User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: 3 sene sonra Nasiol zr53den arta kalanlar

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)

3 sene sonra Nasiol zr53den arta kalanlar

Açıkça söyleyelim,

nasiol şu ana kadar kullandığım ve en sevmediğim ürün. Ucuz,yerli ürün filan ama kulannamak işkence.
    Ama seramik kaplama sıfatını hakediyor sanırım.

1 sene ömrü var deniyordu, iş biraz daha karışık.
    Bu ürünlere koruma demek de istemiyorum. Kaplama da uygun değil.
    Vernik ile kimyasal reaksiyona giriyorlar ve vernik tabakasını başkalaştırıyorlar. Ortaya çıkan yüzey artık bildğimiz vernik değil, reaksiyon sonrası ortaya çıkan yeni madde. Zımparalamadan filan çıkması mümkün değil tabi, ne kadar derine işliyor bilmiyoruz. Hep artı kalınlık olarak konuşuluyor, ama vernik ile olan reaksiyonu araştırmak lazım.

3 sene önce, hata ile aşırı sürdüğüm yere bakın şimdi.

Bu ürünler yeni çıktı, ben bir 5 sene geçmeden bunları kendi arabama uygulamam. ( uygulanan araç şirket aracıydı). Kişisel fikrimdir
    Built to fall....

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    "İz bırakanlar unutulmaz" demiş Nasiol
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    less is more diyorum
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lezzetli çipetpet Levine aquartz uygulamiştim 3 yil dayandi gercekten.korudu zarari olmadi.Sonra hafif polisaj gtechnic exo uyguladil bir yil gitti gitmedi.Gecen ekim ayinda yine hafif polisaj Crystal Concept premium uyguladim.Bir yila yaklaşiyoruz yine sorun yasamiyorum.Senin ki ayri bir sorun olmuş.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde dikiz aynasinin altinda var aynisindan,arabayi kuru zannedip(aslinda kuruydu) nasiol zr53u arkadas surdu ben kurularken elim dikiz aynasina bir carptti;bu carpma ile bir damla su azicik akti.Bende hemen siliyim derken kurumadan manzara boyle Araba beyaz Allahtanda,suyla kurlesincede beyaz oluyor cok belli degil bazen bulamiyorum hatta ama var yani.

Fiyati cokta uygun degil artik 150 tl falan,uygulama zorlugu desen artik ugrasmam bile.Ben buyuk konusmayimda dahada arabama surmem nasiol,masiol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    aquartz ben de ilk ciktiginda koreden zar zor getirmistim.
    1+ sene dayanmisti picanto da.

Bu ara popularitesi dustu ama bende hala tutanium ve reload var.
    Titanium jantlara iyi gidiyor. Reload her yere

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu iz C sütununda gibi görünüyor. Kedi tırmığına da benzettim ki kendisi hakkı verilip 4x4 modda 200(ikiyüz) grit zımparaya eş değer oluyor.
    ZR53 bence f/p ürünü ve vaat ettiği süre olarakta en dürüst yaklaşıma sahip ürün ancak uygulama zorlukları ve uygulama ardından verdiği derinlik , üst segment rakiplerinden bir hayli uzak ama gerçek bir koruma oluşturuyor.

Bu ürünlerin uygulama methodları artık biraz değişmeye başladı. Teknolojisi nereye varır derseniz sanıyorum ki bir süre boyunca pek bir şey değiştiremeyecekler ama gazların uçuşma genleşme durumları üzerinde bazı ürünler farklılaşmaya başladı. Konuya post yazanların bir kaç tip ürünle tecrübesi olmuş, lakin örnek vereceğim ürünü kullanan yalnızca Cem başkan olduğunu görüyorum

Dr. Beasley's Nano Resin hakkındaki düşüncelerini yaz başkan @Ae86

Hızlı bir özetle ürün 30ml ve tek compnentli. Ekstra bir kkimasal veya ürün uygulaması gerektirmiyor.

Sürüldüğü yüzeyden silmek için 20-25dk süreniz var. Wax sürmekten basit, wax silmekten daha da basit. 20dk sonra silinen yüzeyin 1 saat dinlenme süreci var. Tekrar aynı uygulama ve bingo. Toplam 3 saatlik uygulamanın hemen akabinde isterseniz yağmura çıkın, ne bir iz ne bir leke!

Artı olarak 30ml şişe ile çift kat uygulamayla 3 orta-büyük Sedan veya 1 Jip - 2 adet sedan araç yapabiliyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iz C sütununda gibi görünüyor. Kedi tırmığına da benzettim ki kendisi hakkı verilip 4x4 modda 200(ikiyüz) grit zımparaya eş değer oluyor.
    ZR53 bence f/p ürünü ve vaat ettiği süre olarakta en dürüst yaklaşıma sahip ürün ancak uygulama zorlukları ve uygulama ardından verdiği derinlik , üst segment rakiplerinden bir hayli uzak ama gerçek bir koruma oluşturuyor.

Bu ürünlerin uygulama methodları artık biraz değişmeye başladı. Teknolojisi nereye varır derseniz sanıyorum ki bir süre boyunca pek bir şey değiştiremeyecekler ama gazların uçuşma genleşme durumları üzerinde bazı ürünler farklılaşmaya başladı. Konuya post yazanların bir kaç tip ürünle tecrübesi olmuş, lakin örnek vereceğim ürünü kullanan yalnızca Cem başkan olduğunu görüyorum

Dr. Beasley's Nano Resin hakkındaki düşüncelerini yaz başkan @Ae86

Hızlı bir özetle ürün 30ml ve tek compnentli. Ekstra bir kkimasal veya ürün uygulaması gerektirmiyor.

Sürüldüğü yüzeyden silmek için 20-25dk süreniz var. Wax sürmekten basit, wax silmekten daha da basit. 20dk sonra silinen yüzeyin 1 saat dinlenme süreci var. Tekrar aynı uygulama ve bingo. Toplam 3 saatlik uygulamanın hemen akabinde isterseniz yağmura çıkın, ne bir iz ne bir leke!

Artı olarak 30ml şişe ile çift kat uygulamayla 3 orta-büyük Sedan veya 1 Jip - 2 adet sedan araç yapabiliyorsunuz
    yohaaa. bn en baba bir arabaya min 20ml harcıyorum malzemeler pahalı olmasa 2 şişeyi bir araca bitiririm.fazla ince bana cok korumacı gelmiyo.

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    320 Tl 30 ml ye vermem, vereni yanaklarından öperim
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasiol hazirlikda ;Full kurutma ,saglam aydinlatma (açık renk tonlar) , dikkat gerektiriyor .
    Panelde iz kötü olmuş @Ranthor .

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamda bu yaz sonu nanoya geçeyim diyordum elimdede nasiol zr53 hadi buyur

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu zorluk sadece Nasiol'de mevcut. Japon menşeeli ürünlerde ben böyle bir problem yaşamadım. Gyeon, Gtechniq, Nanolex...vs'de de bu problem ile karşılaşmadım. Bende bilerek Duster'ın göze batmayacak ve kapı içinde kalacak bir yerine su ile temas edip ürünü sürmüştüm halen o bölgede izler duruyor. Ama bu izlerin durması bana göre ürün halen orada demek anlamına gelmiyor. Neticede bu bir iz, ürünün halen orada olduğunu ispatlamıyor. O ize müdahale etseydin 3 sene boyunca orada durmazdı.

Diğer yandan da, ne ile ne kadar reaksiyona giriyor bilmiyoruz, o konuda haklısın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    su ile reaksiyona girdigini ve çok yıkanan arabalarda çabuk döküldüğünü biliyorum.

Belki de oksitlenip o çirkin çıkmayan maddeye dönüşüyor. Üzerinden kaç kat pasta geçti, 2000 grid filan da almıyor. 1000 le filan girmek lazım. Uğraşamam.

Bir daha da nasiol kullanmam
    Built to fall....

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nano resin kullandığım bütün ürünler arasında uygulaması en kolay olanı. sürmesi aşırı kolay. silmesi daha da kolay. gerçekten 1 şişesi ile örnek veriyorum f30 yapacaksınız. 2 tane f30u 2şer kat olarak uygulayabiliyorsunuz. aşırı parlak. hidrofobik olarak çok kuvvetli. çizik dayanımı olarak çok yüksek şeyler vaat etmiyor ancak aracı zaten yıkama çizdiği için doğru ürünler ile doğru yıkama yapılarak bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. zira gyeon prime uyguladığım bi araç 15 aydır devamlı olarak kendi şampuan bez ve kurulama havlusu ile yıkanıp devamlı olarak kontrol altında. halen bi hata mevcut değil. ki prime alt segment bi koruma.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    320 Tl 30 ml ye vermem, vereni yanaklarından öperim
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su ile reaksiyona girdigini ve çok yıkanan arabalarda çabuk döküldüğünü biliyorum.

Belki de oksitlenip o çirkin çıkmayan maddeye dönüşüyor. Üzerinden kaç kat pasta geçti, 2000 grid filan da almıyor. 1000 le filan girmek lazım. Uğraşamam.

Bir daha da nasiol kullanmam
    Gramaja çok takılma Ozhell , bir şişe sana ne kadar uygulama vaat etmekte ona bak istersen

Nasiol tam kürleştiğinde 1200 grit ile sökülebilir hale geliyor.

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yohaaa. bn en baba bir arabaya min 20ml harcıyorum malzemeler pahalı olmasa 2 şişeyi bir araca bitiririm.fazla ince bana cok korumacı gelmiyo.
    Şu kadar söyleyeceğim ;

Dün 6 uygulama yaptık.

1x Passat Sedan ( Sunroofless )
    1x Passat CC ( Cam Tavan )
    1x Mercedes E Class ( Cam Tavan )
    1x Mercedes C Class
    1x Bmw 7 Long ( Sadece Sunroof )
    1x Seat Leon ( Cam tavan )

Her araca çift kat uygulama ile 1.5 şişe ( 30ml ) Dr. Beasley's Nano Resin harcandı. Ne demiştik ? Less is more

Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nano resin kullandığım bütün ürünler arasında uygulaması en kolay olanı. sürmesi aşırı kolay. silmesi daha da kolay. gerçekten 1 şişesi ile örnek veriyorum f30 yapacaksınız. 2 tane f30u 2şer kat olarak uygulayabiliyorsunuz. aşırı parlak. hidrofobik olarak çok kuvvetli. çizik dayanımı olarak çok yüksek şeyler vaat etmiyor ancak aracı zaten yıkama çizdiği için doğru ürünler ile doğru yıkama yapılarak bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. zira gyeon prime uyguladığım bi araç 15 aydır devamlı olarak kendi şampuan bez ve kurulama havlusu ile yıkanıp devamlı olarak kontrol altında. halen bi hata mevcut değil. ki prime alt segment bi koruma.
    Doğukan'ın tecrübelerinin %100 doğru olduğunu söyleyebilirim. Kullanabileceğiniz en risksiz, en hızlı sonuç veren ve maliyetini en kolay çıkartabilen üst segment ürün olduğunun altını çizebilirim!

Su lekelerinden korkanlar için çılgınca bir test yapıyorum, isteyene de whatsapplarım

Uygulamanın 2. katını da siler silmez, basınçlı yıkama makinasıyla araca su normal bir yıkama gibi su tutuyorum. Uygulamanın ömrü için yanlış fakat ürünün bu anlamda kullanıcı ve hata dostu olduğunun çok net bir kanıtı!

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Clio ya uygulamıştım. Düzgün bir şekilde bakarak 1.5 senede aynı ilk unki gibi olmuştu. Vernikleme tepkimeye giriyor evet ama ben vernie zarar verdiğini sanıyorum. Uygulamayı yaparken farkında olmadan on cama bulastirmistim ve kuruyup kemik gibi kalmıştı, hadi verdiği bozarak yapisiyor diyelim, ama camla da mi tepkimeye giriyor? 1.5 sene sonunda camdaki kuruyan bölgede aynı şekilde, hiç azalmadan kalmıştı. Boyaya yada vernige zarar verdiğini hiç sanmıyorum. Plastik dahil her yere tutunuyor. Bence fiyatına göre çok başarılı bir ürün. tek dikkat etmeniz gereken uygularken ter, su, nem vs olmaması ve co fazla kurumasına musade etmemeniz.
    01 CLIO RS
    00 CLIO RS
    13 POLO GTI
    09 LEON CUPRA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sektorden evveliyatı olan bir marka glass coat cıkartmıs. onu denedikten sonra resini denicem 2 araç çıkartmazsa şıkayet konusu açar mağdurum derim edebiyat yaparım ona göre

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    ben de cama bulastirdim, cikmiyor camdan.
    Suremiyorsun da zimpara, basa bela... Pasta ile 3000 devir filan da almiyor.

Nemli ortamda uygulayip bazi bolgeleri rezil edenler de var..

konu diger urune nasil geldi anlamadim. 30 ml urunle 6 araba mi yaptiniz? ( 2 si cam tavan olsa dahi)
    Built to fall....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler