User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Farcı Lazım ?

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak tarafında değil ama memnun kalacağınıza eminim kesinlikle diş macunu vs kullanmayın uzun vadede çok daha kötü olacaktır . Yer olarak ilker's garage Küçükçekmece önerim olacaktır Facebook veya instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Safa önerdi derseniz yardımcı olacaktır

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işte kendini marka ilan eden birisine gittim sol far aşırı buğu yapıyordu açılıp temizlenmesi için. 1 gün farsız gezdim. Taktık, geçici bir süre buğu yapabilir sonra bi daha olmaz dedi Yine oldu. Yani diyeceğim o ki herkes ben 10 numara yaparım der fakat bu gibi işler farcı kişiliklere pek kazandırmadığı için sanırım üstüne düşmüyorlar sallama yapıyorlar anladığım kadarıyla. Onlara şöyle 3-5k kazandıracak bişi yaptırman lazımki sana her istediğini yapsın Uzun zamandır takip ettiğim Far tasarım merkezi mikail peker'e gitmeyi düşünüyorum. Orjinal mercekli far tasarımı için görüşmüştüm elinde benim farın maskesinden olmadığı için sen farını al iyileştirme konusunda gelirsin gerekeni yaparız demişti. Yaptığı işleri video üzerinden de takip ediyorum başarılı şeyler çıkarıyor bence. Konuyu takipteyim...
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendim de megan kullanıyorum. Benim dıştan güzel ama sağ farda buğu yapma su alma problemi vardı. İndirdim bi gün tamponu söktüm farı. Bi kaç saat güneşte kurutup buğuyu aldım. Etrafını güzelce şeffaf slikonla dolaştım. 2aydır yağan yağmurun yıkamanın altına giriyor tek bir damla bile almıyor. Sağ arka stopta su alma vardı dış camda hafif çatlak varmış hiç uğraşmadım 2018 haziran gibi faz2 (sizin kasadan) 150tl ye aldım taktım. Şimdi solda var hafif buğu onda kırık falan yok contadan büyük ihtimalle onunda etrafını slikon döneceğim büyük ihtimalle kurtulur. Eğer dediğim fiyattaysa halen stoplar hiç uğraşmayın elinizdekileri 50 şer liradan verseniz bile 100tl yapar. 300e 0 valeo alıp takarsınız. 200e gelmiş olur hem 0 olur hem yok temizleme yok tamir ettirme derdi olmaz. Ama far tuzlu kaçtığı için kurtarma yolu öncelik olur

Edit.
    Renault Megane 2 Sol Stop Lambası 8200417345 - Orijinal >> Oto Erdem Renault Fiat Yedek Parca megane2 grubumuzun parçacısıdır. 185tl demiş mais üretim duylu diyor. Büyük ihtimalle orjinal çünkü yan sanayilerde duy vermiyorlar diye biliyorum.
    Konu Cihan9 tarafından (15-01-2019 Saat 14:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cihan9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendim de megan kullanıyorum. Benim dıştan güzel ama sağ farda buğu yapma su alma problemi vardı. İndirdim bi gün tamponu söktüm farı. Bi kaç saat güneşte kurutup buğuyu aldım. Etrafını güzelce şeffaf slikonla dolaştım. 2aydır yağan yağmurun yıkamanın altına giriyor tek bir damla bile almıyor. Sağ arka stopta su alma vardı dış camda hafif çatlak varmış hiç uğraşmadım 2018 haziran gibi faz2 (sizin kasadan) 150tl ye aldım taktım. Şimdi solda var hafif buğu onda kırık falan yok contadan büyük ihtimalle onunda etrafını slikon döneceğim büyük ihtimalle kurtulur. Eğer dediğim fiyattaysa halen stoplar hiç uğraşmayın elinizdekileri 50 şer liradan verseniz bile 100tl yapar. 300e 0 valeo alıp takarsınız. 200e gelmiş olur hem 0 olur hem yok temizleme yok tamir ettirme derdi olmaz. Ama far tuzlu kaçtığı için kurtarma yolu öncelik olur

Edit.
    Renault Megane 2 Sol Stop Lambası 8200417345 - Orijinal >> Oto Erdem Renault Fiat Yedek Parca megane2 grubumuzun parçacısıdır. 185tl demiş mais üretim duylu diyor. Büyük ihtimalle orjinal çünkü yan sanayilerde duy vermiyorlar diye biliyorum.
    gaza geldim şimdi gidip sökücem basıcam heryerine silikonu
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far yıkama olduğuna göre orjinal xenon d1s ya da d2s'tir. Malesef senin de teki 1500-2000 civarı olanlardan abi tek çözüm kaliteli birinin bulup iç dış temizletmek.

Stopların buğu yapması ilginç kırık çatlak vs yoksa belki arka kapak kısmından ampüllerin olduğu yerden falan hava alıyordur.
    evet bunu bir kontrol edeyim, çok teşekkürler bilgiler için

Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En muhtemel sorun işgüzar ustamız ampul değiştirirken arka duy kapağını düzgün kapatmamıştır veya contası yapıştırmalı değişse düşmüş olabilir.
    Veya yıla bağlı olarak karoser ile stop arasında kalan contalar aşındığından stop içine su sızdırıyor olabilir
    Veya benim arabam gibi tahliye çıkışı varsa ve tozdan kirden tıkandıysa nem yapıyor olabilir.
    Söküp bakmak lazım. Halkalı'ya yakınsan uğra bir sökelim takalım
    Abi beşiktaştayım ben
    hatta hayatımda halkalıya gitmedim desem yeridir.
    ilgin alakan için çok teşekkür ederim artık maslak sanayide bir yer bulup baktırcağım.

Edit.
    yanlız benim arabanın sadece kafası megane 2
    gerisi böyle --->

kaput çamurluk ön tampon ön farlar bakkaldada var ama sonrasi için oto boku fransadan sipariş vermemiz gerekiyor

Konu CloudGrey tarafından (15-01-2019 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin problemi İlker Kemal çözer. Orjinalden daha iyi olur aydınlatmalarınız. Hem far temizliğini halledersiniz hemde mercek değişimi sonrası çok daha iyi olur.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kozyatağı&Bostancı'da İlker diye birisi var, soyismini sormadım, @wolkanku da referans olmuştu, ismini 10 yıldır falan da duyuyordum heralde, Yaz başında W211 E320'nin farlar iyice eskiyip kararınca sıfır far camı bulmuştum(plastik), onları götğrdüm, açtı temizledi mercekleri yeniledi kapattı. O zamandan berien ufak bir buğu problemi de yaşamadım. Beklentilerime paralel şekilde çok memnun kaldım

Tek sorun farlar kendiniz söküp götüreceksiniz, sökme-takma yok

Numarası 532 387 10 18

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bunu bir kontrol edeyim, çok teşekkürler bilgiler için

Abi beşiktaştayım ben
    hatta hayatımda halkalıya gitmedim desem yeridir.
    ilgin alakan için çok teşekkür ederim artık maslak sanayide bir yer bulup baktırcağım.

yanlız benim arabanın sadece kafası megane 2
    gerisi böyle --->

kaput çamurluk ön tampon ön farlar bakkaldada var ama sonrasi için oto boku fransadan sipariş vermemiz gerekiyor

Pardon ya cabrio olduğunu unutmuşum dötü değişikti bunların

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gaza geldim şimdi gidip sökücem basıcam heryerine silikonu
    Abi eğer bir yerinde kırık çatlak yoksa kapaklarsa düzgünse, büyük ihtimalle cam ile kasa birleşim noktasından alıyor. 2yıl önce yaptırmıştım sanayide o zamanlar bilmiyrduk tampon indi slikon falan 80-90 tl para vermiştim. 2yıl sonra yine buğu yaptı 2yıl içerisinde hiç sorun yaşamamıştım. Bu sefer öğrendik işi indirdim tamponu cam ile kasanın birleşim noktasını güzelce dönüp kapattım. 1 gün kuruttum şimdi ne su alıyor ne buğu yapıyor. 10 tl ve 1 saatin başına geldi olay

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir arkadasim

Corsa c stoplarını güzelce yikamistı

İyi hava tutup kuruttuktan sonra

Siyah silikonla her tarafı tavaf etmişti

Sorun çözülmüştü

El beceriniz varsa

Arkadaşların dediği gibi kendiniz daha ucuza cozebilirsiniz
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi eğer bir yerinde kırık çatlak yoksa kapaklarsa düzgünse, büyük ihtimalle cam ile kasa birleşim noktasından alıyor. 2yıl önce yaptırmıştım sanayide o zamanlar bilmiyrduk tampon indi slikon falan 80-90 tl para vermiştim. 2yıl sonra yine buğu yaptı 2yıl içerisinde hiç sorun yaşamamıştım. Bu sefer öğrendik işi indirdim tamponu cam ile kasanın birleşim noktasını güzelce dönüp kapattım. 1 gün kuruttum şimdi ne su alıyor ne buğu yapıyor. 10 tl ve 1 saatin başına geldi olay
    Kafama yattı zaten bu fikir. Olmasa bile en azından başka birisine 100-150 lira vermekten kurtulurum bu sefer canım yanmaz en azından

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilker kemal bu işin piridir. 4 sene önce golf gt aracıma normal halojen farı bi-xenon fara dönüştürmüştü. 2.5 sene kullanmıştım en ufak buğu olayı yaşamamıştım

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kozyatağı&Bostancı'da İlker diye birisi var, soyismini sormadım, @wolkanku da referans olmuştu, ismini 10 yıldır falan da duyuyordum heralde, Yaz başında W211 E320'nin farlar iyice eskiyip kararınca sıfır far camı bulmuştum(plastik), onları götğrdüm, açtı temizledi mercekleri yeniledi kapattı. O zamandan berien ufak bir buğu problemi de yaşamadım. Beklentilerime paralel şekilde çok memnun kaldım

Tek sorun farlar kendiniz söküp götüreceksiniz, sökme-takma yok

Numarası 532 387 10 18
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilker kemal bu işin piridir. 4 sene önce golf gt aracıma normal halojen farı bi-xenon fara dönüştürmüştü. 2.5 sene kullanmıştım en ufak buğu olayı yaşamamıştım

bahsedilen ilkerler aynımıdır ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün far'ı söktüm buğuyu nerden yaptı buldum.. Birleşim noktalarındaki yapıştırıcılar hava ve su etkisiyle sertleşmiş dökülmüş. Yarın oralara silikon geçilecek. Bence sizde farınızı söküp detaylıca bi kontrol edin.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsedilen ilkerler aynımıdır ?
    benim bahsettiğim ilkerin yeri de bostancı-kozyatağı tarafındaydı ancak sonradan duyduğuma göre yerini kapatmış. telefon numarasıyla ulaşabilirseniz yardımcı olur herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=SinanAdalı;8544662]Bu gün far'ı söktüm buğuyu nerden yaptı buldum.. Birleşim noktalarındaki yapıştırıcılar hava ve su etkisiyle sertleşmiş dökülmüş. Yarın oralara silikon geçilecek. Bence sizde farınızı söküp detaylıca bi kontrol edin.[
    Hadi geçmiş olsun abi. Farın içini temizleye biliyorsan temizle buğu içindeki tozları toplayıp leke yapabiliyor. Aynı paraya mal olmazda olsad kendi yaptığın daha güzel oluyor. Eğer far görünmüyorsa siyah silikonla yapman daha kaliteli olur. Şeffaf slikonun ömrü biraz az ama en azından 2 yıl kadar götürür şeffafta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi geçmiş olsun abi. Farın içini temizleye biliyorsan temizle buğu içindeki tozları toplayıp leke yapabiliyor. Aynı paraya mal olmazda olsad kendi yaptığın daha güzel oluyor. Eğer far görünmüyorsa siyah silikonla yapman daha kaliteli olur. Şeffaf slikonun ömrü biraz az ama en azından 2 yıl kadar götürür şeffafta.
    siyahlardan aldım hatta far kapatıcam dedim adam bitane verdi metali metale bile yapıştırıyor bu merak etme dedi Çok az birikme olmuş ama uç tarafta olduğundan fark edilmiyor. Komple açıp kapama konusunda şüpheliyim iyice yalan etmeyelim farı ama dökülen yerler tespit edildi en azından sıcak hava tabancası ile iyice nemlendirilmesi giderildi tertemiz olacak inş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siyahlardan aldım hatta far kapatıcam dedim adam bitane verdi metali metale bile yapıştırıyor bu merak etme dedi Çok az birikme olmuş ama uç tarafta olduğundan fark edilmiyor. Komple açıp kapama konusunda şüpheliyim iyice yalan etmeyelim farı ama dökülen yerler tespit edildi en azından sıcak hava tabancası ile iyice nemlendirilmesi giderildi tertemiz olacak inş
    Tamamen açma konusu benimde yemedi abi çok acayip yapısı vardır sadece dökülen yerler değilde komple yapsan daha iyi olur. En azından sökülmüş tertemiz olur arkana bakmazsın bir daha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ilker kemal bikeç aşırı tavsiye ederim.
    3 yıl önce helojen fara bi-xenon mercek koydu. sattıgım çocukta halen kullanıyor hiç bir problem yaşamadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler