User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: pasta uygulasmından sonra yeniden oluşan çizikler

akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

pasta uygulasmından sonra yeniden oluşan çizikler

Merhaba arkadaşlar, Aracımı kendim polisaj makinası ile düzgün bir şekilde pasta uyguluyorum. Her türlü markayı denedim diyebilirim. Farecla markanın daha etkili olduğunu ama hata affetmediğini ve bana daha uygun bir pasta olduğunu gördüm. Sorunum şu, aracım siyah renk. Pasta ve boya koruma uygulamasından sora eskisine nazaran daha kolay çizilmeye başladı. Düzenli elle cila bile atsam da daha kolay çiziliyor. Daha önceki uygulamamda aracın sadece kaputunu zımpara yapıp komple pasta cila sonrası daha kolay çizildiğini fark ettim. Fiber bezle siliniyor. Pasta haricinde diğer tüm ürünler meguiars. Hare giderici kullanıyorum 82 numarayı tercih ettim. İşlem sonrası süper. Fakat çok hızlı çiziliyor. Ne yapmam gerek? Ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal bir durum, yüzeyde çok az çizik olduğu için haliyle direk göze batıyor.Pasta yapmadan önce kılcal çizik dolu olduğu için sildiğinizde o zamanda çiziliyordu fakat çizik üstüne çizik oldugu için belli olmuyordu.

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha detailing hastalığı yeni başlamış, ileride olmayan çizikler görmeye başlıcaksın

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal bir durum, yüzeyde çok az çizik olduğu için haliyle direk göze batıyor.Pasta yapmadan önce kılcal çizik dolu olduğu için sildiğinizde o zamanda çiziliyordu fakat çizik üstüne çizik oldugu için belli olmuyordu.
    gayet güzel bir açıklama olmuş beni paranoyak yapan o çizikler...

bartubasot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akin demek istedigin soyle bir sey galiba araba cok guzel parliyo vs atiyorum biri hafif toz var parmagiyla sildi ve sildigi yer cizik oluyo yikasanda silsende gecmiyo. Eger yanlis bilmiyorsam ki benim aracimda oyle cizilen aslinda wax,cila vs onun kalkmasi gibi bisi purboys yada malineyle atabilcegin katman olusturcak bisi varsa elinde 1hafta yada 2haftada bir cizikleri tekrar doldurarak kurtulabilirsin baska caresi yok.
    34 HH 9458
    MK6 JETTA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siyah araç adamı delirtir, çok narin olmak gerekiyor hele birde boyası orjinal değilse daha kolay çiziliyor, fabrikaların attığı vernik cok ince ve sert, dışarda atılan boyalar kalın oluyor ama yumuşak , Aracı kurularken çiziği en aza indirmek için hızlı cilalardan kullanmak lazım

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insan o çizikler oluşmasın diye zamanla daha iyi yıkamayı ve kurulamayı öğreniyor ayrıca sen virüsü yeni kapmışsın sanırım ben ışıklarda durunca yandaki arabaların çiziklerini görüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan o çizikler oluşmasın diye zamanla daha iyi yıkamayı ve kurulamayı öğreniyor ayrıca sen virüsü yeni kapmışsın sanırım ben ışıklarda durunca yandaki arabaların çiziklerini görüyorum
    Bende seyir halindeyken araçları inceliyorum, hare izi falan var mı veya boyanan parça, kazası vb.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bartubasot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akin demek istedigin soyle bir sey galiba araba cok guzel parliyo vs atiyorum biri hafif toz var parmagiyla sildi ve sildigi yer cizik oluyo yikasanda silsende gecmiyo. Eger yanlis bilmiyorsam ki benim aracimda oyle cizilen aslinda wax,cila vs onun kalkmasi gibi bisi purboys yada malineyle atabilcegin katman olusturcak bisi varsa elinde 1hafta yada 2haftada bir cizikleri tekrar doldurarak kurtulabilirsin baska caresi yok.
    Evet arkadaşım aynen öyle ;Fakat her uygulamadan sonra daha da hassaslaşıyor. Hızlı cila güzel ama çiziklere dolgu yapmıyor Dediğin katman oluşturabilecek maddeleri kullandım fakat sık sık yağan yağmurda gene o tarz katmanlar durmuyor. Yada köpük dolu bir kova su gene anında götürüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı bir ara Marmariste pasta uygulaması için bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sadece motorsikletleri boyayan bir arkadaşa bırakmıştım. Bir gün sonra aracımı alamaya gittiğimde yok artık demiştim. Ne yaptı bilmiyorum ama inanın 6 ay boyunca araç ne hare izi nede bez çizikleri oluştu. Cila yapıyordum fakat o kadar iyi parlıyordu ki cilanın hiç bir parlaklık etkisi artıya çıkamıyordu. Aradım sordum ama söylemiyor...

