User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Evde Koltuk Temizliği Hk.

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evde Koltuk Temizliği Hk.

Konu başlığında da yazdığım gibi aracımın koltukları aşırı derece kirlendi bazı detailing firmasından fiyat aldım fiyatlar benim için biraz yüksek geldi bende kendim temizleyim dedim , daha önce ılık deterjanlı su ve sünger ile iyice köpürtüp halı yıkamalı süpürge ile çektirmiştim koltuklar çok kir olmamasına rağmen farketmişti sadece arka koltuktaki daire şeklinde tahminimce sıvı lekesi olan bi leke çıkmamıştı
    Şuan koltuklarda kola lekesi , çamurlu su lekesi ve daha önce çıkmayan sıvı lekesi var tabi yüklü miktarda toz ve kirlenme mevcut bu sefer temizleyici kullanarak yapmayı düşünüyorum herkes farklı bi ürün önermiş hepside işe yarıyor ama hangisi en iyisidir fiyatları birbirine yakın aşırı olmadıkca fiyatınıda önemsemiyorum yeterki tüm kir çıksın
    Koltuklar gri renk kumaş orta kısım desenli kenarlar düz renk , bulduğum ürünler aşağıda hangisini tavsiye edersiniz , nerden bulurum ve su ile hangi oranda karıştırmalıyım , tavsiye etceğiniz uygulama yöntemi nelerdir ?

valet pro carpet cleaner
    kosla halı sıvı
    amway loc
    atas vinet sıvı
    atas vinet köpük
    meguiars apc
    forbix vs

Ayrıca ufak not olarak ekleyim Ankara içi hobi olarak ve bilinçli şekilde pasta cila işi yapan varsa aracıma pasta cila çektirmeyi düşünüyorum hobi olarakta olsa ücret karşılığı olması sorun değil tanışır sohbet eder pasta cila çeker yemek yeriz
    Oto yıkama tarzı yerlerde yaptırmak istemiyorum daha önce parça boya sonrası renk farkından dolayı kapıya pasta çeken usta kordon kısmında astara inmiş , aracın boyası yer yer çok ince kasap birisi arabayı harita gibi yapabilir

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuk yüzlerini sökebilirsen çamaşır makinasında kısa program 30 derecede yıka yada kuru temizlemeye ver.

Koltuk yüzü temizlenirken ister istemez alt kısımdaki sünger ıslanıyor ve kuruduklarında kusma yapıyor (koyu renk kıyafet giydiğimizde oluşan ter izi gibi)

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evdeki koltuklar için karcher puzzi şart

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu takipteyim. Benim aracında koltuklarında lastik, köpek vs taşıdık leş gibi oldu koltuklarım. Bende elden geçirmek istiyorum. Takipteyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuk yüzlerini sökebilirsen çamaşır makinasında kısa program 30 derecede yıka yada kuru temizlemeye ver.

Koltuk yüzü temizlenirken ister istemez alt kısımdaki sünger ıslanıyor ve kuruduklarında kusma yapıyor (koyu renk kıyafet giydiğimizde oluşan ter izi gibi)
    Kılıfları sökme gibi durum yok araç şahin koltuk döşemesi kendi döşemesi , sökülür bi şekilde ama eskisi gibi takamam tel ile gerdiriliyo vs

Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evdeki koltuklar için karcher puzzi şart
    Araç koltuğu temizlemekten bahsediyorum söküp eve getirebilceğimden bu şekilde yazmıştım daha detaylı evde temizleme imkanım var

@AliGizda aynı şekilde köyde evden uzaklaşmış köpeği yürümesin diye arka paspasa koyalım demiştik bu sırada arka koltuğu bastı vs çamurlu su lekesi bıraktı

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne yalan söylim bende başlığı okuyunca evdeki koltukları zannettim
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun bulunduğu bölümden dolayı sorun olmayacağını düşünmüştüm yetkililer isterse düzeltebilir başlığı
    Ayrıca güncel olsun yokmu daha önce kendisi temizleyen veya bu işlerden anlayan

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konunun bulunduğu bölümden dolayı sorun olmayacağını düşünmüştüm yetkililer isterse düzeltebilir başlığı
    Ayrıca güncel olsun yokmu daha önce kendisi temizleyen veya bu işlerden anlayan
    ben yaptım daha yeni, konusu aşağıda.
    sormak istediğin bişi varsa sor yardımcı olmaya çalışırım
    http://www.techturkey.com/forum/deta...-yaptiniz.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yaptım daha yeni, konusu aşağıda.
    sormak istediğin bişi varsa sor yardımcı olmaya çalışırım
    http://www.techturkey.com/forum/deta...-yaptiniz.html
    Konudan baktım abi pratik bi yönteme benziyo ama 1-2 detay sorsam iyi olcak , sonax köpük tüm koltuklara yetiyomu ? , bölge böle kullancaz sanırım yorumda sıkıp 10sn sonra siliyorum yazmışsın bi koltuğu 3-4 parça olarak uygulayım

Atas detap sıvı sprey sanırım köpük olan değil onu tam olarak nası uygulayacam yani ıslatıp hemen ardından sileyim mi ?
    Son olarak abi sıcak fiber bez yazmışsın sıcak soğuk durumu farkediyo mu ? saç kurutma makinesi iş görürmü ısıtmak için daha pratik yolu varmı ?
    Eğer kumaşa zararı yoksa atas ı biraz bol sıkıp süpürge ile ıslaklığını çektirebilirim ilerde kusma yapmaması için

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadireren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudan baktım abi pratik bi yönteme benziyo ama 1-2 detay sorsam iyi olcak , sonax köpük tüm koltuklara yetiyomu ? , bölge böle kullancaz sanırım yorumda sıkıp 10sn sonra siliyorum yazmışsın bi koltuğu 3-4 parça olarak uygulayım

Atas detap sıvı sprey sanırım köpük olan değil onu tam olarak nası uygulayacam yani ıslatıp hemen ardından sileyim mi ?
    Son olarak abi sıcak fiber bez yazmışsın sıcak soğuk durumu farkediyo mu ? saç kurutma makinesi iş görürmü ısıtmak için daha pratik yolu varmı ?
    Eğer kumaşa zararı yoksa atas ı biraz bol sıkıp süpürge ile ıslaklığını çektirebilirim ilerde kusma yapmaması için
    söktüysen önce tozunu al, elinle falan vur. daha sonra makinayla çek kumaşa zarar vermeden, çok bastırıp sürtme.
    sonaxı lekeli yerlerde kullan sadece, mesela kola lekesi olan yere sık, kiri kusana kadar bekle(5-10 saniye) sonra fiber bezle sil.
    sıcak fiber bez için, ben sıcak su doldurdum kovaya, sıkıp sildim.
    çok lekeli yerleri sonaxla sildikten sonra, detapı spreyle sileceğin yere sık az bekle, yine sıcak fiber bezle sil.(ben sıcakla sildim soğuk nasıl olur bilmem)
    ıslak çeken makina kullanmadım ben.sebebi, çok sürtmek bastırmak gerek, kumaşa zarar gelmesin, tüylenmesin diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söktüysen önce tozunu al, elinle falan vur. daha sonra makinayla çek kumaşa zarar vermeden, çok bastırıp sürtme.
    sonaxı lekeli yerlerde kullan sadece, mesela kola lekesi olan yere sık, kiri kusana kadar bekle(5-10 saniye) sonra fiber bezle sil.
    sıcak fiber bez için, ben sıcak su doldurdum kovaya, sıkıp sildim.
    çok lekeli yerleri sonaxla sildikten sonra, detapı spreyle sileceğin yere sık az bekle, yine sıcak fiber bezle sil.(ben sıcakla sildim soğuk nasıl olur bilmem)
    ıslak çeken makina kullanmadım ben.sebebi, çok sürtmek bastırmak gerek, kumaşa zarar gelmesin, tüylenmesin diye.
    Benim aracın koltukları kıyafet kumaşı gibi kendinden tüylü Avrupa araç gibi kaygan bi yapısı yok onun için tüylenme gibi sorun yok
    Bauhause gibi yerlerde bakıyım bulamazsam internetten sipariş veriyim arka koltuk çok değil ama özellikle şoför koltuğunun neredeyse tümü kirlenmiş durumda sanırım köpüğü ona tüm uygulamam lazım
    Yarın malzeme temini etmeye çalışıyım teşekkür ederim abi uygulama sonucunu yazarım malzemeyi hemen bulursam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bauhause gittim sonax yeşil kapak koltuk köpüğü aldım loc veya atas bakarken turtle wax ucunda fırça olanı gördüm onuda aldım karşılaştırıyım diye o sırada çalışan geldi lekeleri vs söyledim kesinlikle turtle wax al dedi sonaxın 2 çeşidi var amatör ve prof. olarak dedi benim aldığım 19tl felandı diğeri 40tl gibi bişeydi turtle wax sonaxın 40tl liği ile eş değer dedi fiyatıda 18tl gibi bişeydi sizce hata mı yaptım değiştiriyim mi ?
    loc veya atas vinet bulamadım tek başına köpük umarım işe yarar yarın bi arka koltukda çamurlu su ve bilmediğim sıvı lekesinde deneyim diyorum

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam selamlar, detailing dükkanı var keçiören tarafında. cogu malzemeyi ordan bulabilirsiniz sahibi de çok iyi, öğretmen kendisi normalde. her konuda yardımcı olur. atas vineti falan ordan bulabilirsin.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam selamlar, detailing dükkanı var keçiören tarafında. cogu malzemeyi ordan bulabilirsiniz sahibi de çok iyi, öğretmen kendisi normalde. her konuda yardımcı olur. atas vineti falan ordan bulabilirsin.
    Selam hocam bende Keçiörende oturuyorum tam adres verirsen çok iyi olur gitmek isterim bugün dayanamdım arka koltuğun oturma kısmına giriştim iş yerindede sürekli vida vs attığımdan üstüne koltuk fırçalayınca kollarımda derman kalmadı ama sonuç güzel belki işimi daha kolaylaştırcak ürün vardır

İlk 3-4 deneme sistemi öğrenene kadar çok etkili değildi öncelikle turtle wax köpüğü tüm yüzeye püskürttüm biraz bekleyip daha sonra fırçası ile yedirdim fırçayı uygulama kısmında bi kısım alan köpüksüz kalıyo oralara tekrar köpük sıkıp tüm kumaşa köpüğü yedirdim daha sonra ufak bi kaba 4-5 bardak civarı su doldurdum ılık şekilde(daha sonra soğudu sorun olmadı farketmiyo sanırım) içine 5-6 kere Aspirin fıstlattım köpükle gelen fırçayı suya batırıp hafif sulu şekilde koltukları ovaladım ovaladıkca hafiften köpürdü köpürmeyen alanlara yine turtle wax sıkıp aspirinli su ile köpürcek şekilde ovaladım(tüm olan ovaladıkca köpürmeli köpürmeyen yere turtle wax ve aspirinli su olayını tekrarlayın) en son makine ile çektirdim makine ev tipi olduğundan tüm suyu çekemiyodu turtle waxın köpüğünü kirli şekilde çekti çamurlu su lekesi , arabada sıcaktan saç spreyi patlamıştı onun 1tl büyüklüğündeki sıvı lekeri ve koltuk kiri çıktı fotoğraf alamadım ilk deneme olduğundan diğer koltuklarda before - after yapcam yalnız arka koltuktaki 8cm çapındaki daha öncede çıkmayan sıvı lekesi çıkmadı o konuda detaling dükkanından ürün tavsiyesi veya prof. detaling işi yapan yerlerden o böle için yardım alcam yani yaptırcam kabul ederlerse
    Yarın arka sırt kısmını yapmayı düşünüyorum onda sadece zamanla olan kirlenme var sıvı lekesi vs yok ön koltuğa geçtiğimde fotoğraf çekip konuya eklerim akşam 17:00 gibi başladığımdan koltuklara tek tek uygulama yapıyorum izini bekleyemedim ön koltukları makine ile ıslatıp sulu şekilde çektirebilirim(fazla kirli) o zaman haftasonuna kalır güneş olması lazım şuanki yöntemle arka koltuk nemli duruyo ev ortamında sarkma olmadan kurur

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirtente Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde bulunan makineler çoğu durumda yeterli gelmiyor. Mesela İstanbul koltuk yıkama gibi hizmet veren kuruluşlar buharlı olarak çalışıyor. Makineleri standart makinelere göre daha iyi oluyor.
    tente branda konusundada izmir tente çok iyi diyolar.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)