User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: Siyah Araca Pasta Cila

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tecrübeniz yok ise yapamazsınız(hakkıyla)
    tecrübesi olmayan polisaj makinesini 2 saat bile kullanamaz hamlar..

AydinAkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tecrübeniz yok ise yapamazsınız(hakkıyla)
    tecrübesi olmayan polisaj makinesini 2 saat bile kullanamaz hamlar..
    evet dikkat etmeniz gerekir.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pasta ve cila işi çok kolay gibi görünsede aslında çok zor bi iştir bence. Çünki her arabanın boya sertliği kalınlığı vs gibi etkenler vardır bu yüzden gerçekten işin ehli olan birisine teslim etmek gerekir diye düşünüyorum. Yanlış bir hareket makine'nin aynı yüzeyde fazla kalması boya yanmasına kadar gidebilir. Arkadaşınızı kötülemek gibi amacım yok ama bu gibi durumlar da söz konusu ve hiç hoş olmaz O anlık parlaklık güzel gelmiş olabilir ama bütünüyle yapıldığında kafanızda düşündüğünüz sahneyle karşılaşamayabilirsiniz. Kendiniz yapmak isterseniz öğrenmek için hurdalıktan bi kaç parça alıp belli bi zaman üzerinde çalışıp o şekilde yapabilirsiniz. Ama emin ellere bırakmak her zaman daha iyidir.
    Sinan abim herşeyi açıkça belirtmiş bence de aynen geçerlidir. Bende çok heves etmiştim kendim yapmak için ama gerçekten zor bir iş
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşların dediği gibi parasını verdim yaptırdım beyler hiç riske gerek yok
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Kanjo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O değil de, herkes kil yapmadan pata küte pastaya mi giriyor? Hiç kimse bahsetmemis ama bence isopropanol ve kil ilk sırada olmalı.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kanjo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değil de, herkes kil yapmadan pata küte pastaya mi giriyor? Hiç kimse bahsetmemis ama bence isopropanol ve kil ilk sırada olmalı.
    katılıyorum her aracıma işleme başlarken kil ile bi tur dalıyorum

http://www.techturkey.com/forum/deta...la_gecesi.html

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Öncelikle aracınızı güzelce yıkayın. (Yıkamada eldiven kullanın )

Daha sonra Demir tozu temizliği yapın. ( Auto finesse İron out )

Kil temizliği yapın (Kil kaydırıcı veya sabunlu su ile ) Valet Pro Mavi (Sert kil)

Arabayı durulayıp Tozsuz bi yere alın. Kapalı mekan varsa güzel olur. Yoksa da çalışma sırası gelen her paneli silerek isleme başlayın

Plastik aksamları bantlayın.

İlk önce çizik giderme işlemi yapacağız (Mini cooper ı ben 6-7saatte yapabiliyorum (Sadece çizik giderme )
    Menzerna 400/Kochchemie H8 Şuan kafayı çeken iki aşındırıcı ürün. Yün ped kullanın.

Bu işlem bitince Menzerna 2500 /Kochchemie F5 İki üründen birisi ile oluşan minik çizikleri ve makina izlerini yok edeceğiz. İhtiyacımız olan diğer bir ürün Orta sert sünger ped . (3 saat kadar sürer .)

Daha sonra arabayı güzelce temizleyin . Polish kalıntılarından Bantları sökün. Araba ter temiz olsun. (Bende 5 6 saat sürüyor )

Bundan sonra show kısmı başlıyor. Yumuşak sünger bir ped ile Menzerna 3800 / Kochchemie m2 ile boyayı parlatıyoruz. (3-5 saat sürer) Yapmazsanız da olabilir. yapmanız tavsiye edilir.

Araba zaten temizdi. Bu işlem sırasında çok batmaz. Batan yerleri tekrar temizliyoruz.

Sıra geldi koruma işlemine. Seramik mi yoksa wax mı uygulayacaksınız.

Wax yapacaksanız direk waxı uygulayıp 5-15 dk bekleyip sileceksiniz (Ürün ambalajında süre yazar )

Seramik yapacaksanız kapalı bir alan lazım. (Güneşsiz serin bir ortamda arabanın etrafını ıslatarak olabildiğince iyi koşullar sağlanmalı. )Yoksa da yine uygulamadan panelleri temizleyin.

Bütün araç İPA veya Prep ile 2-3 defa silinecek. Yüzeyde yağ polish kalıntısı kalmayacak.

Ürün uygulanıp silinerek işlem bitirilecek. ( Uygulama şartları ve şekli ambalaj üzerinden veya üreticiden öğrenebilirsiniz. )

12 Saat kritiktir. Su teması olmamalı.

2 3 günün sonunda parlak ve kusursuz aracınızın keyfini çıkartabilirsiniz. Tabi dermanınız kaldıysa Alışkın olmayan insanları yorar. Yaptığınız işte beden gücü kullanıyorsanız çok sorun yaşamazsınız. Masa başı çalısanlar için çok uygun olduğunu söyleyemem. Makina Ortalama 3 kg ve baskı uygulamanız gerekli.

Kafanızın takıldığı yer olursa arayabilir veya whatsapp dan ulaşabilirsiniz .
    yıllar sonra denk geldim. o kadar güzel anlatmışsınız ki, hiç anlamayan ben bile yapabilirim sanki dedim (işi profesyonellere bırakıyorum, ben yapmam)

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıllar sonra denk geldim. o kadar güzel anlatmışsınız ki, hiç anlamayan ben bile yapabilirim sanki dedim (işi profesyonellere bırakıyorum, ben yapmam)
    Yazarken ve okurken kolay da işin içine girince uzun. Amatör için 3-4 gün Profesyoneller için en az 2 günlük iş
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazarken ve okurken kolay da işin içine girince uzun. Amatör için 3-4 gün Profesyoneller için en az 2 günlük iş
    hassas konular bunlar,
    bence en doğru tercih profesyonellere yaptırıp keyfini sürmek

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ''sabah bırak akşama teslim ederiz'' bu termin içinde aracın içinin de detaylı bir şekilde temizlenmesi ve seramik uygulaması varsa bunu diyen yerden koşarak uzaklaşmak mı gerekiyor?
    Fiyatlarda öyle instagramdaki gibi 300-500 liralar değil 5-6k civarında

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''sabah bırak akşama teslim ederiz'' bu termin içinde aracın içinin de detaylı bir şekilde temizlenmesi ve seramik uygulaması varsa bunu diyen yerden koşarak uzaklaşmak mı gerekiyor?
    Fiyatlarda öyle instagramdaki gibi 300-500 liralar değil 5-6k civarında
    2 kişi aracın sadece dısını yaparsak 1 günde hakkınca yapabiliyoruz. Seramik sürersek ertesi sabah alabilirsiniz en erken. Yaz aylarında minimum 4 saat su deymemesi lazım. Oda sıcak olduğu için. İdeal süresi 8-12 saat arası kapalı ortamda kürleşme için tutmak lazım .

Tüketici olarak işiniz çok zor. Çok para isteyen herkes düzgün iş yapmıyor. Çok para isteyen yer kaliteli algısı oluşabiliyor. Bizim sektörde aldığınız isçilik önemli. X marka seramik anlasıp y marka sürenler mi dersiniz ,arabanın kaputu düzgün yapıp kalan yerleri şişirenler mi dersiniz, 30 ml seramik ile 5-6 araba yapan mı dersiniz. Neler neler. O yüzden güvenmediğiniz yere kesinlikle araba bırakmayın.

Tek günde iç ve dış şisirme olarak yapılır. (Günden kasıt sabah 7 aksam 24 ) iç temizliğin detayına girmez genel olarak usten usten yaparsın.Dışını da dediğim gibi üstleri yapar alt tarafları %70-80 de bırakırsın. Genel olarak temiz ve çiziksiz görünür.
    Konu S-works tarafından (15-09-2022 Saat 08:32 ) değiştirilmiştir.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler