User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İlposan Maxi Foam Lance

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İlposan Maxi Foam Lance

Selamlar.

Oto yıkamacıların rezil yıkamasından bıktım, aracı kendim yıkamaya karar verdim.Aracı hakkıyla yıkamak için önce köpükle temizlemek gerekiyor bildiğiniz gibi.Maalesef müstakil evde değilim, basınçlı makinem de yok.Köpük için tarım ilacı pompası olan İlposan Maxi'yi kullananlar var internette.40-45 kez pompalandığında normal aparat kadar olmasa da köpük atabiliyor.Forumda araştırdım bahsedilmiş olmasına rağmen detaylı tecrübe eden falan göremedim.Var mı fikri olan, alınır mı böyle bir şey?
    Makine kadar olmasa da işimizi görür mü acaba?
    Birkaç tane video ekleyeyim bilmeyenler için.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seyfocum ilk baş sağlam bi tazyikli su vur sonra köpük ve eldiven yapmassan adam akıllı temizlenmez. yani sadece bu köpüğü yapıp tazyikli su ile tertemz olacağını düşünüyosan yanılıyosun. eldiven ve ondan önce en basidi tazyikli su şart kirlerden iyice arındırmak için.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şampuanı kovada köpürterek eldivenle kullanabilirsin. hatta çift kova ile eldiveni temizlersen daha güvenli daha az çizikli bi yıkama yapmş olursun. bu pompalar foam lanceler falan sadece görsellik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seyfocum ilk baş sağlam bi tazyikli su vur sonra köpük ve eldiven yapmassan adam akıllı temizlenmez. yani sadece bu köpüğü yapıp tazyikli su ile tertemz olacağını düşünüyosan yanılıyosun. eldiven ve ondan önce en basidi tazyikli su şart kirlerden iyice arındırmak için.
    Yok abi dedim zaten önce köpük diye, yoksa ben de sonrasında çift kova ve mikrofiber bezle girişirim.

Ama tazyikli su bazen bazı kirleri söküp atmıyor, yüzeyde kalan şeyler oluyor, Adana'da yıkadığım zaman önce su tutardım iki sefer, ona rağmen kalırdı bazı şeyler.Aracın boyasını çok önemsemediğim için üstüne düşmezdim ama artık bu işi bir standarda oturtayım dedim.Önce köpük yapıp yıkarım, sonra dediğin gibi cilalı şampuanla çift kova yapıp yıkarım yoksa...

Düzenleme:Yağı falan da sadece suyla çözmek, temizlemek pek mümkün olmuyor...
    Konu Seyfettin777 tarafından (09-04-2017 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu pompa normalde köpük atmıyor atması için modifiye edilmesi gerek, bende var gayet iş görüyor videoda olduğu gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet nozzle'a müdahale gerekiyormuş.Adamın biri hazır yapıp satıyor, kendimiz yapmak istersek neyi değiştiriyoruz abi tam olarak?

irfanyalınay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

Oto yıkamacıların rezil yıkamasından bıktım, aracı kendim yıkamaya karar verdim.Aracı hakkıyla yıkamak için önce köpükle temizlemek gerekiyor bildiğiniz gibi.Maalesef müstakil evde değilim, basınçlı makinem de yok.Köpük için tarım ilacı pompası olan İlposan Maxi'yi kullananlar var internette.40-45 kez pompalandığında normal aparat kadar olmasa da köpük atabiliyor.Forumda araştırdım bahsedilmiş olmasına rağmen detaylı tecrübe eden falan göremedim.Var mı fikri olan, alınır mı böyle bir şey?
    Makine kadar olmasa da işimizi görür mü acaba?
    Birkaç tane video ekleyeyim bilmeyenler için.

Kardeşim merhaba ;

Köpüklü yıkama sadece bir önyıkamadır.Bu uygulama çift kova öncesi trafik filmi vb. kirlerden kurtulmanı ve aracı minimum seviyede çizmeden yıkamanı sağlar.Eğer çift kova yapacak vaktin yoksa ikince kere köpük yapıp eldiven ile üzerinden geçmen gerekir tabi bunun boya için ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır.
    Eğer yıkama makinen yoksa mutlaka benzincide yıkamalısın çünkü köpüklü yıkama için basınçlı su şart.Pompayı modifiye işi olayın en basit kısmı gerekli malzemeleri temin ettikten sonra 15-20 dk vaktini alır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @irfanyalınay
    Abi ben zaten benzinlikte basınçlı suyla yıkıyorum, çift kova ile.Dediğin gibi kiri pası söksün diye önce köpük kullanılıyor, ardından cilalı şampuan vs artık ne kullanılıyorsa onla yıkanıyor.

Ben geçmişte, benzinlikteki köpükleri kullanmazdım zarar verdiğini bildiğim için.(tamponlar beyazlıyor, jant kapağının boyası sökülüyor vs)
    Su tabancalarını kullanırdım ön yıkama niyetine köpük yapmadan, ama o da köpükle yapılanın yerini tutmuyor.Ben çift kovadan önce bu tarz bir köpüklü yıkama yapmak istiyorum, ama benzinlikte ne olduğunu bilmediğim köpükleri kullanmadan.O yüzden bu pompalardan lazım bana, işimi görecek kadar kullanır atarım geri bagaja, sonra kovalara suyu doldurur bezle temizlerim.

Gerekli malzemeler nedir abi, tam olarak neye ihtiyacım olacak, alıp yapayım kendim evde.

Maddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu takipteyim

Absinthe. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memlekete gittiğimde müstakil evimizde foam lance + çift kova yöntemi ile yıkama yapıyorum. Fakat üniversite iken benzinlikte önce basınçlı makine ile aracı kirlerinden arındırıp sonra kendi şampuanım, kovam, eldivenim ile köpüklüyorum, ardından duruma göre hortum suyu veya yine basınçlı makine ile duruluyorum. Böyle aparatlar ile uğraşmadan daha rahat, güvenli bir yıkama yapabilirsin diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @irfanyalınay
    Abi ben zaten benzinlikte basınçlı suyla yıkıyorum, çift kova ile.Dediğin gibi kiri pası söksün diye önce köpük kullanılıyor, ardından cilalı şampuan vs artık ne kullanılıyorsa onla yıkanıyor.

Ben geçmişte, benzinlikteki köpükleri kullanmazdım zarar verdiğini bildiğim için.(tamponlar beyazlıyor, jant kapağının boyası sökülüyor vs)
    Su tabancalarını kullanırdım ön yıkama niyetine köpük yapmadan, ama o da köpükle yapılanın yerini tutmuyor.Ben çift kovadan önce bu tarz bir köpüklü yıkama yapmak istiyorum, ama benzinlikte ne olduğunu bilmediğim köpükleri kullanmadan.O yüzden bu pompalardan lazım bana, işimi görecek kadar kullanır atarım geri bagaja, sonra kovalara suyu doldurur bezle temizlerim.

Gerekli malzemeler nedir abi, tam olarak neye ihtiyacım olacak, alıp yapayım kendim evde.
    Kardeşim öncelikle mutlaka 5 lt bir pompa temin et 2.5 lt lik olanlar yeterli basınç yapamıyor.İnternette kampanyalı vardı bu maxilerden 54 tl falandı galiba , normalde 70- 80 arası satanlar oluyor.Bende ilposan kullanıyorum 2013 den beri bir patlama vb.yapmadı.

Bulaşık teli,bulaşık süngerinin yeşil kısmı,bir iğne ve nozul işini görecektir.Nozulu Erdem Boya dan yada zirai malzeme satan yerlerden temin edebilirsin.Ölçüsünün 110 08 olmasına mutlaka dikkat et.

Bir diğer konu iyi temizlik için mutlaka köpüklü yıkama şampuanı kullanmalısın.Diğer sonax turuncu vb. şampuanlar köpürür ama bu köpük temizleme yapmaz.Bu iş için en f/p ürünü olarak 3D wash and wax yada Atas proteo önerebilirim.Ama tabi bütçeye göre çeşit çok..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım abi teşekkür ederim.Sünger ve bulaşık teli, iğne ne işe yarıyor abi, onu tam anlayamadım, nerede kullanacağım?

Bir de pompanın dayanıklılığı nedir, ne kadar süre kullanabiliriz, olası bir arızada pompayı onarma şansımız var mı yoksa yenisini mi almak gerek abi?
    Dediğin şekilde ben de Proteo tercih ederim, cilaya falan zararı yokmuş araştırdığım kadarıyla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım abi teşekkür ederim.Sünger ve bulaşık teli, iğne ne işe yarıyor abi, onu tam anlayamadım, nerede kullanacağım?

Bir de pompanın dayanıklılığı nedir, ne kadar süre kullanabiliriz, olası bir arızada pompayı onarma şansımız var mı yoksa yenisini mi almak gerek abi?
    Dediğin şekilde ben de Proteo tercih ederim, cilaya falan zararı yokmuş araştırdığım kadarıyla.
    Kardeşim İlposan Maxi yi ben 4 senedir kullanıyorum.Sadece zamanla contalarını değiştirmek zorunda kalabilirsin oda hiç sorun değil.

İğne ile pompanın içerisindeki hortuma yukardan aşağıya 3 cm e dek gelen yerden tek taraflı bir delik açacaksın.Bu delik hortumdan gelen su-şampuan karışımına hava sağlayacaktır.Bu 3 lü karışımda pompanın çıkışına yerleştirdiğin bulaşık teli ve süngerin yeşil kısmından geçerken köpük şeklini alacaktır.Nozul ise bu köpüğün perde şeklinde çıkması için kullanılır.

Proteo bana göre tam f/P ürünü içinde ki cila İdrolak zaten.5-6 yıkamadan sonra araç kirliyken bile temiz gibi gözüküyor.Burda çok önemli bir nokta güneş altında yıkıyorsan Proteo çabuk kurur.Bu durumda panel panel yıkayıp durulaman lazım.En güzeli gölgede yada akşam yıkaman..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @irfanyalınay
    Eyvallah abi çok teşekkür ederim, ilk fırsatta dediklerini uygulayıp burada paylaşırım, sağ olasın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @irfanyalınay
    Eyvallah abi çok teşekkür ederim, ilk fırsatta dediklerini uygulayıp burada paylaşırım, sağ olasın...
    Rica ederim.Malzemeler tamamlandığında haber ver yardımcı olmaya çalışayım kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanyalınay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.Malzemeler tamamlandığında haber ver yardımcı olmaya çalışayım kardeşim.
    Eyvallah abi bilgilendiririm, tekrar çok teşekkür ederim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu linkte nasıl yapılacağı anlatılmış

İlposan Maxi İlaclama Pompası Mega 10 Lt. - n11.com

Su için değil ama sadece köpük püskürtmesi için şöyle bir ürün alınır mı?

Elektromaschinen Hdem 330 Oto Yıkama Makinesi 100 Bar GittiGidiyor'da 270699274

Birde bu var ... Bu ürün köpük için uygun mu ?

Elektriksiz Basınclı Arac Oto Yıkama 5 Lt. GittiGidiyor'da 273980138
    ...

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adanada isen gel buyur yıkayalım kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu linkte nasıl yapılacağı anlatılmış

İlposan Maxi İlaclama Pompası Mega 10 Lt. - n11.com

pompanın fiyatı uygun ve 10 lt ile 2-3 kere rahatlıkla yıkama yapılabilinir.o sünger ve başında ki nozul ile kıvamlı köpük olmaz.birde tabancada ki metal kısım kesinlikle çıkarılacak.

Su için değil ama sadece köpük püskürtmesi için şöyle bir ürün alınır mı?

Elektromaschinen Hdem 330 Oto Yıkama Makinesi 100 Bar GittiGidiyor'da 270699274

bu üründe foam lance yok.o plastik hazne sadece şampuanlı su atar.

Birde bu var ... Bu ürün köpük için uygun mu ?

Elektriksiz Basınclı Arac Oto Yıkama 5 Lt. GittiGidiyor'da 273980138
    modifiye edilirse tabi ki olur.ama ilposan maxi sağlamlığı test edilmiş bir ürün.bence herzaman tercih sebebidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler