User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sonax Extreme Ceramic Lack Protect Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Sonax Extreme Ceramic Lack Protect Incelemesi

Pederi F10 Bmw'den takas yöntemi ile kurtarıp Volvo S90 D5 aldırdım İyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum bunu zamanla öğreneceğiz. Herneyse, otomobili ne zaman teslim edecekleri ile ilgili net bilgi olmayınca bende nasılsa depoda muhtelif ürünlerim var diyerek kendimi salmıştım Merak ettiğim birkaç ürün vardı onları aldım. Sorna bir telefon, birkaç güne otomobilin işlemleri bitecek denildi, bende indim depoya Japonya'dan ve İngiltere'den aldığım ürünlere baktım, malesef Max Protect UNC R'ın kapağı bir şekilde açılmış ve hava ile temas sonucu ürün şişe içinde kürleşmiş. İsmi şimdilik bende saklı kalsın bir japon ürününün de şişesindeki etiket terleme yapmış tedirgin oldum. Soft99 H7'nin şişesine baktım sanki içinde 1-2 tane ufacık parçalar geziniyor.
    Haliyle, kendi aracıma sürmeye niyetlendiğim Sonax Extreme Ceramic Lack Protect pederin Volvo'ya kısmet oldu, belki daha da iyi oldu neyse bunu da ilerleyen haftalar ve aylarda göreceğiz.
    Kitin içeriğinde 3 adet ürün ve bir adet sünger var. İlk ürün yüzey temizlik ürünü, ikinci ürün baz katman, üçüncü ürün ise top coat dedikleri ürün. Bu kit aslında giriş seviyesi bir kit, açıkçası gözlemlediğim kadarıyla da hata affeden ve yüzeyde anında kürleşen bir ürün değil. Gerçi 2.ürünü yüzeye sürdüğünüzde özellikle ortam sıcak ise hemen kaybolmaya başlıyor o nedenle de hılzı hareket ettim ve ürünü eşit yaymak için birkaç defa enine ve dikine hareketler ile uygulama yaptım. Sürdükten sorna 15-20 sn beklenip silinmesi gerekiyor ama sıcaklık o gün fazlaydı ve ne reaksiyon vereceğini de bilemediğimden fazla beklemeden sildim. Silmede sorun yok ama 2.ürünün yüzeye sürülebilmesi için şişeyi bastırmanız gerekiyor, özellikle kaput üzerinde çalışırken sırf bu bastırma muhabbeti nedeniyle de gerilmedim değil. Bir bastıracağım aluminyum kaputta göçük oluşacak diye düşündüm ama neyseki sorun yaşamadım.
    3.ürünü yani top coat'u uygularken sorun yaşamadım ama silerken hangi bezi kullandıysam çok takılma yaşadım. Biraz silerken ter döktürdü, kimi yerde 2dk'dan fazla da bekledim ama sonuç değişmedi. Zaten sıcaklık nedeniyle de çok çabuk kuruma yaptı.
    Bu arada, kaç gün süre ile kürleşmesi süreceği hakkında bilgi bulamadım veya gözümden kaçtı. İlk 2 gün kapalı garajda muhafaza ettim sonrasında aracı pedere teslim ettim ama onun kapalı garaj imkanı yok ve malesef geceden sabaha kadar aracın kaput, tavan ve bagaj kapağında ince bir nemli tabaka oluşuyor. Umarım sırf bu nemli tabaka yüzünden de ürünün koruma süresi erkenden bitmez.

Ürünün uygulaması ve ilk yıkama öncesi/sonrası (nanolex pure kullandım) videolar altta. Olabildiğince bu otomobili ben yıkayacağım bakalım ne kadar süre etkisi devam edecek.

YouTube

YouTube

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine çok başarılı video ve anlatım için teşekkür ederiz abi
    Eline, emeğine sağlık.
    Peki bu ürünleri polisaj yapmadan kullanmanın faydası olur mu
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine çok başarılı video ve anlatım için teşekkür ederiz abi
    Eline, emeğine sağlık.
    Peki bu ürünleri polisaj yapmadan kullanmanın faydası olur mu
    Yüzeyde çizikler var ise haliyle polisaj yapmak lazım. Yüzeyde wax,sealant...vs var ise onlarında temizlenmesi lazım. Bu otomobilin yüzeyinde çizik yoktu ama yüzeyi hazır hale getirmek için de yıkama dahil 4 saat harcamışımdır.
    Cila söken şampuan, demir tozu temizliği, derinlemesine temizlik yapan şampuan türü bir ürün, kil, yapışkan izlerin temizlenmesi, alkolle temizlik, inceden elle pasta, yeniden alkolle temizlik, sonra sonaxın yüzey temizleyicisi ile temizlik.
    Bu arada terlemekten kilo kaybı yaşamak da cabası. Yazın garajda bu işi yapmak için havalandırma lazım. Bütün iş bittiğinde parmak uçlarıma kadar heryerim ağrıyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün yani uygulama yaptığım günden 18 gün sonra 2.yıkamasını yine nanolex pure ile yaptım, herşey yolunda ilerliyor. Bu arada otomobilin km sayacı 18 günde 900 km'den fazla oldu. Telefon ile çektiğim videoyu belki yayınlamam, 3.yıkama için km sayacını göstererek bir video yayınlarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pederin volvo'yu yıkadım. Terlemekten sırılsıklam oldum, üzerine rüzgarada maruz kaldım, muhtemelen haftaya hasta olarak başlarım Çamursuz olan otomobilin sadece dışını, davlumbazlarını ve jantlarını yıkamak 2 saatimi aldı.

26 gün sonra Sonax Extreme Ceramic Lack Protect hayatına gayet güzel devam ediyor. Kabaca, 1 ay'ı devirdik diyebiliriz. Araç dışarıda park edildiğinden, geceleri kaput, tavan ve bagajda nemli bir tabaka oluşuyor. Yani, kaput, tavan ve bagaj hergün aslında su ile temas halinde hemde yaklaşık 10 saat boyunca

Bu koşullarda ve benim gözetimimde yıkama ile bakalım 9 ay'ı tutturabilecekmiyim merak ve ümit ediyorum

Videoları hazırlayınca bu hafta upload ederim (tabi bir aksilik olmaz ise)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Videoları iki gündür upload etme fırsatım olmadı. Kısmet bugüneymiş.

18 gün sonra 2.yıkama sonrasına ait video.

YouTube

26 gün sonra 3.yıkama sonrasına ait video. (Videoyu çektiğim tarihte aracın km'si 1000 km'yi devirmişti.)

YouTube

Tüm yıkamaları nanolex pure shampoo ile gerçekleştirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Araya tatil girdi, bayram girdi derken birkaç hafta yıkama yapamadım. Nihayet geçen gün yıkayabildim ve 45 gün sornaki halini videoya çektim.

Yan panellerin durumu iyi ancak kaput, tavan ve bagaj kapaığının durumu sanki pek iyi değil. 45 günlük süreçte araç hiç kapalı park yüzü görmedi. Hergün akşamdan sabaha en az 10 saat boyunca kaput, tavan ve bagaj kapağı su ile temas halinde kaldı; çünkü akşamdan sabaha kadar üzerinde nemli bir tabaka oluştu. Bu nedenle de sanki 45 gün hep ıslak kalmış gibi ürün işkenceye maruz kaldı.

Özetle, ürün bence kötü değil ama yeriniz müsait değilse, kürleşme için yeterli vaktiniz yoksa hiç bu tip ürünlere bulaşmamak lazım, sürün cilayı, wax'ı, sealant'ı olsun bitsin.

YouTube

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi son yorumunuzu görene kadar baya bi heveslenmiştim tamda pasta cila, boya koruma yaptırmıştım yeni.
    ama yerim olmadığı için kürleşme bekleyemem bu yüzden vazgeçtim bu sevdadan.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün yani uygulama yaptığım günden 18 gün sonra 2.yıkamasını yine nanolex pure ile yaptım, herşey yolunda ilerliyor. Bu arada otomobilin km sayacı 18 günde 900 km'den fazla oldu. Telefon ile çektiğim videoyu belki yayınlamam, 3.yıkama için km sayacını göstererek bir video yayınlarım.
    abi sen biliyorsundur şunların arasındaki farkla nedir ;

Sonax Hızlı Cila 288200 500ML Fiyatı - Taksit Secenekleri

Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer Fiyatı - Taksit Secenekleri
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hızlı cila carnauba içeriyor; ıslak yüzeye sıkıp siliyorsun. Etkisi 1 ay sürüyor. Yüzeyde koruma varsa su iticilik daha iyi hale geliyor. Kuru zemine sıkıp silmeyi deneme çabuk kuruyor yüzeyden zor çıkarırsın. Yüzeydeki kayganlık hissi fena değil. Uygulama yaptığın bezi sapsarı yapıyor. Biraz kokusu var ama rahatsız edici değil.
    YouTube

Diğeri ise BSD kısaltması ile biliniyor. Islak ve kuru yüzeye uygulanabiliyor. Kayganlık hissi hiç yok; çamurlar yüzeye daha çabuk yapışıyor. Etkisi en fazla 2 ay sürüyor.
    YouTube

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlı cila carnauba içeriyor; ıslak yüzeye sıkıp siliyorsun. Etkisi 1 ay sürüyor. Yüzeyde koruma varsa su iticilik daha iyi hale geliyor. Kuru zemine sıkıp silmeyi deneme çabuk kuruyor yüzeyden zor çıkarırsın. Yüzeydeki kayganlık hissi fena değil. Uygulama yaptığın bezi sapsarı yapıyor. Biraz kokusu var ama rahatsız edici değil.
    abi çok teşekkür ederim.
    hızlı cilayı kullanıyordum fakat pek parlatmıyor diye bu sefer birilyınt şayn alim dedim.
    anladım kadarıyla onunda böyle wooow diye bir etkisi yok
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi çok teşekkür ederim.
    hızlı cilayı kullanıyordum fakat pek parlatmıyor diye bu sefer birilyınt şayn alim dedim.
    anladım kadarıyla onunda böyle wooow diye bir etkisi yok
    Sonax'ın hızlı cilası aslında carnauba içerikli şampuan ile kombine edildiğinde daha başarılı oluyor. Parlaklık istiyorsan carnaubadan şaşmayacaksın ama carnaubanın da etkisi kısa sürelidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonax'ın hızlı cilası aslında carnauba içerikli şampuan ile kombine edildiğinde daha başarılı oluyor. Parlaklık istiyorsan carnaubadan şaşmayacaksın ama carnaubanın da etkisi kısa sürelidir.
    abi dediğin gibi birlikte kullanıyordum hızlı cilayı şu şampuanla ;
    SONAX Cilalı Şampuan 500 ml. 313 200 Sonax | Trendyol

şimdi 2side bitince uyduruk şampuan bide böyle biraz parlaklık veren bi hızlı cila alayım dedim.
    başka önerin varmı ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    YouTube

Gördüğünüz ve duyduğunuz gibi, kaput, tavan ve bagaj kapağındaki boncuklanma özellikle de yan panellere göre çok iyi gözükmüyor. Hadi kaput ve bagaj kapağı neyse de, tavandaki boncuklanmanın geleceği hiç parlak değil. Ama, ilginç şekilde, bu 3'lü grubun su iticiliği yada doğru tabir ile suyun perde şeklinde aşağı doğru ilerlemesi hiç fena değil.
    Ne olur ne olmaz diye yanıma BSD, Crystal Concept HydraX ve Sonax Hybrid almıştım ama inat ettim uygulamadım, gittiği yere kadar gitsin bakalım nerede boncuklanma ve su iticilik tamamen bitecek. Benim tahminim, yan paneller 9 ay görür ama diğer paneller özellikle tavan çok dayanmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S90 lar nasıl hakan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S90 lar nasıl hakan?
    3.000 km yol yaptık; henüz uzun yol tecrübemiz olmadı. Çok fazla elektronik donanım var. Umarım ileriki km'lerde F10'da yaşadığımız problemler S90'da başımıza gelmez.
    Otomobilde yağ çubuğu yok. Ortadaki ekrandan bunu takip etmek gerekiyor. Ana göstergede ise motor sıcaklığı, yağ sıcaklığı...vs bilgiler yok. Motor sıcaklığı ile ilgili bir bilgi olmadığı için motorun ne zaman ideal sıcaklığa eriştiğinide bilemiyorsun. Adblue ihtiyacınıda yine ortadaki ekrandan takip etmek gerekiyor; adblue biterse yolda kalmak kaçınılmaz oluyormuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    86 gün sonraki hali hiç iç açıcı değil.
    Bagaj kapağında hidrofobik özellik neredeyse hiç kalmamış. Kaputun durumu fena değil, tavanın durumu da bagaj kapağına göre iyi sayılır. Yan paneller hepsinden daha iyi durumda.
    Bu süreçte hiç ön yıkama şampuanı kullanmadım. Bir sonraki, yıkamada destekleyici bir ürün kullanmayı düşünüyorum. Zira şu ara uzun uzadıya birşey uygulamak için vaktim yok
    YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sen ve senin şu incelemeler bitiriyor beni. Ses tonu desen harika. Senin videolardan gaza gelip aldığım birkaç ürün var. bende bi deneyeceğim bakalım ortaya ne sonuç çıkacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Videodan da göreceğiniz üzere 5.000 km ve 100 gün sonra bagaj kapağı, kaput ve tavandaki durum iç açıcı değil. Bu saydığım kaporta parçaları hergün gün batımından gün doğumuna kadar su ile temas halindeler, nemli bir örtü bu parçaları kaplıyor. Neredeyse hergün otomobil su ile temas halinde olduğundan bozulmada bu kadar çabuk oldu.

YouTube

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler