User Tag List

Sonuçlar: Hangisini yaptırmalıyım

Katılımcı sayısı
43. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Seramik

24 55.81%
  • Aracın rengine yakın kaplama

19 44.19%
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Seramik mi Kaplama mı ?

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan seramik kaplamasını yaptığım 3 farklı aracın yıkamasını kendim yapıyorum. Bu sayede gözlemleyebiliyorum.

8 Aylık sürede henüz araçlarda göze batacak bir çizik yok.

Yıkama çift kova yöntemi ile yapılıyor. Gtechniq eldiven ile yıkanıyor.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki arkadaşlar güzel söylüyor. 2000 tl de ic diş komple seramik kaplayan yerler var.

Çevremdeki kişiler 4000 tl arabayı kaplat istediğin renge kullan tabikide dikkatli yıkama bakmakta çok önemli. Benimde kafam burada karışıyor.

Arabam Astra Gtc. Arabamı metalik arden blue OPC rengine kaplatmayı istiyorum ama arabanın boyası 10 yıllık. Arabada tek parça boya var. Değişiklik güzel ama

sökülürken sorun yaşarmayım. Yada seramik atıp geçsemmi diye araştırma içerisindeyim.
    doğuştan araba manyağı

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar güzel söylüyor. 2000 tl de ic diş komple seramik kaplayan yerler var.

Çevremdeki kişiler 4000 tl arabayı kaplat istediğin renge kullan tabikide dikkatli yıkama bakmakta çok önemli. Benimde kafam burada karışıyor.

Arabam Astra Gtc. Arabamı metalik arden blue OPC rengine kaplatmayı istiyorum ama arabanın boyası 10 yıllık. Arabada tek parça boya var. Değişiklik güzel ama

sökülürken sorun yaşarmayım. Yada seramik atıp geçsemmi diye araştırma içerisindeyim.
    Eskiden folyolar boyali parcalari söküp aliyordu. Orjinal parcalara bi zarari yoktu. Son teknoloji folyolar nasıldır onu bilemem tabi.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Folyo işi çok karışık oldu. 3000 tl kaplayanda var 5 yıl garanti veriyor. 10.000 tl kaplayanda var oda 5 yıl garanti veriyor.

Elbette kalite farkı vardır ama 10 yıl gitmesine gerek yok. Alttaki boyaya zarar vermesin yeter birde matlaşmasın hemen o önemli
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapi acmayi, arabaya bimeyi bilmeyen bi milletiz maalesef. Bam gum kapi acmalar, yandaki arabaya kapi vurmus mu etmis mi umursamayan bi dunya insan var. Arabalar gamze dolu.
    Hal boyleyken folyo kaplama risk bence. Gelip biri kapiyi gum diye bi acacak, bi kanirtacak; hooopp folyo oldu mu sana ''mundar edition''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O riskide var abi ama boyayı gene koruyor.
    doğuştan araba manyağı

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyanın üzerine "yapışan" bişeyin, boyayı "koruduğuna" inanmak ilginç geldi. Çıkarmayı kimse düşünmüyor anlaşılan Amma kaplama heveslisiymişsiniz yav Üstelik mesajların çoğunluğu ve anketin de sonucu %50-50 gibi bir oranda bu yönde.

Otopark'ta mı vardı, Corvette kaplayan bi vatandaş vardı, durmadan para verip verip kalkan yerleri yaptırıyordu, yok orayı sürttük kaplat, yok adam kapı açtı kaplat, yok bilmemne takıldı kaplat...

En baba cam filmi bile 5-10 yıl camda kaldı mı neredeyse camla beraber kapıdan çıkacak hale geliyor.
    "Koruma" amaçlı olarak folyo kaplamayı bu anlamda listeye bile almam.

Detailing'çi arkadaşlar hiç tepki vermemiş ama Seramik'le karşılaştırmam bile. Folyo elma, seramik armut. Yanlış başta orada zaten.

Ha seramik üstü Stek falan kaplayacaksanız olabilir belki

Detailing videolarında gösteriyor hep, "sözde" kaput koruma filmi, düşünün folyo falan da değil daha, atıyorum araç teslimi sırasında bayi yapmış falan filan... Filmi söküyorlar, kaput üzerinde bir sürü iz. İşlem yapmadan geçmiyor. Folyoya bu anlamda "efendim iz bırakmıyor" vs söylemlerine hiç güvenemiyorum maalesef.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Folyo işi çok karışık oldu. 3000 tl kaplayanda var 5 yıl garanti veriyor. 10.000 tl kaplayanda var oda 5 yıl garanti veriyor.

Elbette kalite farkı vardır ama 10 yıl gitmesine gerek yok. Alttaki boyaya zarar vermesin yeter birde matlaşmasın hemen o önemli
    Çeşit çeşit markkalar var. Avery Dennison, Xpel, Lumar...vs kullanan da var, çin malı kullanan da var. Fiyatlarını hiç bilmiyorum ama 10.000 TL verince insan karşısında self healing yani kendi kendini onaran xpel ultimate gibi bir ürün bekler, en azından ben beklerim

Boya üzerine böyle şeffaf bir folyo veya film uygulanacak ise bence öncesinde de boyaya iyi bir koruma ürünü uygulanması gerekir. Bir önceki aracımda kaputa film/folyo uygulaması öncesinde elimdeki iyi bildiğim cilalardan birini uygulamıştım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün aracımı seramiğe bıraktım .Ön tamponda ufak bi sorun vardı o yüzden perşembe günü alıcam aracı , bakalım nasıl olucak merakla bekliyorum umarım değer herkese teşekkür ederim değerli yorumları için

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke burada yorumlarıda; folyo kaplamacıları, seramik uygulamacıları olarak sadece biz yapabilsek yorumların %80 i kulaktan dolma bilgiler. Zaten hepte öyle kalacak.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke burada yorumlarıda; folyo kaplamacıları, seramik uygulamacıları olarak sadece biz yapabilsek yorumların %80 i kulaktan dolma bilgiler. Zaten hepte öyle kalacak.
    Tarkan abi konuya açıklık getirirmisin?
    doğuştan araba manyağı

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Folyo ile araç kaplanırken folyonun altına seramik kaplama veya benzeri bir koruma uygulanmaz. Seramik kaplama üzerine folyo yapışmıyor.
    Boya yüzeyine polisaj işlemi(Çizik giderme) yapılıp daha sonra yüzeydeki yağlar temizlenip folyo ile kaplanıyor.

10 000 TL büyük bir rakam gibi gözükse de maalesef kur farkından kaynaklanıyor.

Önemli olan aracı kullanma şekliniz.

Sürekli şehir içi kullanıyorsanız, genelde kapalı garajda kalıyorsa aracınız Seramik kaplama yaptırmanız yeterli olacaktır.
    Araçla sürekli şehirler arası yol yapıyorsanız, aracınız sokakta kalıyorsa şeffaf koruma filmi (Folyo) daha mantıklı olacaktır.

Birde folyo kaplarken bir kaç seçenek mevcut
    Kaput koruma
    Kaput ve çamurluklara koruma
    Kaput çamurluklar ve tampona koruma
    Komple araç koruma.

Burada bütçe ve kullanım şartları devreye giriyor.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapali otoparkta kirecli su ve kus pisligi arabalarda uzun sure kaldigi icin,
    2 farkli arabama 2 farkli markada seramik yaptirdim, ilk ay muhis derinlik ve parlaklik sonralari gun gectikce azaliyor,
    Bagajda surekli nanolex sampuan ve spray yenileme ile gezdim malesef ilk gunku kondisyon kalmiyor.
    Kotu yanlari boyada cizik kilcal hata varsa oldugu gibi kaliyor, boyanin ince oldugu yerlerde hare goruntusu gun gectikce goze geliyor,

3 sene once foil coverda kaplama yatirdim, renk biraz degisti, ama seramik icin yapilan cila turevi urunler kaplamayida bir okadar etkilyor, daha koyu derin parlak renk cikiyor, mat renklere bakmak cok zor kir tutuabiliyor, ama parlakta hic problem yok makine ile cila bile yapildi,

Onumuzdeki hafta sokulup farkli renge kaplayacagiz, sokuldugu zamanki durumu gene yazarim, ama opak renk olmadigi surece cizik takintiniz varsa tabiki kaplama, birde renk avantaji, parlak renklerde yansima yok ama simli parlak renk secerseniz arabanin goruntusu yoldakilerden farkli oluyor birde fa rikasyon olmayan renkler cok dikkat cekiyo surekli gelip soru soruyolar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kotu yanlari boyada cizik kilcal hata varsa oldugu gibi kaliyor, boyanin ince oldugu yerlerde hare goruntusu gun gectikce goze geliyor,
    Burada bi yanlışlık olmasın? Uygulamada yani... Seramik öncesi zaten boya çeşitli işlemlerden geçirilip, söylediğiniz "kılcal" çiziklerden, hatalardan arındırılıyor, hare olması da uygulama hatası demek oluyor. Genelde sıfır araç teslimi yapan zekai bayiler bunu çok yapıyor, araba harelerle dolu teslim ediliyor, katillere yaptırıyorlar galiba, bahsettiğiniz bu değildir inşallah diye düşünmek istiyorum

"Kaplama" konusunda "duayen"lerden af dileyerek tekrar konuşuyorum ama, koruma filmi haricinde zaten kaplamaların derdi boyayı arabayı korumak değil ki. Olay renk değiştirmek, tarz yaratmak vesaire vesaire... Teknolojisi, kalitesi şusu busu değişmiş olabilir ama, sticker ya işte sonuçta Sıcak bakmıyorum ama ileride istesem de arabayı kaplatmam herhalde. Önyargım var bu konuda Kulaktan dolma diyin, biber dolma diyin, ne isterseniz

Benim söylememle kaplamadan vazgeçen olmuyor sanırım, satışları etkilemiyorumdur, kaplama şöyledir, böyledir de demiyorum, düşüncelerimi söyledim şahsen sadece
    Konu Ormanci tarafından (07-03-2019 Saat 08:39 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada bi yanlışlık olmasın? Uygulamada yani... Seramik öncesi zaten boya çeşitli işlemlerden geçirilip, söylediğiniz "kılcal" çiziklerden, hatalardan arındırılıyor, hare olması da uygulama hatası demek oluyor. Genelde sıfır araç teslimi yapan zekai bayiler bunu çok yapıyor, araba harelerle dolu teslim ediliyor, katillere yaptırıyorlar galiba, bahsettiğiniz bu değildir inşallah diye düşünmek istiyorum

"Kaplama" konusunda "duayen"lerden af dileyerek tekrar konuşuyorum ama, koruma filmi haricinde zaten kaplamaların derdi boyayı arabayı korumak değil ki. Olay renk değiştirmek, tarz yaratmak vesaire vesaire... Teknolojisi, kalitesi şusu busu değişmiş olabilir ama, sticker ya işte sonuçta Sıcak bakmıyorum ama ileride istesem de arabayı kaplatmam herhalde. Önyargım var bu konuda Kulaktan dolma diyin, biber dolma diyin, ne isterseniz

Benim söylememle kaplamadan vazgeçen olmuyor sanırım, satışları etkilemiyorumdur, kaplama şöyledir, böyledir de demiyorum, düşüncelerimi söyledim şahsen sadece
    kaplama diyeceğim, sokaktaki pek çok kişi gibi sen de inanmayacaksın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaplama diyeceğim, sokaktaki pek çok kişi gibi sen de inanmayacaksın
    Maşallah renk muhteşem, çok severim bu rengi.

Kaplama olup olmamasına inanmamak gibi bir sorunum yok zaten yav

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gun aksam ustu araci alicam hayirlisiyla bakalim , aracin konusunuda acmayi dusunuyorum. yaptirdigim yere dun gittim baktim jantlarim siyah ufak cizikler vardi onlari dahi halletmisler baya hosuma gitti bakalim seramikle nasil olucak arac

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teknolojisi baya değişmiş hem de bu işin Baksanıza şuna

Konu Sezgin tarafından (13-03-2019 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler