User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Soft99 Fukupika Wash&Wax Wipe Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Soft99 Fukupika Wash&Wax Wipe Incelemesi

Son zamanlarda vakitsizlikten ve birazda üşengeçlikten ve işime de geldiğinden mendil tipi ve hızlı sonuç alabileceğim ürünler peşine düştüm. Soft99'un Wash&Wax ürününü denemek istedim ve denemeden önce de wax etkisi ne kadar sürer diye araştırma yaptım. Ürünün 1 ay koruma vaadi olduğunu öğrendim ve içimden 1 ay zor hadi 1 hafta olsun yine yeter bana dedim.

Wash yazısına aldanıp da mendili çok kirli yüzeye sürmenizi tavsiye etmem ki adamlarda zaten yüzey az tozluyken uygulayın diyor. Bende haliyle talimatlara uydum ve yüzey idare eder kıvamdayken ürünü uyguladım. Video uğruna Dacia'ya 2 mendil kullandım ama 1 mendil ile de işi tamamlardım. Bmw'nin yüzeyi Dacia'ya oranla daha tozluydu ve işi biraz da ağırdan alınca ilk uygulamada ona 3 mendil kullandım ama onun için de en fazla 2 mendil tüketsem yeterliydi.

Neyse, adamlar zaten aracın boyutuna göre 2-3 mendil tüketirsiniz diye belirtmişler,

Gelelim ürüne, içeriğinde hidrofobik ve parlaklık veren polymerler, temizleyici ve ethly ya da isopropil alkol (burnuma ipa kokusu gelmedi demek ki ethly alkol mevcut ama ne oranda bilmiyorum) mevcut. Mendil çok yumuşak, mendillerde bol bulamaç ürün yok ve sürdüğünüz yerde iz bırakmıyor, sürdükten sonra yüzeyde çabuk kuruyor ve

Dediğim gibi, vaadleri 1 ay ve ben bu aşırı nemli ve sıcak yaz günlerinde inadına düzgün yıkama yapmama rağmen toplamda 22 gün süre ile (ilk pes eden yerler kaput ve tavan oldu) etkisini sürdürdü. Düzgün yıkama ile vaad edilen süre rahatlıkla görülebilir. Dün bir kez daha ürünü sürdüm, bu sefer tek mendil işimi gördü. Yani, bir kere kullandıktan sonra 2.kullanım için yine araç boyutuna göre ama bu sefer daha az mendil tüketeceksiniz. Ürünü malesef camlara ve boyasız plastiklere sürmeyin diyorlar ama ben o konu da tam tersini yapıp camlara ve plastiklere de sürdüm, negatif bir durum ile karşılaşmadım ama birşey diyorlarsa inad etmemek lazım

İlginç ürün, ben beğendim o nedenle de stokta 1 tane daha var

Lafı çok uzattım, atladığım yerler var ise, sorularınızı seve seve cevaplarım

YouTube

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otopark kapalı fakat zeminde felaket bir toz olduğundan yıkatıp koyduğum arabanın 1 ay sonra üstünde toz katmanı oluyor. birde o zeminde dolaşan kedilerin pati izleri oluyor.
    bunları temizlemek için kullanılabilir mi acaba? eğer öyleyse oldukça işime yarayacak bir ürün.

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otopark kapalı fakat zeminde felaket bir toz olduğundan yıkatıp koyduğum arabanın 1 ay sonra üstünde toz katmanı oluyor. birde o zeminde dolaşan kedilerin pati izleri oluyor.
    bunları temizlemek için kullanılabilir mi acaba? eğer öyleyse oldukça işime yarayacak bir ürün.
    o sorundan bıktıgım için brandaya gectim en sonunda ama soft 99 ürünlerine hastayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az tozluyken iş görür ve özellikle pati izleri içinde rahatlıkla kullanılabilir. Çok kirli ve çok tozlu yüzeyde kullanmanızı önermem.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ürünü araç tozlu iken uyguluyoruz doğru mu anladım? Bu durumda toz zerrecikleri, kalıntılar, kir vs. boyada çizik oluşturmaz mi? Nereden temin edebiliriz?
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürünü araç tozlu iken uyguluyoruz doğru mu anladım? Bu durumda toz zerrecikleri, kalıntılar, kir vs. boyada çizik oluşturmaz mi? Nereden temin edebiliriz?
    Hayır, ürünü normal şartlarda temiz yüzeyde uygulamanız hayrınıza olur. Ancak, çok vaktiniz yok, aracınızda çamur, kir yok sadece ince bir toz örtüsü var o zamanda kullanabilirsiniz. Çizmeyeceğini iddia ediyorlar, dairesel hareketler ile uygularsanız sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum.
    Ürünü www.kimyasaladamlar.com adresinden temin edebilirsiniz ama acele etmeyin, yakın zamanda yeni ürünler gelirse genel bir indirim yapabilirler. Ben aldığıdma 22 TL'di şu an 45 TL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler