User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Vw sifir araba üzerinde katman

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)

Vw sifir araba üzerinde katman

Sıfır VW golf' e kışı geçirecek bir koruma yapayım dedim. Pasta yapmaya üşeniyorum.

Yüzeye elimi dokundurunca, zımparalı bir yüzeye değiyor gibi hissettim.

Önce ipa çözeltisi ile sildim, sonra kil ile temizledim. Feci pislik çıktı. Kilden sonra bir kat daha ipa yaptım.
    Baktım yüzey hala pürüzlü, cleaner wax denedim. Gene hak getire... İlla aşındırılmak istedi.

Bu balmumu gibi dokuyu çözebilecek bir kimyasal var mı?
    Built to fall....

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi yapışkanlı folyo ile geliyor araçlar. tavan, kaput ve bagaj genelde. Bazen nadirde olsa çamurluklar.

Yapışkan solvent bazlı olduğu için standaox silikon giderici kullanabilirsiniz çok soft bir tiner
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi yapışkanlı folyo ile geliyor araçlar. tavan, kaput ve bagaj genelde. Bazen nadirde olsa çamurluklar.

Yapışkan solvent bazlı olduğu için standaox silikon giderici kullanabilirsiniz çok soft bir tiner

Aynen kapı altları filan tertemiz oldu. Kaput tavan bagaj yapış yapış
    Built to fall....

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende genelde tır üstlerinde beyaz folyolu görüyorum üst kısımları, WV servisinden özellikle showroom için ayrılanlara ne uyguluyorlar öğrenirseniz nokta atışı olur.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ozan, tekrar hayırlı olsun. Yüzeye hiç demir tozu temizleyicisi sıktın mı? Bana kalırsa önce bir güzel yıka, sonra demir tozu temizleyici/sökücü neyse onu kullan gör bak nasıl moraracak yüzey. Sonra kil ile temizle, sonra ipa'dan biraz daha kuvvetli Crystal concept multi cleanser veya gyeon prep kullan bir tur auto finesse oblitarate kullan. (bu ürün ile kilin veya ipanın sökemediğini daha yüzeye temas eder etmez söker alırsın. 0km otomobillerde koruma folyolarının bıraktığı izleri AF Oblitarate ile tek seferde ve neredeyse ovalamadan çıkarmıştım.)
    Oblitarate'i ya ipa öncesi kullan ya da kullandıktan sonra ipa ile sil ya da üşenmez isen yıka

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan, tekrar hayırlı olsun. Yüzeye hiç demir tozu temizleyicisi sıktın mı? Bana kalırsa önce bir güzel yıka, sonra demir tozu temizleyici/sökücü neyse onu kullan gör bak nasıl moraracak yüzey. Sonra kil ile temizle, sonra ipa'dan biraz daha kuvvetli Crystal concept multi cleanser veya gyeon prep kullan bir tur auto finesse oblitarate kullan. (bu ürün ile kilin veya ipanın sökemediğini daha yüzeye temas eder etmez söker alırsın. 0km otomobillerde koruma folyolarının bıraktığı izleri AF Oblitarate ile tek seferde ve neredeyse ovalamadan çıkarmıştım.)
    Oblitarate'i ya ipa öncesi kullan ya da kullandıktan sonra ipa ile sil ya da üşenmez isen yıka
    Stoklarda kalmamıs oblitarate @grkm ne zaman gelir.

Demir sökücü çok kötü kokuyor ya, ben şu ana kadar hangi arabaya uygulasam kıpkırmızı olmadı. Anca picantonun jantları morarıyordu çok.
    Crystal conceptin multi cleanseri var onu da bir deneyeyim.

Olmazsa kasap bir yıkamacıya farecla g10 veririm bir de 100 TL veririm, çitilesin arabayı. Çok üşeniyorum şirket arabası pastalamaya.
    Built to fall....

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kokmayan demir tozu çözücü için Adam's Deep Wheel Cleaner alabilirsin. Meyve kokuyor, yoğun ve çok aktif.

Benzer bir VW'de başıma geldi, demir tozu çözücü, 2 kat kil, ardından Max Meyer 3600 Degreaser ile sildim, yüzeyi topladım.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Auto Finesse Oblitarate hem amatör hem prof uygulama tarafından kısa bir zamanda çok yoğun talep gördü ancak bayiilerimde ürün hala mevcut.

Arzu ederseniz ;

Aracınız İcin OBLITARATE - Zift ve Yapışkan Cozucu 500ml yamaclardetailing.com'da | yamaclardetailing aracınız icin Uygun Fiyatlı Urunler
    ObliTARate Tar & Glue Remover Zift Cozucu - 500ml
    Auto Finesse Tar-Zift Ve Yapışkan Cozucu 500ml. : Detaylı Dış Temizlik Urunleri : : www.boyassi.com

linklerden satın alım gerçekleştirebilirsiniz

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaput koruması yapılmış izmirin sıcağında 3 sene kalmış bir arabanın korumasını söktük. Yarısı kaputta kaldı resmen. Biz çözümü gaz yağında bulduk. Sanayide kuytuda bir dükkanda bulabildik onuda. Sanırım tek çözümü gaz yağı. 5TL ile işimizi gördük

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaput koruması yapılmış izmirin sıcağında 3 sene kalmış bir arabanın korumasını söktük. Yarısı kaputta kaldı resmen. Biz çözümü gaz yağında bulduk. Sanayide kuytuda bir dükkanda bulabildik onuda. Sanırım tek çözümü gaz yağı. 5TL ile işimizi gördük
    Oblitarate ile benzer bir hadiseyi takribi 5dk içinde çözmüştük.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler