User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Astra J Temizlik Serüveni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert Safa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sonax ı 200 ml cıvarı koyuyordum. foam için cok uygun olmadığı için anca köpürüyordu birde birkaç yabancı forumda okuduğum kadarıyla ılık su koyun biraz daha farkediyor.
    reis 100ml sonax konsantre ile millet traş köpüğü kıvamında köpük elde ediyor. bir video buldum delireceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes'e tekrardan merhaba,

gündüz yaptığım uygulamayı paylaşmak istedim. İşe yetişeceğim için tüm detayları fotoğraflayamadım idare ediverin.

Hemen kirlilerle başlayalım...

Daha önceki araç yıkamalarımda mjjc köpük aparatıyla kullandığım ve artan şampuanları biriktiriyordum. Bunların içine biraz 3d ( orange degreaser ) genel yüzey temizleyicisi, birazda ceviz ekledim ve kendimce bir karışım elde edip onu davlumbazlarda ve jantlarda kullandım

Operasyona davlumbazlarla başladım.

Yeni temin ettiğim 3d nin davlumbaz fırçasını kullanarak tmeizlik yaptım fakat benim arabam diğer emsallerine göre biraz daha alçak olduğundan ( en olmadık yerlerde altı sürtüyor arabanın ) olsa gerek biraz zorlandım.

Hemen ardından lastiklere Turtle wax Jet Black setinden çıkan lastik temizleyiciyle giriştim. Bu seti beğendim. bir tane daha satın alacağım tahminimce

Kısa bir öncesi sonrası yapalım...

Yukarıda bahsettiğim gibi jantlara da sihirli karışımdan kullandım

Bence gayette iş gördü. Dört davlumbaz ve dört jantta neredeyse bir buçuk ltr ürün gitti

Hemen bi öncesi sonrası gelsin...

Ardından araçta birkaç zift lekesi gördüm. Onları temizlemek için yakın zamanda parlatandayılardan aldığım Cg böcek ve zift temizleyici şampuanı kullandım ( parlatandayılardaki adını unuttuğum reis en iyi seyreltme oranının 1e6 olduğunu söylemesi üzerine bende öyle seyrelttim ) ama bi halta yaramadı

Sonra merak ettiğim için aldığım Divortex ürünlerinden bir tanesi olan vortex plus şampuanla aracı yıkadım. Saat geç oldu videoyla uğraşamayacağım daha sonra youtube sitesine yükleyip burayada linkini eklerim...

Hava üfleme zımbırtısıyla aracın üzerindeki su damlalarının itekleyebildiğim kadarını itekledim. özellikle kapı kollarında, aynalarda ve jantlarda iş görüyor kerata

Yakın zamanda temin ettiğim Wizard of Gloss havluyla aracı kuruladım.

Jet Black setten çıkan uygulama süngeriyle parlatma zımbırtısını uyguladım.

Gelsin bitiş görselleri...

Bir sonraki uygulamaya kadar ( umarım çarşamba günü ) görüşmek üzere.

Bu arada yoksa siz hâlâ DetaySever youtube kanalına abone olmadınız mı? =)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes'e tekrardan selamlar. Bir uygulama gününü daha paylaşmak istedim

Uygulamayı dün yaptım ve yine sadece dış temizlik ve detaylara giriştim, muhtemelen yarın iç detaylarada girişeceğim. Bugün hava biraz kapalıydı ve bende çok yorgundum. hiç uğraşasım gelmedi
    Bu arada yaptığım her işlemi fotoğraflayamadım bu yüzden görsel olarak pek bir şey yok elimde. İdare ediverin artık ( hoş kontrol ettiğimde 45 tane foto çekmişim. Her işlemi fotoğraflasam herhalde 100 tane foto yüklemem gerekecek )

Yav bu videoları düzenledikten sonra çıktı olarak almak ne kadar zor bir olay arkadaş. Eski bilgisayarla uğraşmak zormuş. ne zamandır bilgisayarı youtubedan video izlemek için kullandığımdan performansa ihtiyaç duymuyordum. Videolar için illa yeni bilgisayar alcaz

Konuyu fazla uzatmadan geçiyorum kirlilere;

İlk görsel olarak Turtle wax jet black kit ürününü paylaşayım dedim. En son uygulamada kullanmıştım ve kirli hali bu. belki su tutsam lastiğin temizlenmesine yeterli gelecekti ama biz öyle baştan savma işleri sevmeyiz

Bir şey farkettim ki bsd kullanmaya başladıktan sonra arabanın bagaj kapağı daha çok kirlenmeye başladı Boncuk boncuk kir doluyor arka taraf

Arka planda canavarı görüyorsunuz

Olmazsa olmazımız kuş b.ku

En kötüsünü en sona bırakayım dediğim bu yer. Burasının adı ne geçiyor bilmiyorum ama son 10 yıkamadır falan gözüme gözüme batıyordu. Dedim sen mi büyüksün ben mi? çinden getirdiğim Kanca benzeri pul sökücü zımbırtılarla ağzına ağzına vurdum. Anladık ki ben büyükmüşüm

Bu haftaki uygulamada amacım kendi çapımda yeni karışımlar hazırlayıp o karışımları ve yakın zamanlarda stoğa eklediğim ama kullanmadığım ürünleri denemekti. Yani bu haftayı test haftası ilan ettim.

Doğrudan veya dolaylı olarak ilk defa kullandığım ürünler:

Autoglym Polar Blast, Koch Chemie Nms, Flowey b33, Wheel Woolies Fırça, Autobrite non-acidic jant temizleyici, adını UrTR GlassMix, adını UrTR MagiMix ( İsim orjinaldir sakın Magifoamdan kopya çektiğimi falan düşünmeyin ) koyduğum karışımım

Bundan sonra deneyeceğim ürünler hakkında bilgi verebilmek için hepsine Ph testi yapmaya karar verdim.

Ph teslerine başlayalım:

Polar Blast

Ceviz

Koch Chemie Nms

UrTR MagiMix

Flowey b33

UrTR GlassMix

Autobrite non-acidic jant temizleyici

Gelelim temizlik kısmına,

MagiMix ürünümle Davlumbazlara giriştim. Fırçalamadan kirler akmaya başladı bile. 3d davlumbaz fırçasıyla giriştim tabi yinede ama ne fotoğraf ne de video çekmek aklıma gelmedi

https://youtu.be/vgQQBvzWZJM

Daha sonra Turtle Wax Jet Black kitten çıkan lastik temizleyici ile lastiklere daldım. Ürünün köpürme gibi bir huyu yok ama işini iyi yapıyor. Lastiklerde kullandığım halı fırçasından sonra su tutarken kahverengi kir akıyor resmen

Buyrun videosu:

https://youtu.be/T_n4JNEqi1Y

sonra Autobrite Brite Gel ürününü denedim. Açıkçası ürünün kokusu burnuma gelince jantlara limonlu pril bulaşık deterjanı sıkıyormuş gibi hissettim. Ürünün yoğun bir kıvamıda var. Dedim bu işte bir terslik var galiba

ürünün temizliği güzel. Normalde jantların dış yüzeyleri aşırı kirli değildi ama ön jantların içinde kir vardı, hiçbirinden eser kalmadı. Belki başkası beğenmez ama ben beğendim ürünü. Tahminen 4 jantta Ürünün %5 lik bir kısmını harcadım. sprey başlığı daha düzgün olsa belki daha az bile harcanabilirdi. Bir sonraki yıkamada Murat plastiğin şişelerinden çıkan başlıkla ateş edeceğim bakalım ne olacak...

Ufaktan bir inceleme videosu çektim. Buyrun videoya

https://youtu.be/-xaSulPZvXM

Sırada Detaylar, Magimix ile kapı eşiklerine, yakıt deposu kapağının içine ve kirli görsellerin son iki tanesinde gösterdiğim o saçma sapan yere giriştim

dandik mikrofiber bezle detaylara giriştiğim bölgeleri sildim ve sonrasında köpük operasyonuna başlamak için ekipmanları hazırladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpük için AutoGlym PolarBlast kullandım. 100ml ürün ve yaklaşık 800-850ml su ile köpük aparatının deposunu doldurdum. Aracı tamamen köpük yaptıktan sonra karışımın yarını hâlâ duruyordu. Daha önce denediğim ürünlere göre daha kabul edilebilir bir köpük elde ettim.

Buyrun videosu:

YouTube

çift kova yıkamasında Koch Chemie Nms kullandım. Öncelikle ürünün kokusuna bayıldım. kovaya yaklaşık 35ml kadar şampuan koydum, basınçlı makinayla köpürttüğümde biraz köpürdü ama daha sonrasında aracı yıkarken eldivende hiç köpük yoktu. sanki eldiveni suya batırıp suyla yıkıyormuşum gibi hissettim Belkide kullandığım şampuan miktarı çok az gelmiştir.

Kurulamayı yine Wizard ile yaptım. İlk yıkamada farkettiğim şeye yine denk geldim. Ben bu havluyu almadan önce herkes twisted pile efsane bir şey abi değdiği yerde zerre su bırakmıyor diyordu ama bende hiç öyle olmadı. gayette arkasında hav bırakıyor. elimi sürdüğümde hâlâ nemli kalıyor sildiğim yerler. yaklaşık 30sn falan geri baktığımda o nem kalmamış oluyor. Belkide ilk yıkamayı yapmadığım içindir dedim ve eve girer girmez direk havluyu yıkadım

Aracı kuruladıktan sonra tüm camlar dahil Sonax Bsd uyguladım. Ürünün su iticiliğini çok beğendim. Buyrun bunlarda Bu sabah çektiğim Boncuksporlar.

Lastiklere TurtleWax amcanın lastik parlatıcı ürününü uyguladım. Ürünü ilk denememde de bu seferki uygulamamda da ikişer kat sürdüm. Ürün bildiğimiz su kıvamında ama bence işini çok iyi yapıyor Aklıma gelmişken bir tane daha sipariş vereyim bari
    Dayanıklılık konusunda belki bir sarp değildir ama kullanım kolaylığı konusunda bence sarptan iyidir. Sarp ürünün uyguladıktan birkaç gün sonra çamurluklar hep sarp oluyordu Sarp ı geçen sene gözlemlediğimde ilk 10gün parlaklığından zerre kaybemedi ve yaklaşık 1 ay lastikler simsiyah kalmıştı. Bu ürünün açıklamasında aylarca dayanır diyor ama bana pek mantıklı gelmedi

Buyrun videosu:

Son olarak jantlara bsd uyguladım ve aracı park ettim...

Gelelim uygulama sonrası fotoğraflarına:

Bitti mi?
    Bitmedi.

Bahçedeki yürüme yolunu basınçlı makinayla yıkadım. Kullanım kolaylığı hoşuma gitti.

Evin çelik kapısı ve kapının eşiği yağışlardan sonra çok kirlenmişti. Hemen sarıldım MagiMix'e, tüm eşiği ve kapıya ürünü uyguladım. bildiğin iyi iş çıkarttı kerata. Bunun patentini almam lazım
    MagiMix kirleri sökmeye başladıktan sonra aldım basınçlı makinamı vurdum kırbacı vurdum kırbacı. Ağır kirleri söktüm kapıdan ama kapı çok soluk ( verniği güneş yanığı olmuş araba gibi ) duruyor. Polisaj da yapamayız buna. Boyamak gerekecek sanırım...

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
    Bir sonraki uygulamada görüşmek üzere...

Ha bu arada Youtube kanalıma abone olmayı unutmayın
    Seviliyorsunuz......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpük için AutoGlym PolarBlast kullandım. 100ml ürün ve yaklaşık 800-850ml su ile köpük aparatının deposunu doldurdum. Aracı tamamen köpük yaptıktan sonra karışımın yarını hâlâ duruyordu. Daha önce denediğim ürünlere göre daha kabul edilebilir bir köpük elde ettim.

Buyrun videosu:

YouTube

çift kova yıkamasında Koch Chemie Nms kullandım. Öncelikle ürünün kokusuna bayıldım. kovaya yaklaşık 35ml kadar şampuan koydum, basınçlı makinayla köpürttüğümde biraz köpürdü ama daha sonrasında aracı yıkarken eldivende hiç köpük yoktu. sanki eldiveni suya batırıp suyla yıkıyormuşum gibi hissettim Belkide kullandığım şampuan miktarı çok az gelmiştir.

Kurulamayı yine Wizard ile yaptım. İlk yıkamada farkettiğim şeye yine denk geldim. Ben bu havluyu almadan önce herkes twisted pile efsane bir şey abi değdiği yerde zerre su bırakmıyor diyordu ama bende hiç öyle olmadı. gayette arkasında hav bırakıyor. elimi sürdüğümde hâlâ nemli kalıyor sildiğim yerler. yaklaşık 30sn falan geri baktığımda o nem kalmamış oluyor. Belkide ilk yıkamayı yapmadığım içindir dedim ve eve girer girmez direk havluyu yıkadım

Aracı kuruladıktan sonra tüm camlar dahil Sonax Bsd uyguladım. Ürünün su iticiliğini çok beğendim. Buyrun bunlarda Bu sabah çektiğim Boncuksporlar.

Lastiklere TurtleWax amcanın lastik parlatıcı ürününü uyguladım. Ürünü ilk denememde de bu seferki uygulamamda da ikişer kat sürdüm. Ürün bildiğimiz su kıvamında ama bence işini çok iyi yapıyor Aklıma gelmişken bir tane daha sipariş vereyim bari
    Dayanıklılık konusunda belki bir sarp değildir ama kullanım kolaylığı konusunda bence sarptan iyidir. Sarp ürünün uyguladıktan birkaç gün sonra çamurluklar hep sarp oluyordu Sarp ı geçen sene gözlemlediğimde ilk 10gün parlaklığından zerre kaybemedi ve yaklaşık 1 ay lastikler simsiyah kalmıştı. Bu ürünün açıklamasında aylarca dayanır diyor ama bana pek mantıklı gelmedi

Buyrun videosu:

Son olarak jantlara bsd uyguladım ve aracı park ettim...

Gelelim uygulama sonrası fotoğraflarına:

Bitti mi?
    Bitmedi.

Bahçedeki yürüme yolunu basınçlı makinayla yıkadım. Kullanım kolaylığı hoşuma gitti.

Evin çelik kapısı ve kapının eşiği yağışlardan sonra çok kirlenmişti. Hemen sarıldım MagiMix'e, tüm eşiği ve kapıya ürünü uyguladım. bildiğin iyi iş çıkarttı kerata. Bunun patentini almam lazım
    MagiMix kirleri sökmeye başladıktan sonra aldım basınçlı makinamı vurdum kırbacı vurdum kırbacı. Ağır kirleri söktüm kapıdan ama kapı çok soluk ( verniği güneş yanığı olmuş araba gibi ) duruyor. Polisaj da yapamayız buna. Boyamak gerekecek sanırım...

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.
    Bir sonraki uygulamada görüşmek üzere...

Ha bu arada Youtube kanalıma abone olmayı unutmayın
    Seviliyorsunuz......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese Merhaba,

İzmirde bitmek bilmeyen yağmurlardan sonra birkaç gün hava açmıştı fakat kısa süre sonra tepemizde yine kara bulutlar dolanmaya başladı.

O yağmurlu günlerden bir tanesinde kardeşim işe arabayla gitti ve geldiğinde arabamı tanıyamamıştım. Bu benim arabam olamazdı/olmamalıydı...

( biraderim diye söylemiyorum ama kendisi detaylı temizliğe tepki olarak dünyaya gelmiş birisidir. Benim uğraşlarımı ve yıkamalarımı gereksiz bulup benzincideki 1tllik köpüklü yıkamaları tercih ediyordu. )

13 nisan cumartesi günü haftalık pazarımızı yaptıktan sonra arabamı bu pis halinden kurtarmam gerekiyordu.

Kirlilerle başlayalım:

Normalde aracı köpüklemeden önce ön yıkama pek yaptığım bir şey değildir fakat hem yeni aldığım secho fx8e modeli ilaçlama pompasını denemek hemde bu kadar ağır kiri biraz bile olsa gıdıklamak gerektiğini düşündüğümden secho pompamla UrTR MagiMix fışfışladım. bunun videosunu çekmek aklıma gelmedi ama gelseydi bile sanırım video çekemezdim çünkü sechonun ucundaki nozul 10saniyede bir fırlayıp durdu, biraz moralim bozuldu ama çok uzun işim olmadığından aldırış etmedim

Bu arada fx8e den hariç bir tanede fx8 aldım. İkisinin basınç ve atım testini yakında paylaşırım ve kanalıma yüklerim. Babam benim kimyasallarımın değdiği zımbırtıyla ilaç atmam diye tutturunca bir tane daha pompa alma zorunluluğum doğdu ne yazıkki. halbuki ben bu akülü olan fx8e yi babam kullansın diye almıştım

Kirleri gıdıkladıktan sonra daha önceden köpük aparatıyla kullanmak üzere hazırladığım 100ml ag polarblast + 500ml su karışımının etkili olmayacağını düşünüp ( birkaç arkadaşada danıştıktan sonra ) karışımı 100ml flowey b33 + 500ml su olarak değiştirerek hazırlıklara başladım.

videoları birleştirmek veya değiştirmek pek zaman almıyor ama videoları çıktı almak çok uzun zaman alıyor o yüzden birkaç tanesini uğraşmadan direk yükleyeceğim

b33 ile yıkama öncesi video -1-

https://youtu.be/5NqmEkdeSJ4

b33 ile yıkama öncesi video -2-

https://youtu.be/E9SdkAozjLQ

b33 ile yıkama

https://youtu.be/xEsjfxnB_bE

b33 ile yıkama sonrası -1-

https://youtu.be/oEteojf-hic

b33 ile yıkama sonrası -2-

https://youtu.be/euWCyzGu7w4

bunlarda b33 sonrası fotoğrafları:

işe yetişmem gerektiği için bitiş fotoğrafları çekmek hiç aklıma gelmedi kusuruma bakmayın

Buyrun Videonun biraz daha düzgün olanı

https://youtu.be/HqbHvzHAgmA

Kanala abone olmayın unutmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrardan selamlar yine ben =)

sıra geldi evelki gün yaptığım yıkamaya.

13 nisanda yaptığım o güzelim yıkamanın ertesi günü biraderim çamura girince beynimden vurulmuşa döndüm

hafta tatilim çarşamba günü olduğundan 3 gün arabayı öyle çamurlu beklettim. çamurlu derken sol iki lastik çamurluydu öyle araç çamura saplanmış kalmış gibi bir durum yok ben abartıyorum birazcık

Neyse çok uzatmadan kirlilerle başlıyorum:

kirli halin videosu

https://youtu.be/lR6e6jDONw8

o çamurlu lastikleri gördükçe içim acıdığı için ilk iş olarak tüm lastiklere ve davlumbazlara basınçlı makinemle daldım. ağır kiri attıktan sonra gerisi daha kolayladı haliyle.

en son aralık sonunda demirtozu ve balata tozu sökücü uyguladığım jantlarıma girişerek temizliğime başladım fakat hüsranla karşılaştım. dört aydır balata tozu temizliği yapmamama rağmen jantlardan balata tozu çıkmadı desem yeridir. Daha önce fren balatalarıma kızmıştım haklıda çıktım. Hadi onu geçtim elimde var yedi litre balata tozu sökücü ama jantlarda balata tozu yok. bu balata bi 3 yıl daha gitse hapı yuttuk

https://youtu.be/7xFJQhaJPvU

en son jantlardan balatatozu çıkarttığım uygulama

https://youtu.be/dJqIlTi9xqs

davlumbazlara UrTR MagiMix ile dalacaktım fakat pazar günü babam fx8e nin içinde sarı sarı karışımı görünce bu ne deyipte bahçeye boca etmiş güzelim karışımı o yüzden elimde MagiMix kalmamıştı bende bir abinin bana hediye olarak yollamış olduğu fulcron'u denemeye karar verdim. sağ davlumbazlarda çamur yok denecek kadar azdı ama biraderimin çamura daldığı sol tarafta eccük çamur mevcuttu onuda basınçlı yıkamayla indirdim sayılır. fulcron için çok ahım şahım bir performans gösterecek malzeme kalmamıştı ama yinede denemek için kendilerini kullandım.

jant ve davlumbazları bitirdikten sonra sıra geldi lastiklere. lastiklerde son zamanlarda kullanmaktan keyif aldığım lastik ürünü olan tosbaa amcanın jet black setiyle giriştim. lastik temizleyicisiyle lastikleri temizledikten sonra son bir kez daha basınçlı suyla jant + davlumbaz + lastiklere daldım ve işin bu kısmını bitirdim.

köpük kısmında daha önce 1:8 olarak falan sulandırdığım ama köpüğünden pek memnun kalmadığım polarblast'ı tekrardan denedim. 1:5 yani 100ml polar + 500ml su olarak kullandım ve bu sefer daha başarılı köpük elde ettim. aracın boyalı yüzeylerinde çamurdan ziyade toz olması nedeniyle temizleme konusunda pek yorum yapamayacağım ama polarblast'ın temizliğini beğenmeyen birkaç kişi tanıyorum

https://youtu.be/2bWoTHfjEaA

polarblast ile köpükledikten sonra sıra geldi iki kovalı yıkamaya. koch chemie nms ve üç adet eldiven ( ufs ile üst bölge, eski kullandığım ile alt bölge, çinden gelen dandik eldiven ile jantları eldivenledim ) yardımıyla yıkamamızı gerçekleştirdim. yeni aldığım ufs eldiveni denedim bu yıkamada. eldiven bana çok garip geldi sanki ıslanmış bir kedi tutuyormuşum gibi hissettim

Kurulama işlemini yine wizard ile yaptım. Havlu güzel ama şöyle bir olaya takıldım: bu twisted olan havlularda herkes değdiği yer anında kupkuru oluyor hiç su bırakmıyor diyorlar ama benim bu havluda değdiği yer çok hafiften nemli kalıyor ve bu nem yaklaşık 10sn içinde kayboluyor. garibime kaçtı...

cam temizliğinde bir tanıdıktan temin ettiğim 3d hd glass ürününü kullanıyorum son iki yıkamadır ve üründen fena memnun kaldım. s3 almamış olsaydım yüklü stok yapardım bu ürüne

https://youtu.be/CnZHSRpcxcs

bitiş görseli olarak elimde çok bir şey yok olanlarla idare ediverin gari...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrardan merhaba,

bugünkü uygulamamız biraz yüzeysel bir temizlik olacak zira yarın hava yağmurlu gözüküyor. En son yaptığım yıkamadan sonra aracın üzeri toz olunca hem öyle durmasına içim elvermedi hemde Chemical Guys Honeydew şampuanı deneyesim geldi

Kirlilerle başlıyoruz;

Jantlara Chemical Guys signature jant temizleyici uyguladım. Fırçayla falan uğraşmadan sıktım ve sonrasında basınçlı yıkama makinesiyle duruladım.
    Bu ürünle ilgili video muhtelemen birkaç yıkama sonrasında gelir...

Bu arada kwazar şişeyi bayadır kullanmıyordum gerçekten büyük kolaylık yahu

Daha sonra aracımla katlettiğim böceklerden kalan kanıtları yoketmek için Cg böcek ve zift temizleyici ürününü kullandım. Açıkçası bu ürünü pek beğenmedim desem yeridir, hatta hiç beğenmedim bile diyebiliriz.
    Parlatanadamlardan alırken oradaki arkadaşın 1e6 olarak sulandırırsan hiç sıkıntısız kullanırsın genelde sulandırmada herkes 1e6 kullanıyor demişti, ben 1e5 olarak sulandırıyorum fakat yinede vadettiğini karşılamıyor.
    Böcek için evet işe yarıyor diyebilirim çünkü sıktıktan sonra böcekler sanki erimeye başladı ama zift konusunda ürün çok yetersiz.

Gelelim günün incelemesine. Honeydew ( kavun ) gerçekten adı gibi kavun kokuyor ama öyle böyle güzel bir koku değil tadına bakasım geldi o derece yani

Şampuanı 1e5 yani 100ml ürüne 500ml su olarak karıştırdım fakat köpük performansı beklediğimi karşılamadı, ya daha öncede birkaç kere bahsettiğim gibi benim mjjc köpük yapmayı beceremiyor...
    Mjjc de sorun olduğundan eminim çünkü millet benim kullandığımdan daha az şampuanla çok daha yoğun ve kalıcı köpük alıyor.

Bu youtube da alfie detailing diye bir vatandaş var uzakdoğulu bilirsiniz belki. bu vatandaş 60ml ürün tepeleme su koydu ve benim 1e5 sulandırmamdan daha iyi köpük elde etti. herifin köpük aparatı sanırım autobrite illa banada aldıracaklar şu zıkkımı...
    sadece yukarıda bahsettiğim kişi değil honeydew videosu paylaşan birçok kişi 60ml ürün kalanı tepeleme su olarak benimkinden çok daha kalın ve kalıcı köpük elde ettiler.

Neyse buyrun ürünün videosuna:
    https://youtu.be/-8RgoIiiMQE

Aracı duruladıktan sonra wizard ile kuruladım. camlara 3d hd glass, plastik aksamlara 3d hd dress ürünü uyguladım. Lastiklere herhangi bir ürün uygulamadım çünkü geçen hafta uyguladığım tosbaa amca gayet iyi durumdaydı

Gelsin bitiş görselleri;

Kendinize çok iyi bakın...

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi eline sağlık, Ankara'da olsan çok güzel eküri olurduk kolay gelsin, çok güzel bi hobi/uğraş. Hepsi başarılı (Y)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi eline sağlık, Ankara'da olsan çok güzel eküri olurduk kolay gelsin, çok güzel bi hobi/uğraş. Hepsi başarılı (Y)
    Teşekkür ederim. İzmir'e gelirsen hallederiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhaba,

dünkü yıkamamı paylaşmak istedim. genel bir temizlik yaptığım için bu sefer video çekmedim, yeni ürün denedim ama inanın videoyla uğraşasım gelmedi
    Çok fazla fotoğrafta çekmedim. Sadece kirliler ve temizler var )

Kirlilerle başlıyoruz;

Jantlara Cg Signature Jant temizleyici sıktım ama ben bu ürünü anlamadım. Jantlar gayet soğuk olmasına rağmen jantlara sıktıktan 20saniye sonra kuruyor ne alaka?
    Kwazarla jantlara signature ateş edip sonra cg böcek ve zift temizleyiciyi aracın marşpiyellerine sıkarak etrafını dolandım. toplamda 20saniye sürdü tekrar ilk başladığım janta geldiğimde ürün kurumuştu...

Sonra Davlumbazlara Secho Fx2 aracılığıyla UrTR MagiMix fışfıkladım. İçinden çıkan yeşil ucu denedim bu sefer, yine çok seri tüketiyor içindeki ürünü
    Hazır davlumbazlara girişmişken jantlardaki kuruyan signatureye inat bir tur MagiMix fışfıkladım ve hemen köpükledim aracı.

Benim köpük özürlüsü mjjc nin bu seferki konuğu Flowey ev13 oldu. Yine 1e5 rün kullandım ( mjjc nin içinde bir önceki yıkamadan kalan 150ml kadar honey vardı yine 1e5 sulandırılmış olarak ).
    Seri şekilde toplamda aracın etrafını 3 tur falan dönerek karışımlı şampuanı bitirdim ve Valet Pro mavi kıllı fırçayla birazcık detaylara giriştim.

Çift kova yıkamasını Koch Nms ile yaptım. Çok güzel kokuyor bu meret yıkarken de eccük hidrofibiklik kazandırıyor galiba araca. Eldivenle ürünü araca uygularken bile şampuanlı su hemen yuvarlak yuvarlak dağılıveriyor...

Aracı duruladıktan sonra kurulamasını yine Wizard ile yaptım.

Camlara UrTR Glass karışımıyla temizledim ve operasyonu seri şekilde tamamladım...

Gelelim temizlere;

Saygılar, Sevgiler

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah elinize sağlık. Sizin gibi titiz birinin aracı kırmızı olmalıydı beyaz bu emeğe nankör kalıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah elinize sağlık. Sizin gibi titiz birinin aracı kırmızı olmalıydı beyaz bu emeğe nankör kalıyor
    beni kalbimden vurdun reis. Kırmızı renk araçlara hastayımdır, döner döner bakarım ama son iki aracımda beyaz denk geliyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam, bir yıkamada daha birlikteyiz. Havalar ısındığından ve bu aralar işler biraz yoğunlaştığından her yıkamada yeni ürün denemesi yapmak / videosunu hazırlayıp konuya yazmak mümkün olmuyor.

Bu haftaki yıkamada denemesini yapıp videosunu çektiğim ürünler ( eminim bir çoğunuz daha önceden bu ürünleri denemiştir ) Chemical Guys Signature Jant Temizleyici ve Flowey Ev13 köpük şampuanı.

Yeni köpük aparatı alana kadar elimdeki güzel köpük şampuanlarını heba etmemeye karar verdim çünkü ***** benim mjjc ( Bazen Karcher Pro Hd 600 makinemden de şüpheleniyorum )köpük yapma özürlü.

Neyse konuyu çok uzatmamak adına lafı kısa kesiyorum ve kirlilerle başlıyorum;

Her zamanki gibi yıkamaya jantlardan başlıyorum. Baştada bahsettiğim gibi Chemical Guys ile jantlara giriştim. ürünün videosunu çekmeden daha önce iki kere ürünü kullandım ve iki yıkamadada ürün yaklaşık 15sn de kurumaya başlamıştı. Araç yol yapmamıştı yani jantlar, diskler vs soğuktu fakat ne yazıkki kapalı alanım olmadığından aracımı güneşin altında yıkamak zorunda kalıyorum genellikle ( videoda belli oluyor zaten, daha yıkamanın başında jantı temizlerken terledim ).
    Ürüne gelecek olursak hızlı kuruması haricinde ben ürünü beğendim ki belkide bu kuruma olayı benden kaynaklı bir sorundur. Forumdan @nuriksarı abinin dediği üzere ürünü 1e4 olarak sulandırdım ve öyle kullandım belkide sorun sulandırma oranından kaynaklanıyordur. ürünü sulandırdıktan sonra bildiğin camsil gibi kokuyor ve rengide birebir camsil rengi
    Daha önce denemesini yaptığım Autobrite jant temizleyicisinin yoğun kıvamlı olduğunu göz önüne alırsak Chemical Guys bildiğiniz su gibi. jantları cg ile temizledikten sonra 3d wash&wax şampuanla hazırladığım suyla ve ww fırçalarla içlere giriştim. Ön yüzeyde yine yardımıma valet pro mavi kıllı yetişti.

