User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: Vernik atması ?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben tavanı kaplatayım en mantıklısı

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde kötü bir folyo sökerken vernik kalkti . Lokal vernik yaptım üzerine (Kalkma durumunu sahibine işin en başında söylemiştim. Düşündüğüm gibi de oldu /Araç sahibinin vernik kalktığından ve tamir olduğundan haber var )

Araç beyazdı. Baya bi toparladı. Yeri belli. ancak vernik kalkan yerin matlığı gitti. Uzaktan (100-150 cm ) çok göze batmiyor
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ppf kaplama denen şey vernikte işe yararmı acaba ?

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2019 un güngöreninde muhabbete bak. Vernik atti diye boyatinca arac deger kaybediyor. Keşke böyle şeyler olmasa hayatta. Sırf bu yüzden diğer ülkeleri kıskanıyorum. Dert yok ip.elerde
    SWAT

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah çocuklarım yeni boyandığı için arabaların değerinin arttığı bi piyasada araç sahibi olurlar

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    restorfx işlemi için baya bi araştırma yaptım. bu şekilde kalkma ve yanma olan tarzda yerler için toz boyama diye bi işlem yapıyorlar. yani oraya renk verecek kadar ince bi boya sıkıyorlar diye anlıyorum ben bu durumu artık ne kadar doğru ne kadar yanlış boya işi yapan arkadaşlar daha iyi bilirler bunu. sonrasında kendi ürünlerini aracın üzerine sürünce o malzeme bi şekilde boya ile tepkimeye girerek vernik gibi bir görev görüyor. işlem sonrasında araç hiçbir boya makinesinde, mikron farkı olmadığı için, boyalı çıkmıyor. fakat işlem yapılan 1 2 aracı incelediğim zaman ve kaporta boya ustası tanıdıklar incelediği zaman araca boya yapıldığını söylüyorlar. gözle görünen bir boya farklılığı oluyor çünkü. ha direk boya makinesi ile ekspertiz yapan bi yer asla boyalı diyemez ama mikron farkı kesin olarak çıkmıyor.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar tekrar yazmak istedim boyasiz moyasiz diyorlar ya boyle vernik yaniklarini su videodaki gibi bir allahin kulu boyamadan yapamaz.

Dostlar vernikli boyama islemlerinde boya katmani 10 - 15 mikron, vernik katmanı ise 50 - 70 mikrondur. Yani soz konusu arkadas ben ugrastim soyulan vernigi kazidim ve BOYA atmadim diyor ise seve seve yine o 50 70 mikron kalinliginda verniği uygulamak zorunda. Sadece soyulan kısıma bir vernik atma yada duzeltebilme ihtimali yok. Boyle birsey mumkun degil lutfen su videoya bakin, boyle bir yüzeyde bu imkansiz!

Hadi diyelim vernigi kazidi kaldirdi. Yuzeydeki Baz boyanin ustunede vernigi atti mis gibi videodaki sonucu elde etti. Buradaki sıkıntıda şu olur. Normalde Boya katmanini uyguladiginizda vernigi uygulamak icin boyanin flash off suresini beklersiniz. Bu sure yuzeyin matlasmasi Fakat tamamen kurumamasidir. Matlasinca uzerine vernik atarsiniz ve iki yuzey aslinda birbirinin icine gecerek yapisir. Bu boya uygulamasindaki en onemli noktalardan biridir. Bu asama duzgun olmazsa ilerde vernik soyulmasi ile karsilasirsiniz.

Yani bence ne olursa olsun duzgun uygulama yaptirin. Oncesinde de uyulama yapmadan fotograf video cekin.
    Konu SULTANOGLU tarafından (26-02-2019 Saat 09:26 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten 2 yıl garanti veriyorlar. Muhtemelen 2 yıl sonra bahsettiğiniz gibi yine soyulmalar başlayacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar tekrar yazmak istedim boyasiz moyasiz diyorlar ya boyle vernik yaniklarini su videodaki gibi bir allahin kulu boyamadan yapamaz.

Dostlar vernikli boyama islemlerinde boya katmani 10 - 15 mikron, vernik katmanı ise 50 - 70 mikrondur. Yani soz konusu arkadas ben ugrastim soyulan vernigi kazidim ve BOYA atmadim diyor ise seve seve yine o 50 70 mikron kalinliginda verniği uygulamak zorunda. Sadece soyulan kısıma bir vernik atma yada duzeltebilme ihtimali yok. Boyle birsey mumkun degil lutfen su videoya bakin, boyle bir yüzeyde bu imkansiz!

Hadi diyelim vernigi kazidi kaldirdi. Yuzeydeki Baz boyanin ustunede vernigi atti mis gibi videodaki sonucu elde etti. Buradaki sıkıntıda şu olur. Normalde Boya katmanini uyguladiginizda vernigi uygulamak icin boyanin flash off suresini beklersiniz. Bu sure yuzeyin matlasmasi Fakat tamamen kurumamasidir. Matlasinca uzerine vernik atarsiniz ve iki yuzey aslinda birbirinin icine gecerek yapisir. Bu boya uygulamasindaki en onemli noktalardan biridir. Bu asama duzgun olmazsa ilerde vernik soyulmasi ile karsilasirsiniz.

Yani bence ne olursa olsun duzgun uygulama yaptirin. Oncesinde de uyulama yapmadan fotograf video cekin.
    abi tamam varmı peki istanbulda düzgün boyacı aklında kalanlardan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler