User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Turtle Wax Waterless Wash / Susuz Temizlik Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Turtle Wax Waterless Wash / Susuz Temizlik Incelemesi

Susuz temizlik yapan ürünleri her ne kadar kullanmayı sevmesemde belki yıkama sonrasında hızlı cila niyetine kullanırım düşüncesiyle uygun fiyata Turtle Wax görünce dayanamayıp aldım.
    Açıkçası, daha önce susuz temizlik yapabilen Arexons ve The Solutions ürünlerini kullanmıştım ama yine mantık hızlı cila niyetine kullanmaktı. The Solutions beklentilerimin çok altında kalan bir üründü ama Arexons hakikaten zemini cila yapılmış gibi çok kaygan hale getirebiliyordu ve özellikle de motor temizliği için (bence) biçilmiş kaftandı.

Neyse, Turtle Wax'ın janjanlı ambalajı zihnimde bu üründe herhalde arexons gibi beklentilerimin üstünde performans sergileyecek diye kurguladım ama kazın ayağı öyle çıkmadı. Hakkını vermek lazım, ürün az kirli veya tozlu yüzeylerde gerçektende işe yarıyor ama yüzeyde geç kuruyor ve bezin kuru ve temiz kısmı ile tekrar silinmez ise yüzeyde sanki yağlı bir tabaka kalıyor.

Kokusu yok gibi, fiyatı uygun (halen 10-15 TL arasında satılıyor, hepsiburada.com gibi adreslerden de temin edilebilir.) Cila etkisi de 1 hafta sürüyor. Cila etkisi namına da çok büyük beklentiye girmemek lazım.

YouTube

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birden fazla müşterim kullanıyor ürünü. Hepsi temizleme performansından memnun fakat dediğin gibi yüzeyde kalıntı sıkıntısı çekiyorlar abi.

Waterless wash konusunda Chemical Guys Ecosmart der geçerim. inceleme için eline sağlık Hakan abi. Özlendin bu arada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ilbeyyagci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birden fazla müşterim kullanıyor ürünü. Hepsi temizleme performansından memnun fakat dediğin gibi yüzeyde kalıntı sıkıntısı çekiyorlar abi.

Waterless wash konusunda Chemical Guys Ecosmart der geçerim. inceleme için eline sağlık Hakan abi. Özlendin bu arada
    Yurt içinden, yurt dışından bol bol ürün aldım. Sıradakileri bir yayınlayayım, yağışsız bir haftada sırayla ürünlerin videolarını çekip paylaşacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Snowfoam incelemesi bekliyorum. ValetPro'dan memnun değilim. Gerçi makina 110 barlık onun da etkisi var ama bana hem cila dostu hem güçlü temizleyici olan bi zamazingo lazım.

Önerdiğin marka varsa tester getirtebiliriim abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Snowfoam incelemesi bekliyorum. ValetPro'dan memnun değilim. Gerçi makina 110 barlık onun da etkisi var ama bana hem cila dostu hem güçlü temizleyici olan bi zamazingo lazım.

Önerdiğin marka varsa tester getirtebiliriim abi.
    Auto Finesse Avalanche ve
    Autobrite Magicfoam önerebilirim.

Elimde Gtechniq W4 var mesela o beklentilerimi tamamen karşılayamadı

P.S : Bu ay fazla ürün aldım, diğer ay için haberleşiriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracını çok sevenlere göre ürünler değil bence Hakan Abi

QD olarak daha mantıklı olabilir kullanımı belki de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı canatakann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracını çok sevenlere göre ürünler değil bence Hakan Abi

QD olarak daha mantıklı olabilir kullanımı belki de
    Ben zaten bu tarz ürünleri ancak temiz yüzeyde yani yıkamadan hemen sonra kullanılması taraftarıyım. Az tozlu yüzeyde uygulandığında bile yüzey çizilebilir. Her yıkama sonrası kullanılırsa bir miktar faydası olabilir

Umut melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 2 senedir turtle wax ürünleri kullanıyorum. Çok memnunum . Aracın kaportası alıştığı zaman ztn etki hep gösteriyor kendini. Özellikle kırmızı ve siyah araç kullandığım için çok memnun kalmıştım tüm ürünleri bagajımda mevcut

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan abi öncelikle merhaba. Aracımın polisaj işlemini kendim yapıyorum. meguairs ürünleri ile çiziklerini giderdim. Ancak metalik siyah e36 aracımı yıkama sonrası silerken bez izleri kaldığını görüyorum. Sonax siyah cilası isimli ürünü kullanıyorum ancak istediğim gibi sonuç vermiyor. Sürekli olarak pasta atıp verniği inceltmek istemiyorum. Bana yıkama sonrası uygulayabileceğim, dolgu özelliği olan bir ürün önerebilir misin ? teşekkür ederim şimdiden
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan abi öncelikle merhaba. Aracımın polisaj işlemini kendim yapıyorum. meguairs ürünleri ile çiziklerini giderdim. Ancak metalik siyah e36 aracımı yıkama sonrası silerken bez izleri kaldığını görüyorum. Sonax siyah cilası isimli ürünü kullanıyorum ancak istediğim gibi sonuç vermiyor. Sürekli olarak pasta atıp verniği inceltmek istemiyorum. Bana yıkama sonrası uygulayabileceğim, dolgu özelliği olan bir ürün önerebilir misin ? teşekkür ederim şimdiden
    Aklıma ilk olarak soft99 markasından ürünler geldi.
    Soft99 Triz (bez izlerini maskeleyecek kadar dolgu yapabilir) , Soft99 Scratch Clear Wax (all in one tarzı bir ürün olup bol miktarda dolgu yapabilir), Soft99 Prism Shield (bez izlerini maskeleyecek kadar dolgu yapabilir)

Bulabilirsen chemical guys cherry wet wax tam ilacın olur (bol miktarda dolgu var ve çok güzel parlaklık veriyor. Etkisi azalana kadar üzerine birşey sürmene de gerek yok, tabi aynı şey soft99'lar içinde geçerli )

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detayci abiler daha iyi bilir ama bu tarzdaki susuz temizleme urunleri ile araci yikayinca uzerindeki toz pislik araci cizmiyor mu?
    once tazyikli bi su ile kabasini alip ondan sonra bu gibi urunleri kullanmak daha iyi olmaz mi?
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler