User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
73 sonuçtan 58 ile 73 arası

Konu: Direksiyon Parlaması Yardım :)

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayır karıştırmadım Pol Star (PS) deridede kullanılıyor ancak onun yerine deri temizleyici olarak, Leather Star (LS) var. ikisi çok farklı ürün. PS birazdaha agresif yapı olarak da öyle hoş LS yi de çok beğenmedim. tamam haklısınız, açıklamasında deri temizliği de yazıyor fakat bir ürünü deride ve kumaşta kullanmak ürünün içinde yağ çözücü madde değil de, aşındırıcı madde olduğu anlamına gelir. deri maddeyi içine çekmez. ancak yağ çözücü bileşenli bir ürünle temizleyebilirsiniz. kumaş emicidir. bu yüzden deri kısımlarda Koch Chemie ürün kullanılacaksa LS kullanılır. GS birazdaha geniş kapsamlı daha genel kullanıma uygun bir üründür. Ama asıl kullanılması gereken ürün o da değil onu söylemeye çalıştım. Ben deriyi deri temizleyici ile temizlemeyi tercih ediyorum.
    Konu Year One tarafından (04-12-2019 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda uzun zamandır denemeler yapıyordum ve sonunda istediğim sonuca %99 ulaştım.
    Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlara tavsiyem; (benim gibi aylarca uğraşmasınlar diye yazmak istedim.)

uzun zamandır temizlenmemiş ve parlamış direksiyonlar için reçete;
    -Colourlock Deri Temizleme Köpüğü / Koch Chemie Pol Star (ben bu iki üründen memnun kaldım)
    -Valet Pro Detay Fırçası / Colourlock deri fırçası(ben bunu tercih ediyorum.)
    -Magic Sponge(Ben Rossmann' dan temin ettim.)
    -Temiz Mikrofiber Bez

Şimdi, bana deriyi sihirli süngerle mi temizlenir diye çıkışanlar olabilir, evet parlamış direksiyonda başka hiç bir türlü istenen matlığa kavuşamıyorsunuz. Bu süngeri bu detayda kullanılması gerektiğini ve kullanımını da İstanbul' da çok çok iyi bilinen ve işini %100 başarı ilen yapan detailing dükkanının sahibinden öğrendim.(ürün satıcısı değil, uygulamacı arkadaş)

İlk olarak direksiyonu nemli bez ile silip tozlarını alıyoruz ve bu nem direksiyon derisini biraz yumuşatmış oluyor.
    Ardından fırçamıza temizleme köpüğünü sıkıyoruz ve direksiyona 3 - 4 dakika arası iyice yediriyoruz.
    Bu işlemden sonra Sihirli Sünger devreye giriyor ama çok dikkatli olmak lazım bunu kullanırken. Ben sihirli süngere de köpük sıkıp hiç bir baskı yapmadan ve tek yönlü olarak direksiyonda 1 tur eğer direksiyon çok çok kirli ise iki tur gezdiriyorum.
    Ardından da temiz mikrofiber bir bez ile siliyoruz ve bezdeki kirlere bakıp vay ... diyoruz

Önemli Not: Sihirli süngeri kullanırken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim, fırça gibi kullanırsanız yeni direksiyon derisi gerekebilir

Umarım yardımcı olabilmişimdir..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, ben de parlammış direksiyondan muzdarip bir kullanıcı olarak edinmiş olduğum malzemelerle periyodik olarak aşağıda videosunu çektiğim işlemleri yapıyorum. Magic sponge kullanmaktan çekindim. Kullanan arkadaşlar çok dikkatli olunması gerektiğini iletti. Geri dönüşü olmayan bir duruma getirmeyelim dedim. Soft ürünler kullanıyorum. Temizliği ve matlığı tatmin ediyor. Umarım paylaşımım faydalı olur.

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cihhoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben de parlammış direksiyondan muzdarip bir kullanıcı olarak edinmiş olduğum malzemelerle periyodik olarak aşağıda videosunu çektiğim işlemleri yapıyorum. Magic sponge kullanmaktan çekindim. Kullanan arkadaşlar çok dikkatli olunması gerektiğini iletti. Geri dönüşü olmayan bir duruma getirmeyelim dedim. Soft ürünler kullanıyorum. Temizliği ve matlığı tatmin ediyor. Umarım paylaşımım faydalı olur.

YouTube
    Kesinlikle söylediğiniz gibi. fakat bazı direksiyondaki yağlar öyle bir yapışmış oluyorki mecbur kalıyorsunuz.

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende geçen gün gyeonun bir ürününü almıstım anca kullanma fırsatım oldu. Direksiyon, koltuk kenarları, kolcak vs. gibi yerlerde kullandım.2 fıs yapıp nerdeyse tüm direksiyonu köpürtebiliyorsunuz öyle kendi arabanıza kullanarak bitirebileceginiz bişey degil. Performans olarak begendım fotograflarıda şuraya bırakıyorum.

Şunu yapmasak olmazdı Fark daha net anlasılıyor

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben uzun zamandır pol star ile temizliyorum, deriye zarar veriyorsa vay halimize
    Kalpler kırık Yavuz Bey Bu ürünü sana önerirken zararsız olacağını bilerek temin ettim ( Dragger Smile )

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selam daha gidemedim bu hafta sonu veya cuma gunu gitme gibi planim var ama daha tam emin olamadim. Bir programkm cikabilme ihtimalim var hemen bosaltiyoeum kutumu.

Almanya'nın göbeğindesin Hakan bro. Colourlock firmasının amatör kullanıma uygun ürünleri var. Başka seçenek aramana gerek yok

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Year One Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir detaycı olarak;

Koch Pol Star (PS), Valet Pro APC, 3d orange gibi ürünler genel temizleyicidir. sulandırma oranı olarak motor da yıkarsınız plastikte. Ama deri kısımda deriyi yıpratır, renk açabilir.

Auto Finesse Hide serisi... marka güzel ama çok bir verim alamazsınız. Yani en azından ben yeterli görmüyorum Hide serisini

Bim de satılan aspirin vs zaten hiç girmiyorum

Aracınızın deri direksiyon durumu nedir görmek lazım. zaten aşınmış olup üstü kir tutmuşsa, kiri aldıktan sonra pul pul dökülen deri direksiyon ortaya çıkacaktır. eski halini mumla ararsınız. Tabi direksiyon o durumdaysa.

Temiz ise, Colourlock (deriklinik) deri temizleyicisi öneririm. Zaten üstüne yok. Örnek vermem gerekirse aşağıdaki resim daha 2 gün önce çektim. Deriklinik ürünü ile temizlendi. Temizlenmeden önce sahibi aracının gayet temiz olduğunu belirtmişti halbuki fotoğrafı görünce oda şok geçirdi.

Güzel de benim MİNİcik araç için 250 tl verip 1 lt almanın anlamı yok. Keşke ml olarak satılsa idi. Veya bu tür ürünlere 3 kişi falan girmek lazım.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YiÄŸit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel de benim MİNİcik araç için 250 tl verip 1 lt almanın anlamı yok. Keşke ml olarak satılsa idi. Veya bu tür ürünlere 3 kişi falan girmek lazım.
    aslında var

Colourlock Guclu Deri Temizleyici 200ml

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bunu kullandım Mini'de, direksiyon temiz gibiydi ama iyice matlaşıp tertemiz oldu. Koltukların deri kısımları da aynı şekilde. Öncesini çekmemiştim zaten temiz diye ama sonrasının fotoğrafları benim arabanın konusunda var

Koch Chemie - PO Pol Star 1L

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece direksiyon için kullanacak olan varsa burdan alabilir 50 ml 17.63 tl colourlock hafif olan ve koruma ürünlerininde ufak şişelerinden var stokta

Guclu Deri Temizleyici 50ml

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece direksiyon için kullanacak olan varsa burdan alabilir 50 ml 17.63 tl colourlock hafif olan ve koruma ürünlerininde ufak şişelerinden var stokta

Guclu Deri Temizleyici 50ml
    aynen bu işime gelir sadece direksiyon yeterli bizim araçlarda koltuk kısmi deri zaten azıcık bir deri var vücut destek yerlerinde, bu hepsine yeter tek kullanımlık. O zaman Direksiyon ve deri için Colourlock, Ön göğüs ve kumaş temizliği için Koch Chemie Pol Star en son koruma olarak da Sonax Xtreme Matt efect olacak sanırım.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen bu işime gelir sadece direksiyon yeterli bizim araçlarda koltuk kısmi deri zaten azıcık bir deri var vücut destek yerlerinde, bu hepsine yeter tek kullanımlık. O zaman Direksiyon ve deri için Colourlock, Ön göğüs ve kumaş temizliği için Koch Chemie Pol Star en son koruma olarak da Sonax Xtreme Matt efect olacak sanırım.
    Daha yeni kullandık, taze taze atayım before/after

Colourlock Leather Cleaner

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha yeni kullandık, taze taze atayım before/after

Colourlock Leather Cleaner

güçlü deri temizleyici mi kullandınız?
    ya bunun bir kötü yanı da derinin deformelerini meydana çıkarıyor

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    colourlock ürünlerini ufak şişede de alabilirsiniz, bireysel kullanıma uygun bölünmüş ürünleri de mevcut.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bezi doğal sabunla sabunluyorum susuz kıvamda direksiyonu öyle siliyorum, sonrasında nemli başka bir bezle siliyorum tertemiz hatasız oluyor.

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon ve koltuklar için deri temizleme fırçasının üzerine Valetpro leather soap sıkarak temizliyorum. Üstüne Koch chemie Leather Star - LS ile besliyorum. Dr Beasley's Leather Lock sıkıp, işlemi bitiriyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler