User Tag List

Sayfa 15/28 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
532 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: Amatör arkadaşlar gelin, burda paylaşın- Bugün aracınıza ne yaptınız?

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bauhaus'dan gider alırım dersen Sonax ve Arexons'un ürünlerini tavsiye ederim. Uygulama talimatları şişelerin arkasında yazıyor. (ezberimde yok ) Uygulamaları zor değil Arexons'da likit versiyonlu bakım ve temizleyici bir arada ürün krem tipi olan ürünlere oranla bir tık daha hızlı kullanılabiliyor (sık az bekle sil şeklinde )
    Koçtaştan sonax aldım gayet güzel ve sakince uyguladım. aldım garaja 3-4 saattir kuru ve gunessiz ortamda sakince bekliyor. ama ben cok bisi değişeceğini sanmıyorum Sanırım ıslak bezle silmemle arasında bir fark olmayacak.

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtigimiz hafta arkadasimin araci ile biraz ilgilendik.

Gyeon İron ve Valet Pro Kil ile yuzeyimizi temizledikten sonra cizikler icin kollari sivadik. Arac 1 yasinda ama biraz ilgisiz kalmis elimizden geldigince duzelttik. Zaman dar ve isimiz cok olunca pek fotograf yok. İdare edin

Menzerna 300 / 2500 sonrasi

Pasta işlemini bitirdikten sonra yuzeyi temizleyip Chemical Guys Jetseal üzerine Swissvax Mirage uyguladik.

curat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtigimiz hafta arkadasimin araci ile biraz ilgilendik.

Gyeon İron ve Valet Pro Kil ile yuzeyimizi temizledikten sonra cizikler icin kollari sivadik. Arac 1 yasinda ama biraz ilgisiz kalmis elimizden geldigince duzelttik. Zaman dar ve isimiz cok olunca pek fotograf yok. İdare edin

Menzerna 300 / 2500 sonrasi

Pasta işlemini bitirdikten sonra yuzeyi temizleyip Chemical Guys Jetseal üzerine Swissvax Mirage uyguladik.

Masallah eline Sağlık Benim Yaşlı poloyuda görsen ve tevsiyerini alsam süper olur

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tırnak takılmıcak cızıkler ıcın sert pasta sungerı ve 105 2 kat 205 1 kat geçmeme rağmen harenın tam alınamamasının nedeni nedir arkadaşlar uygulamada teknıkde yanlış olaagını dusunmuyorm acık meguıars urunlerı kullandım ama eskiden böyle tozda yapnıyordu sankı ya içine kalitesiz pastalardan karıştırıp veriyorlar artık yada en ıyı verımı almak ıcın koyun yünü ılemı 105 le girmek doğru olacakdı.

cila ve wax meg 66 cıla makıne ıle sonra ntx wax kullanıyorum wax bir kaç yıkama sonra akıyor araç ustunden varmı tavsiye edebileceğiniz pasta ve sonrası için daha ıyı ürünler
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı curat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah eline Sağlık Benim Yaşlı poloyuda görsen ve tevsiyerini alsam süper olur
    Tesekkurler Memnuniyetle yardimci olmak isterim. Uygun bir gün inceleyebiliriz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Caddy 1-1,5 aydir yikanmiyordu sanirim. Bugun vakit bulunca onunla ilgilendim.

Oncelikle ic temizlik ile basladim. İcini komple süpürdükten sonra Valet Pro Apc ile kirlerden arindirdim.
    Koltuklari ve taban halisini da Valet Pro Carpet Cleaner ile silip Camlara icerden AG CGP , Plastiklere ise Sonax Red Summer Cocpit uyguladim.
    Koku olarak Little Trees Black Forest tercih ettim.

Gelelim dışına..

İlk iş Jant ve Davlumbazlari temizlemek oldu. Detaylica dışını da yikadiktan sonra Valet Pro Kil ile yuzey temizligi yaptim.
    Polisaj vakti gelmis, Seramik oncesinde son korumamizi yaptik.

Boyasina Chemical Guys Jetseal109 tercih ettim.

1 saat kadar sonra Jetseal uzerine Swissvax Mirage gibi bir cilginlik yaptim

Camlara Gtechniq G5 ,Plastiklere CG VRP , Lastiklere Meg Endurance uygulayip günü sonlandirdim.

salih_karali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Demirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tırnak takılmıcak cızıkler ıcın sert pasta sungerı ve 105 2 kat 205 1 kat geçmeme rağmen harenın tam alınamamasının nedeni nedir arkadaşlar uygulamada teknıkde yanlış olaagını dusunmuyorm acık meguıars urunlerı kullandım ama eskiden böyle tozda yapnıyordu sankı ya içine kalitesiz pastalardan karıştırıp veriyorlar artık yada en ıyı verımı almak ıcın koyun yünü ılemı 105 le girmek doğru olacakdı.

cila ve wax meg 66 cıla makıne ıle sonra ntx wax kullanıyorum wax bir kaç yıkama sonra akıyor araç ustunden varmı tavsiye edebileceğiniz pasta ve sonrası için daha ıyı ürünler
    meg ürünleri silikon bazlı dır çizigin bir kısmını alır bir kısmını ise örter cila da sürseniz bikaç yıkama sonra çizikler geri gelir. tavsiyem menzerna fg400 ff2500 al bunlarla işlem ya çizik almada yün ped kullanmanı tavsiye ederim
    www.facebook.com/TokyoGarage
    Instagram /tokyogaraj
    Watsap /05345501690

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sagolasın ustacım baktım güzel ürünler fg400 cok aşırı kalın belırgın bozuk yüzeylerde gırıs sonra 2500le ustüne devam edilmeli sanırım hare dışında yıkama esnasında olan pek cızık yok aracda aslında 2500 direk alıp sert polish sungerle uygulasak sonuç alırmıyız pekı illaha yun gerekirmi 2500 urunundede. wax kaygan bir yüzey ıcın onerın varmı nxt meg güzel ama cabuk akıyor aracın uzerınden daha etkılı uzun sure kalabılcek bir şey fusso yada fk1000p denılıyor ama bunlar kullanılırmı kalıcılık konusunda
    Alıntı salih_karali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meg ürünleri silikon bazlı dır çizigin bir kısmını alır bir kısmını ise örter cila da sürseniz bikaç yıkama sonra çizikler geri gelir. tavsiyem menzerna fg400 ff2500 al bunlarla işlem ya çizik almada yün ped kullanmanı tavsiye ederim
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G3-105-205

yarın güneşte bakacağım hare kalmış mı? kaldıysa Meg in hare gidericisi var bakalım iş görecek mi? sonrasında da meg in wax ını uygulayıp bitireceğim...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ghibli06 abi (ismini anımsayamadım) son fotoğraf efsane olmuş. Biraz detay verebilir misin.

Neyi nasıl uyguladın, devir, ped, ürüne göre uygulama sırası vs.

Bence muazzam olmuş çalışma, eline sağlık. Maşallah aracın da çok güzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ghibli06 abi (ismini anımsayamadım) son fotoğraf efsane olmuş. Biraz detay verebilir misin.

Neyi nasıl uyguladın, devir, ped, ürüne göre uygulama sırası vs.

Bence muazzam olmuş çalışma, eline sağlık. Maşallah aracın da çok güzel.
    ismim Bülent, aracı aslında polisaj yapmışım ama sabah güneşe çıkartınca bolca su lekesi gördüm... sitenin restorasyon uzmanı fast care Can'a uğradım... önce G3 uygula yün padle sonra da normal pad le 105-205 yap dedi, eve gelince uyguladım sonuç güzel ama dediğim gibi yarın güneşte belli olacak ak mı kara mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turtle wash and wax aldım bakalım nasıl parlaklık sağlayacak ipek mavisi aracımda. üstüne de meguiarsın gold serisi waxını deneyeceğim inşallah derin bir parlaklık sağlar 2-3 yıkama kalsa bile olsa yeter
    YamahA Xmax 250 ABS

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Farecla g3 kotu satihta, dogru ellerde harikalar yaratiyor

ERH_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir arkadaşımın minisine scholl consepts S3-S30 ve W9 uygulamam

Mini jcw scholl consepts s3-s30-w9 uygulama - YouTube

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    G3-105-205

yarın güneşte bakacağım hare kalmış mı? kaldıysa Meg in hare gidericisi var bakalım iş görecek mi? sonrasında da meg in wax ını uygulayıp bitireceğim...
    Elinize sağlık. Doğru sonuçları görebilmek için güneş altında bakmakta fayda var ancak verdiğiniz emeğin karşılığını en iyi şekilde alabilmek için dolgusuz pasta kullanmanızı dilerdim

Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farecla g3 kotu satihta, dogru ellerde harikalar yaratiyor
    G3 gerçekten kötü bir pasta değil ama sadece öksüren birine antibiyotik vermek gibi neden ağır bir aşındırıcı gereksinimi duyuyoruz. Bu kadar yıpranıp yıpranmadığını bilmediğimiz bir yüzeyde ( özellikle yıllanmış ve sonradan boyanmış araçlarda ) öncelikle mikron ölçümü ve sonrasında minimum aşındırmayla işleme girişmek kotalı olan boya verniğini en az şekilde yıpratıp uzun soluklu güzel sonuçlar elde etmeye yarayacak.

Mikronu azalan vernik daha kolay çizilip, çizik gösterdiğinin altını çizmek istiyorum!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok az bir harelenme var, onu da halledip wax a geçeceğim, güneşin altında son durum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gyeaon mohs sprey kullanıyordum bitti, hiçbiryerde stokta bulamadım, alternatif ne önerirsiniz? o tarz kolay kullanımlı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gyeaon mohs sprey kullanıyordum bitti, hiçbiryerde stokta bulamadım, alternatif ne önerirsiniz? o tarz kolay kullanımlı?
    Gyeon Cure olabilir mi kullandiginiz?

Alternatif olarak Sonax BSD , Gtechniq C2v3 kullanilabilir.

Ayrica eliniz yatkinda bu tarz uygulamalara Gyeon Cancoat uygulamasi yapabilirsiniz. Parlaklik , su iticilik be dayanim olarak yukaridakilerden cok daha iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Doğru sonuçları görebilmek için güneş altında bakmakta fayda var ancak verdiğiniz emeğin karşılığını en iyi şekilde alabilmek için dolgusuz pasta kullanmanızı dilerdim

G3 gerçekten kötü bir pasta değil ama sadece öksüren birine antibiyotik vermek gibi neden ağır bir aşındırıcı gereksinimi duyuyoruz. Bu kadar yıpranıp yıpranmadığını bilmediğimiz bir yüzeyde ( özellikle yıllanmış ve sonradan boyanmış araçlarda ) öncelikle mikron ölçümü ve sonrasında minimum aşındırmayla işleme girişmek kotalı olan boya verniğini en az şekilde yıpratıp uzun soluklu güzel sonuçlar elde etmeye yarayacak.

Mikronu azalan vernik daha kolay çizilip, çizik gösterdiğinin altını çizmek istiyorum!
    su lekeleri geçmediği için G3 kulladım, @fastcare Can yazdı reçeteyi dolgusuz kullanmayı isterim ama ne o kadar profesyonellik var ne de o kadar vakit ve enerji... 2-3 saatte araba bitirip 300-400 lira alanlara selam olsun, gün boyu uğraşıyorum bitmiyor tam çiziksiz hale getirmek amatörler için çok zor, maksat parlak güzel bir görünüm elde etmek aslında...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)