User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
127 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: seramik uygulama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte benimde demek istedimi 2 gün için 1000tl çok fahiş bi fiyat benim gözümde 2 gün işcilik icin ben vermem asla veren mutlaka var onada saygı duyarım sen bu işi yapansın dışarda olsan emin ol sende 1000 tl vermessin bence
    bende sana diyorum ki benim işletmemin anahtar çevir 800 tl günlük gideri var. Kira su elektrik eleman maaşı vs. o aldığım 1000 lira sence safi kar mı sanıosun. Yaw neden yaptırmiim benim şimdiye kadar arabalarıma harcadığım paraları nereden biliosun. Kendi arabamda premium paket işledim. Sadece uğraşacak vaktim olmadığı için seramik yapamıyorum. Premium paketin bana maliyeti en ucuz seramikten daha pahalı şu anda. 98 yılında vts im vardı ziebart yaptım. T4 aldım ses yalıtımına kadar ziebart yaptım. S70 aldım komple arkadaşım meguirs yaptı floryada. Megane RS aynı şekilde 2 kere yapıldı satana kadar. A6 boya hatasından yapılamadı. Arabamın arkasında her zaman sepet var. Sepette de sadece sonax ürünleri yok.
    IN BOOST WE TRUST

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Nano nun adi seramik mi oldu?
    5 bin lira sakin vermeyin delirdiniz mi? Markali urun gibi de degil ki koluma rolex gibi takayim. o kadar ise yarayip yaramadiginin teknik bir ispati da yok, kimsede o teknolojide alet yok.

Esas is altyapiyi cok iyi hazirlamaktan geciyor. Hakan in kullandigi haka huku mudur bedir o bile 150 dolardi, 3-4 sene gidiyor.

Opti-Coat uygulatin ya da , arabaniz pahali die seramik adi altinda size pahali cozumler sunmasinlar. araban bmw ise chip 1200 tl clio ise 500 demek gibi birsey.

1 sene dayanan urunleri kullanin 5 kere yaptirin.

Sertlik olayina neden takildiniz anlamadim, kimsenin yuzune bakmadigi kore mali aquartz da 11h mi ne sertifika var. Ayrica slika bazli degil, titanium oksit bazli..

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sana diyorum ki benim işletmemin anahtar çevir 800 tl günlük gideri var. Kira su elektrik eleman maaşı vs. o aldığım 1000 lira sence safi kar mı sanıosun. Yaw neden yaptırmiim benim şimdiye kadar arabalarıma harcadığım paraları nereden biliosun. Kendi arabamda premium paket işledim. Sadece uğraşacak vaktim olmadığı için seramik yapamıyorum. Premium paketin bana maliyeti en ucuz seramikten daha pahalı şu anda. 98 yılında vts im vardı ziebart yaptım. T4 aldım ses yalıtımına kadar ziebart yaptım. S70 aldım komple arkadaşım meguirs yaptı floryada. Megane RS aynı şekilde 2 kere yapıldı satana kadar. A6 boya hatasından yapılamadı. Arabamın arkasında her zaman sepet var. Sepette de sadece sonax ürünleri yok.
    iş yerı kapısını actında 800 masrafı sen 1 kısıden cıkarcan galıba tıcaret bakıs acımız farklı bende kendı ısımdeyım her gun kapıyı actımda 500 tl gidio ama bunu 1 kısıden degılde 5 kısıden cıkıyo 1000 tl lik bı urun sattımda elıme kalan max 150 tl benım benım masrafım 500 diyipte % 500 koyamıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Fiyat tartışmasını da anlamıyorum , iki adam gün+ dükkan malzeme harcayıp bir de vergi verip 400 tl ye kimse polisaj yapamaz. Yarım gün de megiuars 105 85 83 82 66 uygulayan yerlerr gidebilirsiniz tabi
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş yerı kapısını actında 800 masrafı sen 1 kısıden cıkarcan galıba tıcaret bakıs acımız farklı bende kendı ısımdeyım her gun kapıyı actımda 500 tl gidio ama bunu 1 kısıden degılde 5 kısıden cıkıyo 1000 tl lik bı urun sattımda elıme kalan max 150 tl benım benım masrafım 500 diyipte % 500 koyamıyoruz.
    iki gün çalışıcam ben o arabanın üzerinde ve benim sadece stüdyodan günlük kazancım 1000 lira civarında. Seramik yaptığım zaman başka araba yapamıyorum sana diyorum ama işi 5 dakikalık iş sandığın için halen verilen emeğe saygısızlık ediosun. Gidip mercedes e falan neden binio insanlar kalitesi için. Benim de bir kalitem var. Herkes 2 tane mikrofiber kullanırken ben her seramikte 10 mikrofiber kullanıyorum. Herkes tek seferde tek parça yaparken ben 30cmlik alanlarda çalışıyorum hata olmasın diye. Seni ancak ucuz yollu 150 liraya pasta cila yapan yerler paklar kardeşim. Bizim gösterdiğimiz ihtimam sana fazla gelio demek ki.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nano nun adi seramik mi oldu?
    5 bin lira sakin vermeyin delirdiniz mi? Markali urun gibi de degil ki koluma rolex gibi takayim. o kadar ise yarayip yaramadiginin teknik bir ispati da yok, kimsede o teknolojide alet yok.

Esas is altyapiyi cok iyi hazirlamaktan geciyor. Hakan in kullandigi haka huku mudur bedir o bile 150 dolardi, 3-4 sene gidiyor.

Opti-Coat uygulatin ya da , arabaniz pahali die seramik adi altinda size pahali cozumler sunmasinlar. araban bmw ise chip 1200 tl clio ise 500 demek gibi birsey.

1 sene dayanan urunleri kullanin 5 kere yaptirin.

Sertlik olayina neden takildiniz anlamadim, kimsenin yuzune bakmadigi kore mali aquartz da 11h mi ne sertifika var. Ayrica slika bazli degil, titanium oksit bazli..
    Olay sadece sertlik olayı değil ki. parlaklık ve derinlik ve renk üzerinde kırılma ve su iticilik. Her bir ürünün kendine göre farklı özelliği var. Her ürün güneş ışığı altında da kendini toplamıyor. Sadece bir özellik üzerinden bakmamak gerek.
    IN BOOST WE TRUST

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu seramik kaç yıl kalıcıığnı koruyor araba üstünde.. eğer verilen paranın karşılığını amorti edicek bir süre koruyorsa aslında çok olmaz..
    5-6 yıl koruyursa misal aslında verilen para çok değil.. her sene zaten detaylı temizliğe soksan 5-6 senede aynı hatta fazla para çıkar cebinden..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki gün çalışıcam ben o arabanın üzerinde ve benim sadece stüdyodan günlük kazancım 1000 lira civarında. Seramik yaptığım zaman başka araba yapamıyorum sana diyorum ama işi 5 dakikalık iş sandığın için halen verilen emeğe saygısızlık ediosun. Gidip mercedes e falan neden binio insanlar kalitesi için. Benim de bir kalitem var. Herkes 2 tane mikrofiber kullanırken ben her seramikte 10 mikrofiber kullanıyorum. Herkes tek seferde tek parça yaparken ben 30cmlik alanlarda çalışıyorum hata olmasın diye. Seni ancak ucuz yollu 150 liraya pasta cila yapan yerler paklar kardeşim. Bizim gösterdiğimiz ihtimam sana fazla gelio demek ki.
    ben sana emegıne saygısızlık etmedım bu 1 senın gorusune saygı duyarım dedim dikkatli oku bence hatta senı konusmuyoz farkındasan genel fıyat konusuyoruz kendın dıyosun herkez 2 bez ben 10 bez kullanıyorum senı bılmem yaptıgın işi bilmem neden benimsedin ?...neyse uzatma gerek yok hayırlı işler sana herkezin kendi görüşü

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ceramic Pro için konuşabilirim ancak. Arkadaşım diye uyguna yaparım eyvallah. Ama kabin şart, havalandırma şart, alt yüzey komple haresiz hale getirmek şart (önceki defalarca yıkama, pasta, polisaj yazmıyorum bile) ardından defalarca kürlemesini beklediğin katlar atıyorsun. Yani hazırlama kısmı bile ciddi zaman emek ve başka malzemeler.

Gelelim fiyat işine. En pahalı araç boyası glasco sikkens vs bir araç için 400 tl ama araç boyamak 6000 tl den başlıyor. Kendimiz boyuyormuyuz? Etin kilosu en pahalı bonfile markette satılmak 70 tl nusrete gidiyoruz porsiyonu 150 tl den pahalı yiyormuyuz? Yiyoruz. Biz neyi tartışıyoruz beyler??
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bırakın şimdi ya sanayide pasta cila 90 lira

şaka bi tarafa . bu iş le hobi olarak baya baya ilgileniyorum. şunu söyliyim ürünler gerçekten çok pahalı . ha yaptıracak olanlarada hak veriyorum valla 1000 + lira yüksek rakamlar .. ben vermem o parayı kolay kolay. ama dışarda mecbur kaldım diyelim ve yaptıracam o zaman o parayı(1000) gözden çıkarırdım çünkü masrafını biliyorum az çok. yani boşuna fiyat tartışması yapmaya gerek yok . nasrettin hocanın dediği gibi . sende haklısın . sende haklısın . oda haklı .

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Etin kilosu en pahalı bonfile markette satılmak 70 tl nusrete gidiyoruz porsiyonu 150 tl den pahalı yiyormuyuz? Yiyoruz. Biz neyi tartışıyoruz beyler??
    eti marine edip 3 gün buzdolabında bekletip mangalda mühürliyceksin bir taraf bir dakka diğer taraf bir dakka tam medium olucak.. şahane oluyor öyle.

pasta cila şart tabi.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ph kağıdını kuru araç boyasına temas ettirerek mi boyanın ph derecesini ölçüyorsunuz?
    amacım açık aramak laf sokmak değil, sadece merak ettiğimden soruyorum

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ph kağıdıyla bize Hollanda da polis uyuşturucu testi yaptırıyordu cama kağıdı yapıştırıyorlardı hoh yapıyorduk renk değişirse pain in the ass

kuru kuruya yapılacağını sanmıyorum ph testinin araç üzerinde

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1000 TL rakam fazla geliyor ancak bu rakamı sizde aracınıza iyi bakarsanız en az 1,5 yıl için ödüyorsunuz.Bence 1,5 yıl için uygun bir rakam.Hesabı yaparken biraz da bu yönünü düşünmek gerekiyor.2 günde 1000 TL indir cebe öyle olmuyor. Nano ürün ve polisaj için harcadığın ürün maliyeti, elektirik, su gideri, kullandığın makinenin yıpranma payı (amortisman gideri), emeğin vs. Eline ürünü al sür olmuyor.Yüzeyi düzelt, yıkama ile arındır, iyice kurut ve durmadan ürünü uygula göründüğü gibi kolay değil. Emeğin pazarlığı olmaz ürün ve işi yapandan yana sıkıntınız yok ise.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu arada kendiniz de istediginiz uygulamayi yaparsınız, bir kaç ozel uygulama (zimpara rötuş vb) araç boyama gibi değil. Ama acaip yorucu uzun bir iş.

Kapali garajda i20 in 4 kapisini parca parca 4 gunde pasta yapip sonra anca crystal concept siox yapabildim. Daha tavani camurluklari duruyor. Sicaktan icim cikti, cizikleri de 100% almaya kasmiyorum. Kalin ve orta pasta yapip, ozel cleaner ile temizliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seksenler dizisi basri gibi ;
    Gün gelicek ,bu seramik korumada bitecek .
    Ben sirf bu kasap uygulamacılar yüzünden 2009 dan beri uygulamalarimi kendim yapiyorum .Konunun özüne gelince harcanan emek , bazi uygulamalarda çöp olan bezler ,giden eldivenler , harcanan su ve arindirmak ıçin kullanilan kimyasallar araca atilan kil ,iron tarzi ürünler(bunlar şarttir bu ikisiz ben kendi adima polisaja başlamam ) ,ister istemez solunan sivilar ,panelin durumuna göre üstünde kalinan counting , polishing ,finishing ürünleri ve pedleri .
    Konunun özü istenen fiyatlar 2000 tl normal .He bu işle hobi olarak ilgilenip ,ürünler satin alip tecrübe edip hobimin karşililigini aliyorum yeri gelince ama 5000 tl de bir uygulamaya vermem kasar satin alir eninde sonunda kullanmasini ögrenirim .Belki alakasiz oldu ama yazayim dedim işte.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bugune kadar elıne polısaj makınesı almamış kışıler ışçılık hakkında nasıl fıyat belırleyebılıyor gerçekten hayretler ıçınde kalıyorum..
    (bunu bu sıte yada bu konu olarak algılamayan genel olarak konuşuyorum)

duz mantıkla basıt ornekler vermek ıstıyorum..

dışarda 2tl'ye satılan kutu kola bır mekanın çatısı altına gırınce %200 zamla 6tl'lere yukselıyor, extra bır emek extra bır ışçılık yok, buna kımse ıtıraz edıyor mu? etmıyor ama ış emeğe ışçılığe gelınce herkes ıtıraz edıyor..

urun 300tl o zmn 500tl'ye yaparlar bunu, hadı urun kadar ışçılık alsınlar 600 olsun...
    1 gunluk 'vergı, stopaj, kıra, elektrık, su, yemek, personel ve dığer gıderler' emın olun 300'den fazla tutuyor..

detaılıng ışı full emek ışçılık ısteyen bır ış ve onun ıçın uygulama ucretı yuksek(normal) yoksa urun pahallı değıl, bızde sızın netten satın alabıleceğınız kapınıza kadar gelebılecek urunu kullanıyoruz farklı bışey değıl..

nasıl tunıng ışı turkıyede yurumuyorsa, detaılıng ışıde yurumuyor..

aracıma komple egzoz sıstemı yaptırdığımda 1500tl para verdım ama egzozcuya gıdıp demırın kılosu kaç para napıyorsun sen demedım, çunku harcayacağı emeğı alın terını bılıyorum..

hıç bır zamanda bılmedığın anlamadığım bır ış ıçın 'acaba ben nasıl yaparım?' sorusunu kendıme yoneltmedım, çunku o fıyatlardan duşuk o işçilikten yuksek ış yapamayacağımı bılıyorum..

madem egzozdan ornek verdım oyle devam edelım, mısal kendım yapmaya çalışsam egzoz sıstemını, boruları flanşları kaynak makınesını aldım, ne kadar tecrubem var kı? elımden geldığı kadar yaptım bıtırdım dıyelım..

sonucu az çok tahmın edıyorsunuz sanırım, borular yamuk yumuk kaynak yerlerınde çapaklar var egzoz aşağıya doğru sarkık duruyor, tmm belkı yarı yarıya mal ettım ama boyle olacağına hıç olmaması kanaatındeyım..

egzozcu yarım gunde 1500tl yı cebıne koyuyor, ben 2 gun uğraşıyorum o kadar para kazanamıyorum ama gıdıpte egzozcu açım demıyorum, onunda kendıne gore zorlukları var emınım, ben bu ışten anlıyorum bu ışten zevk alıyorum o o ışten anlıyor..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    herkes bıldığı ışı yapacak bılmedığını yaptırcak kı ben para kazancam bende sana para kazandırcam..

şoyle bır soz vardır, bunu çoğumuzda bılırız zaten 'ben ucuz mal alacak kadar zengın değılım' bunu herkes yaşam felsefesı yapmalı, gunluk hayatta yaptıklarınızı duşunursenız herkes ıçın ornekler çokça vardır..

kısacası ıyı mal ıyı para, ıyı ışçılık = tecrube = para

detaylı temızlık ıçın fıyat sorup bılgı alıp, herkes 100 tl'ye temızlıyor dıye cevap almak gerçekten kufur gıbı gelıyor, muşterıme orayı tercıh etmesını soyluyorum, ısrarla orda yaptırmasını ve sonrasında bırlıkte ıncelememızı soyluyorum, fazla zaman geçmeden gerı gelıyor ve arac eskısınden daha berbat bı durumda..

pasta cıla ıçın fıyat verıyorum, sanayıde bılmem ne lakaplı usta 150 tl'ye yapıyor, ınanın nedenını açıklamaktan yoruldum artık, orayı tercıh etmesını soyluyorum ve 1 ay sonra gelıyor benm arabam eskısınden kotu oldu, kotu oldu tabı sılıkonla çızıklerı kapadı gerı çıktı kapamadan onceden polısajla parlatmaya çalışırken rds yaptı..

mercedese gıdıp cıtroen(kendı aracım cıtroen olduğu ıçın bu orneğı verıyorum) aynı segment arabayı sızın 3'te 1 fıyatınıza verıyor dıyormusunuz, demeye gerek yok gozle gorulur fark var dı mı? bızım ve dığer oto kuafor dıye adlandırılan uygulama alanlarının arabalarını bı yanyana koyup ınceleyın emın olun en az mercedes cıtroen kadar fark var..

şu da acı bır gerçek kı, sanayıde kı usta 2 saatte 150tl kazanırken, sızın çok dedığınız 5000 lıralık uygulamalarda bıle saat başı 75 tl'ye denk gelmıyor samımıyetıme ınanın..

evet herkesın butçesı bellı, herkes zengın değıl bende değılım ama sızden rıca edıyorum, ufakken anne babalarımızın dığer komşu çocuklarıyla kıyasladığı gıbı bızı dığer oto kuaforculerle kıyaslamayın..

hanı arabayı modıfıye edersınız en ıyı parçaları takarsınız sonra malıyetının çok çok altına verırsınız, yarım yamalak kalıtesız parçalarla toplanmış araclar ıse malıyetının kat kat ustune satılır ya ışte bızde oyleyız, hep en ıyısını yapıyoruz ama sokak arasındakı oto kuafor bızden çok kazanıyor...

her ış dışardan gorunduğu gıbı kolay değıldır ama dışardan oldukca kolay gorunen ve oldukca zor olan ışlerden bırıde detaılıng ve oto yıkama ışıdır..

bır yanlışım saygısızlığım olduysa affola...
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faruk alinti yapmamişin ama konu ile egzoz borusunu alakasi ne
    kaynaga sarmiş olan bassin gitsin yapsin .Ben sarmişim polisaja elbette deneyerek kasarak ögrenicez .Mesela ben 2009 de tr de swiss wax yokken catir catir markanin diger ürünlerini diger markalar ile kiyasliyabilecek seviyedeydim .Yazayim dedim bu konu ustune konusmus oluruz .5000 tl 75 e de gelse bu piyasaya çok .He belki ayni konuşuyoruzdur .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)