Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cok portakal konuda bahsedildigi gibi yanlis karisim orani, vernigin viskozitesinin veya boyanin cok kalin olup dagilmamasi, asiri kalin atilmasi, basincin dusuk olmasi, tabancanin meme capinin kucuk olmasi, katlar arasi beklemenin uzun tutulmasi veya uzaktan atim nedenleri ile olur.

Yil olmus 2017 fakat su unutulmamalidirki bazi arabalarin orjinal fabrika boyalarinda tatli bir portakallik vardir. Bu ureticinin istegi dogrultusunda olur. Genelde high solid vernikler tatli portakallik yapar. Cam gibi olmasini isterseniz bu vernigin pasta yapabilirsiniz. Ha eger dersiniz ki bastan cam gibi olsun, ozaman medium solid veya daha low solid vernikler kulllanirsiniz. A seviye markalarda genelde mesium ve high solid vernik bulursunuz ki bunlarin yuzey koruyuculugu ve derinligi diger verniklere gore daha guzeldir.
Peki şimdi arabayı komple boyatma arifesindeyim ama bu keyfi olacak. aracım 2006 model Mitsubishi colt czt. şimdi mükemmel bir boya için neler yapılmalı. ben boyacıya malzemeleri kendim almak istiyorum. ust tarafta bahsetmissiniz medium solid vs gibi bunları biraz daha açarmısınız mesela şu vernik çok daha iyidir su sebebden doalyı gibi. malzemeler kaliteli olsun istiyorum