User Tag List

Sayfa 18/28 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
532 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Amatör arkadaşlar gelin, burda paylaşın- Bugün aracınıza ne yaptınız?

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sahinek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yurtdışından detailing ürünü sipariş eden arkadaşlar varsa uyguna alabileceğimiz güvenilir siteler var mıdır?
    Pek çok site mevcut ancak hangi marka ve model ürün aradığınızı belirtirseniz belki hali hazırda mevcut olan 28 markalık portföyümüz içinden yardımcı olabilirim

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pek çok site mevcut ancak hangi marka ve model ürün aradığınızı belirtirseniz belki hali hazırda mevcut olan 28 markalık portföyümüz içinden yardımcı olabilirim
    Merhabalar hocam. Sarp kullanıyodum lastikler için oda şuan bitti. Nasiol tire shine daha önce kullandım ama kalıcılığı ve parlaklığı sarp a göre nasıldır? Boya koruma olarakta bunu mad wax düşünüyorum. Araç bej renk cerato. Etkisi nasıldır?
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu buğudan kurtulmak için etkili ve kesin bi ürün var mıdır ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hocam. Sarp kullanıyodum lastikler için oda şuan bitti. Nasiol tire shine daha önce kullandım ama kalıcılığı ve parlaklığı sarp a göre nasıldır? Boya koruma olarakta bunu mad wax düşünüyorum. Araç bej renk cerato. Etkisi nasıldır?
    Sarp fiyat performansta oldukça başarılıymış, alıp kullanmadım açıkçası kendi ürün portfoyume hitap etmeyecektir ama memnunsan Nasiol Tire Shine istediğin sonucu vermeyecektir. Fiyatı en uygun başarılı bulduğum diğer parlatıcı ürün Sonax Xtreme Shine Jel

Mad Wax, şiddetle öneririm. Renk ayrımı sadece pazarlama taktiğidir, bu ürünle her renkte iyi bir sonuç elde edebilirsin. Wax'ın yüzeye tutunması ve uzun ömürlü olabilmesi için öncesinde kil işlemi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar

Şu işlem sırası doğru mudur?

1. Bulaşık deterjanıyla yıkama,

2. Demiz tozu sökücü sıkıp 5-10 dk. beklemek,

3. kil,

4. çift kova tekniğiyle yıkama,

5. kurulama

6. cila

Ayrıca turtle wax plus ptfe cila var ben de daha önce bilmeden almıştım. Cila pedi alsam ve elle uygulasam sıkıntı olur mu?

Şampuan olarakta gojo cilalı yıkama ve sonax turuncu şampuan var.

Kurulama bezi tavsiye edebilir misiniz ayrıca genel olarak bezler pahalı, hangisi iyidir kötüdür bilemiyorum

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim öncelikle bulaşık deterjanı olayını bi kaldıralım oradan.. cilalı şampuanın varsa bulaşık deterjanı nedir yahu
    - Bize Her Yer TRABZON

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kil demir tozu gibi guzel islemlerden bahsediyorsunuz bulaşık detarjanı hiç olmamış valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Birkan61 @brs852 hocam haklısınız ama kilden önce boyanın üstündeki kirleri sökmek için bulaşık deterjanıyla yıkanır diye okuduğum bir yazı aklımda kalmış o yüzden yazdım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulaşık deterjanı değil de, genel temizleyici konsantre ürünlerden birini 1:10 ölçütünde sulandırıp wax sökme işlemini yapabilirsiniz.

Kurulama bezleri pahalıdır ama gerçekten kalite ve başarı etiketle doğru orantıda ilerlediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Ve son olarak altını çizmek istediğim tek şey ;

Aracınız en çok yıkanırken ve kurulanırken kullanılan bez eldiven vs ekipmanlar sebebiyle çizilmektedir!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde 1-2 ürünüm bitti bunları almayı düşünüyorum memnun kalır mıyım acaba ?
    soft99 fusso coat wax ile finish kare 1000p bu iki ürün arasında kaldım
    Kil kaydırıcı olarak 3D final touch
    Demir tozları içinde gtechniq w6
    Yağmur kaydırıcı olarakta glass guard

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amatör arkadaşlar(yazarken gülme geliyo ) tavan döşemesini temizlemek için neler kullanabilir bazı sitelerde vanish oxi action önermişler ama bilemedim arabada işe yarar mı ?
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı brs852 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kil kaydırıcı için aslında kil kaydırıcı solüsyonlar var onlar kullanılabilir ama f/p olarak herhangi bir hızlı cila işinizi görür. Ben de 3D kullanıyorum.
    Demir tozları için Valet Pro, Auto Finesse veya Gtechniq herhangi birini alabilirsiniz. Aralarında biz amatörlerin göremeyeceği farklar vardır. O konuda bütçenize en uygun olanı 5lt. olarak seçebilirsiniz. Dragon's breathe, Iron out, Wheel cleaner bilberry veya W6

EDIT: Bugün Nanolex Prewash, Pure shampoo ve Washcoat üçlemesi yaptım araca. Prewash olarak favori ürünüm Nanolex'tir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wax olarak yepyeni bir ürün tavsiye ederim .

Valet Pro Mad Wax

Aracınız İcin Valet Pro Katı Cila - Mad Wax 50ml yamaclardetailing.com'da | yamaclardetailing aracınız icin Uygun Fiyatlı Urunler

mad wax

Diğer ürünler gayet başarılı.

Demir tozu sökücüde Auto Finesse Iron Out' a da yönelebilirsiniz.

Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amatör arkadaşlar(yazarken gülme geliyo ) tavan döşemesini temizlemek için neler kullanabilir bazı sitelerde vanish oxi action önermişler ama bilemedim arabada işe yarar mı ?

Tek bir ürün işini çözecek

doseme temizleyici carpet cleaner 500ml

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar

Fk1000p ve Fusso arasindan birini secmek gerekirse tercihim Fusso olurdu.. Ancak aracinizla 2 ayda 1 kez ugrasma imkaniniz varsa kesinlikle Carnabuali Waxlar tercih etmenizi oneririm..

Ayrica yukaridaki urunlerine kisisel deneyimlerime dayanarak soyle bir secenek sunabilirim..

Kil kaydirici : Auto Finesse Glide
    Demir Tozu : Gyeon İron veya Valet Pro Dragon's Breath
    Yagmur Kaydirici : Gtechniq G5 (s.ici dusuk hizlarda silecek calistirmayi oldukca azaltiyor)

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tavan dosemeleri genelde cok hassas olmasi sebebiyle fazla islatmamak gerekiyor.. Köpük tarzda bir urun olarak Berner İc Temizleme Kopugunu onerebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürünleri tek tek inceleyip bir bakayım tekrardan bir liste yapim ürünleri alıp bir başlaya bilsen çok kolay iş bu detailing işi ya @Gearbox @grkm @B16

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde aracımı yıkayıp ipa ile temizleyip sonrasında demir tozlarında arındırıp kil uygulayarak çizik giderip koruma kısmına geçmek istiyorum ama Polisaj makinam yok el ile sonuç almak hayal.. Sadece pasta cilasını yaptırabileceğim bir yer var mı ? Araçla uğraşıp bu kadar işlemi yaptıktan sonrada dünya para vermek istemiyorum en sonunda alıçtan bi makina

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle bulaşık deterjanı olayını bi kaldıralım oradan.. cilalı şampuanın varsa bulaşık deterjanı nedir yahu
    2011den beri amatör olarak bir fiil ilgileniyorum, hatta daha o zamanlar fırça ile araba yıkayıp şimdi detailingci olanlar ve bu işten para kazananlardan bile önce oluyor. Sadece kendi arabamı ve arkadaşlarımın arabalarına yaptım. Özellikle fairy,pril vs yüzeydeki yağı,waxı sökmeye oldukça elverişli,cilalı şampuan amaç gereği yanlış zaten yüzeydeki herşeyi silip olabildiğince yüzeyi polisaja hazırlıyoruz. Niye cilalı şampuan kullanıp yüzeyi tekrar başka bir ürünle kaplayalım ki ?
    http://www.techturkey.com/forum/deta...ml#post5603047

Ama her yıkamada kullanılır diye demiyorum. Yağ,wax sökmede iyi olduğu için yüzeyi polisaja hazırlamak için mantıklı. Sadece polisaj öncesi kullanılabilir diyorum.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011den beri amatör olarak bir fiil ilgileniyorum, hatta daha o zamanlar fırça ile araba yıkayıp şimdi detailingci olanlar ve bu işten para kazananlardan bile önce oluyor. Sadece kendi arabamı ve arkadaşlarımın arabalarına yaptım. Özellikle fairy,pril vs yüzeydeki yağı,waxı sökmeye oldukça elverişli,cilalı şampuan amaç gereği yanlış zaten yüzeydeki herşeyi silip olabildiğince yüzeyi polisaja hazırlıyoruz. Niye cilalı şampuan kullanıp yüzeyi tekrar başka bir ürünle kaplayalım ki ?
    http://www.techturkey.com/forum/deta...ml#post5603047

Ama her yıkamada kullanılır diye demiyorum. Yağ,wax sökmede iyi olduğu için yüzeyi polisaja hazırlamak için mantıklı. Sadece polisaj öncesi kullanılabilir diyorum.
    Düşünce mantığı olarak doğru söylüyorsun kardeşim, bu açıdan düşünmemiştim yazıyı yazarken..

Bu konuda kesinlikle hak veriyorum sana fakat yinede araçlarını severek kullanan insanlar olarak yağ sökücü gibi malzemelerdede daha profesyonel ürünler kullanmaktan yanayım..

Tuhaf işler yapan arkadaşlarım yok değil çocuk thy'de çalışıyor kırmızı arabasını habire uçak benziniyle silip deli gibi parlatıyor
    - Bize Her Yer TRABZON

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)