User Tag List

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
211 sonuçtan 210 ile 211 arası

Konu: Nasiol ZR53 uzun süreli boya koruma...

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dublaj yapariiiiz, ya da ben konuşurum. sen kameraman ol.
    Bak öyle olur

ahmetmalcok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya ben gireyim karsilastirma bana kaydigi icin. Oncelikle tekrardan soyleyeyim, Nasiol firmasini da, isinin basindaki arkadaslari da cok severim ve bence cok basarili islere imza atiyorlar. ZR53 gibi bir atilim kolay degil ve bunun gibi bilmedigimiz bir suru atilimlari var tebrik etmek lazim.

Ilk olarak nemden, uygulamalardan bahsedeyim sonra Nanolex e gecerim.

Bu tarz urunlerin cogu tahmin edilenin aksine 0,2 mili micron tarzi bir yuzey olusturur, zaten 4 micron a yakin kalinliklara tirnak takilir. Bu 0,2 mili micron yuzey olusurken uzerine nem gelmesi problemdir, birde nem tabakasinin olusturdugu katman kat kat yuksektir. Bu nem tabakasi cogu urunde problem cikartir, bizim urunlerde bag kurmasini engeller ve kaliciligi azalir. Nasiol de ise sanirim tam tersi ve kurlesmesini asiri hizlandiriyor. Surulen alanda ozellikle kalin bir tabaka varsa hemen beyaza donuyor. Bu testi ZR53 u ufak bir kapta disarida birakarak yapabilirsiniz. Test ettigim butun urunler ya kristal seffaf bir yapi olusturuyor, yada Nanolex gibi microfilm tabakasi birakiyor fakat ZR53 beyaz jolemtrak garip bir yapi olusturuyor. Bu da ZR53 un yapisinin diger tum urunlerden farkli oldugunu gosterir. Bende son kullanici odakli bir urun olarak gormesemde, iste 59tl e cok muthis bir urun

Nanolex e gelirsek, Nanolex'in urunlerinin uygulamalarinda hata yapmak icin ciddi cok buyuk hatalar yapmalisiniz. Bu hatalari yapabilmek icin ise IQ seviyenizin tek haneli olmasi lazim ( Bir kac urunu tarif ederken, terim farkliliklarindan dolayi yanlis uygulayanlari tenzih ederim. ) Nanolex urunlerinde eger ortam sartlari uygun degilse, en fazla dayanimi azalir. Burada tek handikap Nanolex Ultra da var, eger yuzey polisaji iyi degilse kalinti, yag, parafin gibi malzemeler kaldiysa beyazlar. Bunun bile cozumleri boyadan boyaya degisse bile olabilir.

Dayanima gelirsek, gozlemledigimiz kadariyla Audi A3 te 7 ay sonra hala sheeting vardi. Bu bir kullaniciydi, firmamizla alakasi yoktur. Bu A3 galiba ilk 3-4 yikama Nanolex Sampuan kullandi ve daha sonra farkli bir sampuana gecti. Su an benim aracimda 45-46. gununde olan Nanolex Professional var, onu da deniyoruz.

Nano urunlerde kursun gecirmez degildir, ara sira ufak bakimlar yaparsaniz cok ciddi dayanim sureleri alirsiniz. Ben kimyager degilim, nasil baglari onardigini yada onarip onarmadigini bilmiyorum ama bunu bir arastiracagim, bilgi bulursam buraya paylasirim.
    aciklama icin tesekkur ederim . daha anlasilabilir oldu , takipteyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)