User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Mini Countryman Kil + Cila Gecesi

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Mini Countryman Kil + Cila Gecesi

arkadaşlar merhaba.

geçtiğimiz sene boya korumasını yaptırdığım aracımın üzerinde yılın getirdiği kir, 50 derece Antalya asfaltı kalıntıları ve kılcal çizikler bulunmaktaydı. geçtiğimiz hafta cuma akşamını aracıma ayırdım, tek başıma pek fotoğraf çekemedim başlarda. ayrıca sonuç fotosu da alamadım pek ama bu hafta sonu tekrar fotoğraflayıp ekleyeceğim.

önce kirliler:

bohça:

kil öncesi kabasını aldık:

temiz sandığım arabam

sonax temizleyiciler ile detaylı temizlik adımı:

havanın kararmasıyla daha net görebilmek için "peder spec" aydınlatıcıyı kurdum:

maskelemeden sonra en sevdiğim bölüm

gece garajı kapattık, sabah acele ile çıkmam gerektiği için tek foto alabildim:

aracımın konusu:

http://www.techturkey.com/forum/otom...-all4-gta.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık çok güzel olmuş , araçta çok çok tatlı güle güle kullanın.

gördüğüm kadarıyla benimle birebir aynı 3M 38070 Kil kitinin sadece kilini almışsınız yine aynı benim gibi doğrumuyum?

şimdi sizinle neredeyse birebir aynı renk koduna sahip clio4 aracım var oda yine sizinki gibi 2016 ve maalesef üzerine yeşilimsi bir boya gelmiş hemde tavandan tutun kaputdan cama her yerine

ben kil kaydırıcı olarak turtlewax'in oto şampuanından 50ml alıp 450ml su ilave edip öyle sprey ile sıktım ama kil sanki fazla kaygan oldu gibi geldi ve kil uygulamam sonrası şimdi kuru hali ile test ettimde boyanın ancak %50-55i gitmiş neredeyse yarı yarıya kalmış.

acep sizce daha az yoğunlukta oto şampuanmı kullanmalıyım siz ne yaptınız kaydırıcı olarak? yada siz kilden memnun kaldınızmı?

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay evet doğru kil 3M, ben de araç şampuanını kullandım kaydırıcı olarak. boya kadar sert kirler yoktu benim kaportada ama ziftlerde vs bu kil ile biraz zorlandım. o yüzden zor şartlara daha kaliteli bir kil ile girmek faydalı olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler