User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Plaka altındaki silikonu çıkarma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Plaka altındaki silikonu çıkarma

Arkadaslar herkese iyi forumlar, plaka değişimi yapıcaktık ama plakanın altında ki silikonları çıkartamadık bi türlü. Bagaj kapagındaki silikonlar yagmuru görünce yumuşadı kazıyıp kolonyayla çıkardık tamamen ama ön tampondakiler hala taş gibi. Nasıl sökebiliriz bu silikonları ? Birde tekrar yapıştırırken ne önerirsiniz?

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silikon nasil cikar bilmiyorumda sadece plakayi yapistiricaksaniz yapi markette guclu cift tarafli bantlar var. Metresi 80 yada 120kg gibi bir tasima kapasitesine sahip. Dis mekan olmasina dikkat edin. En uzun 3 sene kullandim hala tas gibiydi. Yere dik olucak sekilde 4 parca yapistirsaniz yeterli oluyor. 2 tane plakanin en dis kismina 2 tanede rakamlarla harflerin arasinda kalan bos duzluklere.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyah silikon ise ben falçata ile kazımak zorunda kaldım 1.5 saatimi aldı on arka temizlemem plakanın altında kalıcağını varsayarak %100 unu temizlemedim kabasını aldım bıraktım

sonrasında ise güçlü dış kullanım için çift taraflı bant ile yapıştırdım ki yıllardır oyle yapıştırıyorum plakalarımı

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıkarmak için boyaya zarar vermeyen sikkens m600 temizlik tineri..

Yapıştırmak içinde bauhaustan almıştık, şeffaf içinde ip parçaları olan ismini hatirlamiyorum, çift taraflı bı bant vardı çok sağlam..
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siyah slikonu sökmek için zımpara makinesi en ideali

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silikonu soktuğunuz yer altta kalacaksa falcata ile silikonun kabasini dikkatlice alın . Daha sonra 800 veya 1000 zımpara ile kalan kalıntılardan kurtulursunuz. Polisaj makinaniz varsa üzerine polisaj geçip tamamen kusursuz bir şekild e temizlemiş olursunuz . (Polisaj makinaniz yoksa ,Zımpara yaparsanız plaka altında kalacak yere yapın . Zimpara sonrası boyanız mat görünecek )Instagram

Benim yaptığım silikon temizlemenin resmi burada mevcut
    Konu S-works tarafından (09-11-2017 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağlam bı eldiven ve misina ile bir deneyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı dertten müzdarip başka bi arkadaş vardı,bagajın üstündeki spoilerin altınan cıkan siyah silikonları sökmeye çalışıyordu.Maket bıcagı ile boyaya zarar vermeden üstünden alabildiginizi alın,sıcak su ile yumuşatmanız filan gerek.Auto glym intense tar remover diye bi ürün var,Türkcesi zift sökücü gibi bi anlama karşılık geliyor.O ürünü kullanarak tertemiz yapmıştı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildigim kadari ile iyice isitip sokmek gerekiyor, her turlu ugractirici bir is, kolay gelsin...

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel.

Arkadaşlar bu durumu çözüme ulaştırmış kimse var mı ? Benimde başımda mevcut bir bela varda. Bu göçükcüler silikona birşey sıkıyolar taş gibi silikon anında bırakıyor yüzeyi. Malzemenin adını filan var mıdır bilen ?

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu şuraya yazıyımda dursun.Birinin işine yarar belki.

Arkadaşlar cam filmi yaparken kullandıkları ısıtıcı ile plakayı iyice ısıttım. Sonra silikon ilk sıkıldığı hale geldi zaten kolay çıkardım.Sonrasında da kalan silikonu iyice ısıtıp alanı temizledim.

bayramoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzelce ısıtıp yakından basınçlı su tut kabasını çıkarıyor kalan ince tabakayı da tiner yada polisajla çıkarabilirsin hayırlı günler.

Mr.Tasbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @bayramoglu hocama katılıyorum , pürmüz veya böyle sanayi tipi ama eritmeyecek ısı makineleri ile ısıtırsanız güzelce soyulacak kıvama gelir tinerlerde eritmeden yumuşatıp sökebilirsiniz.

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu üzülerek hortlatmış bulunuyorum ama tekrar yeni konu açmak istemedim mazur görün lütfen, corsa b gsi'mın stoplarını binbir çeşitten aldığım markasız bi siyah silikonla arka kısmında sıkıp kapatmıştım su aldığı için ancak stoplarım matlaştı ve çatlaklar var şimdi sökmek istiyorum ama boyaya zarar veririm diye korkuyorum önümde iki seçenek var ya stopları kıra kıra parça parça sökeceğim yada iç kısımdan sıcak hava tabancası ile silikonu yumuşatıp sökebilirmiyim bana yardımcı olabilirmisiniz?
    98'Corsa GSİ

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu üzülerek hortlatmış bulunuyorum ama tekrar yeni konu açmak istemedim mazur görün lütfen, corsa b gsi'mın stoplarını binbir çeşitten aldığım markasız bi siyah silikonla arka kısmında sıkıp kapatmıştım su aldığı için ancak stoplarım matlaştı ve çatlaklar var şimdi sökmek istiyorum ama boyaya zarar veririm diye korkuyorum önümde iki seçenek var ya stopları kıra kıra parça parça sökeceğim yada iç kısımdan sıcak hava tabancası ile silikonu yumuşatıp sökebilirmiyim bana yardımcı olabilirmisiniz?
    kira kira sokmeyi goze almissiniz zaten. Isitarak sokmeyi deneyin, olmadi parcalar cikartirsiniz.
    öyle işte.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hiç yaptığım bir işlem değil ama boyalı yüzeyler için yapışkan sökücü diskler var. Bu diskleri matkap ucuna takarak kullanabiliyorsunuz. Biraz pahalı ama sanırım en doğru yöntem bu olsa gerek. Zımpara falan yaparsınız zımpara gider boyadan da götürür, al başa bela.
    Şöyle linkini bırakayım. Aklınıza yatarsa en azından youtube'da aratır videolara da bakarsınız.
    Hepsiburada.com | Guvenlik

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sopa yada demirin ucuna sağlam tel bağlıyorsunuz,

plakanın arasına sokuyorsunuz, ileri geri aşağı yukarı testere kullanır gibi silikonu kesiyorsunuz... Kesin çözüm
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sopa yada demirin ucuna sağlam tel bağlıyorsunuz,

plakanın arasına sokuyorsunuz, ileri geri aşağı yukarı testere kullanır gibi silikonu kesiyorsunuz... Kesin çözüm
    Tel boyaya değdiğinde ne yapıyoruz? Kalan silikonlar ne olacak? Kalın bir misina ile yapmak sanki daha mantıklı olacak. Bu yöntemle logoyu söküyorlar, plakayı da pek ala sökersin diye düşünüyorum. Tel işi riskli. Boyayı da bir güzel çizersin . Tel bu, istediğin gibi yön verip esnetemeyeceksin. O illa istemediğin yerlere de değecek.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tel boyaya değdiğinde ne yapıyoruz? Kalan silikonlar ne olacak? Kalın bir misina ile yapmak sanki daha mantıklı olacak. Bu yöntemle logoyu söküyorlar, plakayı da pek ala sökersin diye düşünüyorum. Tel işi riskli. Boyayı da bir güzel çizersin . Tel bu, istediğin gibi yön verip esnetemeyeceksin. O illa istemediğin yerlere de değecek.
    Mevzu plakayı ilk önce silikondan kurtarmak, zaten silikon deryasından araba boyasına değemiyor tel

Kalan silikonlar ayrıca temizlenecek.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler