User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Boya zımpara pasta cila Çelişki :)

Cagrii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Boya zımpara pasta cila Çelişki :)

Herkese keyifli forumlar.Bir araca pasta cila yaptıralım dedik .Boya düzeltme pasta ciladan önce sulu zımpara yapıldığını birkaç yerde ve forumda gördüm fakat 2 gün önce konuştuğum bu tarz işleri yapan birisi sakın öyle birşey yaptırma araç güzel parlar ama 1 ay sonra daha kötü olur boya incelir tarzında bişeyler söyledi.Acaba ne kadar doğru ? Bu tarz işlemleri yaptıran veya yapan biri varmıdır bir sıkıntı yaşayan oldumu merak içindeyim

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, ben bu işi yapıyorum yaptığımız uygulamaları facebook.com/boomtuning den takip edebilirsin.
    Zımpara yapılan araçta verniğin sert kısmı alınıyor ve yumuşak kısmı kalıyor eğer üzerine düzgün bir koruma yapılmaz ise eskisine nazaran daha kolay çizilecektir. Benim size tavsiyem böyle bir işlem düşünüyorsanız eğer işlem sonrasında Nano korumayı tercih etmeniz olucakdır.
    Avatardaki araç için soruyorsanız eğer beyaz araçta zımpara yapmak yerine güzel bir polisajdan sonra nano koruma yaptırabilirsiniz...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zımpara yüzeyi yenilemek için yapılan bir işlem, çok derine inmeden yapılır, derin çizikler boyadaki bozukluklar, portakal kabuğu görüntüsü vs giderilmesi için, özellikle boyası eski araçlar için pasta ile kurtarılamayacak durumlar için gayet iyi oluyor, bir zararının olduğunuda düşünmüyorum zımparaya eli yatkın biri yaptıktan sonra sorun olmaz.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ben bu işi yapıyorum yaptığımız uygulamaları facebook.com/boomtuning den takip edebilirsin.
    Zımpara yapılan araçta verniğin sert kısmı alınıyor ve yumuşak kısmı kalıyor eğer üzerine düzgün bir koruma yapılmaz ise eskisine nazaran daha kolay çizilecektir. Benim size tavsiyem böyle bir işlem düşünüyorsanız eğer işlem sonrasında Nano korumayı tercih etmeniz olucakdır.
    Avatardaki araç için soruyorsanız eğer beyaz araçta zımpara yapmak yerine güzel bir polisajdan sonra nano koruma yaptırabilirsiniz...
    dükkanıza geldim birkere fiyatta almıştım ama araya okul fılan girince aksadı dün araba yıkatırken yıkamacıyla sohbet esnasında kafam karıştı yaptırsammı yaptırmasammı diye .Arac beyaz değil siyah .Bu arada nano korumanında adını cok duydum ama tam olarak nasıl bırsey oldugunu çözemedım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YavuzNaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zımpara yüzeyi yenilemek için yapılan bir işlem, çok derine inmeden yapılır, derin çizikler boyadaki bozukluklar, portakal kabuğu görüntüsü vs giderilmesi için, özellikle boyası eski araçlar için pasta ile kurtarılamayacak durumlar için gayet iyi oluyor, bir zararının olduğunuda düşünmüyorum zımparaya eli yatkın biri yaptıktan sonra sorun olmaz.
    birkaç konu inceledim fotoğraflarda barız fark bellı güzel gözüküyor ama işin sıkıntısı aradan 1 ay gecip daha kötü olma durumu

BİLAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zımpara işi yenı boyanan yuzey ıcın olabilır ama .

ama aracın 3 4 yaşında ıse gerek yok pasta zaten aracın yuzeyını duzler kalıntıları alır ınce kılcal cızıklerı gıdererek cılaya zemın hazırlar.

kım demışse dogru demış saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BİLAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zımpara işi yenı boyanan yuzey ıcın olabilır ama .

ama aracın 3 4 yaşında ıse gerek yok pasta zaten aracın yuzeyını duzler kalıntıları alır ınce kılcal cızıklerı gıdererek cılaya zemın hazırlar.

kım demışse dogru demış saygılar
    araç 4 yasında fakat boyada portakal mevzusu bırkac derın cızık var zımparasız geçmez dıyorlar ne yapsak bılemedık

dark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cagrii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç 4 yasında fakat boyada portakal mevzusu bırkac derın cızık var zımparasız geçmez dıyorlar ne yapsak bılemedık
    Eğer Ankarada isen ilacın DBY Detailing Berkay
    Ulaş yardımcı olsun. Aracı beraber inceleyip en doğru uygulamaya birlikte karar verin. Pişman olmazsın
    Albümdeki kırmızı golf 4 gti arkadaşımın 13 saatte kaderi değişti arabanın. Resimlerde belli olduğu kadar canlı halindede bir o kadar daha fark oldu
    https://www.facebook.com/DBYDetailing

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer Ankarada isen ilacın DBY Detailing Berkay
    Ulaş yardımcı olsun. Aracı beraber inceleyip en doğru uygulamaya birlikte karar verin. Pişman olmazsın
    Albümdeki kırmızı golf 4 gti arkadaşımın 13 saatte kaderi değişti arabanın. Resimlerde belli olduğu kadar canlı halindede bir o kadar daha fark oldu
    https://www.facebook.com/DBYDetailing
    Teşekkür ederim irtibata geçeceğim .Profilindeki işler çok iyi duruyor heleki golf kiminse çok hoşuma gitti

d.berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba..

Sulu zimpara yada Wet sanding uygulaması her araca yapılabilir. Yuzeydeki portakal kabuğu vs. girunumnu giderip tam anlamıyla pürüzsüz ve ayna gibi parlak bir yüzey elde edilmesine yarar. 1 ay sonra eski haline döner kısmı biraz hurafe. Eğer yıkama işini bilerek ve özenle yapıyorsaniz hiç bir sıkıntı yasamazsiniz. Zimpara işleminden sonra boyanın daha hassas olduğu doğrudur ve nano koruma bile bazen yeterli olamayabiliyor. Birde şöyle bir durum var eğer tam anlamıyla pürüzsüz değilde daha pürüzsüz bir yüzey isterseniz, daha ince bir zimpara ile portakal kabuğu görüntüsü azaltilip daha sonra polisaj yapılabilir.

Yalnız size tavsiyem bu işi yaptırmayı düşünüyorsaniz mutlaka işin ehli, bu işi daha önce defalarca yapmış birilerine yaptırın. Aksi taktirde zimpara izlerini bile tam anlamıyla duzeltmeden size aracı teslim edebilirler.

Can teşekkür ederim yorumun için. Bende çok keyif aldım. Sonuçta cok guzel oldu gerçekten.

saqwert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'da DBY DETAİLİNG i tek geçiyorum...Berkay gerçekten işine çok önem veren usanmadan sıkılmadan saate aldırmadan işini hakkıyla yapan ender insanlardan birisi..
    It is not hocus pocus,it is all about focus.

caprio55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum ben dediginislemi yeni yaptirdim.2bin zimpara ile yapildi... Yapan usta bu işi yillardir yapiyor.. En kotu benim araci takip et 1 ay sonra resim ceker gonderirim.. Ama son islemde boya korumada yapildi.. Nanolex dediginiz sey o ise renkte bi solma olmuyor.. Daha once yaptirmis kisilerle bu konus derim
    LC160 VTI, DC123 ep3 TYPE-R, RED18 S2000, GS650 Fabia VRS, KF698 fn2 TYPE-R
    Şimdiki Zaman
    55 ACF 61 İBİZA 1.9 tdı PD130

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d.berkay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba..

Sulu zimpara yada Wet sanding uygulaması her araca yapılabilir. Yuzeydeki portakal kabuğu vs. girunumnu giderip tam anlamıyla pürüzsüz ve ayna gibi parlak bir yüzey elde edilmesine yarar. 1 ay sonra eski haline döner kısmı biraz hurafe. Eğer yıkama işini bilerek ve özenle yapıyorsaniz hiç bir sıkıntı yasamazsiniz. Zimpara işleminden sonra boyanın daha hassas olduğu doğrudur ve nano koruma bile bazen yeterli olamayabiliyor. Birde şöyle bir durum var eğer tam anlamıyla pürüzsüz değilde daha pürüzsüz bir yüzey isterseniz, daha ince bir zimpara ile portakal kabuğu görüntüsü azaltilip daha sonra polisaj yapılabilir.

Yalnız size tavsiyem bu işi yaptırmayı düşünüyorsaniz mutlaka işin ehli, bu işi daha önce defalarca yapmış birilerine yaptırın. Aksi taktirde zimpara izlerini bile tam anlamıyla duzeltmeden size aracı teslim edebilirler.

Can teşekkür ederim yorumun için. Bende çok keyif aldım. Sonuçta cok guzel oldu gerçekten.
    sizin yeriniz yenimahalledeydi galiba tam olarak bi adresi atsanız birde şu nano olayını anlayabıleceğim dilde özet geçseniz nasıl bırseymıs

Alıntı saqwert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da DBY DETAİLİNG i tek geçiyorum...Berkay gerçekten işine çok önem veren usanmadan sıkılmadan saate aldırmadan işini hakkıyla yapan ender insanlardan birisi..
    inceledim yapılan işleri büyük emek var belli golf cok iyi olmuştu

Alıntı caprio55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum ben dediginislemi yeni yaptirdim.2bin zimpara ile yapildi... Yapan usta bu işi yillardir yapiyor.. En kotu benim araci takip et 1 ay sonra resim ceker gonderirim.. Ama son islemde boya korumada yapildi.. Nanolex dediginiz sey o ise renkte bi solma olmuyor.. Daha once yaptirmis kisilerle bu konus derim
    sizin konunuzu inceledim güzel olmuştu yaptırcam en kısa zamanda ne olacaksa olsun

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni bir araç alacam boyayan arkadaş kalın mi boyamış anlamadım ama aracın çizgileri hatları keskinliğini kaybetmiş
    Sorum şu
    Arabanın hatlarini çizgilerinin daha iyi görünmesi için sulu zımpara yaparsak faydalı olur muyum
    Bunun ile inceleyecegim link varsa da memnun olurum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 21dc963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni bir araç alacam boyayan arkadaş kalın mi boyamış anlamadım ama aracın çizgileri hatları keskinliğini kaybetmiş
    Sorum şu
    Arabanın hatlarini çizgilerinin daha iyi görünmesi için sulu zımpara yaparsak faydalı olur muyum
    Bunun ile inceleyecegim link varsa da memnun olurum
    hatlar macun kaynaklı kayıp olmuştur muhtemelen, o yüzden fayda edeceğini sanmıyorum.

Aslında boyaya zımpara yapılmıyor, boya üzerindeki vernik katmanı inceltiliyor, o da bir yere kadar incelir sonrası boyayı kaldırır.

zemindeki bir hattı boya ile kaybetmek çok olası gelmedi bana açıkçası, ölçüm yaptınız mı o kısma makina ile kaç mikron gösteriyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hatlar macun kaynaklı kayıp olmuştur muhtemelen, o yüzden fayda edeceğini sanmıyorum.

Aslında boyaya zımpara yapılmıyor, boya üzerindeki vernik katmanı inceltiliyor, o da bir yere kadar incelir sonrası boyayı kaldırır.

zemindeki bir hattı boya ile kaybetmek çok olası gelmedi bana açıkçası, ölçüm yaptınız mı o kısma makina ile kaç mikron gösteriyor ?
    180-220 mikron
    Yeniden zımpara yapip boyamak harici çözüm ne olur

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 21dc963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    180-220 mikron
    Yeniden zımpara yapip boyamak harici çözüm ne olur
    Fotosu var mı merak ettim, 220 micron da hat nasıl kaybolur :S O kadar porfesyoneli değilim boya harici nasıl düzeltilir bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotosu var mı merak ettim, 220 micron da hat nasıl kaybolur :S O kadar porfesyoneli değilim boya harici nasıl düzeltilir bilemedim.
    hat kaybolmamış aslında ama keskınliği yok fotograf yok bu arada basit bi araba tofaş şöyle betımlemeye calısayım tek kapıda boya var tum kordon keskın net halde ama kapının cızgısı oval durumda dıkkat cekıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani aslında şöyle düşünüyorum ınce sulu zımpara yapıldıktan sonra yalnızca vernık uygulması mumkun degılmı acaba amac boyacının boyasını ınceltıp boylelıkle hatları belırgınlestırmek sonra vernıklemek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)