User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: far tası boyanabilir mi?

Mr.Tasbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı axcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu açmak yerine konuyu hortlatmak istedim far tası kaplatabileceğim bildiğiniz yer var mı arkadaşlar?
    Üstadım şehir marmaris mi önce ordan başlayayım , ben Ankara'da badem farların içini artık eskidiği için yaptırmıştım nikelaj boyayla boyuyorlar benim yaptırdığım yere ulaşım sağlanır mı bilmiyorum istersenşz pm yoluyla başka yönlendirmeler yapabilirim.

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaplama ile kimse uğraşmaz diye düşünüyorum. Ama ısıya dayanıklı boya ile bir güzel boyanır (Ama kim yapar bilemiyorum )
    bu konu üzerinde yaklaşık 1 senedir arayıştayım desem yanlış olmaz ama bu işin prof.yapan bi yer arıyorum açıkcası..bi kaç yer buldum ama toplu işler yapıyorlar parekende iş ile uğraşmıyorlar. @umutcan arkadaşımızın dediği gibi bir yer açıkcası lazımm...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Tasbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım şehir marmaris mi önce ordan başlayayım , ben Ankara'da badem farların içini artık eskidiği için yaptırmıştım nikelaj boyayla boyuyorlar benim yaptırdığım yere ulaşım sağlanır mı bilmiyorum istersenşz pm yoluyla başka yönlendirmeler yapabilirim.
    evet ben marmaristeyim kardeşim..daha önce r... krom var ankarada bu youtube da videoları vs var sulu sistem krom boyama işi yapıyorlar daha önce birkez yaptırdım ama bnm istediğim sonuç olmuyor maalesef çünkü ampülün ısısı ile 1 hafta içinde krom boya altın sarısına yakın bir renk e dönüyor üzerindeki vernik tabakası renk değişimi yapıyor...o yüzden krom boya işi işimi görmüyor..bu işi izmrde yapan başka bi arkadaşada sordum oda aynı şekilde ısıyla değişme olabilir dedi..bu far reflektörü Metallizing (Aluminyum kaplama) diye yapılıyormuş bu far kaplama olayı elektro statık bir iş gibi birşey..izmirde bir firma var yılbaşından sonra izmire işim düşücek bi uğrayıp soracağım eğer olumlu olursa burdan sizlerede bilgilendirme yaparım...
    ayrıca neden bu kadar bu iş konusunda takılıyorsunuz diyebilirisiniz,çıkma 2 hurda farın çanağıylada bu sorunu giderebiliyorum ama ben eski orj araçlar olsun modifiye tutkum olsun bazen bazı şeyleri custom yapmak bana daha çok haz veriyo açıkcası ayrıca çevremdeki insanlarada yardımcı olmak maksadıyla bu arayıştayım çevrenizde varsa bu tür iş yapan veya yaptıran yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..
    Konu axcel tarafından (18-12-2017 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet ben marmaristeyim kardeşim..daha önce r... krom var ankarada bu youtube da videoları vs var sulu sistem krom boyama işi yapıyorlar daha önce birkez yaptırdım ama bnm istediğim sonuç olmuyor maalesef çünkü ampülün ısısı ile 1 hafta içinde krom boya altın sarısına yakın bir renk e dönüyor üzerindeki vernik tabakası renk değişimi yapıyor...o yüzden krom boya işi işimi görmüyor..bu işi izmrde yapan başka bi arkadaşada sordum oda aynı şekilde ısıyla değişme olabilir dedi..bu far reflektörü Metallizing (Aluminyum kaplama) diye yapılıyormuş bu far kaplama olayı elektro statık bir iş gibi birşey..izmirde bir firma var yılbaşından sonra izmire işim düşücek bi uğrayıp soracağım eğer olumlu olursa burdan sizlerede bilgilendirme yaparım...
    ayrıca neden bu kadar bu iş konusunda takılıyorsunuz diyebilirisiniz,çıkma 2 hurda farın çanağıylada bu sorunu giderebiliyorum ama ben eski orj araçlar olsun modifiye tutkum olsun bazen bazı şeyleri custom yapmak bana daha çok haz veriyo açıkcası ayrıca çevremdeki insanlarada yardımcı olmak maksadıyla bu arayıştayım çevrenizde varsa bu tür iş yapan veya yaptıran yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

İşin açığı hiç renk konusunu düşünmedim abi çünkü zaten murat 131 farları ve 55w gibi bir ışık ısısı ortaya döküyor , orjinalindede çok fazla ışık saçmıyor ve tekrar aynı hale alabilir sen söyledikten sonra düşünmeye başladım , şimdi bu konuya neden takıyorsun demem çünkü emek işi modifiye işi biraz ve bizler gibi parçası zor bulunana ya da bulunmayan araçları yeniden doğuş haline getirmekte bu tarz problemler oluşabilir.Demem o ki eğer böyle bir sorun varsa hepimizin başına gelebilir peki şu sorum olacak abi sana direkt krom kaplatsak yani boyasıyla vs değil yani direkt kaplamasıyla oluşssa biraz maliyet açısında tuzlu olabilir kalıcı bir çözüm olabilir diye düşünmeden edemedim.

erdemköksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir dakikada ayna nasıl yapılır - YouTube şu videoda bir boya var belki işinizi görebilir genelde cam objelerde ayna yapma için kullanıyo işinizi görürse bence değerlendirin
    Kızdırma Pilotu Yırtar kilotu
    #206 XS -- #RENAULT SPORT 1.6 -- #CLİO RS 172 -- # PEUGEOT 207 1.4 HDİ-- CORSA 1.7 DTI --

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sayfa sorunu düzelene kadar bilgilendiriyim far tası yada farklı krom işleriniz için çözüm bulmuş bulunmaktayım sitedeki problem çözülür çözülmez paylaşımda bulunacağım..
    Konu axcel tarafından (30-12-2017 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar merhaba
    ben kendi yaşadığım olayı anlatayım sizlerede tecrübe olmuş olur..zamana ısıya veya değişik kimyasallara maruz kalarak bozulan far taslarının yenilenmesini anlatayım size ben 94 model civic de farların temizliği yaparken biraz kötü olduğunu gördüm farlarıma müdahale etmeme gerek kalmadan eller ellemez dahada kötü duruma geldi bu sefer araştırmaya başladım ne yapılabilir vs diye ama pek bi sonuca ulaşamadım takii youtube krom boya işlemini görene kadar..ankara da bi firmayı buldum aradım dedim durum böyle böyle tamam yolla yaparız dediler fiyatta 2 si 100 tl gibi bi rakama anlaştık ve far taslarını yolladım farlar kaplandı geldi yalnız reflöktörlerde hafiften bi sarımtıraklık vardı ama sonuçta baktiğinda krom gibi parlaktı yüzey ben aldırış etmedim farları toparladım 1 ay içerisinde far tasları ampülün verdiği ısı ile krom renk gitti altın sarısı bi renk oldu dedim zengin oldum (2.resim)yaklaşık 1 sene kadar bu şekilde gezdim..sonunda tamam dedim ve bu işi sonuçlandıracağım artık..

forum sayesinde geçmiş yorumlarda arkadaşın bahsettiği far işi yapan kişiye ulaştım durumu izah ettim oda sağolsun yardımcı oldu ve bu işin kendisinin yapmadığını başka bir firmaya yaptırıp aracı olduğunu söyledi istersen dedi direk al numarasını vereyim benim adımı belirt diyerekten yardımcı oldu bende o firmayı aradım evet o işi yaptıklarını söyledi daha sonra whatsapp üzerinden farların fotosunu yolladım fiyatımızı konuştuk ve ben bu işin devamlılığını olacağını + forumda diğer arkadaşlarada yardımcı olacağımı belirterek + bi iskonto ile anlaşıp yolladım farları işlem aynı günde sonuçlandı.. bu arada ben eski boya kaplama olayını bahsettim onun sökümünün zahmetli olduğunu söyledi bende onu ben sana hazırlar yollarım dedim kendim daha iyi temizleyeceğini düşünerek far tasların içini komple temizledim zemine indim bu iş için boya sökücüde kullandım ve o şekilde yolladım..normal reflektör kaplatacak arkadaşlar direk yollayabilirler..

artık farlarım orjınal haline geri döndü..belki benim kadar kimse uğraşmayabilir ama ben bunu gurur haline getirdiğim için uğraştım..ama bana ileriye dönük + olarak geri döneceğini artık biliyorum..burdan sizlerede yardımcı olabilirsem ne mutlu.. arkadaşlar reklam olmasın diye link ve irtibat yazmıyorum özelden sorularınızı cevaplarım veya site izin verirse arkadaşın face link yollayabilirim..arkadaş sadece far kaplama işi yapmıyor her türlü kaplama işiyle uğraşıyor bilginize..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özelden bi irtibat alabilirmiyim hocam...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu üzerine epey mesaj geliyor o yüzden direk link paylaşıyorum..teşekkürler
    Kateksan Kaplama Teknolojileri - Startseite | Facebook
    Konu axcel tarafından (23-02-2018 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu üzerine epey mesaj geliyor o yüzden direk link paylaşıyorum..teşekkürler
    Kateksan Kaplama Teknolojileri - Startseite | Facebook
    abiiii Dükkan Ankaradaymış ya , bende far taslarımı burada yaptırmıştım , hatta uzun zamandır bizim kaplama işlerini bunlar yapıyor

tam içlerini çekmeyi unutmuştum ama çok güzel olmuştu ve geçen hafta içi de panjur bıraktım birde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerçekten güzel bir bilgi, ellerinize sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.Tasbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abiiii Dükkan Ankaradaymış ya , bende far taslarımı burada yaptırmıştım , hatta uzun zamandır bizim kaplama işlerini bunlar yapıyor

tam içlerini çekmeyi unutmuştum ama çok güzel olmuştu ve geçen hafta içi de panjur bıraktım birde.

Aynen adamlar esnaflık ve işçilik olarak başarılı bencede..güle güle kullan güzel olmuş farların..inş.aracın bittiğindede gönlüne göre olur kardeşim ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)