User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: Seramik Koruma Nedir?

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    ben hiç cila kullanmıyorum, arabayı 4 senede bir teslim ediyorum
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence en sonunda, en doğal en organik'e dönüş yapacağız.
    Diğer işlerdeki gibi.
    yurt dışı forumlarda ve sosyal medyada silika ürünlere karşı insanlara karşı zararı tam olarak test edilmedi kullanmayın, kimyasal bunlar denmeye başladı bile
    Bunu zaten ben uzun süredir soyluyorum ama insanlar 3-5 dolara cin mali seramik almayi seviyorlar. Iceriginde kanserojen madde olan bir suru marka var. Bu konuda en saglam testleri kesinlikle ABD yapiyor, ABD e disaridan giris yapabilen malzemelere ben guveniyorum (ABD de uretilen demiyorum ). Tamamen dogala donusun yolu bence kapandi, dogal kendi yaptigim cilalar var fakat bu urunlerin omurleri pek fazla olmuyor. Dogal urun denen bir suru cila zaten sentetik bir suru sey iceriyor.

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İllaki zararı vardır zaten o nedenle maske takarak uygulama yapın deniliyor. Bu ürünlere gelene kadar, pastanın tozu, cilanın kokusu, aerosol ürünlerdeki itici gazlar, yüzüne gözüne sürdüğün kozmetik ürünlerdeki kimyasallar, diş macunundaki bileşenler...vs

Bir önceki outback'e Japonya'dan getirttiğim ürünleri kullanmıştım. Otomobili benim gibi özenle yıkayacak birine satamadım, adam aldıktan 4 sene sonra satışa çıkardığında ilanlardaki fotoğraflarına baktığımda otomobilin boyası halen ilk günkü gibi gözüküyordu. Muhtemelen fırça ile bile yıkadıysa da yine boyayı çizememiştir

P.S: Ozan sen gezen ustanın cilasını kullan onlar organik oluyormuş
    O taktigimiz maskeler hic bir ise yaramiyor, onlar sadece tozu engelleyebilir. Isimize yarayacak maskeler ciddi filtreli maskeler fakat bunlari kullanan sayisi 2-3. Solventler buharlasirken o taktigimiz 3m kagit maskenin bir efekti yok.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu zaten ben uzun süredir soyluyorum ama insanlar 3-5 dolara cin mali seramik almayi seviyorlar. Iceriginde kanserojen madde olan bir suru marka var. Bu konuda en saglam testleri kesinlikle ABD yapiyor, ABD e disaridan giris yapabilen malzemelere ben guveniyorum (ABD de uretilen demiyorum ). Tamamen dogala donusun yolu bence kapandi, dogal kendi yaptigim cilalar var fakat bu urunlerin omurleri pek fazla olmuyor. Dogal urun denen bir suru cila zaten sentetik bir suru sey iceriyor.

O taktigimiz maskeler hic bir ise yaramiyor, onlar sadece tozu engelleyebilir. Isimize yarayacak maskeler ciddi filtreli maskeler fakat bunlari kullanan sayisi 2-3. Solventler buharlasirken o taktigimiz 3m kagit maskenin bir efekti yok.
    Bende filtreli maske var onu kullanıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende filtreli maske var onu kullanıyorum
    2-3 kisi var iste biri sen biri ben, birisinin daha olmasi lazim ahahaha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2-3 kisi var iste biri sen biri ben, birisinin daha olmasi lazim ahahaha
    Ne oluyor bu konu nereye gidiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne oluyor bu konu nereye gidiyor
    aa dur sana benim yaptigim waxtan yollayayim aklima gelmisken, konu da guncel olsun

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden şeffaf kaplamalar çok mat dururdu, şimdi bildiğin derinlik veriyor... merak ettiğim ömrü, 2 sene sonra sararır mı acaba?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden şeffaf kaplamalar çok mat dururdu, şimdi bildiğin derinlik veriyor... merak ettiğim ömrü, 2 sene sonra sararır mı acaba?
    Ne marka olduguna bagli. Bazilari hala eski teknoloji ve cabuk sarariyor. Stek oneririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aa dur sana benim yaptigim waxtan yollayayim aklima gelmisken, konu da guncel olsun
    Anam sağolasın ama gönderme çünkü daha tüketmem gereken ürünler var.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 yılında Maslakta Protac diye bir yerde ön kaputa folyo yaptırmıştım. Sıfır araca ilk alındığı gün. 6 sene geçti ne sararma ne matlaşma ne yırtılma. Hiçbirşey yok maşallah
    Seramik çok yaptırmak istedim ama her defasında aynı yerde, aynı markanın ürünleriyle, bilinçli adamların yıkaması gerekliliği v.s. derken 2500 lira parayı bir yıkamacının o anki psikolojisine bırakmak çok mantıklı gelmedi

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet izmirde en düşük seramik kaplamayı yapan kişiler ve firmalar 2000 tl den başlayıp 3500 tl kadar çıkıyor. Malzeme pahalılığı ve butik iş yapanlar 2 3 günde teslim ediyorlar arabayı. Firma ise 1.5 günde hazır oluyormuş. Arabam 100.000 tl fln olsa okeyde 55 cıvarında olan bir araba için bu kadar para vermek değer mi acaba?
    Yoksa 750 tl komple pasta cila yaptırmak daha mı mantıklı ? ıc detaylı temızlık dahil.
    doğuştan araba manyağı

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet izmirde en düşük seramik kaplamayı yapan kişiler ve firmalar 2000 tl den başlayıp 3500 tl kadar çıkıyor. Malzeme pahalılığı ve butik iş yapanlar 2 3 günde teslim ediyorlar arabayı. Firma ise 1.5 günde hazır oluyormuş. Arabam 100.000 tl fln olsa okeyde 55 cıvarında olan bir araba için bu kadar para vermek değer mi acaba?
    Yoksa 750 tl komple pasta cila yaptırmak daha mı mantıklı ? ıc detaylı temızlık dahil.
    seramik ürünün 250-500 tl olduğu yerde pasta üzerine alınan 1000tl işçilik çok pahalı. tabi imkan meselesi bizim otoparkımız vardı. demir tozu+kil+ pasta+hareyi yaptık bir hafta sonrada arabayı temizledik nasiol u uyguladık. gerçekten yorucu iş. yeri olan kendi yapar. bütün işlemlerden sonra seramiği uygulamak 2-3 saat sürüyor. 1 günde yatırdım arabayı çokta güzel oldu. ilk uygulamanın verdiği acemilik ile ufak tefek silme izleri kaldı ama pek belli olmuyor. hani wax sürersin çok beklersin ya iz kalır onun gibi oda yetersiz ışıktan kaynaklı. 2. uygulamada bu sorunu aştık.
    Konu Kadyr tarafından (05-05-2019 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir.

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seramik ürünün 250-50 tl olduğu yerde pasta üzerine alınan 1000tl işçilik çok pahalı. tabi imkan meselesi bizim otoparkımız vardı. demir tozu+kil+ pasta+hareyi yaptık bir hafta sonrada arabayı temizledik nasiol u uyguladık. gerçekten yorucu iş. yeri olan kendi yapar. bütün işlemlerden sonra seramiği uygulamak 2-3 saat sürüyor. 1 günde yatırdım arabayı çokta güzel oldu. ilk uygulamanın verdiği acemilik ile ufak tefek silme izleri kaldı ama pek belli olmuyor. hani wax sürersin çok beklersin ya iz kalır onun gibi oda yetersiz ışıktan kaynaklı. 2. uygulamada bu sorunu aştık.
    Yer , uygulama , malzeme derken teknik bilgim pek yok bu konularda. O yüzden pek bulaşmam herhalde Bakalım karar vericem önümüzdeki günlerde.
    doğuştan araba manyağı

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Self healing özelliğine sahip polyurethane yapılı koruma folyoları açık ara beklentiyi daha çok karşılıyor. Tabi fiyatlarıda çok çok yüksek. Sanırım onlarda yönelim arttıkça fiyatları düşecektir
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Self healing özelliğine sahip polyurethane yapılı koruma folyoları açık ara beklentiyi daha çok karşılıyor. Tabi fiyatlarıda çok çok yüksek. Sanırım onlarda yönelim arttıkça fiyatları düşecektir
    Bunlar boyaya da zarar vermiyor sanırım.

Bütçeyi ayarlayabilirsem yaptıracam. Seramik korumuyor bence arabayı. Kastettiğim şey yoldan gelen taş izlerine karşı korumuyor. Boşuna yaptırdık. Anca parlıyo araba benim gözümde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seramikten önceki işlemler sırasıyla nasıl olmalı kusursuz bir yüzey için? Demir tozu, kil, pasta vb. diye biliyorum, doğru mudur?

Araçta kuş pisliğinden kaynaklı yanık yerler söz konusu olduğundan rötuş da yapılması gerekiyor. Rötuş pasta ciladan sonra seramikten önce mi olmalı?

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seramikten önceki işlemler sırasıyla nasıl olmalı kusursuz bir yüzey için? Demir tozu, kil, pasta vb. diye biliyorum, doğru mudur?

Araçta kuş pisliğinden kaynaklı yanık yerler söz konusu olduğundan rötuş da yapılması gerekiyor. Rötuş pasta ciladan sonra seramikten önce mi olmalı?
    Öncelikle araca ön yıkama + temaslı yıkama yapılmalı, demir tozu arındırıcı, ardından kil temizliği yapılmalı, araç yüzey temizleyici, ipa gibi ürünlerce ile yüzey silinip polisaj için hazır hale getirilmeli, boya ölçümü sonrası, nasıl bir uygulama yapılacağını reçetesi çıkartılır, maskeleme işlemi sonrası; çıkan reçete sonucu aracın durumuna göre duruma göre zımpara + 2-3 aşamalı olarak polisaj yada direk polisaj yapılmalı, çizikler minimuma indirilmeli, tekrar ipa yada yüzey temizleyici ile temizlenmeli, bu aşamada rötüş vb. işlemler giderilir, kuruma sonrası gerekli düzelmeler yapılır, ardından seramik uygulaması yapılır.
    Konu mirafiori tarafından (11-12-2023 Saat 07:35 ) değiştirilmiştir.
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)