User Tag List

Sayfa 2/43 İlkİlk 123412 ... SonSon
808 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: DBY Detailing Studio

d.berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Flood Mesaj..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes W211 E200 Kompressör Detaylı Far Temizliği Uygulamamız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık mütiş olmuş
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar..

Yaklaşık 3 ay önce bir İstanbul ziyaretimde gerçekleştirdiğimiz bu özel ve keyifli uygulamayı sizlerle paylaşmaktan onur duyarım

Konuğumuz Türkiye'deki sayılı denebilecek kadar özel araçlardan birisi. Sahibi tarafından her parçası özenle seçilerek Türkiye'deki en güçlü ve yakışıklı Evo'lardan birisi haline dönüştürülmüş.

Vernikli Kırmızı opak rengiyle uygulamayı oldukça güzel şekilde ön plana çıkartan bu Evo 9 için sahibi aylarca süren araştırmalar ve parça temini aşamalarından sonra boyasının da aracın diğer aksamları kadar başarılı görünmesini istedi ve yaklaşık 3 gün süren uygulamalarımız sonucunda hem parlaklık hem de koruma olarak son derece tatminkar bir duruma geldi.

Aracı bu kadar özel yapan etmenlerin başında, aracın gövdesinde kullanılan ve rüzgar tünelinde testler yapılarak hazırlanan Japon markası Voltex'in Evo 9 için özel geliştirdiği gövde parçaları geliyor. Karbonfiberden imal edilmiş, kaput, ön çamurluklar, arka çamurluklar ile aerodinamik tasarımlı ön arka tamponlar aracın görünümünü ve yüksek hızlardaki stabilitesini mükemmelleştiren parçalar. Ayrıca yaklaşık 700hp gücündeki motoru besleyebilmek için gerekli havayı, far içine yerleştirilen özel karbonfiber hava kanalından alması da en güzel detaylardan birisi.

Araca uygulamayı İstanbul Karting Park'ta kullanılmayan bir hangarda yaptık. Şansımıza liftte vardı ve bu sayede jantları da söküp detaylı şekilde temizleyip koruma imkanımız da oldu.. Aracı PH Nötr şampuan ile yıkadıktan sonra Jantları sonax jant temizleyici ile temizledim.

Yıkamanın ardından aracı içeri alıp jantlarını söktük.

Polisaj uygulamalarına başlamadan önce yüzeyi inceleyip çizikleri fotoğrafladım.

Yıkamalardan kaynaklı bol miktarda kılcal çizik ve yine daha önceki uygulamalardan kalma bol miktarda hologram vardı.

Bilt Hamber Regular kil kullanarak boya üzerindeki kalıntıları temizleyerek yüzeyi polisaja hazır hale getirdik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polisaj aşamasında boya oldukça yumuşak olduğundan Scholl Consepts Spider polishing pad ve Chemical Guys V36 Optical Grade Cutting Polish kullandım.

Ben boya düzeltme işlemleri ile uğraşırken Gökhan'da daha önceden söktüğümüz jantların iç kısımlarını temizledi ve Nanolex Professional uygulaması öncesi Paint Cleaner ile temizliğini yaptı..

Tüm jantların temizliği ve Nanolex Professional Sealant ile koruma altına alınmasından sonra, Davlumbaz içleri amortisörleri ve fren kaliperlerinin çevresini detay fırçası ve APC kullanarak temizledik..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Daha önceki uygulamalarda yapılan hatalı uygulamalar sonucu oluşmuş deformasyonlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm polisaj işlemlerinin bitmesinin ardından, Polisaj kalıntılarını Nanolex Premium Paint Cleaner ile temizleyip ardından tüm aracı Nanolex Professional Sealant ile korumaya aldık. Daha sonra camları Nanolex Premium Glass Polish ile parlatıp, Nanolex Glass Cleaner ile temizledikten sonra Nanolex Glass Ultra ile Su itici katman oluşturarak işlemleri bitirdik..

Final Fotoğrafları.. İyi seyirler

M.A.D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuş pisliği yanıklarına uyguladığınız durum çok hoşuma gitti ellerinize sağlık, evoya bakınca insan ihtiyacı yokmuş ya diyor ama sonucu görünce ihtiyacı olduğunu gördük brandası mükemmel
    Mehmet Ali DİNÇ

M.A.D Custom Stickers

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Berkay'ım hayırlı işler bol kazançlar kardeşim. Çok güzel işler yapıyorsun eline sağlık.

Mavi Passat favorim onu bekliyorum senden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim

Mavi passat B6 kasa olan mı? Eğer o ise ondan çok daha iyi bir hayata döndürme uygulaması yakın zamanda gelecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdan beri üzerinde çalıştığımız ve sonunda kusursuz olarak bitirdiğimiz projemiz için hazırladığım video.

İyi seyirler..

Subaru Impreza STI Ultimate Wetsanding Project by DBY Detailing - YouTube&fs=1" width="644" height="390">Subaru Impreza STI Ultimate Wetsanding Project by DBY Detailing - YouTube&fs=1" />BORKED

Subaru Impreza STI Ultimate Wetsanding Project by DBY Detailing - YouTube

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam;

Ankarada yaşasaydım kesinlikle ilk işim size gelmek olurdu çünkü hem severek hemde harika düzeyde yapıyorsunuz bu işi, neticesinde insan hiç tanımasa bile düzgün işçilikten dolayı aracı size teslim etmek istiyor. Acaba İstanbula gelmeyi ve burada da uygulama yapmayı, veya dükkan açmayı düşünüyor musunuz ?

Ek bir soru olarak metalik siyahlığını hissedemediğim ve incecik kılcal çiziklerle kaplı Doblo araca bu şekilde uygulamalar yapsanız çok çok olumlu sonuçlar alabilir miyiz acaba ? Sizin yapacağınızdan zerre şüphem yok fakat insan merak ediyor.

Tekrardan elinize kolunuza, emeğinize ve işçiliğinize sağlık demek istiyorum
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için..
    Elimden geldiğince Türkiye'de yapılan en kaliteli işleri yapmaya çalışıyorum. Her seferinde biraz daha ileri giderek sürekli yeni şeyler konusunda kendimi geliştiriyorum. Bu da hem işime yansıyor hem de işi keyifli hale getiriyor.

İstanbul'a bazen uygulama için geliyorum ancak bu yakınlarda öyle bir planım maalesef yok. Belki temmuz ayında gelebilirim. İstanbul'da bir yer açmayı şu an için düşünmüyorum ama ilerleyen zamanlarda şartlar neyi gösterir bilemem tabiki.

Metalik siyah renkteki aracınıza yapılacak işlemler sonucunda çok güzel sonuç alınabileceğinden şüphem yok.

Teşekkürler..

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu samimiyetiniz ve açıklayıcı mesajınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum, tekrar tekrar sağolun bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum...
    .

aliergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evo yıkmış maşallah Çalışırken detaylı fotoğraf çekme işini becerebilsem süper olucakta
    Ali's Detailing Garage / Erenköy

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler Ali..

Valla en az uygulama kadar zaman ve emek alıyor fotoğraf işi Ama benim için vazgeçilmez bişey gerçekten. Çok keyif alıyorum hem fotoğraf çekmekten hem de paylaşmaktan..

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize saglik cok guzel olmus, sizinle whatsapp uzerinden konusmustuk ben de emektari getiricektim ama finallerden zaman bulamadik.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)