User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Sunroof Perdesi Temizliği Hakkında

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sunroof Perdesi Temizliği Hakkında

Arkadaslar selamlar,

i20 aracimin sunroof perdesi acik olarak geziyorum. sunroof perdesi acik oldugunda ucunda icinde kasnak olan kisim rulonun icine sarilmiyor ve rulodan bir cm kadar disarda kaliyor, bundan dolayi ic kisimlar mekanizma icinde sarili bekleyen kisimlara nazaran daha fazla dis etkene maruz kaldigi icin daha fazla kirlenmis ve renk farki olusmus durumda. Kirli yerlerin dikkat cekmesi icin kirmizi oklarla isaretledim.

Perdeyi temizlemek icin nasil bir yol izlemeliyim ? elimde kenotek genel temizleyici ve koch chemie pol star var. Duruma gore wurth aktif temizleme kopugu de temin edebilirim ama elimdekilerle bu isi cozmek istiyorum. Perde de daha sonra kusma veya su lekesi olmadan nasil temizleyebilirim ?

Temizleyiciyi puskurtup ve sonra nemli bezle silme seklinde yapacaksam tum perdeye mi bu islemi uygulamaliyim ?

Lokal olarak kusma yada renk farki olusturmadan yapabilir miyim ? evet ise nasil ?

Simdiden paylasacaginiz degerli birligiler icin tesekkur ederim.

kapali hali;

2015-hyundai-i20-ic-mekan-7 (1) - Eksi Up

acik hali;

screenshot_2 - Eksi Up

aracima ait kirli perde fotografi;

screenshot_1 - Eksi Up
    Konu Shirb13 tarafından (19-09-2019 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: İngilizce Turkce Karakter Sorunu
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende de kia ceed aynı durum mevcut bilerek ellemiyorum.

Ben detaylı temizlik yaptırıcam o zaman temizleticem. Lokal olarak yapmak istemiyorum leke kalması çok yüksek.
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Day Walker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de kia ceed aynı durum mevcut bilerek ellemiyorum.

Ben detaylı temizlik yaptırıcam o zaman temizleticem. Lokal olarak yapmak istemiyorum leke kalması çok yüksek.
    Day walker abim, instagramdan da detailing yapan yerlere sormuştum, cevap verdiler sağolsunlar.

ben temizliği yaptım sonucu ve nasıl yapıldığını paylaşacağım, bence detaylı temizlik yaptırmayı beklemene gerek yok 30 dk nı almaz.

Koch chemie pol star ve würth aktif temizlik köpüğü var ikisinden birini yada herhangi bir apcyi köpürtmek suretiyle kullanabilirsin. benim elimde koch chemie pol star vardı onu kullandım.

Koch Chemie Pol Starı 1:5 oranında sulandırıyoruz, ürünü köpük şeklinde sıkmamız lazım, köpürtmek için clinin cam silinin tabancasında köpürtme seçeneği var içini boşaltıp yıkadıktan sonra su ve koch chemie pol starı belirtilen oranda içine döküp çalkaladım. Sonra bimde satılan sihirli süngerin üzerine 2 fıs köpük olarak sıkarak kirli yerlere hafifçe bastırarak uyguladım. daha sonra iz oluşmaması adına perdenin tamamına bastırmadan uyguladım. Tabi biraz kolunuz git gel yapacak sonra hafif nemli mikro fiber bez ile perdeyi komple tekrar sildim. Daha sonra kuru bir mikro fiber bez ile üstünden geçtim.

*** Bu işlemi yaparken perde dalgalı dalgalı duruyor, korkmayın perdeyi açıp kapattığınızda makara perdeyi topluyor ve direk makaradan gergin bir şekilde geri çıkıyor hiç bir şekilde yanlış mı yaptım diye korkmanıza gerek yok. Tabi perdeyi ıslatmamak önemli. az bir şey nemleniyor, o önemli değil.

sonrasında perde kapalı şekilde aracın 4 camını da yarım cm kadar açık kalacak şekilde 4 saat kadar açık bırakıp kurumasını bekledim. ve mutlu son;

sihirli sünger:

clin cam sil:

sonuç:

öncesi:

Sel Gider Kumu Kalır.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eline sağlık güzel olmuş bende denerim bunu
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açık renkli tavan döşeme kumaşları için BİM aspirin güzel iş görüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık renkli tavan döşeme kumaşları için BİM aspirin güzel iş görüyor
    evet asprini baya öneriyorlar ama ben sunroof perdesinde kusma yapar mı düşüncesi ile ona çok yanaşamadım. Bir arkadaşım hyundai getz aracının koltuklarını asprinle temizledi bayağı güzel olmuştu.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet asprini baya öneriyorlar ama ben sunroof perdesinde kusma yapar mı düşüncesi ile ona çok yanaşamadım. Bir arkadaşım hyundai getz aracının koltuklarını asprinle temizledi bayağı güzel olmuştu.
    sanruf perdesi kusma yapabilcek bir malzeme değil ki ince bi kumaş değil mi kusma koltuk gibi şeyler yapar altında sünger olan dipte temizlenmeyen kirin yüzeye çıkması zaten kusma dedikleri şey sanruf perdesinde böyle bişey olmaz sanmıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanruf perdesi kusma yapabilcek bir malzeme değil ki ince bi kumaş değil mi kusma koltuk gibi şeyler yapar altında sünger olan dipte temizlenmeyen kirin yüzeye çıkması zaten kusma dedikleri şey sanruf perdesinde böyle bişey olmaz sanmıyorum
    ben bunu düşünmedim açıkçası, işimi kış tutayım yaz çıkarsa bahtıma mantığı ile hareket ettim. Dediğiniz gibi ince bir kumaş ve çabuk kuruyor.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler