User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Renault Laguna II & Clio Sümbül Nanolex Premium Paint And Alloy

xcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Renault Laguna II & Clio Sümbül Nanolex Premium Paint And Alloy

Merhaba arkadaşlar
    Babamın aracı için Onurcandan aldığım Nanolex seti babamın aracını zr53 ile kaplayınca kendi aracım için uygulamaya karar verdim ancak uygun mekan bulamadığım için maalesef uygulama için geç kaldım. Uzun süre kapalı bir garaj bulamadım. Otoparklarda da elektrik sıkıntısı vardı.

Aracım Laguna II. 2004 model. renk füme olarak geçiyor ama kül rengi, füme, koyu lacivert arası tatlı bir tonu var ve maalesef ne yapılırsa yapılsın yapısı gereği cayır cayır yanan bir renk değil. Boya tamamen orijinal. Üzerinde ayda bir uyguladığım CG Cherry Wet Wax + kafama göre uyguladığım Nanolex Washcoat + arada bir boşa gitmesin giye sürüp durduğum Sonax Hızlı Cila var. Bildiğiniz ortaya karışık yani. Alttaki gün ışığındaki hali.

Uploaded with ImageShack.us

Her neyse en sonunda mekanı buldum. Meteorolojiye güvenip uygulamadan sonraki birkaç günün yağışsız geçeceğini öngörüp 24/11/2013 Pazar günü sabahın köründe saat 07.00 da mekanda bir abim ile buluştuk. Onun aracı Clio Symbol'ün ufak kazasının ardından kaputu ve sağ ön çamurluğu boyandı. Fotolarda da belli oluyor. Araç henüz boyadan çıktığı için pastasını atarken korumayada alalım dedik. Boyası çok özensizdi. Sık kullandığı bol cilalı şampuanlar sayesinde yalancı bir parlaklığı vardı sümbülün.

İşe lagunayı yıkamaya alarak başladım. Uygulamadan önceki yıkanmamış hali.

jantlarada nanolex premium paint adn alloy uygulamak istediğim için Sonax Felgenreiniger Gel ile jantları güzelce temizledim. henüz yıkamadan önce kuru ve soğuk janta üründen yeterli miktarda sıktım. normalde herhangi bir temizlik işleminde ürün balata tozlarını ve bilimum kirleri fırça ile müdahale etmeden çıkarabiliyor ancak ben uygulama yapmak istediğim için jant temizleme fırçası ile jantları köşe bucak temizledim. birde video ekliyorum.

BORKED

MOV 6175 - YouTube

sürekli kullandığım turuncu sonax şampuan.

semaver çayı

malzemelerimiz. uygulamayı kil + m101 + m205 + ipa ardından nanolex paint cleaner + nanolex premium paint and alloy + nanolex premium paint sprey şeklinde yaptım. ped olarak uygun fiyatı nedeni ile erdem boyadan aldığım befar 150mm cutting ve polishing pedlerini kullandım. pedler hakkında karşılaştırma yapabilecek kadar deneyimim olmadığı için yorum yapamayacağım ancak pedlerle erdem boyadan aldığım 125mm tabla eğikti. biraz zorladı. makinemizde crown flex 13302.

clionun sahibinide çalıştırıyorum garajın ısıtması çalışıyordu ancak yeterli değildi. çaresizlikten birde elektrikli sobası bulduk. hiçte faydası olmadı içerisi 3-4 derece civarında idi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polisaj aşamasında aslında tarih olarak geç kalmış olmamız nedeni ile olması gereken sonucu tam olarak alamayacağımız içimize ufak ufak doğduğundan çokta özenmedim. daha önce m101 kullanmamıştım. bu nedenle hem ürünleri denemek hemde pazar gününü değerlendirmek amacı ile güle oynaya çalıştık. özellikle bahar ayını beklemek amacı ile m101e gerekli özeni pek göstermedim. birkaç ay sonra baharda yaza bomba gibi girmek istediğimden tekrar ağır aşındırıcı kullanacağımdan çizik alma işini abartmadım. m101 ve m205 ardından ipa öncesi...

polisaj artıkları nedeni ile önce yıkandı ardından yine erdem boyadan temin ettiğim ipayı sulandırmadan bu iş için beklettiğim bim microfiberleri ile uyguladım. ardından bir katta nanolex premium paint cleaner ile geçtim. akabinde nanolex premium paint and alloy ürününü onurcanın ürün ile gönderdiği pedlerle uygulamaya koyuldum.

dışarısı 0 ve -1 derece civarında idi. garajın içi 3-4 derece. bu nedenle premium paint and alloy ürününü yaklaşık 3 saat yüzeyde bıraktım. forumdan aldığım microfiberlerle silmeye başladım ancak ürünü yüzeyden silmek mümkün olmadı. oldukça yağlı bir yapısı var. onurcanın tavsiyesi ile yüzeye bol bol premium paint sprey sıktım yinede yüzeyden tam olarak çıkartamadım. hani eskilerin bir tabiri olur ya işte ürün 'yağır' gibi yapıştı yüzeye. birazda ben abartıp fazla fazla sürdüm sanırım

son halimiz... bulanık fotolar için kusura bakmayın. klasik sony cep telefonu odaklama sıkıntısı. (sony xperia z1)

clio sümbülede aynı malzeme sırası ile uygulama yapıldı. ancak hem m101 uygulamadık clioya hemde yorgunluğun etkisiyle biraz baştan savdık. öncesi...

clio sümbülün sonrası...

fotolara yansıyor mu bilemiyorum ancak parlaklık, derinlik gayet iyi. bu, firmanın premium ürünü. professionel veya ultra çok çok daha başarılı olsa gerek. ikimizde çok memnun kaldık ancak asıl sürpriz iş bitiminde idi. meteoroloji yağış göstermesede saat 22.30da işimiz bitip garajdan çıktıktan 10 dakika sonra kar atmaya başladı. meteorolojidekilerin bol bol kulaklarını çınlattık. saat 18.30da ürünü lagunaya uyguladım. 3saat sonrada yüzeyden aldım. laguna ucu ucuna bu ürün için olan ilk 4 saat su deymeme kuralını karşıladı ama hemen akabinde saat 22.40 civarında boya su yemeye başladı. yağan karın ardından gece boyu yağmur ciseledi. evin diğer aracında kış lastikleri olmadığından işim nedeni ile acilen araç ihtiyacı duyabileceğinden maalesef aracı kapalı garaja bırakamadım. sabahki durum buydu...

bir süre sonra washcoat uygulamaya başlarım. bir miktar premium paint sprey de var. bunuda değerlendiririm. araç kış boyu açıkta olacak. gün içerisinde sık sık 25-30 derecelik ısı farklarını görecek. (gündüz 0 civarı gece -27, -30 civarı), kış için yollarda kullanılan kum, tuz, solüsyona maruz kalacak ayrıca her gece üzerine kar yağacak. düzenli aralarla durumu fotoğraflar buradan paylaşırım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: mükerrer mesaj.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)