User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 39 ile 52 arası

Konu: Seramik kaplama tavsiye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana seramik kötü diyen olmadı. art niyetli isen çizersin denildi.
    Hocam çok gergin ve atarlı gördüm sizi sakinlik önemli

İyi yıllar

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç markasının önemi yok,3 farklı arabaya boya koruma yaptırdım.
    Bunlarda bi tanesi isimsiz,biri sonax ve diğeri mequiars dı.
    Teslim aldığımda arabanın değeri 50bin lira ise gözümde 100bin lira oldu ama 1 ay geçti geçmedi sanki hiç yapmamış gibi oldum şevkim kaçtı ve kendim cilalamaya başladım olmadı.
    Aslında bu işi doğru düzgün açıklamak lazım,belkide biz araç sahipleri pasta cila veya boya korumadan çok şey bekliyoruz.
    Ya da kaç kere yaptırsamda kötü yerler denk geldi o yüzden gerçeği göremediğimiz için bunları yaşıyoruz.
    4.18 arabam var boyası berbat durumda(3 ay önce sonax pasta cila+boya koruma yapıldı isim vermicem) ama şuanda sanki hiç ellenmemiş gibi.
    Bu işi nerde yaptırmamız lazım yardımcı olacak var mı?
    Bu işin aslı nedir?
    Cila dediğiniz zaten boya koruma, pasta ise aracın boyasındaki çizikler için, aslında boyayı incelten birşey,

iyi bir cilanın ömrü zaten ortalama 2 ay civarı, dış etkenlere bağlı olarak 20 gündede etkisini yitirebilir,

bu sebeple en kötü 2 ayda bir cila işlemi tekrarlanmalı,

yer ve zaman sorunu yaşamıyorsanız, bir defa dışarda demir tozu temizliği, kil, polisaj (pasta işlemi yani), ardından cila (boya koruma işlemi yani) ile noktalayın, ayda bir yada 2 ayda bir cila işlemini siz tekrarlayın, en fazla 2 saatinizi alır, yüzey temizliği, ardından kurulamak ve cila uygulamak

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lownslow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok gergin ve atarlı gördüm sizi sakinlik önemli

İyi yıllar
    sanada iyi yıllar ama gergin ve atarlı değilim sadece emoji kullanmadım diye o şekilde anladın.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seramik yapılmış bir araç üzerine quick wax tarzı bir ürün sürülse etki eder mi ?

Bir kurulama havlusu için ütopik rakamlar vermek gerçekten mantıklı mı ?

http://www.detailingdukkani.com/urun...70cm_8586.aspx

UBER BLUE MİKROFİBER KURULAMA BEZİ SUPER KALİTE 60x90 CM 230 GRAM
    Coğrafya kaderdir

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seramik yapılmış bir araç üzerine quick wax tarzı bir ürün sürülse etki eder mi ?

Bir kurulama havlusu için ütopik rakamlar vermek gerçekten mantıklı mı ?

http://www.detailingdukkani.com/urun...70cm_8586.aspx

UBER BLUE MİKROFİBER KURULAMA BEZİ SUPER KALİTE 60x90 CM 230 GRAM
    Görkem beyin tavsiyesi üzerine Auto Finesse Aqua Deluxe almıştım, detailbox'tan, tek havlu ile arabanın tamamını kuruluyorum, tabii tampon vs. gibi yerler için başka ürünler kullanıyorum, tavsiye ederim, parasının hakkını veriyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonax vs de yaptırdığınız işlemde işlemi yapan teknisyen kim. Ben Sonax bayiliği de yaptım. İlk aldığımda 2 teknisyen vardı. Biri gerçekten hiç bir bilgisi yoktu diğeri de çakaldı. Takip etmediğin sürece de çakallık yapmaya devam ediodu. Onu takip edebilmek için ben teknisyenlik yapmaya başladım ki adamın ne yaptığını takip edebileyim. Bu piyasada maalesef çalışkan ve düzgün adamakıllı işini sahiplenen adam bulmak imkansız. Hem eğitimleri yok hem de ne kadar eğitmeye çalışırsan çalış ben bu kadar yıllık ustayım diye karşına dikilio. Bu kadar yıllık ustasın ama yanlış uyguluosun desende anlamıo çünkü yeni bişey öğrenmek zor geldiği için bu şekilde direnio. O nedenle yaptırdığınız firma ismi önemli değil uygulayan usta kim o önemli.
    IN BOOST WE TRUST

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracıma Gyeon seramik kaplama yaptırdım. Adana'da Doku Car Care'de pasta vs işlerimlerinden de geçti tabiki. Yaptırdığımda 12000 km'de idi şuanda 37000 km'de hala ilk gün gibi parlak. Ha söylemek lazım seramik yapıldığı günden bu zamana kadar hep gyeon seramik korumalı şampuan kullandım. chemial guys bez ile sildim , özel peluş ile peluşladım. Bir koruması var veya yok olmasada olur , araba yıkanınca parlaklığı mükemmel. Araç 2016 E220D beyaz renk bu arada.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde bişeyi merak ettim , hakkıyla yapılan gyeon vs tarzı markalar kullanılan seramik uygulamasının fiyatı ne olmalı ?

