User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sonax Spray and Seal Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Sonax Spray and Seal Incelemesi

Volvo'ya uyguladığım Sonax Extreme Ceramic Lack Protect ürünü 3 parçada bariz şekilde etkisi zayıfladığından ve madem başlangıcı Sonax ile yaptım destekleyici ürün olarak da Sonax'dan bir ürün kullanmak istedim ve tercihimi Spray & Seal'dan yana kullandım.

Spray & Seal ürünü yurt dışında BSD ile hemen hemen aynı fiyatlara satılıyor ama malesef bizde aralarında 2 katı fiyat farkı oluşuyor. Bizde bu ürün 140-150 TL bandında satılıyor Ben almaya niyetlendiğimde n11'de indirim vardı ve kuponda olunca 120 TL'ye almıştım.

Gelelim ürünün özelliklerine, güzel bir kokusu var hatta bir ara içesim bile gelmedi değil ; uygulaması çok kolay sadece ıslak ve temiz yüzeye ürünü sıkın ve beklemeden durulayın. Ürünün şişesinde seramik korumalar içinde uygundur diye belirtilmiş yani ister zeminde etkisi zayıflamış bir ürün olsun isterse yüzeyde hiç ürün olmasın iki türlü de ürün etkisini gösteriyor.

Yüzeyi çok kaygan hale getiriyor. Sonax'ın ceramic lack protect ürünü yüzeyi kaygan hale getirmemişti en azından hissiyat bu şekildeydi ama Spray & Seal sornası yüzey çok kaygan bir hale geldi. Bu etkiyi yüzeyde koruması olmayan Duster'da da aynı şekilde gözlemledim. Suyu basınçsız yani normal akışında olacak şekilde yüzeye tutarsanız da su perde gibi hızlı şekilde aşağı doğru iniyor ve kurulama işlemi de haliyle çok kolay ve hızlı yapılabiliyor.

Şişenin hacmine göre yapabielceğiniz uygulama sayısı en fazla 5 olacaktır. İlk uygulamayı Volvo üzerinde yapmasaydım nereye ne kadar ürün harcayabileceğimi de görebilecektim ama malesef önceliği Volvo'ya verince ürünü de bol bulamaç harcayınca şişenin yarısına kadar gelmiş bulundum
    Duster'da ise, spray kafanın püskürtme açısını ve uzaklığını görünce çok çok az ürün kullandım haliyle şişede kalan ürün mitkarı ile bir uygulama daha çıkarabileceğim

Aşağıdaki videoda peş peşe 2 uygulama var. İlk uygulama Volvo sonraki Duster. Duster'da kayganlığı görmeniz için ıslak yüzeyde test de yaptım. (evet yüzey ıslakken bile kayganlık hissi çok iyi )

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Döviz koskoca hakan abiyi bile kampanya kovalar hale getirmişse bize neler yapmaz hatçe

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Döviz koskoca hakan abiyi bile kampanya kovalar hale getirmişse bize neler yapmaz hatçe
    Olm benim soyadım Sabancı değil ki

Bugra06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel ineceleme için teşekkürler.
    Ürün güzelmiş ama biraz bana göre pahalı.
    Uygun denk gelirse alınır bence.

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel urun guzel inceleme. Eline saglik kesene bereket acaba ne kadar gidicek. merak ettigim nokta.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler