User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Gyeon Q2M Cure İncelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Gyeon Q2M Cure İncelemesi

Kaç zamandır aklımdaydı, nihayet Pazar günü kullandım. Subaru'ya uyguladığım ve 10 aydır üzerinde olan kaplamada (özellikle kaputta) boncuklanma bozulmaya başlamıştı. (sebebini bir türlü bulamadım, koruma duruyor, parlaklık aynen devam ama kaputtaki su iticilik... neyse çözüm bulacağım azimliyim) Boncuklanma ve yüzeydeki kayganlığı kendine getirebilmek için bu seferde Gyeon Q2M Cure denemek istedim. Bendeki ürünün miktarı 80ml'di ve koca popolu bu otomobile hepi topu 25-30 ml yani tamda kendi sayfalarında bahsedilen tüketim miktarını harcadım. Ürünün amacı korumayı canlı tutmak ve süresini uzatmak. Tek başına da kullanılabiliyor ve sanırım bu şekilde 6 hafta koruma sağlayabiliyor. İki şekilde kullanılabiliyor, araç yüzeyi ıslakken veya kuruyken sıkıp bez ile siliyorsunuz işlem bu kadar kısa ve kolay. Bakalım alttaki korumaya olan desteği ne kadar devam edecek.

Uygulama sonrası su iticilik, parlaklık ve kayganlık 10 numara oldu. Kedi düşmanı bir ürün diyebilirim, bu kayganlığa kedi kaportaya nah çıkar

https://www.youtube.com/watch?v=5dZu6UtDIeg

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende bunu kuru olarak uyguladım.

Kuru halde de iyi iş yapıyo

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bunu kuru olarak uyguladım.

Kuru halde de iyi iş yapıyo
    +1 aynen abi bende en kucugunu almıstım 85 litaya cokta memnunum suan cok az kaldı kıyamıyorum

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla iyiymis. brilliant shine detailer bitince şöyle prof bi ürün alalim bari.
    yalniz abi kedi cikmaya kalkarsa tutunmaya calisicagi icin tirnaklarini kullanir. normal kaportaya tipis tipis cikacakti. boyle daha cok cizilebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla iyiymis. brilliant shine detailer bitince şöyle prof bi ürün alalim bari.
    yalniz abi kedi cikmaya kalkarsa tutunmaya calisicagi icin tirnaklarini kullanir. normal kaportaya tipis tipis cikacakti. boyle daha cok cizilebilir
    Çizilsin, kedi muzurluk olsun diye çıkmıyor, bilerek çizmiyor. Hoş kedi tırnağı ile çizilecek katman benim uyguladığım 9H sertlik sağlayan katman olduğundan da sıkıntı yok.

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendimde aktif olarak kullanıyorum cure u. beğendiğim bir ürün, fakat biraz fazla toz tutturuyor sanki
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vtec26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendimde aktif olarak kullanıyorum cure u. beğendiğim bir ürün, fakat biraz fazla toz tutturuyor sanki
    Hergün şantiyeden hallice kıvamda toz toprak yollardan geçiyorum ona rağmen çok ince ve belli belrisiz bir toz tabakası oluştu. Toz tutma problemi muhtemelen iyi silinmemiş ise olabilir. Ben daha henüz öyle bir dezavantaj ile karşılaşmadım. Zaten bu tip ürünlerin bir diğer görevi de anti static yüzey yaratmaktır

iztuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık. Gyeon markasından mevzuu açılınca konudan konuya atlayayım: Eski bir mesajınızda 2 ay/8 hafta etkili lastik parlaklığı için Gyeon Tire önermiştiniz. Bu ürün Gyeon Q2M Prep ile ve fön makinesiyle birlikte uygulandığında nano koruma sağlıyormuş. Sizin ürünü deneme imkanınız oldu mu? Fön makinesi ile uygulama biçimi nasıl olacak? Açıkçası üç-dört günden fazla gitmeyen ve ertesi güne parlaklığını yarılayan lastik parlatıcılardan daha profestonel ürünlere geçmek istiyorum ve aklımda bu ürün ilk sırada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Gyeon markasından mevzuu açılınca konudan konuya atlayayım: Eski bir mesajınızda 2 ay/8 hafta etkili lastik parlaklığı için Gyeon Tire önermiştiniz. Bu ürün Gyeon Q2M Prep ile ve fön makinesiyle birlikte uygulandığında nano koruma sağlıyormuş. Sizin ürünü deneme imkanınız oldu mu? Fön makinesi ile uygulama biçimi nasıl olacak? Açıkçası üç-dört günden fazla gitmeyen ve ertesi güne parlaklığını yarılayan lastik parlatıcılardan daha profestonel ürünlere geçmek istiyorum ve aklımda bu ürün ilk sırada.
    Fön makinesinin amacı kürleşmeyi hızlandırmak. Ben uygulama sonrası 1 gün yol yapmıyorum aynı etki oluyor. Vakit yok ise IR ısıtıcı veya fön makinesi tercih edilebilir. Zaten fön makinesi ile de saatlerce lastiği ısıtmayacaksınız, her lastik için 5-10dk arası yeterlidir.
    Lastik parlatıcı için lastik yüzeyinin çamurdan, kirden, tozdan iyice arındırılmış olması lazım aksi halde ne uygularsanız uygulayın ertesi gün hızlı şekilde etkisini yitirmeye başlar.

Benim lastik parlatıcılardaki favorilerim
    - Soft99 Black Black
    - Gyeon Q2 Tire
    - Sonax Extreme Tire Gel
    - Soft99 Tire Wax
    - Brillantcare Reifen Glanz (Spray tipte olanı 2 hafta koruma sağlıyor ama tüketimi çok fazla)

iztuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fön makinesinin amacı kürleşmeyi hızlandırmak. Ben uygulama sonrası 1 gün yol yapmıyorum aynı etki oluyor. Vakit yok ise IR ısıtıcı veya fön makinesi tercih edilebilir. Zaten fön makinesi ile de saatlerce lastiği ısıtmayacaksınız, her lastik için 5-10dk arası yeterlidir.
    Lastik parlatıcı için lastik yüzeyinin çamurdan, kirden, tozdan iyice arındırılmış olması lazım aksi halde ne uygularsanız uygulayın ertesi gün hızlı şekilde etkisini yitirmeye başlar.

Benim lastik parlatıcılardaki favorilerim
    - Soft99 Black Black
    - Gyeon Q2 Tire
    - Sonax Extreme Tire Gel
    - Soft99 Tire Wax
    - Brillantcare Reifen Glanz (Spray tipte olanı 2 hafta koruma sağlıyor ama tüketimi çok fazla)
    Fön makinesi uygulamasında sıkıntım sitede oturuyoruz, dördüncü kattan arabaya kadar kablo çekemeyeceğim için iki ayda bir rot-balans ustamın dükkanında, arkadaşın müstakil evinde rica-minnet ile insanları yormak istemiyorum. Bartın her hafta yağışlı güne sahip olabilen bir iklime sahip, lastik parlaklığı daha çabuk gidiyor. Önerilerinizi listeme ekledim, jantta damlacık oluşturan Soft99 Wheel Tonic ürün incelemeniz de listeme eklendi, teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vtec26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 gün boyunca tamamen tozlu ortamlarda park ve sürüşün getirdiği toz miktarı bende bu kadar olmuştu. İnce bir tül tabakası

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün tekrar uyguladım cure u, bu sefer cidden fazla sildim yüzeyi (öncekilerde tam silemiyor muydum şüphesi ile).
    Birde sanki ufak ta olsa çizik kapatıyor gibi geldi bana, ne kadar doğru bilemem
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2 hafta sonra bol hafriyat ve yol tozu basınçlı suyu görünce pılını pırtısını toplayıp kaçtı gitti
    2 hafta sonra su iticilik ilk günkü gibi, ahanda videosu (Tozu, kiri..vs'yi basınçlı yıkama ile temizledikten sonra hortumla su tutup video çekmeyi akıl ettim; aslında basınçlı makina ile su tutarken video çekecektim, akıl akıl değil, unuttum )

https://www.youtube.com/watch?v=64hxNo2BCp0

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC abi baya eski konu ama;
    aracımda şuan kılcal çizik vs. yok boya koruma yaptırmıştım 1 ay oldu.
    sence yıkama sonrası bunu mu kullanmalıyım wetcoat mı? hangisi daha iyi iş yapıyor?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC abi baya eski konu ama;
    aracımda şuan kılcal çizik vs. yok boya koruma yaptırmıştım 1 ay oldu.
    sence yıkama sonrası bunu mu kullanmalıyım wetcoat mı? hangisi daha iyi iş yapıyor?
    Ikisi biraz farkli urunler. Wetcoat biraz daha dayaniklilik agirlikli. Wetcoat 1 uygulamada cure dan daha uzun sure su iticilik ve koruma saglayacaktir. Cure ise daha kaygan ve daha parlak bir yuzey hazirlayacaktir fakat dayanikliligi biraz daha az olacaktir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ikisi biraz farkli urunler. Wetcoat biraz daha dayaniklilik agirlikli. Wetcoat 1 uygulamada cure dan daha uzun sure su iticilik ve koruma saglayacaktir. Cure ise daha kaygan ve daha parlak bir yuzey hazirlayacaktir fakat dayanikliligi biraz daha az olacaktir.
    abi, öncelikle teşekkür ederim. şöyle anlatayım o halde;
    arabamın parlaklığından memnunum diyebiliriz, pasta cila & boya koruması yapıldı çünkü.
    fakat araç sürekli dışarda kaldığı için, kuş pisliği, ağaç reçinesi ve diğer etkenlerden korusun istiyorum aslında. o halde wetcoat daha mantıklı benim için sanırım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi, öncelikle teşekkür ederim. şöyle anlatayım o halde;
    arabamın parlaklığından memnunum diyebiliriz, pasta cila & boya koruması yapıldı çünkü.
    fakat araç sürekli dışarda kaldığı için, kuş pisliği, ağaç reçinesi ve diğer etkenlerden korusun istiyorum aslında. o halde wetcoat daha mantıklı benim için sanırım?
    Cure u duzenli sekilde uygulayabilecek vaktin varsa ben Cure u secerdim. Wetcoatu daha cok hava cok soguk ugrasamam vakitlerinde kullanabilirsin. Yada direk kombinasyon yapabilirsin. Normal pasta cila yaptirdiysan ben olsam ikisini kombinlerdim. Cure un bir kismini 1:1 sulandirip cok uzun sure kullanabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cure u duzenli sekilde uygulayabilecek vaktin varsa ben Cure u secerdim. Wetcoatu daha cok hava cok soguk ugrasamam vakitlerinde kullanabilirsin. Yada direk kombinasyon yapabilirsin. Normal pasta cila yaptirdiysan ben olsam ikisini kombinlerdim. Cure un bir kismini 1:1 sulandirip cok uzun sure kullanabilirsin.
    Islak kullanım daha uygun benim için abi. Kapalı alanım yok, benzinlikte kendi şampuanım vs. ile yıkıyorum. dışarıda sürüp silmek daha çok aracı çizmeye sebep olabiliyor, tozdan vs. o zaman cure u da çantaya atmak lazım. kapalı alan gördüğümüzde direk kullanmalık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 hafta önce cure uygulaması yaptım araca. Gerçekten çok güzel ürün tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)