4000 lira verince çok iyi olacak veya 1000 lira verince çok kötü olacak diye birşey yok. Seramik kaplama ürünlerinin fiyatları ortada. Hazırlık için kullanılan pasta vs malzemeleride zaten bir alınıyor 3 5 araca kullanılıyor.

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde bişeyi merak ettim , hakkıyla yapılan gyeon vs tarzı markalar kullanılan seramik uygulamasının fiyatı ne olmalı ?

4000 lira verince çok iyi olacak veya 1000 lira verince çok kötü olacak diye birşey yok. Seramik kaplama ürünlerinin fiyatları ortada. Hazırlık için kullanılan pasta vs malzemeleride zaten bir alınıyor 3 5 araca kullanılıyor.
    Güzel bir noktaya son kullanıcı olarak değinmiş olmanız çok sevindirici, çok samimice!

Doku, Doğukan bu işi Türkiye genelinde layığıyla yapmaya çalışan, o bölgelerde adını il dışına duyurabilen çok saygı duyduğum biri.

Bu işin el emeği ve tecrübenin parayla ölçütlenebilir bir kısmı yok. Üzücü olan ise araç sahibi tarafından 300TL'lik hizmet ile 3000TL'lik hizmetin bir tutulması. Özellikle hizmet diyorum çünkü ürünlerin Global marka etiketli olmaları onları muazzam pahalı kılmıyor ama farklı kılıyor. Nasıl ? Bir kere kimyasal argeleri kesinlikle sıradan ürünlerden hemen ayrılıyor ve ürünler ne vaat ediyorsa onu veriyor, ne fazlasını ne de azını.

Soruya gelecek olursak şahsen hizmet verdiğim yer, çok albenisi olan, güzel bekleme alanı olan veya ziyaret eden dostumuzu şımartacak cinsten bir yer değil ancak ziyaretime gelen herkesin bildiği ve beklediği şey en üst düzey servis ve sonuç vaat ettiğim haliyle bu tecrübemi de çok makul rakamlara sağlama taraftarı değilim. Bunun iki sebebi var ;

1- İnsanlara göre yalnızca ürün sürülüyor ve silinyor fakat aslında o sahnede gerçek bir sanat işleniyor. Tıpkı iyi bir silah ve asker ilişkisi gibi. Dünyanın en iyi, son teknolojili silahını onu kullanmasını bilmeyen askere verdiğinizde ve de donanımlı bir askere verdiğinizdeki fark gibi.
    2- Türkiye pazarı malesef bunu gerektiriyor. Fiyat algısı kaliteyi belirleyen şey olduğuna inanılıyor. Ucuz dandiktir. PAhalı kalitelidir gibi.

Fiyat verirken araç kondisyonları kesinlikle çok önemli ama örneğin ben Dr. Beasley's ve Gtechniq ağırlıklı seramik uygulaması yapıyorum ve bu işlemlerden ortalama 2500-3500 TL bandında fiyat talep ediyorum. 1500TL bütçesi olan müşterime No Name veya X marka fason birşey sunmuyorum, daha düşük seviye ama yine Dr. Beasley's veya Gtechniq ürün ile uygulama sağlıyorum. Mantığım budur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir noktaya son kullanıcı olarak değinmiş olmanız çok sevindirici, çok samimice!

Doku, Doğukan bu işi Türkiye genelinde layığıyla yapmaya çalışan, o bölgelerde adını il dışına duyurabilen çok saygı duyduğum biri.

Bu işin el emeği ve tecrübenin parayla ölçütlenebilir bir kısmı yok. Üzücü olan ise araç sahibi tarafından 300TL'lik hizmet ile 3000TL'lik hizmetin bir tutulması. Özellikle hizmet diyorum çünkü ürünlerin Global marka etiketli olmaları onları muazzam pahalı kılmıyor ama farklı kılıyor. Nasıl ? Bir kere kimyasal argeleri kesinlikle sıradan ürünlerden hemen ayrılıyor ve ürünler ne vaat ediyorsa onu veriyor, ne fazlasını ne de azını.

Soruya gelecek olursak şahsen hizmet verdiğim yer, çok albenisi olan, güzel bekleme alanı olan veya ziyaret eden dostumuzu şımartacak cinsten bir yer değil ancak ziyaretime gelen herkesin bildiği ve beklediği şey en üst düzey servis ve sonuç vaat ettiğim haliyle bu tecrübemi de çok makul rakamlara sağlama taraftarı değilim. Bunun iki sebebi var ;

1- İnsanlara göre yalnızca ürün sürülüyor ve silinyor fakat aslında o sahnede gerçek bir sanat işleniyor. Tıpkı iyi bir silah ve asker ilişkisi gibi. Dünyanın en iyi, son teknolojili silahını onu kullanmasını bilmeyen askere verdiğinizde ve de donanımlı bir askere verdiğinizdeki fark gibi.
    2- Türkiye pazarı malesef bunu gerektiriyor. Fiyat algısı kaliteyi belirleyen şey olduğuna inanılıyor. Ucuz dandiktir. PAhalı kalitelidir gibi.