Buyrun ürünün videosu:

https://youtu.be/in3rx2RAM38

Jantlardan sonra lastiklere giriştim. Son zamanlardaki favori lastik ürünüm olan tosbaa amcanın setiyle daldım yine. bu setle ilgili şöyle bir şikayetim olacak: ben ürünün süngerini çok beğendiğim için iki kutu almıştım fakat ürünün süngeri parçalanmaya başladı. yetkililere sesleniyorum: parçalanmayan sünger istiyoruz
    merak edenler varsa Youtube kanalımda setin videosu mevcut

Lastiklerden sonra davlumbazlara giriştim. Davlumbazlarda kullandığım UrTR MagiMix ürününü iyice sevmeye başladım. Her ne kadar aracımın davlumbazlarında halı gibi bir malzeme olsa da ( sanırım yalıtım olsun diye yapmışlar ) temizlerken bu karışım işimi çok kolaylaştırıyor. Fırçaya gerek kalmadan sıkıp basınçlı yıkamayla dalsam bile tertemiz. Bu arada davlumbazların kürlü fotoğraflarını çekmiştim ama temizledikten sonra çekmek aklıma gelmemiş

Davlumbazlardan sonra sırada köpürtüklü yıkama mevcut. yukarıda bahsettiğim gibi kullandığım ürün flowey ev13 ph dengeli ön yıkama köpüğüydü. ürünü 1e5 olarak sulandıracakken yanlışlıkla ( yanlışlıkla nasıl az sulandırıyorsun diye soracak olan varsa diye açıklayayım videoda 1e5 sulandırdım dedikten sonra bir anda gözümün önüne ev13 karışımını hazırladıktan sonra mjjc nin ölçeğinde toplam 500ml ürün olduğunu gördüğüm an geldi. Dejavu gibi bir şey oldu herhalde ) 1e4 sulandırıp bırakmışım. bu yüzden köpük biraz işe yarar kıvamdaydı. normalde daha önce 1e5 olarak sulandırdığımda yine su gibiydi.
    millet 1e7 falan sulandırmayla bile traş köpüğü gibi köpük elde ederken ben anca 1e4 te işe yarar gibi bir köpük elde ettim ki traş köpüğüne yaklaşamadık bile. Ha bu arada kimin söylediğini hatırlamıyorum fakat birisi bağlantı noktalarından hava alıyordur benimde başıma gelmişti söktüm yeniden teflonladım traş köpüğü elde ettim demişti. son iki yıkamada bu aklıma geliyor ve tahminimce hava alan yere bant atıyorum. Galiba köpükte biraz düzelme oldu

Buradan çinlilere sesleniyorum: yapacağınız mjjc nin pirinç dökümüne tüküreyim içindeki filtreyi sökeyim derken sözde pirinç dökümün bir parçası kırıldı. neyseki can alıcı bir yer değil

Buyrun ev13 ün videosu:

https://youtu.be/VD9bsrJAEE8

Çift kovalı yıkamada bir yıkamada koch nms bir yıkamada zymöl şampuan kullanıyorum. bu hafta sıra nms deydi ve kendisini yine severek kullandım. Keratanın kokusu çok güzel ve daha yıkarken sanki hidrofobiklik kazandırıyor, değdiği yerlerde şampuanlı su durmuyor direk kayıp gidiyor

Kurulamayı yine Wizard ile yaptım. kapı çıtaları ve tamponlarda @nuriksarı abiden aldığım mavi ( markasını bilmediğimden belirtemiyorum ) havluyla giriştim.

Camlarda bu hafta yine UrTR MagiGlass ve Zwipes cam bezi ( bez demek içimden gelmiyor bildiğin yorgan kadar bir şey ) ile giriştim.

Plastik parçalarda Hd Dress, Lastik parlatıcı olarak yukarıda belirttiğim gibi tosbaa amca kullandım.

Gelsin bitiş görüntüleri;

Ha bir de yakın zamanda ingiltereye gidecek olan, ingiltereden tanıdığı/akrabası vs gelecek olan varsa dört gözle mesajınızı bekliyorum

Bu arada youtube kanalıma abone olursanız sevinirim

Saygılarımla...

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık konunuzu zevkle okudum amatör bir detaycı olarak size nacizane 1-2 tavsiyem olacak.
    Aracınızı çok güzel yıkıyorsunuz, arkada çift kova gibi bir sistem gördüm kullanıyorsanız çok iyi.
    Aracınıızın güneş altındaki yansımalarında dairesel çizikler var. Eğer makinanız yoksa ve daha parlak ve biraz da maskelemek isterseniz Autoglym srp öneririm. Ürün çeşitliliğimiz çok benziyor. Bende de benzer ürünler var. Detayları da kaçırmıyorsunuz. Eğer kaçırmadıysam aracınızın üstüne koruma olarak çok birşey kullanmadınız. Benim size en büyük tavsiyem detaylı bir temizlik + zift-demirtozu uygulaması + autoglym srp + wax şeklinde olacaktır. Bir de farkettiğim şey temizlemeyi kolaylaştırmak için zift böcek sökücü. Bu tür ürünler korumayı çok hızlı şekilde söküyor. Üstüne hemen tekrar koruma uygulamanızı öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık konunuzu zevkle okudum amatör bir detaycı olarak size nacizane 1-2 tavsiyem olacak.
    Aracınızı çok güzel yıkıyorsunuz, arkada çift kova gibi bir sistem gördüm kullanıyorsanız çok iyi.
    Aracınıızın güneş altındaki yansımalarında dairesel çizikler var. Eğer makinanız yoksa ve daha parlak ve biraz da maskelemek isterseniz Autoglym srp öneririm. Ürün çeşitliliğimiz çok benziyor. Bende de benzer ürünler var. Detayları da kaçırmıyorsunuz. Eğer kaçırmadıysam aracınızın üstüne koruma olarak çok birşey kullanmadınız. Benim size en büyük tavsiyem detaylı bir temizlik + zift-demirtozu uygulaması + autoglym srp + wax şeklinde olacaktır. Bir de farkettiğim şey temizlemeyi kolaylaştırmak için zift böcek sökücü. Bu tür ürünler korumayı çok hızlı şekilde söküyor. Üstüne hemen tekrar koruma uygulamanızı öneririm.

Öncelikle uygulamaları beğenmenize sevindim.
    biraz soru cevap gibi olacak ama evet çift kova yıkama yapıyorum. Chemical Guys Kova setim var

Evet dairesel çizikler var gözünüzden kaçmamış. bu beni o kadar rahatsız ediyor ki anlatamam, izmirde bir uygulamacı aracılığıyla aracıma polisaj yapacağım ( srp kullanmayı hiç düşünmedim, sanırım bundan sonrada hiç düşünmeyeceğim ) ama bir türlü onun boş vaktiyle benim boş vaktimi denk getiremedim. Menzerna 400-2500-3800 pasta setim var. Ufs yün keçelerim, autobrite finish süngerlerim falan ufaktan polisaj setim hazır. tek eksiğim orbital makinem

rotary Polisaj makinem var ama dediğim gibi uygulamacı arkadaşı denk getirmeyi bekliyorum, onunla röportaj tadında bol soru-cevap olacak şekilde bir video çekeceğim.

Koruma olarak geçen kışa girerken "soft99 fusso coat 12 month" uygulamıştım. ara sırada bsd kullandım, sonax bsd + cg v07 karışımı hazırladım sık-sil şeklinde koruma ürünü uygulayacağım zaman onu kullanacağım fakat dediğim gibi polisaj yapmak gibi bir niyetim olduğundan koruma ürünü pek uygulamıyorum.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UrTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle uygulamaları beğenmenize sevindim.
    biraz soru cevap gibi olacak ama evet çift kova yıkama yapıyorum. Chemical Guys Kova setim var

Evet dairesel çizikler var gözünüzden kaçmamış. bu beni o kadar rahatsız ediyor ki anlatamam, izmirde bir uygulamacı aracılığıyla aracıma polisaj yapacağım ( srp kullanmayı hiç düşünmedim, sanırım bundan sonrada hiç düşünmeyeceğim ) ama bir türlü onun boş vaktiyle benim boş vaktimi denk getiremedim. Menzerna 400-2500-3800 pasta setim var. Ufs yün keçelerim, autobrite finish süngerlerim falan ufaktan polisaj setim hazır. tek eksiğim orbital makinem

rotary Polisaj makinem var ama dediğim gibi uygulamacı arkadaşı denk getirmeyi bekliyorum, onunla röportaj tadında bol soru-cevap olacak şekilde bir video çekeceğim.

Koruma olarak geçen kışa girerken "soft99 fusso coat 12 month" uygulamıştım. ara sırada bsd kullandım, sonax bsd + cg v07 karışımı hazırladım sık-sil şeklinde koruma ürünü uygulayacağım zaman onu kullanacağım fakat dediğim gibi polisaj yapmak gibi bir niyetim olduğundan koruma ürünü pek uygulamıyorum.
    Polisaj olacaksa elle uğraşmayın derim. Ancak yine de koruma yapmanızı öneririm. Polisaj için gerekli ekipmanlarınızın çoğu mevcut. Kil, maskeleme bandı vs. alıp boş bir garaj, depo gibi yerde kendiniz de yapabilirsiniz. Detaycılar biraz sapık oluyor, hasta derecesinde tanıdıklarım mevcut. ( ben de bu gruba dahilim.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polisaj için tüm ekipmanlarım hazır diyebilirim. Benim stok biraz hunharca toplandı

Polisajı izmirde bilindik bir uygulamacının mekanında yapacağım. sağolsun bana bu konuda yardımcı olacak çünkü ben aracımın boyasına zarar vermekten çekiniyorum

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın iç temizliği yok mu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler