User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
127 sonuçtan 115 ile 127 arası

Konu: seramik uygulama

d.berkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha once yazmistim seramik diye bir urun yok. fiyati kaktirmak icin yapilan taktik bu, insanlar nano diye satilan urunlerin uzaya goturmedigini gordu, para vermez oldu simdi seramik diye para veriyorlar ayni urune
    Bu konuda maalesef yanılıyorsunuz.
    Örneğin benim yetkili uygulama bayisi olduğum Gyeon Markasının Mohs+, Durabead ürünlerinin temelini oluşturan Mohs ürünü PHPS (Perhydropolysilazane) yapısındadır. Bunun yanında Modesta BC-09 ve Gzox Hi-Mohs ürünleri de bu yapıdadır.
    Piyasadaki SiO2 yapıdaki tüm ürünlere Seramik der oldular ama bunlar glass coating/kristal kaplama ürünleridir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Polysilazane

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    benim kast ettiğim o değil. seramik nano Teknoloji urunun bir otesi gibi bir algi yaratilmaya calisiyor.

simdi o bahsettiğiniz ürünler nano teknoloji kullanilarak yapilmadi mi? icinde siO2 var diye glass PHPS var diye seramik içeren kaplama diyebiliriz ama bu onlari sadece bir eksende ayristirmak olur.

ayrica seramik cam dan daha iyidir ya da kotudur demek de imkansiz, boyle bir karsilastirilma olamaz. Neye gore iyi?

Aquartz da titanium oksit iceriyor, o şimdi daha mi iyi? soft99 un icinde ne var bilmiyoruz, bu onu kötü mu yapiyor. Sadece bir özelliğe göre iyi kotü demek eksik olur.

Ben bunların pazarlama taktiği olduğuna inaniyorum, seramik kaplama yapacagiz diye insanlardan fahiş ücretler istiyorlar. 2 sene once de nano yapicaz diye istiyorlardi. Kullanicilar nano diye satılan urunlerin 10 kat daha iyi olmadigini sadece bir iki kat ( bu kucumsenemez ama anlatılanlar kadar olamadi) daha iyi olduğunu gördü, sıkıldı.

Uygulamacilarin yuzde 95 i zaten bilgisiz, kullanici da her yerde arabasini yikatiyor...

sonuc kaplama 6 ay sonra ozelligini kaybedince, yok ürün gitmedi sadece su itmiyor yok tazeliyici ürün sür kaplamayi onar.. Kaplamanin orda olup olmadığını anlama yolu da yok.. Acaba onariyor muyum baştan mi suruyorum derken, döndük başa.. Ne farki var şimdi, nano diye 1500 tl alamazsin demeye başladı tuketici, 500 tl ye yap zaten 6 ay sonra işe yaramiyor, param cebimde kalır diye karar verdi..

şimdi de seramik ürünleri ön plana çıkarıyorlar. Onlar da iyi urunler, senin dediğin ürünler de parasini sonuna kadar hak ediyor ama 3000 tl ye de kaktirmaya calisan bazi uygulamacilar can sıkıyor.
    Built to fall....

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    benim kast ettiğim o değil. seramik nano Teknoloji urunun bir otesi gibi bir algi yaratilmaya calisiyor.

simdi o bahsettiğiniz ürünler nano teknoloji kullanilarak yapilmadi mi? icinde siO2 var diye glass PHPS var diye seramik içeren kaplama diyebiliriz ama bu onlari sadece bir eksende ayristirmak olur.

ayrica seramik cam dan daha iyidir ya da kotudur demek de imkansiz, boyle bir karsilastirilma olamaz. Neye gore iyi?

Aquartz da titanium oksit iceriyor, o şimdi daha mi iyi? soft99 un icinde ne var bilmiyoruz, bu onu kötü mu yapiyor. Sadece bir özelliğe göre iyi kotü demek eksik olur.

Ben bunların pazarlama taktiği olduğuna inaniyorum, seramik kaplama yapacagiz diye insanlardan fahiş ücretler istiyorlar. 2 sene once de nano yapicaz diye istiyorlardi. Kullanicilar nano diye satılan urunlerin 10 kat daha iyi olmadigini sadece bir iki kat ( bu kucumsenemez ama anlatılanlar kadar olamadi) daha iyi olduğunu gördü, sıkıldı.

Uygulamacilarin yuzde 95 i zaten bilgisiz, kullanici da her yerde arabasini yikatiyor...

sonuc kaplama 6 ay sonra ozelligini kaybedince, yok ürün gitmedi sadece su itmiyor yok tazeliyici ürün sür kaplamayi onar.. Kaplamanin orda olup olmadığını anlama yolu da yok.. Acaba onariyor muyum baştan mi suruyorum derken, döndük başa.. Ne farki var şimdi, nano diye 1500 tl alamazsin demeye başladı tuketici, 500 tl ye yap zaten 6 ay sonra işe yaramiyor, param cebimde kalır diye karar verdi..

şimdi de seramik ürünleri ön plana çıkarıyorlar. Onlar da iyi urunler, senin dediğin ürünler de parasini sonuna kadar hak ediyor ama 3000 tl ye de kaktirmaya calisan bazi uygulamacilar can sıkıyor.
    Birebir katılıyorum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Uygulama yapan biri olarak sonuna kadar katılıyorum.Müşteri arıyor seramik istiyorum bu uygulamayı yapınca aracım çizilmeyecek demi ? Darbe aldığında birşey olmaz demi? 5 yıl birşey yapmadan kullanırım demi ? Uyguladıktan sonra çakmak ile vursam videoda gösterdiler birşey olmaz demi?..... Acaip sorular alıyorum konu ile ilgili.Piyasada anormal vaadler veriliyor müşterilere.Telefonda yada yüz yüze görüştüğümde insanlara ürünleri ile ilgili bilgilendirmeye bilinçlendirmeye çalışıyorum ama bilinçsiz bu işi yapan insanlar yüzünden genel olarak nano ürünler hayal kırıklığı.

Bora Ergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.youtube.com/watch?v=aXW4A4F646o

https://www.youtube.com/watch?v=xR3XR1AMgvc

https://www.youtube.com/watch?v=3OQj5fKbCuQ

https://www.youtube.com/watch?v=wYsnZ3oZar8

https://www.youtube.com/watch?v=vlN0wEfa_hc

Daha da bir çok video var... 6 ayda bu ürünlerin özelliğini kaybettirebilmeniz için özenli bir çalışma yapmanız gerekiyor düşüncesindeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk seramik uygulamamı 23 mayıs ta yaptım. Araba sürekli olarak gözümün önünde haftada 1-2 yıkıyorum. Araba sürekli yan tarafta. Hala çakı gibi duruyor ne su iticiliği azaldı ne de parlaklığı gitti. Tek çizikte yok üzerinde. Buna karşı 2 ay önce kosiflerde seramik yapıldığı iddia edilen arabanın sahibi kosiflere dava açıcam diyo. Neden? 2000 liraya seramik yaptık demişler adama. Araba bez çiziği kaynıyor. Yıkayıp güneşe koyuyorsun araba dairesel çizik içinde. Arka tarafımda seat skoda servisi var adamlar 1000 liraya seramik + klima dezenfeksiyonu vs yapıolar. Yaptıran bana getirip soruyor bu araba neden sizden çıkanlar gibi parlamıyor diye. Bunun cevabını benim vermemi istiyor. Sinirlenip bana daha pahalıyım diye yaptırmayıp asıl işi oto tamircisi olan adama seramik yaptırıp sonucunun kötü olmasının nedenini benim bulmamı mı istiyorsunuz diyorum. Suratı düşüyor. Bi yardımcı olsanız diyor. Neye yardımcı olabilirim ki. Ne tür malzeme kullandığını bilmiyorum nasıl yaptığını bilmiyorum. En basiti siyah arabaya hare giderici yapmadan beyaz noktaları rötüşlamadan adama teslim etmişler. Hare var ama üzerinde seramik olduğu için hiç bişey yapamıosun. Bununda adı seramik. Gene arka sokakta başka herif tabela asmış seramikte kampanya herşey dahil 700 lira diye. Allah bilir herif pasta cila yapıp yolluyordur. Bi de bunlarla mücadele ediyoruz biz.
    IN BOOST WE TRUST

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yılmadan usanmadan doğruları anlatıp buna yöneltene kadar herkese bu işi anlatmaya devam eden bir yapının içindeyim. Günde alakalı alakasız ve abartısız 50nin üzerinde telefon alıyorum. Yakınen tanıyanlar telefon yoğunluğuma şahitler. Herkeste aynı kaygı ve aynı YANILGI.

Biz azınlık olarak ya birşeyleri yanlış yapıyoruz yada doğru olana yönlendirecek yeterli duyuruları yapamıyoruz. Tek umutlu gördüğüm nokta 3-5 yıl önceki bilinçle bugünün algısı başka ama kurunun yanında yaş olarak yanıyoruz. Sebebi yine bilinçsiz uygulamacılar, 1i 1000 yapan 20 YILLIK ustalar.

Toplum olarak egomuzdan biraz sıyrılıp yeni fikir ve görüşlere açık olsak aslında işin rengi çok değişecek. Değişime kendi ön yargılarımızla başlamak ise cabası.

Öncelikle anlatmak istediğim şey bedeli ödenen herşeyin sorgulanabilir olması. Sormak bilmek istemek hakaret değil veya karşı tarafı aşağılamak değil çok doğal hak. Toplumca profesyonel değiliz, alınganız, güceniyoruz, aşağılanmış hissediyoruz. Üzgünüm ama bunlar yıkılmadan daha çok örnekler görüp mücadele edeceğiz.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şu 1500 TL muhabbetine bir açıklık getirmek lazım. Sanki uygulama yapan 100 TL'ye toptan tüm ürünleri alıyor geriye uygulama yapan kişiye 1400 TL kalıyormuş algısı ortaya çıkıyor.
    Bu işi hakkı ile düzgün malzeme kullanarak yapan ve tabiki forum üyesi olan arkadaşları da aynı kefeye koymamak lazım, sonra arkadaşlarımıza gidip 500 TL'ye yap diyenler çıkar; küfür et daha iyi.
    Gyeon, Gtechniq, C Coat, Aquartz...vs yani kendini ispatlamış bilinen ve iyi sonuç veren markaların ürünleri biraz pahallı, bunun nedeni de gümrük vergileri ve döviz kurunun katlanmış olmasıdır.
    Şimdi bu işi hakkı ile yapan arkadaş o 1500 TL içinde elektriği, suyu, kışın ısıtmasını, malzemesi ve tabiki 8-9 saat süren işçiliği ve belkide fizik tedavisi bulunuyor. Bu adam kar yapıyordur elbette ama eminim kendisine yetecek kadardır.

Her neyse gel gelelim şu isim işine, seramik, quartz, glass, titanium, sodyum, potasyum...vs şeklinde türlü türlü adlandırmalar var. Japon üreticilere bakarsanız ürünün içeriğine göre bu adlandırmayı yapıyorlar. Japonlarda bu iş oldukça katı ilerliyor, olmayan birşeyi yazamıyorlar.
    Ama her ne hikmetse, burada ve Avrupa'da isteyen seramik diyor, isteyen granit diyor. Hatta X markanın ana üreticisi en üst ürününe glass coating diyor; ama o ürün Avrupa'da başka marka ile satılırken oluyor seramik. Buna ne deniyor adlandıramıyorum. Satılsın diye mi yapılıyor bilemedim.

Gelelim ürünün ederine karşılık toplanan istenen meblağa; xzilon'u ebayden komik bir paraya satın alabilirken burada uygulama için istenen meblağ 3.000 TL olursa adama çüş derler.
    Nano teknoloji üretimi cilayı, uygulama yapan adam veya herhangi bir kullanıcı 300 TL'ye alıyorsa o zaman uygulama için 1500 TL istenmesi normaldir. Çünkü uygulama esnasında kullanılacak tomarla malzeme var.

Yeri geldiğinde yazdığımı yine yazayım; sattığım otomobilin camlarında 3,5 senedir çıkaramadığım ve sonunda pes edip zarar vermeye çalışacağıma faydasını göreyim dediğim x marka japon menşeeli yağmur kaydırıcı ürünü sanırım otomobilin yeni kullanıcısı keyifini çıkararak kullanıyordur. Zaten adamlar permanent bonding demişlerdi de ben inanmamıştım. Sadece cam pastası ürünü camdan çıkarabilir demişlerdi. Cam pastası hariç kimyasal namına ve aşındırıcı olarakta silecekleri kullanmıştım banamısın dememişti. Demem şu ki, bu işi japonlar biliyor, onlar yapınca vaad ettiklerini alıyorsunuz. Evet pahallı ama değiyor.
    Arkadaşımın aracında Hikari Diamond kullandık, 6 ay oldu nasıl diyorum bir video çekte durumu göreyim diyorum, süper diyor başka birşey demiyor; adam yıkama esnasıdna hipnoza bağlıyor olacak ki her defasında videoyu unutuyor

İyi ürün, iyi uygulama ve iyi bakım = vaad edilen süre
    İyi ürün, iyi uygulama ve kötü bakım = vaad edilen sürenin yarısında ayrılık
    İyi ürün, kötü uygulama ve kötü bakım = birkaç ay sonra ayrılık
    Kötü ürün, kötü uygulama ve iyi bakım = birkaç ay sonra ayrılık
    Kötü ürün, kötü uygulama ve kötü bakım = hemen ayrılık

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onlarca araca uygulama yaptım. Bi kaç tanesi de yakın arkadaşlarım. Ağızlarından çıkan tek söz her seferinde alacağı araç ne olursa olsun uygulama kesinlikle seramik olmalı.

Mayıs basında mohs+ uyguladığım araç haftada 2 kere yıkanıyor. Kapalı otopark falan da yok. Salı günü yıkadıktan sonra tüm ışıkları açıp kontrol ettik. 1 tane bile çizik bulunmuyor hala. Seramik kapla cam kapla veya daha üst malzeme çıksın onla kapla fark etmez. Arabaya iyi bakmadıktan sonra malzeme ne olursa olsun. Bu Adama ben tam sure etkili olması icin yıkama ürünlerini almasını tavsiye ettim. Yine aynı markanın Bathe+ şampuanını, kuzu postu eldivenini ve kurulama havlularını temin ettik. Düzenli olarak bununla yıkanıyor ve su iticiliği, parlaklığı ve çizilmeme özellikleri Nasıl anlatıyorsa ayni şekilde devam ediyor.

Bir başka örnek yine samimi arkadaşımın aracı üzerinden. Yeni kasa c180 aldı ve tereddüt etmeden bıraktı aracı bana. Yaptık ettik bitirdik aracı yine mohs+ ile. Koruma yaptıktan 3 hafta sonra on tamponu çarptı ve boyatması gerekti. Aracı boyayan kasap kaportacı maske yapmadan üzerinde boyayınca tüm araç boya tozu oldu. Asıl olay burda başlıyor iste. O boya tozu olmasına rağmen araç su iticiliginden en ufak bir kayıp yasamadı ve tam 4 yıkama sonra %80 oranında boya tozu kalmadı.

Seramik diye bisey yoktur ona bi isim koyulmuştur. Veya yapılan fiyatlar herkese bi başka farklı gelir bunlar hep düşünce meselesi. Markası cok önemli değil ama uygulama yaptığımız tüm araclarda inanılmaz güzel tepkiler aldık. Parlaması, su iticiligi, geç kirlenmesi ve çizilmemesi bence kusursuz özellikler.

Son bir örnek daha verim. Başka bir uygulama yaptığımız araç üzerinde kus pisliği ile alakalı sıkıntı yasadık. Prime uygulamasi yapmıştık. 8 gun boyunca otoparkta kalmak zorunda kaldı aracımız. Kus pisliği de kaldı haliyle. Güneş altında normalde 8 günde boyayı ne hale getireceğini tahmin edersiniz. Yıkadığımız andan itibaren nokta kadar hata kalmamış olması bence efsane bir dayanim. Ve bunu orta sınıf bir koruma ile yapıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm yazilanlarina ek detay olarak .Merak eden araclarina uygulatmak isteyen kitleye ; Bilin ki , bu tarz uygulamalarda araciniz kursun gecirmez olmaz .Zaman ve uygulama öncesi hazirlik işlemleri oldugundan, klasik uygulamalardan pahalidir .Bu tarz uygulamlarda altini iyi hazirlamaz iseniz , yüzeye tutunmaz .(Hakan abi yazmiş)Bu işlemler yikama temizleme bir iki saate bitmez .Kisa zamanda teslim diyenlere ,aldanmayin .(Bir iki saate hazir yalandir)
    layiki ile yapilan uygulama sonrasinda düzgün kullanirsaniz vaad edilen süreyi yakalarsiniz.
    Kurşun gecirmezde;
    Sen günlerce sicak hava Güneş altinda kuş pisligini birakirsan elbette yanar .Sen böyle bir uygulama yaptirdin diye ,çalı cirpiya sürtme cizilir .Sen böyle bir uygulama yaptin diye, kuyu sulu petrollerde disdan su tutup, gazlarim kurur deme kireçli su lekeleri yapar.
    (Bunlar benim denk geldiklerim )

ocean0636 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mert mesafeye yola ve işçiliğe vereceğin paraya acımadan götürüp forumda da ismi geçen/bilinen/örnek uygulamaları olan bir yere bırakıcaksın arabanı, 3-4 gün tatil yapacaksın tabiri caizse hacım.

Seramik uygulamanın kürleşme süresi kullanılan malzemeye göre değişiyor nacizane bildiğim kadarıyla, ama ortalama 2 gün sürüyor diyelim.

Normal bir uygulama yapmak zaten ( misal 105-205-glaze-wax ) yıkama ve temizlik hariç 6-7 saat sürüyor ortalama olarak, yarım günde veya 1 günde araba teslim ediyorum diyen adam ya seramik yapmıyordur ya da yapmayı bilmiyordur bence.

Misal Onurcan'ın uygulama yaptığı 420d 3 gün misafir olmuş

http://www.techturkey.com/forum/uygu...ygulamasi.html
    Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla 420d'e gerçekten ciddi emek verilmiş, çok beğendim. Araca genel olarak güzel bakıyorum kusursuz bir uygulama sonrası için problem yaşayacağımı düşünmüyorum ancak denildiği gibi Malzeme kalitesi ve işçilik gerçekten çok önemli. Bu kadar detaylı uygulama yapan yerler maalesef denildiği gibi Tr koşullarında bir elin parmağını geçmez, zannetmiyorum.

Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yolun düşer mi bilmem ama düşerse eğer Adana'ya gelirsen aracının uygulamasini yapmak isterim. Dogukancokca instagram hesabım. Uygulamalar Hakkında fikir sahibi olabilirsin. Araç sayısı 4 veya daha fazla olursa uygun ortam olduğu takdirde yerinde uygulamaya da geliyorum.
    Aynı Şehirlerde olsaydık mutlaka irtibat kurardım ancak sadece uygulama için farklı bir şehire gitmeyi düşünmüyorum, gene de teşekkür ederim. Yolum düşerse mutlaka haberdar ederim.

killererkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki arabama Ziebart 4Levent şubesinde Seramik yaptırmıştım , Z-Gloss isimli bir ürün kullanıyorlar, birbuçuk gün sürmüştü uygulama , parlaklıktan ve dayanıklıktan memlundum. bir sene sonunda tekrar arayıp bakıma çağırdılar , ama o sırada arabayı satmak zorunda kalmıştım , 1 sene önce 1700 lira civarı para vermiştim. Daha sonra o ürünü kendim alıp denemek istedim , dışarı kendi marka ürünlerini satmıyorlar,sadece cilalı şampuanlarını satıyorlarmış.
    .....Human At Sight , Monster At Heart.....

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işleri bazen çok mu abartıyoruz diye düşünüyorum.Kimine göre x'den y'ye gitmek için bir ulaşım aracı,kimisi içinse çocuğu gibi.
    Sonra arabanın keyif alınacak bir şey olduğunu anlıyorum ve takıntılar başlıyor.Benim de eklemek istediğim 1-2 şey var.
    Bir malzeme kesinlikle hem ucuz hem de kaliteli olmuyor.
    Bir işçilik hem hızlı hem de güzel,hem güzel hem ucuz olmuyor.
    Hakkıyla yapılan bir polisaj + klasik wax ile koruma bile 2 günü çok rahat buluyor.(Eğer çok çok hızlıysanız akşama kadar işleri yoluna koyarsınız belki.)
    Seramik(glass coating,mermer coating neyse...) ise başlı başına bir sanat.Gerçekten takıntılı bir insan için seramik kaplama ürününü araca sürmek için aracın hazır olduğuna inanmak çok zor.30 kez son kontrol yapıyorsun vs.Sanayide 200 liraya pasta-cila (Cila neyse artık onlar için) atan dolu hala daha.Veriyorsun aracı.Araç kirliyse kirli olarak işleme başlıyor.Çamurların üstüne pasta atıp tamamdır diyen adam biliyorum.Daha bu konuda çok gerideyiz kısaca.Çizmeden bir aracı yıkamayı,atletle donla,gazeteyle bu işin olmayacağını öğrenemedik.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)