Fiyat verirken araç kondisyonları kesinlikle çok önemli ama örneğin ben Dr. Beasley's ve Gtechniq ağırlıklı seramik uygulaması yapıyorum ve bu işlemlerden ortalama 2500-3500 TL bandında fiyat talep ediyorum. 1500TL bütçesi olan müşterime No Name veya X marka fason birşey sunmuyorum, daha düşük seviye ama yine Dr. Beasley's veya Gtechniq ürün ile uygulama sağlıyorum. Mantığım budur.
    Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Ben bugüne kadar hep 0 kondisyonundaki araçlara yaptırdım seramik. Doğukan abi bu işi Adana'da layıkıyla yapan yerlerin başında gelir. Gyeon veya Gtechniq ürün kullandım bu güne kadar. Söylenen fiyatlarında altında bi ücret karşılığında. Ayrıca şunu da belirtmek lazım ki ; bazı firmalar yakında seramik kaplama yapılan araba kurşun geçirmez demeye başlicaklar diye düşünüyorum. Para veriyorsun tamam , belirli bir korumada sağlıyor oda tamam ama seramik yaptım bak çizildi fln gibi saçmalamamak lazım. Seramik yaptırır gider kostikli köpükle araba yıkar , aşırı yüksek basınçlı su ile arbanın boyasına tecavüz edersen anlamı kalmıyor bu işin.

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siteden @trgy ile birlikte yaptık, beceririm diyorsan kendinde yapabilirsin.

1 ayda gözlemlediğim kadarı ile eskisi kadar çabuk kirlenmiyor, daha parlak, daha az yıkatıyorum ve üzerinde yağmur suyu falan tutmuyor.

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seramik uygulayıcısı olarak şunu belirtmeliyimki, Seramik ürünler tamamen müşteri seçer. Yani özenli müşteri ister, yıkamasına dikkat eden müşteri ister, 6 ayda bir mutlaka kontrole gelen müşteri ister. Sürekli yağmura çamura araç süren, fırçalı yıkama kullanan, mahalle oto yıkamasında araç yıkatan, uzun yolda olsa sürekli tozlu yollarda süren müşteriye göre değil seramik. Bunlara görede yeni seramik yada türevi ürünler var, kendi kendini ısıyla yenileyen ama onlarda ciddi pahalı. Bence kendi rengini korunmasını ve aracınızın basit sürtmelerde dahi çizilmesini istemiyorsanız tek yöntem LLUMAR PAİNT PROTECTİON film. Amma reklam oldu ama bu böyle. Tabi bununla komple araç kaplatmakta tahmini 7000 tl civarı ama kesin çözüm. Çünkü oda ısıyla kendini tamir ediyor ve harelenme yapmıyor
    Bütün kaplamalar müşteri seçer, sanki pH nötr şampuan ucuz waxlara artı sağlanmıyor gibi konuşuluyor hep. Ne kullanırsan kullan itinalı bakarsan iyi dayanır.
    Benim kullandığım fusso/collinitie de en az 6-7 ay gidiyordu. Araç da hiç çizilmiyordu. Seviyordum arabamı kendim yıkıyordum, sürekli hydrorep sıkıyordum yıkama sonrasında, benzincilerde sıfır die bahşiş istiyorladı (araç STI 2003 modeldi) Arabana güzel bakarsan boyası eskimez.

Müşteriye yanlış bilgi veriliyor, nano/seramik bağlama kaplama yapınca fırça ile çizilmeyecek, pril ile yıkanabilecek sanıyor müşteri. Adamdan 3000 TL istersen bekler tabi böyle bir ürün. Ürün 300-500 TL zaten, bütün emek/iş polisajda..

Ben subaruyu en ince pastalarla 3 günde polisaj yaptım ki boyası zaten çiçek gibiydi. Üstüne 3 gr collinite wax 6 ay pırıl pırıl, acaip boncuk yapan araba..10 senedir bitmedi elimdeki katı cilalalar.

4-5 ayda bir cila yapabilecek birisi varsa, alın görkemin sitesiden yada x bir yerden 1 katı wax, 10 sene kullan bitiremezsin, araban da o seramiklerden çok daha güzel parlar..
    Built to fall....

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem fikirim @Ranthor ben 3 ayda bir fusso wax yapıyorum çok memnum. Rıdvan sağolsun zamnında bize yardımcı oldu fikir açısından rupes aldım dışarıya vericeğim binlerce liraya elimde birsürü malzemem oldu.

Çok zor sabır istiyor kendi aracım haricini yapamam ama keyifli oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonaxtan ön cam hariç film için 550 TL fiyat aldım, düşünceleri alalım?

Aracın ömrü boyunca garantili dediler orası biraz soru işareti oluşturdu, haftasonu tekrar gidip yerlerinde ziyaret edeceğim

Sevgiler şelale

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler