cila yapmadan 2 yıl sadece reload değer bence..
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

KeremDOGAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı volume81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha detailing hastalığı yeni başlamış, ileride olmayan çizikler görmeye başlıcaksın
    +1 bende de var bu durum
    -/_________\-
    [O==ⓦ==O]
    Volkswagen GOLF MK1 GLD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracına kaç kere polisaj yaptın? Her polisaj öncesi sonrası boya kalınlığını ölçtün mü?

Anlattıklarından anladığım kadarıyla pasta sonrası aracının boyasına parmağını bile değdirdiğine çizikler oluşuyor? Eğer öyle ise, kritik noktaya kadar boyayı aşındırmış olma ihtimalin var.
    Kendi aracıma 3. kez. Boya kalınlığını ölçmedim. parmağımı değdirdiğimde hemen çizilmiyor. fakat 15 gün sora bakıyorum düzgün bir şekilde yıkanıp kurulandığı halde yeni çizikler oluşması dikkatimi çekiyor. Sanırım son işlemde nano tarzı birşey kullanmadığım için oluyor. ipa ile silip üstüne cila atıyordum. Sonrada meguairs boya koruma yapıp bitiriyordum(mor renk olan).Tabi yağmur vs.vs. gibi faktörler olunca da cila mila hikaye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yılmaz Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya koruma uygulamalarında eski araçlar için kalın aşındırıcı (yün keçe ile ) ince aşındırıcı(sünger ile) hare giderici (sünger ile) sırası ile uygulandıktan sonra bu skladaki ürünler hangi marka ise o markanın boya korumasını uygulamak gerekiyor. Örnekse bazı aşındırıcı ve hare giderici ürünler silikn içermediği için üzerine silikonlu boya koruma uygulandığında bu sorun ortadan kalkıyor. Bazı aşındırıcılar silikon içerdikleri için ise boya koruma silikonlu yüzeyde tutunamıyor ve bahsi geçen sorun ile karşılaşıyoruz. Di not olarak şunuda söyleyim bazı polisaj keçe ve süngerleri çok kalitesiz odukları için uygulama esnasında yüzeydeki ürünü verniğe yedirmek yerine kendisine çekiyorlar. Finish ten bir önceki adım olan hare giderici boyayı derinleştiremiyor ve çizikler tekrar yüzeye çıkıyor.
    Ben galiba hare gidericide problem yaşıyorum. Meguairs 82, hare gidercici keçe ile uyguluyorum. Sünger mi olması gerekiyor?

Yılmaz Burak
    Misafir
    Ben galiba hare gidericide problem yaşıyorum. Meguairs 82, hare gidercici keçe ile uyguluyorum. Sünger mi olması gerekiyor?
    82 yi süngerle uygulamak gerekiyor. Birde araç ne renk ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yılmaz Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    82 yi süngerle uygulamak gerekiyor. Birde araç ne renk ?
    Arac parlak siyah ben birkaç yerde keçe bazende sunger gördüm. Satan bayiye sordum bana keçe ile uygulaman gerekir dediler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)