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çizik az olduğu için göze batıyor açıklaması biraz yanlış bence. 1 tsne de olsa 100 tane de olsa göze batacaktır elbette. İşin teknik boyutu ise biraz farklı. Sen zımpara ve üzerine pasta yaptığın zaman yüzeydeki verniği gitgide inceltiyorsun. Ve en ufak hamle aracın çok kolay çizilmesine sebep oluyor o zaman da. Çok kalıcı bir uygulama istiyorsan nano ürünleri kullanacaksın. Yaptığın uygulamayı korumak için bence en etkili yol budur.

Bir de şu var tabi. Araca ilk pasta uygulandığında araç malzemenin yüzeyde bıraktığı yağlı zeminden dolayı çiziksiz ve parlak görünür. Pasta uygulamanı bitirdikten sonra ipa ile bütün yüzeyi temizlersen hata kalmış mı kalmamış mı görebilirsin. Pastanın bıraktığı kirli yüzey de seni çizik kalmadığına ikna ediyor olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çizik az olduğu için göze batıyor açıklaması biraz yanlış bence. 1 tsne de olsa 100 tane de olsa göze batacaktır elbette. İşin teknik boyutu ise biraz farklı. Sen zımpara ve üzerine pasta yaptığın zaman yüzeydeki verniği gitgide inceltiyorsun. Ve en ufak hamle aracın çok kolay çizilmesine sebep oluyor o zaman da. Çok kalıcı bir uygulama istiyorsan nano ürünleri kullanacaksın. Yaptığın uygulamayı korumak için bence en etkili yol budur.

Bir de şu var tabi. Araca ilk pasta uygulandığında araç malzemenin yüzeyde bıraktığı yağlı zeminden dolayı çiziksiz ve parlak görünür. Pasta uygulamanı bitirdikten sonra ipa ile bütün yüzeyi temizlersen hata kalmış mı kalmamış mı görebilirsin. Pastanın bıraktığı kirli yüzey de seni çizik kalmadığına ikna ediyor olabilir
    Hımmm evet haklısın. Yüzeydeki yağlı tabaka gittikten sonra çizikler geri geliyor olabilir. Ama daha kolay çizilmesini engellemek için çok hassas olmak lazım. Parlak siyah. Metalik renklerdeki gibi boya üzerine vernik değilde boyanın içinde vernik diye biliyorum. Nano ürünlerini deneyeceğim.. Teşekkürler...

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen eskiden yılda 2 kere yapardık rahat gezerdik şimdi sıyırdık kafayı
    Livestrong

EMG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhtemelen giderdim sandığın çizikler aslında gitmiyor. Doununda dediği gibi pastadan sonra ipa ile bi sil tahmin ettiğinden çok daha farklı bi manzarayla karşılaşcağına emin olabilirsin

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen douu yazmış her makine ile pasta uygulamasından sonra aracın üzerindeki vernik inceldiği için en ufak dokunuşta çizilmeler olacaktır. Makine uygulamasından önce kil ve ipa kullanmanı bende tavsiye ederim.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün uygulamayı bitirip ipa ile temizleyip çizik kalmadığına emin olduktan sonra araca wax uygulayıp üzerine de nano bir koruma ürünü kullanman 6-7 aylık bir çözüm sağlayacaktır emin ol.

Nano ürün olarak Türkiye şartlarında aquartz birinci sırada bana göre. Siteden temin eden arkadaşlar da var bu arada. Denemeni öneririm. En güzel tarafı aracın üzerinde senin uygulama ile incelttiğin kadar olmasa da güzel bir katman oluşturması. Bu katman da boyayı ciddi manada koruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben zaten ipa kullanıyorum. Bulamadığım zaman pril güzel temizliyor Derdim sadece hızlı çizilmesi Ama anlamış bulunmaktayım. İşlem sonrası uygulama maddelerinin az olması. Sanırım nano ürünü derdimi çözücek. Zaten bir gün yetmiyordu şimdi hiç yetmicek

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyla ilgisi pek yok ama siyah aracıma komple zımpara yapıp üzerine pasta cila boyayı yenilemek bu uygulamayı nerde yaptırabilirim ve maliyeti nedir acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbulda direk önerilecek bayi vs var mı bilmiyorum ama Rıdvan işin ehli. Kaliteli bir iş için bence gözünüzü kırpmadan ona bırakın aracı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)