User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Seramik kaplama tavsiye?

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yaptirali 6 ay oldu. Yikama sadece meguiarsda yapiliyor. 1 hafta arayla 2 arkadas yaptirdik. Diger arkadasimda hic memnun degil. Su kaydiriciligi yuksek oranda hala mevcut aracta.

Bu arada 1-2 ay once bir yolculukta onume at cikti. Agzinda 1-2 parca metal vardi ve kaputa surtundu. Kaputta cok guzel cizildi. Seramigin ciddi anlamda abartildigini dusunuyorum. Hayatimda arac icin yaptigim en gereksiz islem ve harcama oldu bir daha asla...
    ben hep şu şekilde anlatıyorum.
    yeryüzündeki benim bildiğim en sert malzeme elmastır.
    arabanı elmas ile kaplatırsan eğer atın ağzındaki metal arabanın boyasını çizmez.
    ankaralı kaplamacıların yaptığı taşlı arabalar gibi görüntüsü olur hemde dünya çapında vay anasını adam servet dökmüş arabasına diye bakan birsürü takipçin olur.

elmas kaplama yaptırmak için 280 kilo taşağımız olmadığı için bazı fırmala kimyagerler sürülebilen camsı maddeyi bulmuşlar . aslında bu bi keşif değil ama hizmete sunma diyebiliriz.
    içerisinde bolca silikalar, kovalent bağlar polar bağlar var. lise okuyan ve kimya hocası güzel olanlar kesin gülümsüyor şuan .

bu malzeme arabanın boyasının üzerine sürülebliniyor.
    daha sonrasında boyaya parlaklık kazandırıyor.
    ve en önemlisi boyadan daha sert ve bence sertlikten daha iyi bir özelliği sürtünmesi azalan bir yüzey oluşturuyor.
    şimdi gelelim çizilmeme durumlarına.
    kendinden daha yumuşak sürtünmeden çizilmez.
    ama kendinden daha sert malzemeden çizilir.
    cam mı taşı kırar yoksa taş mı camı ?

birde şöyle bir durum var.
    sen nasıl aracına bakarsan aracında sana o şekilde bakar.
    seramikli arabayı yıkarken ayrı özen göstermelisin.
    kendi eldivenin kendi bezin olmalı ki ömrü uzun olsun.( tüm malzemen sürekli temiz olmalı)
    şampuan için ph ne bazik ne asidik olmalı.
    yani kostiksiz şampuan kullan ki silika tabakasın tecavüz edip 3 ay sonra vay efendim denilmesin,

he bu arada seramiğin markasının uygulamasının nasıl yapıldıgıda onemli ama oraları anlatmıcam çok öenmli deil bilende yapıyo bilmeyende.
    herkes detailer olmuş memlekette o yüzden o açıdan yapanda kesin suç yoktur hiçbirzaman.

Alıntı Lownslow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her geçen gün folyoya doğru giden bir yol Cam filmi avrupa yakası diyelim mi o zaman aynı başlık altından?
    folyo yaptırırsan evet aracının boyası cok guzel korunmuş olacak ama .
    folyodaki handikap sararması , ve dikkatsiz yıkama sonucu kenar köşelerden atması.
    kaput , tampon kaplanabilinir . komple için beyaz arabada gerek yok.

dip not olsun. değil meguiars , dünyanın en iyi markasıda olsa bilinçsiz kullanılan malzeme bilinçli kullanılan dandik malzemeden kötü sonuç verebilir.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yillardir bu detay islerine merakliyim cesifli waxlar glazeler vs kullandim halada kullaniyorum ama bu nano seramik vs isine aklim basmiyor soyleki;

1. Vernikten dahami saglam bu malzemeler? Guncel boya teknolojisini dusunerek cevap verelim lutfen.. uygulama sekline bakarsak ozellikle araclarda kullanilan verniklerin teknik foyunu okursak bence hic sansi yok pedle ustten surulen bu malzemenin..
    2.50/50 yapalim ben ayni parlakligi rahatlikla yakalayacagimi dusunuyorum..
    3. Bu malzemeninde cizildigi yiprandigi ortada, ustune polisaj yapiliyormu? Yapiliyosa belki kismi kalkicak vernige ulasicaz? Tamiri nasil oluyor? Solventler cozuyomu?
    4. Maliyetlerine bakicak olursak, (kendi uygulama yapmayacak arkadaslar icin) polisaj yaptirip wax surulse arabaya, duzgun yikansa qd kullanilsa kullanima bagli 1,5 - 2 yil gider diye dusunuyorum..
    5. Sanayide yun kece, macunumsu polishle degilde guzel ped ve malzemeyle profesyonelce polisaj yaparak bir arabanin vernigi bitmez ben bitiremedim sahsen.. Vernigin polisajla incelmemesi vs icin gibi aciklamalarda mantiksiz..

Bu konular aklina yatmadigi icin fazla arastirmada yapmadim, bilgi vermekten cok kendi fikirlerimi yazdim, detayci arkadaslar bu soru kivamindaki fikirlerimi yanitlayabilirseler hatta curutebilirselerde sevinirim..
    Konu Tayfun-E30 tarafından (24-12-2017 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben daha fazla uzatmicam. Yapilan yer merdiven alti degil. Bilinen bir firma. 2 aractada ayni memnuniyetsizlikler varsa bu isin sonucu anlatildigi kadar basarili degil demektir. Ben bu kaplamayi araci korusun kafam rahat olsun diye yaptiriyorum. Oturup kendi aracimi yikamayada vakit ayiracak degilim. Sadece yikanicak yeri tercih ederken dikkat ediyorum. Koruma olmayan aracada dikkat ediyorum ve ayni yerde yikatiyorum. Evet seramic net bir sekilde daha cabuk kirleniyor. Eksi yonleri arti yonlerinden fazla ve cevremden kimseyede tavsiye etmiyorum.

Baska bir deneyim : araca kus pisledi ve yarim saat bile ustunde kalmadan sadece basincli su ile yikadim. Avuc ici kadar yanik oldu arac temizken berbat duruyor. Kus pisliginede asidik cok zararli falan diyicekseniz ne anlami kaldi dunya para verip koruma sundugu soylenilen bu kaplamanin yaptirilmasina?

Korumak isteyen folyo kaplama yaptirsin.

Edit : 2 farkli firma ile konustum islemde mi hata var diye. Konustuklarimda yasadigim problemleri dogruladi. Bu durumlar olusabiliyor diye. Birde bu seramik kaplamadan kurtulmakta nispeten zahmetli bir ismis ve dikkat edilmesi gerekiyormus. 2 ucu b.klu degnek.
    Konu MCN21 tarafından (24-12-2017 Saat 09:02 ) değiştirilmiştir.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugüne kadar kullandıklarım arasında parasını hak eden ve vaad ettiğini yerine getiren tek marka var o da avrupa pazarı ismi ile Hikari, Asya pazarı ismi ile Pika Pika. Ben aldığımda firmanın sadece 2 ürünü vardı 2 üründe vaad ettiğini yerine getirimişti. Ben sırf eziyet olsun diye cilasız her şampuanı hatta apc'yi bile denemiştim. Uzun süre sadece basınçlı su tutup duruladığım zamanlar oldu. Uygulaması çok zamanımı almamıştı sadece kürleşmesi için gereken zaman olan 2 haftaya özellikle dikkat edip 2 hafta boyunca inad edip otomobili kullanmamıştım.Yıkarım yine kullanırım dediğim ve ürün ile beraber gelen süet diyebileceğim uygulama bezini katlayıp bir köşeye bırakmıştım ve 2 hafta o bezi hiç ellememiştim (yıkamayı unutmuşum, bir köşede öylece kalmış), sonra aklıma geldiğinde katlı halde bıraktığım bezi uzun uğraşlar sonu anca açabilmiştim ama hiç eski haline getirememiştim. Haliyle uygulama bezini çöpe atmak zorunda kalmıştım. Bir video da çekmiştim ama videoyu hangi harddiske attım hatırlamıyorum.

Uygulamadan 7 ay (ya da 8-9 ay da olabilir vallahi net hatırlamıyorum) sonraki haline ait videoları buraya ekleyeyim de sonra para çokomel eğrisi ile ilgili detayları da yazarım
    Videoların isimlerini düzenlemeyi unutmuşum böyle kalmış.
    Kurulama işini de hep videodaki şekilde yapmıştım
    Power of nano paint coating-2 - YouTube

Power of nano paint coating - YouTube
    Konu imprezaWRC tarafından (24-12-2017 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atın ağzındaki metal koşumlar arabamı seramik varken çizdi diye yakınıyorsan acaba sana ne diye sattılar merak ettim. Afedersin o seramiği satan yerden şüphe ederim. Adam daha ne sattığını bilmiyorken onu düzgün olarak nasıl uygulayabilir bilemiyorum. Seramiğin özelliği arabanın üzerinde bulunan vernik tabakasından daha sert olmasıdır ama kendi sertliğini de altındaki malzeme tayin eder. Yani 9H sertlik falan tamamen yalandır. Altındaki vernik evet 9H ise ki imkansız o zaman o sertliği yakalayabileceğiniz seramikler mevcut. Arabanın daha fazla pislenmesi ve kir tutmasına gelirsek arabanın yüzeyinde seramik olsa seramik komple dümdüz ve parlak bir yüzey oluşturacağı için kirin tutunması normal vernikli yüzeye göre daha zordur. Kirlenmez değil ama daha zor kir tutar.

Artık bazı otomotiv firmaları silisyum katkılı vernikler kullanıyor çizilmeye daha dirayetli. Ancak sonuçta onlarda çiziliyor sonuçta seramiğin çizildiği gibi. Yaz aylarında kış aylarına oranla yıkama çizilmeleri daha fazla olur nedeni de güneşin altında kalan arabanın vernik yüzeyinin ısınması ve yumuşamasından dolayıdır. Küçük toz partikülleri silindir yüzeyini çizerken vernik ya da seramiği nasıl çizmesin.
    Eğer at koşumlar tel fırça vs benim arabamı çizmesin güneş altında da arabam solmasın diyorsanız elmas dışında kullanabileceğiniz tek malzeme ArmorCoat. Komple bir arabaya uygulanması 5000 lira falan tutar. Değil kuş pisliği boya sökücü kimyasal bile etki etmez. Çakmakla denedik yanmıyor. Sadece pürbüzü 15 saniye falan tutarsaniz alttaki boya kaynayıp verniğe karıştığı için kararıyor. Yani kostikli şampuandı oydu buydu derdi yok. SAE J-400 testinde geçer not alan tek film olmayan koruma sistemi. Cila vs yapmak istiyorsan da yapabiliyorsun. Verniğe ne kadar tutunuyorsa ona da o kadar tutunuyor. İstersen direk boya üzerine vernik kullanmadan da uygulanabiliyor.
    IN BOOST WE TRUST

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    6-7 sene önce nano için yazmıştım, ürünlerin modası geçti.

2-3 sene önce de seramik için yazmıştım, bu ürünler mucize yaratmıyor. Sertlikten bahsediyor herkes ama mukavemetten hiç bahsetmiyor, kimyayı lisede öğrenirsiniz ama malzeme bilimi için üniversite lazım. 9H olsa ne yazar, ürün gevrektir. O kadar inceki çatır çatır kırılır. 9H lık kaplamanıza tornavida ile bir girişeyim isterseniz ne oluyor? Elması çizemezsin, çünkü mm mertebesinde kalın. Ama kuvvet uygularsan kırabilirsin.

Bilmem ne kadar nanometre kaplamadan ne bekliyorsunuz. Kaplama çok çok ince, şöyle düşünün incecik bir cam, yumuşak bir zemin üzerine serin, bir de bisiklet ile üstüne çıkın nasıl paramparça oluyor. Bisiklet lastiği çizemez dimi camı? Pazarlama cümlelerine inanmamak lazım. Madem o kadar sert fırça ile yıkasanıza bakalım.

Uzun lafın kısası, market bu ürünlere heyecan ile baktı, denedi beklediğini alamadı. Bir kaç aya yeni bir ürün tipi bekliyorum, artık sünek kaplamalara geçsinler. Market doydu, arz kalmadı. Hobi bu, isteyen istediğini kullansın. 2008 den beri arabama nano vb seramik yaptıracağım, şampuansız yıkarım, kuş dışkısı asla delemez, çizilmez diyenler var. Hala öyle bir ürün gelmedi, inşallah gelir
    Built to fall....

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elf gözlerim seramik kaplamaya metal sürtünce çizilmemesini bekleyenleri görüyor

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seramik uygulayıcısı olarak şunu belirtmeliyimki, Seramik ürünler tamamen müşteri seçer. Yani özenli müşteri ister, yıkamasına dikkat eden müşteri ister, 6 ayda bir mutlaka kontrole gelen müşteri ister. Sürekli yağmura çamura araç süren, fırçalı yıkama kullanan, mahalle oto yıkamasında araç yıkatan, uzun yolda olsa sürekli tozlu yollarda süren müşteriye göre değil seramik. Bunlara görede yeni seramik yada türevi ürünler var, kendi kendini ısıyla yenileyen ama onlarda ciddi pahalı. Bence kendi rengini korunmasını ve aracınızın basit sürtmelerde dahi çizilmesini istemiyorsanız tek yöntem LLUMAR PAİNT PROTECTİON film. Amma reklam oldu ama bu böyle. Tabi bununla komple araç kaplatmakta tahmini 7000 tl civarı ama kesin çözüm. Çünkü oda ısıyla kendini tamir ediyor ve harelenme yapmıyor
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seramik uygulayıcısı olarak şunu belirtmeliyimki, Seramik ürünler tamamen müşteri seçer. Yani özenli müşteri ister, yıkamasına dikkat eden müşteri ister, 6 ayda bir mutlaka kontrole gelen müşteri ister. Sürekli yağmura çamura araç süren, fırçalı yıkama kullanan, mahalle oto yıkamasında araç yıkatan, uzun yolda olsa sürekli tozlu yollarda süren müşteriye göre değil seramik. Bunlara görede yeni seramik yada türevi ürünler var, kendi kendini ısıyla yenileyen ama onlarda ciddi pahalı. Bence kendi rengini korunmasını ve aracınızın basit sürtmelerde dahi çizilmesini istemiyorsanız tek yöntem LLUMAR PAİNT PROTECTİON film. Amma reklam oldu ama bu böyle. Tabi bununla komple araç kaplatmakta tahmini 7000 tl civarı ama kesin çözüm. Çünkü oda ısıyla kendini tamir ediyor ve harelenme yapmıyor
    kanka reklamlarda öyle bahsedilmiyor işte, adam seramik kaplama deyince, bildiğin arabayı çizilmez verniğe sokup fırında pişiriyorsun zannediyor, uygulayan da işi kaçırmamak için işi daha da abartıyor anlatırken... eh adam da ne yapıyor? araba seramik kaplı, kuş da sıçsa, tozla da kaplansa hiç bişeey olmaz, açarım musluğa takılı hortumu, şampuansız araba pırıl pırıl olur zannediyor, o toz hiç arabamı çizmez, kuş pisliği de iz yapmaz diye bakıyor olaya hatta adam 1 ay yıkatmıyor... kesinlikle algıda bir sıkıntı var bu konuda...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seramik kaplamanın ortalama kalınlığı boya kalınlığının genelde 10% 15% ine denk geliyor. Fabrika boyakalınlığı 120 130. Cidden sonradan uygulama yapılan 12 mikronun arabayı ultra guclu koruyacağını duşunmek doğru değil. Ha korurmu korur ama metal surtmesi vs gibi ciddi darbelere dayanamaz. Bunarada vernik katmanı 30 40 mikron hatta 60 mikrona kadar çıkabiliyor. Bu yuzden siz vrniğiniz çizilmesin, su kaydırıcı ozelliği olsun ve kuş pisliğinden korunması için seramik uygulaması yapıyorsunuz.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seramik kaplamanın ortalama kalınlığı boya kalınlığının genelde 10% 15% ine denk geliyor. Fabrika boyakalınlığı 120 130. Cidden sonradan uygulama yapılan 12 mikronun arabayı ultra guclu koruyacağını duşunmek doğru değil. Ha korurmu korur ama metal surtmesi vs gibi ciddi darbelere dayanamaz. Bunarada vernik katmanı 30 40 mikron hatta 60 mikrona kadar çıkabiliyor. Bu yuzden siz vrniğiniz çizilmesin, su kaydırıcı ozelliği olsun ve kuş pisliğinden korunması için seramik uygulaması yapıyorsunuz.
    yanlışın var. 12mikron değil 1 -2 mikron kalınlık yapar oda yaparsa.

No coffee!!!

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla dogrudur. Detailing uzmani degilim biriyle yaptigimiz toplantida ortalama 10 a kadar film kalinligi birakir demisti. Yanlis anlamis olabilirim. Bir bilenden ogrenmwm iyi oldu ozaman maks 2 mikrondandan cok bekliyormus insanlar 1mm = 1000 mikron belirteyim.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    standart 1 araç için konuşuyorum max 30ml malzeme gidiyor. oda maksimum .
    20 giden var 15 giden var yeri geliyo ufak bir cabrio araç için 10ml ile bile aracı kaplayabilirsin.
    kullanılan malzemenin yarısı uçup yarısının yüzeyde tutunduğunu varsayarsak 1-2 mikron çok iyimser rakam
    yani o kalınlıktaki malzemenin dışarıdan gelecek yağmur suyu , kuş pisliği ( 1 nebze ) çamur vs şeklinde korumaya yardımcı olur ama anahtarla aracı cok rahat cızersın. fırçayla yıka çizersin. net .

No coffee!!!

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    standart 1 araç için konuşuyorum max 30ml malzeme gidiyor. oda maksimum .
    20 giden var 15 giden var yeri geliyo ufak bir cabrio araç için 10ml ile bile aracı kaplayabilirsin.
    kullanılan malzemenin yarısı uçup yarısının yüzeyde tutunduğunu varsayarsak 1-2 mikron çok iyimser rakam
    yani o kalınlıktaki malzemenin dışarıdan gelecek yağmur suyu , kuş pisliği ( 1 nebze ) çamur vs şeklinde korumaya yardımcı olur ama anahtarla aracı cok rahat cızersın. fırçayla yıka çizersin. net .
    Eeee o zaman ne anladım ben bu işten. Yaz öncesi işinin ustası butik bir yerde boya düzeltme artı iyi bir wax, sealant ile koruma sonrasında çift kova çift mitt ile yıkamaya devam. Üzerine bir de C2V3 ile desteklerim arada 2500tl de cebime kalmış olur.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ruudvan tam doğrucu has adamsın

Hakan malesef sana yanlış bilgi aktarılmış.. Bilgi kirliliğinin bol olduğu bir mecradayız malesef.

Kendini yenileyen ürünler bir sonraki aşama ama öncülerden birini kullanıcılarıma gururla sunuyorum. Sıcak su veya ısıtıcı ile yüzey ortalama 70-75C dereceye ulaştığında ürün kendini belli oranda toparlıyor.

Videolarını yakında paylaşıcam. Yine de mermiye, hiltiye, darbeli matkapa dayanıklı v.s. gibi şeyler söylenecektir, itibar etmeyiniz .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esasına bakarsan seramik zorlu koşullarda araba kullananlar için daha iyi bir ürün. Sonuçta mukavemeti daha yüksek. O nedenle zaten koruyarak kollayarak arabasına özen gösteren adamın ihtiyacı daha az. Onlar düzenli olarak arabalarını temizliyorlar bir şekilde koruyorlar. Seramik in çizilmemezliği gibi bişey söz konusu değil ancak yinede ince çizilmelere karşı direnci yok yüksek. Dün bir müşterim mondeosunu getirdi araba siyah. Ben buna sizden arabayı alırken seramik yaptırdım (1 sene önce)(ben başlayalı 1.5 ay oldu) çizilmez diye yaptırdık ama bak çizikler var dedi. Nerede yıkatıosunuz diye sordum kendim 2 kovayla yıkıyorum süngerle dedi. Bi aydınlanma geldi bana alla alla dedim. Nasıl yıkıosunuz diye sorunca şantiyeden eve gelince haftasonu bahçede musluk yok hortum yok evden 2 kovayla iniyorum birine şampuanlı su koyuyorum diğeri ile duruluyorum dedi. Amca bildiğin arabayı ıslatmadan üstündeki çamuru vs dökmeden bütün arabayı tek kovada geçio en sonra kalan bi kovayla arabayı duruluomuş. Gerçekten bu koşula rağmen araba ciddi iyi dayanmış. O arada üzerinde seramik olmasaydı halini gerçekten görmek isterdim. O nedenle bu tip müşterinin arabası için seramik daha iyi bir ürün.
    Film kaplama olayına gelince ben ciddi olarak kaplanmış arabaları sevmiyorum. Parlaklığı yeterli değil ve boyaya baktığın zamanda bayat balığın gözüne bakıyormuşsun gibi berrak olmayan bir derinliği var. İsteyene film kaplıyoruz ama ben pek taraftarı değilim. Kendi arabama ArmorCoat uygularım en azında wax vs üzerinde durabiliyor ve parlaklığı iyi. Derinliği daha berrak.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abiler arkadaşlar tamam ben vazgeçtim yaptırmıyorum seramik.

anlaşılan sonuç şudur ki seramik hiç bir şekilde hayat kurtarıcı bişey değil, dönemin trend furyası bizde bu furyaya kapılmamız anlamsız aracımı yıkamacıda yıkatıyorum. Başında da çok durduğumu söyleyemem.

Yardım ve görüşleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.

Not: Lumarr film için fiyat verebilen var mı ayrı bir konu mu açmalıyım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana seramik kötü diyen olmadı. art niyetli isen çizersin denildi.

No coffee!!!

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç markasının önemi yok,3 farklı arabaya boya koruma yaptırdım.
    Bunlarda bi tanesi isimsiz,biri sonax ve diğeri mequiars dı.
    Teslim aldığımda arabanın değeri 50bin lira ise gözümde 100bin lira oldu ama 1 ay geçti geçmedi sanki hiç yapmamış gibi oldum şevkim kaçtı ve kendim cilalamaya başladım olmadı.
    Aslında bu işi doğru düzgün açıklamak lazım,belkide biz araç sahipleri pasta cila veya boya korumadan çok şey bekliyoruz.
    Ya da kaç kere yaptırsamda kötü yerler denk geldi o yüzden gerçeği göremediğimiz için bunları yaşıyoruz.
    4.18 arabam var boyası berbat durumda(3 ay önce sonax pasta cila+boya koruma yapıldı isim vermicem) ama şuanda sanki hiç ellenmemiş gibi.
    Bu işi nerde yaptırmamız lazım yardımcı olacak var mı?
    Bu işin aslı nedir?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler