User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Direksiyon Parlaması Yardım :)

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bastırmadan yaptım dediğim gibi tek tur geçtim üstünden de ama dediğiniz de mantıklı bezle denemekte fayda var.
    direksiyonun durumunda da ekstra göze batan bir şey yok ama yaşın verdiği bir parlaklık var tabi ki. birkaç kez farklı zamanlarda bezle geçeyim bakalım nasıl bir değişme olacak.
    ürünü fırça ile köpürterek uygulaman lazım direk sık sil şeklinde çok etkili olmuyor. bir de iki çeşit sihirli sünger var hangisini kullandığında önemli. biri bimden satılan yeşil turuncu fln olanlardansa o direksiyonda çok etkili değil ama uygulama şekline göre iş yapar. beyaz olan sihirli sünger gerçekten çok aşındırıcı onu kullanırken çok dikkatli olmak lazım. Mazallah direksiyonun derisini inceltebilirsin. Ürünü köpürterek fırça yardımı ile uyguladıktan sonra bir tur bastırmadan geçersen faydası olur, zaten siyah siyah kiri ve yağı göreceksin.

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4:31 dk' ya bakarsanız; kullandığı ürün Nanolex Interior Cleaner.
    çok güzel temizlemiş ve matlaştırmış, bana mı öyle geliyor?
    Koch PO ile de bu görüntü elde edilir mi acaba?
    nanolex interior cleaner çok muhteşem bir ürün ama nedense bayadır satılmıyor, yada bölünmüş olarak satılıyor. Bölünmüş olarak almak bana çok cazip gelmiyor nedense.

fikir vermesi açısından aşağıdaki 2 farklı kanalın 2 farklı videosu, birisi süngerle birisi fırça ve bez ile yapmış.

YouTube - direksiyon temizliği için komple izleyebilirsiniz.

YouTube - direksiyon temizliği için dk 11'den sonrasını izleyebilirsiniz.

Arkadaşlar özünde direksiyonda ki parlama elimizde ki yağ, ter ve kirden dolayı oluşmaktadır. Bunu temizlemenin bir çok yolu var, önemli olan deriye zarar vermeden doğru ürün ve doğru uygulama yöntemi ile temizlemek. Ürün doğru olup yöntem yanlış olduktan sonra da bir kıymeti yok.

Şimdi tavan temizliği için würth temizleme köpüğünü öneriyor herkes, neden ? Çünkü risksiz. Herhangi bir apcyi köpürterek yada tavanı çok ıslatmadan uygulayabilirsen onunla da temizleyebilirsin. Burada iş tamamen uygulama yöntemi ve ph nötr ürün kombinasyonlarında.

Ürün ph nötr olunca kullanıldığı bölüme malzemeye zarar verme olasılığı minimum seviyede oluyor, ama kiri çıkarması zorlaşıyor. bu denge iki türlü oynuyor.
    Konu Shirb13 tarafından (11-11-2019 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: anlatım bozukluğu
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yebi konu acmak istemedim. Arabama yeni koltuk aldim ve derileri oyle birparliyorki bi rahatsiz oldum. Bunu matlastirmak icin burada yazilanlari uygulasam ne olur? Bir etkisi olurmu?
    74 model sehpa...

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yebi konu acmak istemedim. Arabama yeni koltuk aldim ve derileri oyle birparliyorki bi rahatsiz oldum. Bunu matlastirmak icin burada yazilanlari uygulasam ne olur? Bir etkisi olurmu?
    Kesinlikle etkili olacaktır abi. Bende koch chemie pol star aldım ama hala ulaşmadı elime ürün.
    Bu ürünü yada Valep Pro Leather Soap ile bu parlamayı yok edebilirsiniz..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi cok saol. Ozaman ben bu urunleri hemen aliyorum. Sonucu cidden merak ediyorum.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi cok saol. Ozaman ben bu urunleri hemen aliyorum. Sonucu cidden merak ediyorum.
    sadece birini al abi
    Ben de koch chemie POL Star ilk defa kullanacağım, bakalım elime geçtiğinde yine forum üzerinden bilgi veririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet simdi valet proya baktim onu alicam buyuk ihtimalle. Cok saol abi tekrardan
    74 model sehpa...

gsi_club - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sonax in setini almistim hem direksiyon hemde deriler icin tavsiye ederim.birde ben bunu Essenmotorshow dan almistim.bu ayin 29 da basliyor gyeon hariç bütün büyük firmalar var temizlik konusunda.birde piyasadan asagi yukari %30 civari indirim var butun parçalarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gsi_club Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sonax in setini almistim hem direksiyon hemde deriler icin tavsiye ederim.birde ben bunu Essenmotorshow dan almistim.bu ayin 29 da basliyor gyeon hariç bütün büyük firmalar var temizlik konusunda.birde piyasadan asagi yukari %30 civari indirim var butun parçalarda.
    Abi gecen sene gidememistim icimde patlamisti. Bu sene artik olmazsa olmazlardan. Cok sak tekrardan hatirlattigin icin. bu kadar indirim olacagini bilmiyordum ayrica.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi gecen sene gidememistim icimde patlamisti. Bu sene artik olmazsa olmazlardan. Cok sak tekrardan hatirlattigin icin. bu kadar indirim olacagini bilmiyordum ayrica.
    Hayat size güzel abiler valla

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayat size güzel abiler valla
    batı sınırı ötesinde maddeye ulaşım çok basit, imkan çok fazla.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    batı sınırı ötesinde maddeye ulaşım çok basit, imkan çok fazla.
    kesinlikle öyle.. o yüzden yazdım bende bunu farklı anlaşılmasın
    ülkemizde arayıp bulamadığımız bir ton ürün var, Yurtdışındaki arkadaşlar bu konularda fazlasıyla şanslılar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ürünü fırça ile köpürterek uygulaman lazım direk sık sil şeklinde çok etkili olmuyor. bir de iki çeşit sihirli sünger var hangisini kullandığında önemli. biri bimden satılan yeşil turuncu fln olanlardansa o direksiyonda çok etkili değil ama uygulama şekline göre iş yapar. beyaz olan sihirli sünger gerçekten çok aşındırıcı onu kullanırken çok dikkatli olmak lazım. Mazallah direksiyonun derisini inceltebilirsin. Ürünü köpürterek fırça yardımı ile uyguladıktan sonra bir tur bastırmadan geçersen faydası olur.
    Senin taktikle bugün tekrar uyguladım ve direksiyon sıfır kondüsyonuna geri döndü çok teşekkürler. Yukarıda anlatıldığı gibi yaparsanız oldukça işe yarıyor po star

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir detaycı olarak;

Koch Pol Star (PS), Valet Pro APC, 3d orange gibi ürünler genel temizleyicidir. sulandırma oranı olarak motor da yıkarsınız plastikte. Ama deri kısımda deriyi yıpratır, renk açabilir.

Auto Finesse Hide serisi... marka güzel ama çok bir verim alamazsınız. Yani en azından ben yeterli görmüyorum Hide serisini

Bim de satılan aspirin vs zaten hiç girmiyorum

Aracınızın deri direksiyon durumu nedir görmek lazım. zaten aşınmış olup üstü kir tutmuşsa, kiri aldıktan sonra pul pul dökülen deri direksiyon ortaya çıkacaktır. eski halini mumla ararsınız. Tabi direksiyon o durumdaysa.

Temiz ise, Colourlock (deriklinik) deri temizleyicisi öneririm. Zaten üstüne yok. Örnek vermem gerekirse aşağıdaki resim daha 2 gün önce çektim. Deriklinik ürünü ile temizlendi. Temizlenmeden önce sahibi aracının gayet temiz olduğunu belirtmişti halbuki fotoğrafı görünce oda şok geçirdi.

gsi_club - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @SULTANOGLU

ben bugün Essenmotorshow a gittim.o kit sonaxda 59.50 eruoydu ve ayriyeten birkaç da hediye veriyorlardi.sen ne yaptin gitme firsatin oldumu?ben cumartesi veya pazar bir daha gelebilirim.
    sana öm mesaj atayim dedim fakat doluydu onun için buraya yazdim

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Year One Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir detaycı olarak;

Koch Pol Star (PS), Valet Pro APC, 3d orange gibi ürünler genel temizleyicidir. sulandırma oranı olarak motor da yıkarsınız plastikte. Ama deri kısımda deriyi yıpratır, renk açabilir.

Auto Finesse Hide serisi... marka güzel ama çok bir verim alamazsınız. Yani en azından ben yeterli görmüyorum Hide serisini

Bim de satılan aspirin vs zaten hiç girmiyorum

Aracınızın deri direksiyon durumu nedir görmek lazım. zaten aşınmış olup üstü kir tutmuşsa, kiri aldıktan sonra pul pul dökülen deri direksiyon ortaya çıkacaktır. eski halini mumla ararsınız. Tabi direksiyon o durumdaysa.

Temiz ise, Colourlock (deriklinik) deri temizleyicisi öneririm. Zaten üstüne yok. Örnek vermem gerekirse aşağıdaki resim daha 2 gün önce çektim. Deriklinik ürünü ile temizlendi. Temizlenmeden önce sahibi aracının gayet temiz olduğunu belirtmişti halbuki fotoğrafı görünce oda şok geçirdi.

Ben uzun zamandır pol star ile temizliyorum, deriye zarar veriyorsa vay halimize
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @SULTANOGLU

ben bugün Essenmotorshow a gittim.o kit sonaxda 59.50 eruoydu ve ayriyeten birkaç da hediye veriyorlardi.sen ne yaptin gitme firsatin oldumu?ben cumartesi veya pazar bir daha gelebilirim.
    sana öm mesaj atayim dedim fakat doluydu onun için buraya yazdim
    Abi selam daha gidemedim bu hafta sonu veya cuma gunu gitme gibi planim var ama daha tam emin olamadim. Bir programkm cikabilme ihtimalim var hemen bosaltiyoeum kutumu.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben uzun zamandır pol star ile temizliyorum, deriye zarar veriyorsa vay halimize
    Pol Star nötr deri kumaş ekstil alcantara temizleyici.

Senin endişe edeceğin ürün Green Star O çok amaçlı ve Ph ı bir nebze yüksek bir ürün.

Derilerde A(ll) P(urpose) C(leaner) kullanmamak gerek. İsterseniz elinize bir dökün nasıl yakıyor görün Direksiyondaki deriyi de öyle yakacaktır.
    "Ama çok pis ne yapmam etmem temizlmem lazım" diyorsanız, en azından 1/15 falan sulandırıp 6 ayda yılda 1 temizlenebilir. Ama yıpranma hızlanacaktır.
    Benim direksiyon 10 yıllık. Yıpranma, boya kalkma, yüzük izi, tırnak izi vs ne istersen var. Ben de gittim zımparayı aldım direksiyona giriştim. Yıpranmış yerleri bir tık daha çok olacak şekilde güzelce zımparaladım, ardından boyadım. Biraz kullanınca da nemlendirici kremle besledim. Çok memnun kaldım.

Yeni bir deri direksiyon için bunları yapmak cinayet olur. Güzel bir deri temizleyici güzel de bir bakım seti alınır kullanılır.
    Pol Star tekstilde kullanılabileceğinden güzel bir seçim olur. Yanına da Green Star alınıp plastik motor vs için yıllarca kullanılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koch Chemie POL Star ile uygulanmış hali.
    2018 model a4 koltuklarına uyguladım abimin. araç 30k kmde. Direksiyonu çekmeyi unutmuşuz.

ben ürünü çok beğendim, tavsiye ederim. Valet pro orta boy fırçayla uyguladım birde(yumuşak fırçadır)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bir öndeki postumda yazmayı unutmuşum.

Sanırım @Year One Pol star GS ile karıştırdı.
    Pol star deri/alcantra ve tekstil temizleyicidir zaten. bir önceki postumda deri koltuğu nasıl temizlediğini de görebilirsiniz.
    problem olmayacağını düşünüyorum..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler