User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Çeyiz yapılcak Hangi ürünler alınmalı....

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çeyiz yapılcak Hangi ürünler alınmalı....

Abilerim kardeşlerim çeyiz yapmayı düşünüyorum.Ufak bi çanta içine de ürünlerimi koymak istiyorum şu anda elimde olan ürünler.Turtle Wax Teflon cila , Sonax cilalı oto Şampuanı,Sonax lastik parlatıcı,sonax motor temizleyici,15 tane mf bez ürünler bunlar bunların yanına neler ekleyebilirim.Öğrenciyim dolayısıyla buda maliyeti biraz düşürüyor max 150 tl ye bunların yanına neler ekleyebiliriz ve uygularken sırası nasıl olmalı Pasta cila , Hare giderici,Wax vs bunlarn uygulanırken sırası nasıl olmalıdır.Marka olarak kafam cok karısık Meg diyen var Sonax diyen var Turtle devam diyen var benimde aklımda bunların yanına Colli 945 ve Fk1000p ikisinden birini 2 3 yumuşak ped alıp uygulayıp uygulamadan önce kill uygulayıp en sona wax uygulayım diye düşünüyorum bunu sıralaması nedir ve hangi ürünleri önerirsiniz Şimdiden Yorum yapanlara Teşekkür ediyorum...

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polisaj makinası almadan keyif alamazsınız. bütçe kısıtlı ise polisaj makinasını 2. el alın. ben Einhell aldım 2. el, 80 tl ye geldi. Aynı şekilde bölünmüş fk1000 aldım 30 tl ye geldi. geri kalanı da pad, kil felan alın. polishler için ise yorum yapamıyacağım, aracın çizik durumunu görmek lazım. sadece dairesel felan varsa tek pad ve orta derecede aşındırıcı işinizi görebilir.

virtus 473 + polishing pad güzel bir seçim olabilir.

150 tl yi belki biraz aşacaktır ama 200 olacağını sanmam, gayet yeterli bir çeyiz olur bence....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim kılcal ufak çizikler var dairesel çiziklerim yok boyamda hata da yok Şimdi ne öneririsiniz

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ogrenci butcesine en uygun sealant Aquartz Reload 10 tl mi ne ufak sisesi, acayip kalicidir. Kullanimi kolaydir.
    siddetle tavsiye ederim.
    Teflon ve silikon cilalari pek tavsiye etmiyorum

Boya temizligi ve cizik saklama icin AG SRP/ Autoglym Super Resin Polish tavsiye ederim 40 TL filan olmasi lazim 500ml in.
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki AG SRP/ Autoglym Super Resin Polish ve Aquartz Reload Ürünlerinin kalıcılığı ne durumda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki AG SRP/ Autoglym Super Resin Polish ve Aquartz Reload Ürünlerinin kalıcılığı ne durumda
    AG Srp bildiğiniz gibi dolgulayıcı ve çok hafif aşındırıcı (%95 dolgu - %5 aşındırıcı), üzerine wax atmanız lazım. güzel ürün ama kalıcılığı biraz azdır. tercih sizin. polisaj + fk1000 düzgün yıkama ile en az 2 ay koruma sağlar. 2-3 ayda bir wax atılsa yeterli olur. Aquartz Reload hakkında bir bilgim yok malesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anlık makinayı alamayacağım 2.el de sevmiyorm bir dahaki aya alabilirim ancak zaten her ay 1 kere wax atıyorum araca 5 yıkama anca dayanıyor oda 1 ay'a tekamül ediyor.Eğer el ile uygulandığında AG Srp 2 ay giderse alabilirim birde ped almak lazım soft mu hard mı bilemedim el uygulama pedi olarak ne öneririsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam kullandığınız wax sıvı wax, sıvı waxların malesef kalıcılığı azdır. 1 ay gitmesi normal, bu yüzden fk1000 önerdim. srp ise wax değil ve makine ile uygulanınca iyi sonuç verir. elle uğraşmayın bence. hee elle olmaz değil, ellede olur srp ama makina gibi asla beklemeyin. acele etmeyin bu ay makineyi alın, sonra pad ve polish alırsınız. benimde malzemelerimi tamamlamam 3 ay sürdü. hatta yapacak mekan bulamıyorum 10 gündür bekliyorum

illa el ile uygulayacam derseniz ona uygun polishler var, makina performansına yakın;

Gtechniq P1 Nanocomposite Polish
    ScratchX
    SwirlX
    Ultimate Compound
    AG SRP

dediğim gibi bence acele etmeyin, madem bu işten keyif alıyorsunuz biraz daha sabredip daha prof ürünler alın, eminim daha keyifli olacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce Einhell Polisaj Ve Zımpara Makinesi Bt-Po 1100 siparişi verdim.

Meg M205 Hare giderici
    Meg m21 Cila
    Meg Hızlı cila

Peki bu ürünleri sırasına göre makina ile yaparsak durum nasıl olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun hocam en iyisini yapmışsınız. dediğim gibi aracınızın çizik durumunu, boya durumunu bilemeyeceğim, bu sebeple M205 işe yarar mı yoksa etkisiz mi kalır inanın bilmiyorum. ancak polishing pad + 205 iş görür gibi...

diğerleri ise ciladır, cilalar zaten makina ile atılmaz. fk1000, colli, tw gibi cilalar elle atılır hocam.

kısacası makineyi sadece polisaj için kullanacaksınız, geri kalan waxlar ve cilalar elle atılacak. he makineyle atılmaz mı atılır tabii ama bence elle daha uygun.

bence hızlı cila almayın, fk1000 alın polisajdan sonra onu yapın, keza ben öyle yapacağım. bölünmüş 100 gr fk 25 tl, kargo ile 32ye felan geliyor. hiç ama hiç çıkarmasın 10 kez cila yaparsınız 100 gr ile.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürünleri arkadaşım aldı ***** benim bütçe yok şimdilik onun aracında dairesel çizikler var benimkinde pek fazla çizik yok m205 Makina ile atılcak ardından m21 el ile ardından hızlı cila ve kapanış durum bumudur

Yardımın için teşekkür ediyorm

Peki bunların arasında cıkartıp Collinite 945 eklesem uyarmı fk aldığım yerde yok onu daha ileriye erteleyip parça alacağız m21 Cıkarsam mesela

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fk 120 dereceye kadar dayanabilen bir wax. colli'ye göre biraz daha kalıcı. özellikle açık renk arabalara fk öneriliyor. colli'de çok kaliteli bir ürün. parlaklığı çok iyi ve genelde koyu renk arabalara daha çok tavsiye ediliyor. karar senin, collide iyidir. hızla cila ise yıkamadan sonra waxların ömrünü uzatır biraz. ama bence gerek yok. aracı kendin doğru yöntemle uyguluyorsan gerek yok derim ben.

bu arada çok yönlendiriyor gibi oldum :S bence kararı kendiniz verin ve acele etmeyin derim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi detayı mesaj olarak attım yardımın için teşekkür ettim siparişleri verceğiz erdem boya dönüş yapcak hesap numarası için

Alınacaklar
    M105
    Colli 915 (Fk yoktu ve bende detailing de uzun sürerdi )
    3 Tane sarı meg el uygulama pedi
    3 tane de siyah uygulama pedi aldık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun. kolay gelsin şimdiden. emin olun böle daha prof oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ettim tavsiyelere yine acığım arkadaşlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)