User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Astra J Temizlik Serüveni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Astra J Temizlik Serüveni

Herkese merhaba,

amatör olarak aracıma detaylı temizlik işlemi yapmayı çok seviyorum. elimden geldiğince kaliteli ( en azından fiyat/performans ) ürünler kullanmaya çalışırım. Aracıma yaptığım uygulamaları bu konu altında paylaşmak istedim. Yanlışım olursa affola...
    Konu UrTR tarafından (09-02-2019 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23.01.2019 tarihli uygulamam:

güneşli havayı fırsat bilip 11.11 de aracıma almış olduğum paspasları yerleştirmek ve basınçlı yıkama makinesi + mjjc aldığımdan beri hayalim olan bulaşık deterjanı fışfışlamak için harekete geçtim. öncelikle şunu belirtmeliyim ki sonuç hayal kırıklığı çünkü bulaşık deterjanı aracın kirini zerre sökmedi. fairy firmasından davacıyım :D

maksadım fairy fışlamak olduğundan öyle ahım şahım bir uğraşım olmadı ama 3.5 saat zaman harcadım :)

Öncelikle aracın kirli görüntüleriyle başlayalım;

Kirliler bu kadar. gelelim temizlikle ilgili görsellere;

lastik ve jant temizliği için 100ml 3d apc + 100ml 3d wash&wax şampuan 500ml su olacak şekilde bir karışım yaptım ve kwazar şişeyle ateş ettim.

kwazar çok işe yarıyor, elim yorulmadan o kadar ateş ettim ;)

https://youtu.be/2S6s9BmL-Mg

lastikleri temizlemek için temizlik malzemeleri satan yerlerde satılan halı vs temizlemekte kullanılan sert kıllı fırçalardan temin ettim. Her yıkamada lastikleri badana fırçasıyla temizlediğimi sanıyordum ama meğersem temizleyemiyormuşum =( kendimden utandım :) jantların dış yüzeylerine valet pro mavi gıllıyla giriştim. jant aralarına da geçen sene almış olduğum ve şimdiye kadar sürekli kullandığım dandik fırçayla giriştim.

video biraz sarsıntılı lütfen kusura bakmayın...

https://www.youtube.com/watch?v=PzPVEotVbP8&t

Jantlarla işim bittikten sonra hemen mjjc ye sarıldım ve tabancamın ucuna taktım. fairy bulaşık deterjanı 100ml kullandım ama köpük olarak pek bir şey elde edemedim. Çok akışkan bir köpük oldu ve patır patır indi :(
    beklediğimi elde edemediğim için pek fotoğrafla uğraşmadım. çektiğim videoları youtube amcaya yükledim buyrun bulaşık deterjanı performansı...

https://www.youtube.com/watch?v=akq7zZsbmzw

Gelelim motor kısmına, normalde apc ile girişecektim fakat 11.11 de denemek için aldığım würth motor temizleyicisi kullanmak istedim. hem youtube amcaya farklı bir video içeriği çıksın hemde bi bakalım videolarda söylendiği kadar maharetli miymiş diyerek würth e saldırdım.

motorun temizlenmeden önceki hali:

sonraki hali:

Bunlarda bitiş görselleri:

Biraz uzun oldu galiba kusura bakmayın :p
    Konu UrTR tarafından (09-02-2019 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz cuma günkü uygulamada ( 01.02.2019 ) amacım ( böyle saçma sapan şeyleri merak ediyorum n'apim =) ) normal yıkama şampuanıyla köpük elde edip edemeyeceğimi görmekti. Gördüm ki ( boyumun ölçüsünü aldım ) köpük zayıf kalıyor. Şampuan miktarını arttırırsak normal köpük şampuanlarını belki yakalayabiliriz. ha bu arada gittim 3d şampuanın köpük performansını görmek için aracı yıkadım sonra tamda onun performansını gösteren videoyu sildim yanlışlıkla :)

cuma günü çok fazla fotoğraf çekemedim ama neredeyse 90 dakikalık video kaydı almıştım. videoları izlerken farkettim mi kimi zaman frikik vermişim =( kimi zaman telefonum netleme sorunu yaşamış. çok fazla videoda paylaşamayacağım galiba :(

Cuma günkü uygulamada yaptığım işlemler sırasıyla,

1-Camın Normal Temizlenmesi

2-Camın İPA ile temizlenmesi

3-Cama kil ( çakma 3m ) Uygulanması

4-Camın Würth Cam Temizleme Spreyi ile Temizlenmesi

5-Cama AutoGlym Glass Polish Uygulanması

6-Camın İPA ile temizlenmesi

7-Cama Auto Hdm Dry Glass Uygulaması ve Denemeleri

8-Köpük aparatı ve 3d wash&wax ile köpük yapmaya çalışmak =)

9-Tek Kova Yıkama

Würth videosundan önceki kısımların olduğu videoyu adobe premiere programı ses dosyası olarak görüyor. O sorunu çözebilirsem onlarıda ilave ederim...
    Konu UrTR tarafından (09-02-2019 Saat 00:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlış mesaj

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıra geldi salı günü yaptığım uygulamaya,

+Gelsun mi kirliler?

-Gelsun gelsun;

parlatanadamlardan birkaç ay önce almış olduğum fakat hiç kullanmadığım cg böcek ve zift temizleyiciyi de denemek istedim. böcek yoktur ama zift belki gözüme takılmayan vardır diye fışfışladım. neyse ki araçta zift yokmuş :)

Jantlara bir kimya firmasından gelen numune jant temizleme ürünüyle giriştim. Kokusu baya keskin ama bi nigrin değil, ölmüş insanların bedenlerinden üretilmiş gibi kokmuyor yani. jantı mavi kıllı valet proyla fırçalarken soluduğumda ciğerleri açtığını hissettim :) Bence temizlik ideal seviyede ( daha önce hiç sadece jant temizleme ürünü kullanmamış birisi olarak söylüyorum :). Ben jant temizlerken hangi ürünü kullanırsam kullanayım fırçayla girişiyorum o yüzden bana yeterli gelmiş olabilir.

buyrun numune jant temizleyicinin videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=cbUjiTlT6xk

Bu yıkamada mjjc ile birlikte kullandığım şampuan Sonax konsantre ( turuncu ) şampuan. 3d w&w ye göre daha iyi köpürdü ama yine bir sf şampuanı gibi değil. Elimdeki normal şampuanlar bitti ne yazık ki. fairy bulaşık deterjanı ile 3d ve sonax ın çift kova şampuanlarını denemiş oldum içimde kalmadı

Buyrun sonax videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=EYD3il8vySU

Buyrun bunlarda bitiş fotoğrafları:

bazı fotoğrafları aracı kurulamadan, bazılarını da kuruladıktan sonra çekmiştim ama hangisi ıslak hangisi kuru hatırlamıyorum idare ediverin artıkın :)

bu kadeh senin şerefine emmoğlu pozları :)

Not: bu video kesme biçme vs işleri ne kadar zormuş yav. özellikle de eski pc ile render ve çıktı alma işleri ölümden beter :)

sizlere izbanda satış yapan abilerin kullandığı kalıplaşmış o sözcüklerle şimdilik veda ediyorum:

Abilerim, ablalarım, kardeşlerim;

yanlış anlamayın dilenci değilim. kendi çapımda amatör olarak detaylı temizlik ürünleri uygulayıp YouTube sitesine yüklediğim bir kanalım var. Sizlerden ufak bir destek bekliyorum...

kanala abone olursanız, videoları izlerseniz, yorum yaparsanız, beğenide bulunursanız çok sevinirim.
    Konu UrTR tarafından (09-02-2019 Saat 00:16 ) değiştirilmiştir.

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık güzel olmuş AutoGlym nasıl iş görüyor mu? Bende almayı düşünüyorum ne alsam karar veremedim.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık Dikkatimi çeken bir husus var ben çok hassasım o konuda.. Yıkadıktan sonra lastik yanaklarına parlatıcı sürmüyorsunuz. Özel bir sebebi mi var yoksa unuttunuz mu?
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize saglik. Baya emek veriyorsunuz. Astrayi cizen muhendis sizin kadar ugrasmamistir arabayla

Yalniz dikkatimi ceken husus fotograflarda maske eldiven kullandiginizi gormedim. Kokan ciger acan urunler solunum yolunu tahris edebilir. Digerleri de zaten hep agir kimyasal ve kendi kullanim kilavuzlarinda cilde direk temas etmesin diye uyarir. Dolphin in mavi veya siyah pudrasiz nitril eldivenleri var tavsiye ederim. Uzun yillar saglikla arabanizla birlikte olun diye. Saygilar
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jRMix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık güzel olmuş AutoGlym nasıl iş görüyor mu? Bende almayı düşünüyorum ne alsam karar veremedim.
    Teşekkür ederim. Çok büyük bir beklentiniz olmasın bence. Ben camda harikalar yaratır, silecek izlerini tamamen yok eder diye beklentiyle aldım aldım fakat camda harikalar yaratmadı silecek izleri şu anda görünmüyor tahminen yağmur kaydırıcı uyguladığımdan öyle gözüküyordur. eğer silecek izlerini yok ettiyse sadece o iş için bile alınır bence, sonuçta 50tl lik bir ürün ve benim gibi polisaj yapmazsanız herhalde aracın tüm camlarına en az 4 kere yetecektir. Normal şartlarda cama sürün kurusun ve silin diyor kullanma talimatında ama benim beklentim büyük olduğundan polisaj makinesiyle daldım ve çok ürün harcadım

Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık Dikkatimi çeken bir husus var ben çok hassasım o konuda.. Yıkadıktan sonra lastik yanaklarına parlatıcı sürmüyorsunuz. Özel bir sebebi mi var yoksa unuttunuz mu?
    Teşekkür ederim. ilk uygulamadan sonra işler yetişmediği için ertesi gün yine uygulama yapacaktım, yani ikinci uygulamamı hemen ertesi gün yapacaktım ama fırsat bulamadım. ilk uygulamadan sonraki gün girişseydim sarp sürecektim lastiklere. sarp jel kıvamlı bir ürün o yüzden pek muhattap olmak istemiyorum ona uygun bir aplikatör bulmaya çalışıyorum, sürüp bıraktığımda araç hareket edince jantlara, kapılara ve çamurluklara sıçrıyor deli ediyor beni.

Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize saglik. Baya emek veriyorsunuz. Astrayi cizen muhendis sizin kadar ugrasmamistir arabayla

Yalniz dikkatimi ceken husus fotograflarda maske eldiven kullandiginizi gormedim. Kokan ciger acan urunler solunum yolunu tahris edebilir. Digerleri de zaten hep agir kimyasal ve kendi kullanim kilavuzlarinda cilde direk temas etmesin diye uyarir. Dolphin in mavi veya siyah pudrasiz nitril eldivenleri var tavsiye ederim. Uzun yillar saglikla arabanizla birlikte olun diye. Saygilar
    Teşekkür ederim. maske kullanmak açıkçası pek aklıma gelmedi doğruyu söylemek gerekirse. Nigrin evotec ceset gibi kokardı ama onuda bitirdiğim için artık sorun kalmadı derken bu gelen numune jant temizleyici de baya keskin çıktı. normalde siyah pudrasız nitril eldivenim mevcut hatta malzemeleri alırken kendi kendime eldiven unutma diye direktifte veriyordum ama yinede unutmuşum
    Konu UrTR tarafından (09-02-2019 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UrTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. ilk uygulamadan sonra işler yetişmediği için ertesi gün yine uygulama yapacaktım, yani ikinci uygulamamı hemen ertesi gün yapacaktım ama fırsat bulamadım. ilk uygulamadan sonraki gün girişseydim sarp sürecektim lastiklere. sarp jel kıvamlı bir ürün o yüzden pek muhattap olmak istemiyorum ona uygun bir aplikatör bulmaya çalışıyorum, sürüp bıraktığımda araç hareket edince jantlara, kapılara ve çamurluklara sıçrıyor deli ediyor beni.(
    Brilliantcare Lastik parlatıcıyı tavsiye ederim. Standart sünger ile uygulanıyor ve sıçrama yapmıyor. Fazlaca yağmur çamur görmedikçede 4-5 gün koruyor siyahlığını.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Brilliantcare Lastik parlatıcıyı tavsiye ederim. Standart sünger ile uygulanıyor ve sıçrama yapmıyor. Fazlaca yağmur çamur görmedikçede 4-5 gün koruyor siyahlığını.
    reis selam. sarp isimli ürün dayanıklılık konusunda çok iyi. geçen sene bir ay kadar dayandığına şahit oldum

ayakkabıcıların kullandığı boyacı süngerleri uygulamada iyi oluyor diye duymuştum onu alıp deneyeceğim, en olmadı ürünü lastiklere sürdükten sonra bir bez yardımıyla fazlalık ürünü silerim.

bu arada söylediğiniz ürünü bulursam deneyeceğim.

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ellerinize sağlık, böyle uğraşanları ve paylaşanları gördükçe mutlu oluyorum.

bende mjjc de sonax turuncu kullanıyorum biraz fazla mı sulandırdınız ? köpük kıvamı daha yoğun olabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık . aynı kasa araç aldım bende severek okudum yazıyı. bir sorum olacak izninizle arka camda yazı varmış sökmüşler dışardan görünmüyor ama aynadan izini görebiliyorum nasıl giderebilirim? camla alakalı anlatımlarınızdan dolayı sormak istedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert Safa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ellerinize sağlık, böyle uğraşanları ve paylaşanları gördükçe mutlu oluyorum.

bende mjjc de sonax turuncu kullanıyorum biraz fazla mı sulandırdınız ? köpük kıvamı daha yoğun olabiliyor.
    teşekkür ederim. bende uygulama yaparken çok mutlu oluyorum 100ml sonax + tepeleme su olarak kullandım mjjc yi

Alıntı CorleoneTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık . aynı kasa araç aldım bende severek okudum yazıyı. bir sorum olacak izninizle arka camda yazı varmış sökmüşler dışardan görünmüyor ama aynadan izini görebiliyorum nasıl giderebilirim? camla alakalı anlatımlarınızdan dolayı sormak istedim
    teşekkür ederim. arka camda film var mı? eğer film varsa o iz filme işlemiştir. eğer film yoksa benim kullandığım gibi cam temizleyici bir pasta vb. ürünle gidermeyi deneyebilirsiniz. İlerdeki günlerde bende arka camdaki yazıyı tamamen sökeceğim. bu konuyla ilgili hem 3 farklı yöntemle bu yazıların sökümünü gösteren bir video çekeceğim. hemde kalan izleri gidermeyi deneyip eğer başarabilirsem onu videoya çekip youtube sitesine yükleyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam film varda film içte yazı dışta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam film varda film içte yazı dışta
    reis o farketmez.

şöyle düşün;

güneş ışınları filmin rengini bir miktar açıyor zaman geçtikçe. senin o etiketteki yazı güneş ışınlarını filme geçirmiyor kendinde tutuyor. o yazının tam altı daha koyu kalıyor böylelikle.

kaput koruma filmlerinin güneşte solmasına benzetebiliriz filmlerin renginin biraz açılmasını...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi anladım hocam tamamdır. üstüne başka bir sticker yapıştırayım o halde zaten aynadan dikkatli bakınca görülüyor sadece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi anladım hocam tamamdır. üstüne başka bir sticker yapıştırayım o halde zaten aynadan dikkatli bakınca görülüyor sadece
    tercih senindir reis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan merhaba,

bugün aracımı yine temizledim

konuyu fazla uzatmadan direk kirli görüntüleriyle başlıyorum.

Olmazsa olmazımız kuş b.kları

ve diğerleri

test için numune olarak gönderilen jant temizleyici ürünün fırça kullanmadan gösterdiği performansı soran olmuştu. onun için bu videoyu çektim. faydalı olabildim mi bilmem

https://youtu.be/kMQVKtlrtCs

jantı temizlemeden önceki foto.

jantı temizledikten sonraki foto.

temizlendikten sonraki fotoğraflar.

Bir kere daha bu kadeh senin şerefine emmoğlu

Sizce bu parçada bir sorun var mı?

https://youtu.be/Mntg312JIgM

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UrTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. bende uygulama yaparken çok mutlu oluyorum 100ml sonax + tepeleme su olarak kullandım mjjc yi

teşekkür ederim. arka camda film var mı? eğer film varsa o iz filme işlemiştir. eğer film yoksa benim kullandığım gibi cam temizleyici bir pasta vb. ürünle gidermeyi deneyebilirsiniz. İlerdeki günlerde bende arka camdaki yazıyı tamamen sökeceğim. bu konuyla ilgili hem 3 farklı yöntemle bu yazıların sökümünü gösteren bir video çekeceğim. hemde kalan izleri gidermeyi deneyip eğer başarabilirsem onu videoya çekip youtube sitesine yükleyeceğim.
    ben sonax ı 200 ml cıvarı koyuyordum. foam için cok uygun olmadığı için anca köpürüyordu birde birkaç yabancı forumda okuduğum kadarıyla ılık su koyun biraz daha farkediyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler