User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Soft99 Fukupika Spray Type Susuz Temizlik ve Hizli Cila Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Soft99 Fukupika Spray Type Susuz Temizlik ve Hizli Cila Incelemesi

Uzun süredir, gözlemlediğim, kullandığım ürünün incelemesini paylaşmak istedim.

Kendisi Soft99'un cila kategorisinde satılan asıl amacı susuz temizlik olan ancak aynı zamanda hızlı cila etkisi olan bir ürün. Birkaç otomobilde denemeler yaptım, en bakımsız otomobilin boyasını bile ki bu beyaz renkli bir Linea'dı, parlak hale getirdi.
    Adamların bu ürünün cila özelliğinin dayanımı ile ilgili herhangi bir vaadi yok. Kışın özelliklede bol yağışlı günlerde cila etkisi 1 hafta sürüyor. Hava sıcaklığı 10-15 derece ve üzerinde olduğunda ve özellikle de yağışsız günlere denk geldiğinizde 3 hafta etkisi sürüyor.
    Ürünü, boyasız plastik yüzeylerde, jantta, camda, kromda, egzozda...vs'de kullanabiliyorsunuz.
    Bugüne kadar susuz temizlik ve cila etkisi olan ürünlerden Arexons'u ve bu ürünü çok beğendim. Uygulaması çok kolay, yüzeye ürünü sıkıyorsunuz, bekletmeden siliyorsunuz ve geride ne yağlı bir tabaka kalıyor ne de iz kalıyor. Ürünü silmeyi unutursanız da sıkıntı yok, kuru kuru ebzle silersenizde çıkıyor ama en güzeli beze bir fıs ürün sıkın ve silmeyi unuttuğunuz yüzeye bezi sürün bitti gitti. Her hafta yıkama sonrasında kuru zemine ürünü uygularsanız çok daha güzel olur ama tek uygulama ile de sizi şaşırtacak
    Ürünün camlarda yağmur damlası kaydırıcı etkisi de var. Ben sevdim bu ürünü, neyseki benim stokta bir tane daha var.

YouTube

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Normalde aracımı yıkama sonrası bu ürünü kullanıyorum. Pek sık kullanabildiğim söylenemez o yüzden başka ürün arayışlarına girmedim açıkcası kullandığım zamanlarda bana yeterli gelmişti. 2-3 hafta üst üste elle uygulayıp kullanınca gayet güzel geliyordu. Taşındığımdan dolayı araç yıkama işim sorun olmaya başladı. Bende artık yıkamadan veya 1 kere yıkadıktan sonra susuz olarak kullanabileceğim daha pratik, tıpkı konudaki gibi bir ürün bakıyorum. Her yere sürebileceğim camlar, plastik aksam vs gibi. Mutlaka benim resmini attığım ürünü de kullandığınızı düşünüyorum. Bu koşullarda araç tozlu dahi olsa sizce bahsettiğiniz ürün benim işimi her anlamda görür mü? Meg'den memnunum ama bahsettiğim gibi kullanımı yıkamadan olmuyor. Aralarındaki fark nasıl olabilir?

Bir de, bahsettiğiniz ürünü alabileceğim bir yer mevcut mudur tavsiye olarak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Normalde aracımı yıkama sonrası bu ürünü kullanıyorum. Pek sık kullanabildiğim söylenemez o yüzden başka ürün arayışlarına girmedim açıkcası kullandığım zamanlarda bana yeterli gelmişti. 2-3 hafta üst üste elle uygulayıp kullanınca gayet güzel geliyordu. Taşındığımdan dolayı araç yıkama işim sorun olmaya başladı. Bende artık yıkamadan veya 1 kere yıkadıktan sonra susuz olarak kullanabileceğim daha pratik, tıpkı konudaki gibi bir ürün bakıyorum. Her yere sürebileceğim camlar, plastik aksam vs gibi. Mutlaka benim resmini attığım ürünü de kullandığınızı düşünüyorum. Bu koşullarda araç tozlu dahi olsa sizce bahsettiğiniz ürün benim işimi her anlamda görür mü? Meg'den memnunum ama bahsettiğim gibi kullanımı yıkamadan olmuyor. Aralarındaki fark nasıl olabilir?

Bir de, bahsettiğiniz ürünü alabileceğim bir yer mevcut mudur tavsiye olarak?

Susuz olarak kullandığınız yani yıkama olmadan yüzeyle ne kadar muhattap olursanız o kadar hare oluşumu hızlanacaktır,genelde bu tarz ürünleri susuz temizlik diye tabir edilen ürünler hızlı cila olarak kullanılır yukarıdaki bu ürüne ek olarak yıkama sonrası ön cam hariç uygulama yapmanızı önererek Auto Glym Aqua Wax önerebilirim (ön camda silecek atlaması,puslu görüntü bırakma gibi durumlardan dolayı her ürün kolay önerilmez )

Kimyasaladamlar veya boya koruma .com sitelerini araştırabilirsiniz yukarıdaki ürün için.

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cila sürünce çok daha hızlı tozlanıyor buna bi çare var mi ?

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @canatakann;

Anladığım kadarı ile susuz temizlik ürünlerini kullanmaktan ziyade yıkama sonrası cila atmak çok daha mantıklı hare oluşmasındansa çünkü zaten resmini attığım ürün gerek camlarda su iticiliği, gerek parlaklığı ve gerekse plastik aksamda arka arkaya kullanımda fazla fazla yetiyor benim açımdan.

Cevabınız için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @canatakann;

Anladığım kadarı ile susuz temizlik ürünlerini kullanmaktan ziyade yıkama sonrası cila atmak çok daha mantıklı hare oluşmasındansa çünkü zaten resmini attığım ürün gerek camlarda su iticiliği, gerek parlaklığı ve gerekse plastik aksamda arka arkaya kullanımda fazla fazla yetiyor benim açımdan.

Cevabınız için teşekkürler.
    Rica ederim, bu şekilde kullanımı mantıklı oluyor ,aynı zamanda sonraki yıkamalarınızı da bir nebzede olsa kolaylaştırmış oluyor çok ufakta olsa boyanızın korunmasına yardımcı olacaktır.
    @R.S.C kullandığınız ürün veya uygulama şekillerine göre değişiklik gösterebiliyor, alternatif ürünler deneyip biraz daha antistatik hızlı cilalar seçebilirsiniz.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ürün güzel görünüyor fakat kirli yada tozlu yüzeye sıkıp sildiğimizde boyayı çizmeyecekmi ?
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ürün güzel görünüyor fakat kirli yada tozlu yüzeye sıkıp sildiğimizde boyayı çizmeyecekmi ?
    Kirli veya çok tozlu yüzeyde risk çok fazla ama bu ürünü temiz ve kuru yüzeyde hızlı cila niyetine de kullanabilirsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler