User Tag List

Sayfa 1/43 12311 ... SonSon
808 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: DBY Detailing Studio

d.berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up DBY Detailing Studio

Merhabalar,
    Yoğun geçen bir kaç ayın ardından bende uygulamalarımızı paylaşabileceğim bir başlık oluşturma fırsatı buldum.
    Bundan sonra elimden geldiği ölçüde uygulama yaptığımız araçların fotoğraflarını bu başlık altından paylaşarak başlığı güncel tutmaya çalışacağım.

Madem bu başlık sadece bize özel olacak bende, DBY Detailing Hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
    DBY kısaltması Demir Berkay Yavrucuk olan ismimin baş harflerinden oluşuyor.
    Detailing'de ***** yaptığımız işin ingilizce tam kelime karşılığı. Türkçede tek kelime ile yaptığımız işi özetlemenin bir yolu olmadığından mecburen ve istemeyerekte olsa bu şekilde adlandırmak durumunda kaldım.

DBY Detailing olarak çalışmalarımıza 7 yıl kadar önce freelance olarak başlayıp daha sonrasında yetkili ve özel servislerle anlaşmalar yapıp, özel uygulamalar yaparak devam ettik. İlerleyen yıllarda Boom Garage ve Sametech Garage başta olmak üzere, çeşitli mekanlarda belirli süreler ile yine özel uygulamalar yaparak çalışamalarıma devam ettim ve 2013 Yılı Kasım ayı itibari ilede artık uygulamalarımı daha ileri seviyelere taşıyabileceğim kendi işyerimi açtım.

İşyerimi açarken en çok özen gösterdiğim konu, mutlak kaliteyi her uygulamada korumak ve en iyisi olmaktı. Bunun içinde uygulama yapacağımız mekanın gerçekten emsali olmayan bir mekan olması gerekiyordu. Alışılagelmiş yıkamacı ve aksesuarcı mantığından uzakta, şık bir görünüm ile sadece detay işleri için hazırlanmış bir mekan açmak istedim. Bu süreçte 1 aylık tadilat ve özel imal edilen malzemelerin yerlerini almasıyla Aralık 2013te çalışmaya başladık. Şu an uygulama merkezimizde, 16 adet spot lamba, 9 Adet 50watt Led Projektör, 32 adet Florasan lamba ve 3 adet 500watt halojen lamba ile tüm uygulamalarda mümkün olan her detayı gözden kaçırmadan uygulamalarımızı yapabiliyoruz. Bu aydınlatma ekipmanları sayesinde bir garajdan çok bir Stüdyo çevresine büründü mekan

DBY Detailing bünyesinde yapılan başlıca uygulamalar; Boya düzeltme uygulamaları, Boya Koruma Uygulamaları, Nano Teknoloji Yüzey Kaplama Uygulamaları, Seramik yüzey kaplama uygulamaları, komple zımpara ile boya düzeltme, Far Temizliği, Detaylı iç temizlik, Motosiklet detaylı temizlik ve koruma uygulamaları, Cam filmi ve koruma filmleri uygulamaları, Boyasız Göçük Düzeltme Uygulamaları gibi aracınızın daha güzel ve temiz görünmesinin yanında en iyi şekilde korunmasını sağlayacak uygulamaların neredeyse tamamını uyguluyoruz.

Firmamız hakkında olabildiğince detaylı bilgiler verdikten sonra artık paylaşımlara başlamak istiyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'dan gelip bir hafta kadar konuğumuz olan bu güzel A5'e yaptığımız detaylı temizlik, bakım ve koruma uygulamalarını sizlerle paylaşmak istedim..

Aracı teslim alıp uygulamalar konusunda fikir birliğine vardıktan sonra detaylı inceleme ve fotoğraf çekimi ile başladım işlemlere..

Yıkama da Sonax Konsantre Şampuan ve Foam Lance kullanarak, yol kirlerini ve tozlarını temizledim. Jantları Meguiar's Wheel Brightener ile temizleyerek balata tozlarından arındırdım. Daha sonra 3D Detailing Kil bezi ve Bilt Hamber Kil ile tüm aracı kalıntılardan arındırıp zımpara ile düzeltme işlemlerine hazır hale getirdim..

Yıkama ve arındırma işlemlerinin ardından 3M Trizact 3000 disk zımpara kulllanarak kaputu komple zımparaladım. Bu sayede hem derin çizikler hem de portakal kabuğu görünümü oldukça azalmış oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaputun ardından sol ön çamurluktan başlayak tüm aracı 2000-3000 Grit zımparalar ile geçerek boyayı tamamen düzelttim..

Kaput ve Çamurlukların polisajını 3D HD Cut ve 3D HD Polish kullanarak bitirdikten sonra taş izlerinden ve olası çiziklerden korumak için koruma filmi uygulaması yaptık..

Araç sahibi sürekli seyahat ettiğinden tamponun üst kısmı valiz ve bavulların çarpması sonucu oldukça fazla çizilmişti. O kısımlara da polisaj yaparak çizikleri giderdikten sonra koruma filmi uygulaması yaptık..

Koruma filmi uygulamalarının ardından bagaj kapağı üzerindeki yıkama kaynaklı oldukça derin çizikleri gidermek için 1500-2000-2500-3000 grit zımparalar ile boyayı düzelttim ve ardından 3D HD Cut ve 3D HD Polish ürünleriyle polisajını yaptım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sol arka çamurluktaki sürtme izini rötuşlayıp daha sonra zımparalayarak %90 oranında tamir ettim..

Sağ kapı altındaki sürtme izini de aynı şekilde polisaj ve zımpara ile tamir edip %95 oranında düzelttim.

Polisaj uygulamalarının bitmesinin ardından aracın iç temizliğini yaptık. Tavanda Berner iç temizleme köpüğü, alcantara döşemelerde Crystal Consept Sensei APC 1:10 ve halı yıkama makinesi,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm polisaj ve temizlik uygulamaları bittikten sonra, aracı yıkayıp Nanolex Paint Cleaner ile polisaj kalıntılarından arındırdım.

Aracın parlak ve çiziksiz görünümünü uzun süre muhafaza etmesi için Crystal Consept Premier Sıvı Kristal ile boya üzerini kapladım. Jantlara Crystal Consept Wheel, Plastik aksamlara Crystal Consept Trim ve Camlara da Crystal Consept Glass Guard(Japon) uyguladım ve işlemleri bitirdim.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hay maşallah ellerinize sağlık araç yeniden doğmuş tebriklerr.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelde bu emek, işçilikten bu temizlikten sora bu arabaya bin

Dostum yaptgn işleri takip ediyorum maşallah fazlasıyla iyi yapysn bence bu isi, hakkını verysn yani.

batu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insan binmeye kıyamaz resmen sıfır olmuş emeklerize değmiş allah hayırlı işler nasip etsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göçük onarımını da siz mi yapıyorsunuz ?

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gayet güzel eline saglik..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim hepinize..

@Fatihcakin, göçük onarımı ve film işlemlerini başka ustalarımız yapıyor.
    Herkesin en iyi olduğu işi yapması taraftarı olduğumdan sadece detay uygulamaları ile ilgileniyorum ben. Diğer uygulamalarımızı alanındaki en iyi ustalardan bazıları ile çalışarak yapıyoruz. Detay uygulamalarında olduğu gibi diğer uygulamalarımızda da memnuniyet garantisi uyguladığımızdan hiç bir sıkıntı olmadan tüm işlemleri en iyi kalitede yapıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,

Ankara motosiklet grubundan bir abimizin yeni aldığı bu güzel motoru, parlaklığını çok uzun süre koruması için tam bir koruma paketi uyguladık.

Motor 2008 model ancak çok güzel saklanmış. O sebepten işim çok da zor olmadı.

Motoru teslim aldıktan sonra detaylı inceleme yapıp fotoğrafları çektim.

Detaylı Yıkama işlemlerine başladık.

Detaylı temizlik işlemlerinin ardından Uber Blue bez kullanarak kuruladım.

Yıkama sonrası fotoğraflar

Yıkama işlemlerinin ardından uygulamalara ön cam vizörünün üzerindeki çizikleri ve matlaşmayı gidererek başladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya üzerindeki hafif çizikleri ve oksidasyonu gidermek için, Spot polishing pad ve Scholl S30+ kullandım.

S30 uygulamasının ardından boyalı yüzeyler üzerindeki kalıntıları, Nanolex Paint Cleaner Premium kullanarak temizledim.

Boya yüzeyi temizliğinin ardından Crystal Consept Ccoat Premier uygulamasını üç kat olacak şekilde arada 1 er saat bekleyerek yaptım.
    Tüm boyalı yüzeyler ve motor bloğu üzerine uygulama yaptım.

Boyalı yüzeyler ile ilgili işlemlerin büyük kısmını hallettikten sonra sele kısmına Nanolex Convertible Top Sealant uygulaması yaptık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aradan geçen 10 günün ardından, Ccoat Premier'in iyice kürleşmesi ile birlikte, üst katman olarak Crystal Consept SioX Hybrit Sealant uygulaması için motoru tekrar davet ettik.

PH Nötr şampuan ile yıkamanın ardından Premier'in su iticiliğini göstermek için bir kaç fotoğraf çektik.

SioX Hybrit Sealant Uygulaması sonrası...

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Selam zimpara 10 mikron mu aldi vernikten?
    M105 gibi agresif pastalar kac aliyor?
    Built to fall....

Alpero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz uçları için birşey yaptınız mı? Aynı şekilde kararma bendede var
    2010 Astra 1.6T Sold
    2013 W204 AMG Sold
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam zimpara 10 mikron mu aldi vernikten?
    M105 gibi agresif pastalar kac aliyor?
    Selam..
    Zımpara 10 mikron almıyor vernikten. Zımpara portakal kabuğu görünümündeki tepeleri çukurlar seviyesine indirdiğinden bilinçli bir işlemde 1-3 mikron civarı bir incelme oluyor. Meguiar's M105 gibi ağır bir aşındırıcıda yine kullanıcıya bağlı olarak 1-10 mikron arası incelme yapıyor. Yani zımparadan ziyade asıl incelme pastadan sonra oluyor.

Alıntı Alpero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egzoz uçları için birşey yaptınız mı? Aynı şekilde kararma bendede var
    Evet egzoz uçlarına da işlem yaptık tabiki. Meguiar's Hot Rims Mag & Aluminyum Polish ile çelik yünü ve ardından mikrofiber bez ile Meguiar's NXT All Metal Polysh kullanarak parlattık..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar..

Mini Passion forumunun moderatörlerinden birine ait bu güzel araca yaptığımız detaylı dış bakım uygulamasını paylaşmak istedim..

Araç yıllardır hiç bir bakım görmemiş, dolayısıyla işlemler biraz uğraştırıcı olsa da 2. günün sonunda oldukça güzel sonuç aldık..

Aracı teslim aldıkta sonra,

Foam Lance ve Sensei ile yıkamanın ardından detaylı inceleme

Kaputta spot test yaparak uygulamalara başladım..

Bir iki denemenin ardından 3D HDCut ve AutoHDM Yün ped ile devam etmeye karar verdim..

Bu arada diğer panellerinde kil ile temizliğini yaptık..

Sağ arka çamurlukta boya düzeltme..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağ arka kapı ve arka çamurluk 50/50

Stoplarda aracın boyası gibi özensiz yıkamalar sonucu oldukça çizikli ve matlaşmış haldelerdi.

Tüm paneller ve Stopların ardından Piano black direkleri de düzelttim..

Arka tampondaki kuş pisliği deformasyonunu 2000 grit zımpara ile zımparalayarak giderdim.

Tüm boya düzeltme işlemlerinden sonra Scholl S30+ ile hologramları giderip, AutoGLYM HDWax kullanarak boyayı koruma altına aldım. Ben bu işlemlerle uğraşırken, kromlar üzerindeki siyah plastidip kaplamayı da araç sahibi ve Cem abi ile birlikte söktük. Parlak Siyah boya ile krom aksesuarlar oldukça güzel tamamladı birbirini..
    Plasti-Dipler söküldükten sonra Cem abi tüm kromları Meguiar's All Metal Polysh ile parlattı.
    Tüm trimlere Adam's VRT uygulayarak koruma altına aldım ve lastiklere de Würth lastik köpüğü uygulayarak işlemleri bitirdim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)