Merhabalar, araç arkadaşıma ait, 2006 model tahminime göre ilk detayını ben yaptım araca, içi epey kötü durumdaydı, Valet pro citrus pre wash ile koltuk ve halı kısımları temizledim tabi en büyük yardımcım Fakir buhar makinesi ve Karcher Kwd1 oldu. Tavan ve kapılarda K2 pro velor tercih ettim çünkü bu kısımlar yeni yapılmıştı.
Plastik kısımlarda temizlikte apc kullandım, K2 pro Satina ile korumaya aldım. Yine fitil cam sıyırıcılar v.b apc ile giriştim. Cam temizliğinde K2 pro Nuta ile nokta atışı yaptım, ayna gibi oldu, aynalardada Nuta kullandım cam gibi oldu

İşe sabah 9da başladım 6 gibi içini bitirebildim, dış kısım için pek zaman kalmadığı için saramış farlarını Carpex in çok ağır aşındırıcı pastasını kullandım direkt zımpara etkisi, ardından Menzerna 2500 geçtim bıraktım, aslında 3800 de geçebilirdim ama yanıma almamışım. Yinede hiç fena olmadı.
Öncesinde dış yıkama yaptım jant temizliğinde Michelin wheel cleaner işinimi gördü, davlumbaz ve lastikte şampuan kullandım
Ön yıkamada Ab magifoam temaslıda Shiny Garage Base shampoo tercih ettim, hem uygulama yapıp hem kayıt almak gerçekten zor iş atladığım nokta Kc rrr demir tozu temizliği ve kil eldiveni ile geçtim maalesef kayıt altına almamışım.
Sonrasında kurulamayı Twisted havlu ile yaptım. Üfleme işini Kwd1 ile yaptım aralsrdaki derelerdeki sular aktı gitti. Dış plastikleri Garage bulls ile geçtim güzel oldu. Lastikleri K2 pro Sigma ile parlattım. Polisaj için yeterli vakit olmadığı için 3D wax ile parlaklık kazandırmaya çalıştım eski haline göre alımlı oldu.