User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Kn kutu ici temizlik hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kn kutu ici temizlik hk.

Merhaba,
    İki aracimda da kn kutu ici filtre bulunmakta, birisinin cekisi cok dustugu icin temizledim ve cikan kir inanilmazdi, eskiden gaza %50 bastigimda dahi yurumeyen araba %10 gazla deli gibi gitmeye basladi, babam ne yaptin oglum yazilimi mi sildirdin diyordu, hatta eski hantalligina alistigim icin artik yanlayamayan araba, yanlarken gazi fazla verdigim icin spin atip arabayi hafiften bariyere surttum temizligi kn temizlik kiti ile yaptim, once saga sola vurdum filtreyi, icinden kirler dokuldu, sonra soguk basincsiz su ile yikadim, temizleme spreyini siktim bol bol, yeniden duruladim iki yonde, sonra sac kurutma makinesi ile toplam 10 saniye tutarak hafif kuruttum, kurumaya biraktim, ertesi gun yagini sikarak taktim, ve sonuc iyi. Temmuz ayinda temizlemistim, 7-8 bin km olmustu heralde.

Temizlik sirasinda filtrenin yeterince temizlenmedigini dusunup, internette sakin yapmayin dedikleri seyleri diger aracimdaki filtrede yaptim once icindeki kiri biraz dokeyim dedim, duruladim, spreyi sikip 10 dk bekledim, tekrar duruladim, aga yok, kir icinde, daldim yumusak fircayla, firca simsiyah oldu, yikamadan sonra bile siyah olan filtre gri oldu, su an da kurumaya biraktim. En son temmuz ayinda temizledim, 7-8 bin km olmustur anca.

Sizce zarari olmus mudur bu yapmayin dediklerini yaparak?
    Not: 1.4 tsi filtresiz gezince efsane ses cikartiyor yahu

Konu Özgür Güneş tarafından (02-12-2017 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 defa filtre temizlemişliğim vardır hiç fırça kullanmadım temizleme spreyi yeterli oluyor bence fırça filtreyi bozar şahsi görüşüm..

SedatAdanurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben fırça kullanıyorum hatta temizleme kiti alamadım asprinle temizliyorum, hem kutu içi hem de açık filtreyi.Şu ana kadar bir zararını görmedim.Km olarak ta max. 5 binde bir temizleyin, benim aracım nefes alamadığı için turbo kapatıyordu.(Turboda kurum var.)Tam turboyu söktürmeye niyetlenirken filtreyi temizleyeyim dedim araç düzeldi.
    Dipnot: Fotoğraftaki boya fırçasıyla temizliyorum, diğer fırça gibi (sağdaki) sert fırçalar kullanmayın bence, zarar verebilir.
    Konu SedatAdanurr tarafından (03-12-2017 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.
    61 AN 589/Volkswagen Caravelle 2.5 TDI Comfortline

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtreye zarar vermeyi bilmem ancak aracınızla filtresiz gezdiyseniz aracınız daha çok zarar görecektir.
    Hava filtresinden içeri alınan tozlar zamanla pistonlarda ve yataklarda çizik oluşturararak aracınızın yağ yakmasına sebep olacaktır.Şimdi sıkıntı olmasa da aracınızın ömründen biraz yemişsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filtreye zarar vermeyi bilmem ancak aracınızla filtresiz gezdiyseniz aracınız daha çok zarar görecektir.
    Hava filtresinden içeri alınan tozlar zamanla pistonlarda ve yataklarda çizik oluşturararak aracınızın yağ yakmasına sebep olacaktır.Şimdi sıkıntı olmasa da aracınızın ömründen biraz yemişsiniz.
    3-5 km de bir sey olmaz yahu, 10 bin km yapsam motoru alirim da elime...

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orijinal kn nereden alabiliriz?
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben ikisini de ikinci el aldim, sahtesi mi varmis? Fiyati cok ucuz olmadigi surece internetten aldiginiz urun sahte cikmaz diye dusunuyorum.

atakan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer düşünürseniz elimde kn kutu içi filtre mevcut simota karbon hava filtresi alacağım için kn filtreyi satıyorum.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temizleme kiti hiç almadım. Kutu içi filtre var bende. Asprin veya toz deterjan ile ılık suyun içinde aralarını fırçalayarak temizliyorum. İz bırakmayan dedikleri yumuşak yağlı boya fırçası kullanıyorum. Tekrar yağlarken de WD40 ile yağlıyorum.
    Söktüğümde filtrenin temiz olan kısmına elimi sürttüğümde hala pırıl pırıl oluyor. Yani yağ toz kir kesinlikle geçmiyor. En ufakta performans düşüşü yaşamadım. Her 4-5 bin km de bir yaparım temizliğini.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temizleme kiti hiç almadım. Kutu içi filtre var bende. Asprin veya toz deterjan ile ılık suyun içinde aralarını fırçalayarak temizliyorum. İz bırakmayan dedikleri yumuşak yağlı boya fırçası kullanıyorum. Tekrar yağlarken de WD40 ile yağlıyorum.
    Söktüğümde filtrenin temiz olan kısmına elimi sürttüğümde hala pırıl pırıl oluyor. Yani yağ toz kir kesinlikle geçmiyor. En ufakta performans düşüşü yaşamadım. Her 4-5 bin km de bir yaparım temizliğini.
    Ya zaten belli, oyle ahim sahim ozel bisey degil temizleme kiti dedikleri, en dogrusunu yapiyosunuz valla.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar K&N kutu içi aldım takmadan önce temizlemek istiyorum. @marikan arkadaşımız aspirin ile temizleyip WD40 ile yağlamış aynı şekilde yapsam olur mu? K&N kendi kiti 100 TL pahalı geldi açıkçası.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar K&N kutu içi aldım takmadan önce temizlemek istiyorum. @marikan arkadaşımız aspirin ile temizleyip WD40 ile yağlamış aynı şekilde yapsam olur mu? K&N kendi kiti 100 TL pahalı geldi açıkçası.
    Sakın kanka wd40 fln kullanma
    çok fazla toz tutup filtreyı tıkarsın
    kesınlıkle kendı yagını kullan

fıltre temızlemek ıcın aspırın degılde yag sokucu kullanabılırsın ama temızledıkten sonra kesınlıkle orjınal yagını kullan
    gelıs gıdıs kargo parası verrım dersen yollayım sana kullan gerı yolla bana

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakın kanka wd40 fln kullanma
    çok fazla toz tutup filtreyı tıkarsın
    kesınlıkle kendı yagını kullan

fıltre temızlemek ıcın aspırın degılde yag sokucu kullanabılırsın ama temızledıkten sonra kesınlıkle orjınal yagını kullan
    gelıs gıdıs kargo parası verrım dersen yollayım sana kullan gerı yolla bana
    Gönder gelsin brom

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler