Auto Finesse ürünlerinin belkide TR'deki ilk tester'ı olarak Glass Polish'i uzun süredir ve çeşitli otomobillerde kullandım. Her kullanımda videoya da çektim ama daha kapsamlı bir video için yaptığım uygulamaları hemen paylaşmak istemedim iyiki de öyle yapmışım.
Ürünü geçen akşam Subaru'nun camlarında ve krom yüzeylerinde kullandım. Açıkçası ürünün mucize yaratmak gibi bir derdi yok, şişenin üzerinde kirleri temizler, krom yüzeylerde de kullanılabilir gibi kısa ve öz bir yazı var. Birkaç saatlik sabun, kireç,su...vs lekelerini yüzeyden çıkarmakta zorluk çekmiyor ama birkaç günlük kireç lekelerini ve özellikle de hiç bakım yüzü görmemiş cam yüzeydeki kireç lekelerini çıkarmakta biraz zorluk çekiyor, ayrıca yüzeyde çok çabuk kayboluyor, uzun çalışma fırsatı vermiyor. Çizikleri giderir gibi laflar duymuştum ama çizikleri gidermek gibi bir iddiası olmadığından çiziklere ve silecek izlerine malesef etkisi olmuyor. Hafif ve taze lekeleri giderebiliyor ve krom yüzeyde de iş görüyor ama yine hafif ve taze kirlere etki edebiliyor.
Soft99'un, Nanolex'in, Crystal Concept'in ürünleri ile kıyasladığımda ise bence ve malesef bu ürün diğer markaların gerisinde kalıyor. Diğerleri ile bir tane ile zorlanmadan lekeleri çıkarırken bu ürün ile aynı yerden bazen 2 kere geçmek gerekebiliyor.
Ürünün biraz kokusu var, rahatsız etmiyor ve baskın bir koku da değil ama olmasa daha iyi olurmuş. Velhasıl kelam ahanda videosu,

YouTube