User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
77 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Temizlikten hobi mi olur dediler !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba. Golf’ün jantlarına sıktığınız nedir? Bir de nasıl bir fırça ile temizleme işlemi yaptınız?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Golf’ün jantlarına sıktığınız nedir? Bir de nasıl bir fırça ile temizleme işlemi yaptınız?
    Flowey R10 demirtozu temizleyici. Demirtozu temizleyici özelliği olan jant temizleyiciler özellikle jant yüzeyinde bu şekilde ve bundan daha fazla morarır ve çoğu zaman temassız yıkamaya olanak sağlar.
    Auto Glym, Crystal Concept, Carpro, Tac System, Nigrin, Sonax, Turtle Wax, Arexons'da bu tip ürünler var. İlla Flowey almanıza da gerek yok.
    Yanlız, bu tip ürünleri jantlarda her yıkamada kullanırsanız fren balatlarınız ses yapabilir. Her yıkama kullanmayı önermiyorum.

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, yaptığınız işleri çok beğeniyorum emeğinize sağlık. son paylaştığınız polo aracın egzoslarını domol marka bir ürün ile parlattığınızı belirtmişsiniz, bahsi geçen ürün bu mudur: Domol Celik ve Krom Yuzeyler İcin Yuzey Temizleyici Fiyatı ve Ozellikleri - GittiGidiyor

++ ürünü ben de egzos parlatmak için kullanmak istiyorum, nasıl kullanacağıma dair bilgi verebilir misiniz?
    Hocam kusura bakmayın mesajı ancak görüyorum, evet ürün bu.

Mikrofiber bir bez üzerine yada egzos üzerine biraz dökün yayın bez yada üstübü ile bi dk kadar bekleyin. sonra ovalamaya devam edin aynı bez yada üstübü ile. sonrasında temiz bir bez ile fazla kalan ürünü silin
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Flowey R10 demirtozu temizleyici. Demirtozu temizleyici özelliği olan jant temizleyiciler özellikle jant yüzeyinde bu şekilde ve bundan daha fazla morarır ve çoğu zaman temassız yıkamaya olanak sağlar.
    Auto Glym, Crystal Concept, Carpro, Tac System, Nigrin, Sonax, Turtle Wax, Arexons'da bu tip ürünler var. İlla Flowey almanıza da gerek yok.
    Yanlız, bu tip ürünleri jantlarda her yıkamada kullanırsanız fren balatlarınız ses yapabilir. Her yıkama kullanmayı önermiyorum.
    Burak hocam selamlar, Hakan abimiz gayet güzel cevaplamış, flowey r10 demirtozu temizleyici yada Koch Chemie Felgenblitz kullanıyorum. Bu iki üründen birini 3-4 ayda bir düzenli ve doğru yıkanan araçta kullanılabilir. Onun dışında Flowey R1 jant temizleyiciyi severek 2 yıkamada bir kullanıyorum. Daha detaylı ve hızlıca iletişime geçmek adına SRT Garaj 282 hesabım üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz

Bende artık fırça çeşidi baya arttı, çok sık ve baskılı kullanmayacaksanız size tchibonun kalorifer peteği temizleme fırçasını bu amaçla kullanmanızı önerebilirim. Daha sık kullanacaksanız Valet Pro yada Gyeonun da güzel fırçaları var ancak pahalılar. Parlatanadamlar sitesinde SGCB jant fırçasını inceleyebilirsiniz fiyatı son söylediğim iki markaya göre makul ve onları aratmaz.

Hakan abi sanada selam olsun baya oldu yazışmayalı
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir aradan sonrada Fiat Albea ile bir paylaşım yapmak istedim. Aracın arkasına bir şeyler dökülmüş ama ne olduğu konusunda kimsenin fikri yok. Araçta yeni alınmış bu hali görülünce tavsiye üzerine SRT Garaj'ın yolunu tutmuş sağ olsun

Valet Pro Carpet Cleaner 1:20 istediğim sonucu vermedi, bende verdim kutsalı yani Green Starı. Kapıların iç kısmı da aynı şekilde döşemeden ibaret, kapı içlerine 1:20 Valet Pro işimizi gördü.

Tavana da 1:15 Flowey i2'yi beze sıkıp tavan döşemesini silmek suretiyle uyguladım. Tutamak diplerine ise bim de satılan parex sihirli sümgere sıkıp çitiler gibi uyguladım.

Hoparlör kapağını da söktüm içine ne süpürge ne el giriyordu, baktım yıldız başlık vidalar, sök gitsin Araya bir öncesi sonrası girelim sürece ait fotoğraflar ile devam edelim.

Konu Shirb13 tarafından (16-02-2021 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkinci mesaj ile kalan görsellere devam

Taban döşemesi trimin altından kurtulmuş, söküp onu geri yerine taktım.

Fırçalayarak süpürme ile gelen renk değişimi,

Koltuk temizlenip geri yerine konduktan sonrasına ait bu fotoğraf.

Kaba pislikleri fırçalayarak aldım sonrasında incesi var.

Geçelim koltuklara,

Yolcu koltuğuna ait bir 50/50 sırt ile oturma yeri arasında ki farkı görebilin istedim.

Sel Gider Kumu Kalır.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Shirb13 Selamlar
    Eline, emeğine ve paylaşımına sağlık
    Fiat Palio, Albea, Linea serisinin kumaşları lokal temizliği sevmeyen cinsten illa bütün yüzeyi temizlemen gerekiyor yoksa lekeler oluşabiliyor veya arada fark oluşabiliyor. Doğrusu zaten tamamen temizlemek ama temiz bir yüzeyse ve lokal bir leke oluştuysa da dediğim gibi sadece o lekeli alanın temizlenmesi yeterli olmuyor.
    Arkadaşımın aracında çok tecrübe etmiştik
    Güzel temizlik yapmışsın, keşke yedek lastiği temizlemeseydin de bütün paslı yüzeyi ortaya çıkmasaydı Şimdi işin yoksa yedek lastiği de boya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Shirb13 Selamlar
    Eline, emeğine ve paylaşımına sağlık
    Fiat Palio, Albea, Linea serisinin kumaşları lokal temizliği sevmeyen cinsten illa bütün yüzeyi temizlemen gerekiyor yoksa lekeler oluşabiliyor veya arada fark oluşabiliyor. Doğrusu zaten tamamen temizlemek ama temiz bir yüzeyse ve lokal bir leke oluştuysa da dediğim gibi sadece o lekeli alanın temizlenmesi yeterli olmuyor.
    Arkadaşımın aracında çok tecrübe etmiştik
    Güzel temizlik yapmışsın, keşke yedek lastiği temizlemeseydin de bütün paslı yüzeyi ortaya çıkmasaydı Şimdi işin yoksa yedek lastiği de boya
    Teşekkür ettim Hakan abi

Ben de koltuklara girdim mi komple giriyorum abi, lokal yapmak gerektiğinde şöyle bir yol izliyorum dikişler arası, kurtarmayacak gibiyse sadece oturma minderi ise dertli yer minderi tamamen yapıyorum, yada sırtı. Ben diğer araçlarda da el içi kadar yaptığım yerlerle diğer yerler arasında genelde fark oluyor. Daha önce temizlenmişte olsa doğru durulanmadıysa bu farklar kaçınılmaz. Temizlenmediyse fark yine oluyor zaten.

Lastik kısmına hiç girmeyelim stepneye girdiğime pişman oldum bir yerden su almış araç lastiğin altı hep çamurdu
    Sel Gider Kumu Kalır.

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline emeğine sağlık

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık lakin albeanın yeni sahibi yine dikkat etmeli bu döşeme yine kolay kirlenen bir renge sahip
    Şüphe , tek gerçektir ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık
    Abi teşekkür ettim

Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık lakin albeanın yeni sahibi yine dikkat etmeli bu döşeme yine kolay kirlenen bir renge sahip
    Hocam teşekkür ederim fazlasıyla dikkatli olmak gerekiyor açık renklerde, araç sahibi uyarıldı
    Sel Gider Kumu Kalır.

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu işin içinde olan biri olarak diyebilirim ki, tofaşın yaptığı en lanet kumaştır. 3 ay sonra yine eski haline dönecek. böyle çabuk kirlenebilen bir kumaş ve renk yok ben araç sahibi olsam siyah kumaşa kaplatırdım. elinize sağlık. güzel sonuçlar olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Year One Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işin içinde olan biri olarak diyebilirim ki, tofaşın yaptığı en lanet kumaştır. 3 ay sonra yine eski haline dönecek. böyle çabuk kirlenebilen bir kumaş ve renk yok ben araç sahibi olsam siyah kumaşa kaplatırdım. elinize sağlık. güzel sonuçlar olmuş
    Teşekkür ederim hocam sağ olun
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hepinize öncelikle iyi bir hafta diliyorum.

Malumunuz hava koşulları sert bir hafta geçirdik garaja gitmeye bir nedenim yoktu, arabayı da kardan önce garaja sokmuştum, Liseden kendine detailer bir arkadaşım var her benzinlikle ilgili yazısına sert eleştiriler yaparım, "Ben varken benzinliğe niye gidiyorsun vs vs." diye. Sağ olsun bu kez kendisi geçtiğimiz hafta içi "havanın durumuna göre aracın tuzunu akıtalım hızlı cila ile geçelim yada waxı yenileyelim" dedi. E bende tabi dedim waxı yenileyelim elimiz değmişken, zaten garaja gitmeye de yer arıyorum, tabi bu ara reels videolarına da sarmış durumdayım, müsaade edersen kayıt yapar paylaşırız dedim. Kırmadı sağ olsun. Cumartesi 11'e sözleştik, buluştuk.

Garajın önüne geldik ki kar tamamen gitmemiş bizi engelleyecek gibi, önce biraz kar küredik, benim kürekle savurduklarımın ardında kalanları Cem'de fırça ile kenara aldı. Gelenler bilir birde şarküteri Veli abimiz var o da çay getirdi sağ olsun sıcak sıcak içtik.

Ne yaptık ne ettik konunun devamında fotoğrafların arasında yazacağım, çayı çorbayı hazır ettikten sonra buyurun başlayalım.

Araya bir öncesi sonrası sıkıştıralım;

Fırçalarımız makinamız hazır diğer ekipmanlar arka tarafta kaldı çekemedim. Bu sırada ben köpük görüntüsü alacağım diye neredeyse 3 kez B33 ile ön yıkama yaptık, bir yandan iyi oldu üzerinde ki FK 1000 P yi almış olduk

B33 ün son kez süzülmesini, beklerken Tugarex Jant ve Demirtozu temizleyici üzerine, Flowey R1 Jant temizleyici üzerine Flowey B33 ile jant ve davlumbaz detaylarımızı yaptık. Ben lastik ve jant yüzünü geçerken Cem'de davlumbaz ve jant kolları ve arkasını geçti.

Jant temizliği üzerine olan toplamda 6 dakikayı 30 saniye ye hızlandırarak indirgediğim videoyu da buradan izleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/CLhOzGGB..._web_copy_link

Devamında Cem'in yanında getirdiği [COLOR=rgb(97, 189, 109)]FLowey EV12[/COLOR] kova şampuanını Foam Lance 100 ml üzerine 500 ml su koyduk fenada köpürmedi son kalanı da kovaya sıktım ki amacına hizmet etmiş olsun 4 eldivenle giriştik sonrasında.

Aracı kuruladıktan sonra temiz ve neredeyse Kuru aracın üzerine tekrar Tugarex Jant ve Demirtozu temizleyici sıkıp temiz eldivenle yaydık, ilginç bir şekilde eldiveni sürdükçe ürün köpürdü. Halbuki eldiveni durulamıştık.

Demirtozu temizleyicinin çalışmasını beklerken 3D Orange Degreaser ve Valet Pro Bilberry karışımı ile paspaslara girdik.

Aracı kuruladıktan sonra yüzey hazırlığını 1:1 ipa ile yaptık, wax için ben dedim ki kışı çıkarsın yapalım, Cem de "yanımda FK 1000p getirdim onu uygulayalım" dedi. Fusso idi FK 1000 p idi derken şöyle bir enstantane oldu

[MEDIA=youtube]yrBjRWDzOaw[/MEDIA]

Sonrasında dedik ki yarısına FK 1000 p yarısına Fusso yapalım dayanımı görelim Demokraside çareler tükenmez tabi. Fusso sürerken bendeniz,

FK 1000 p ile Cem

** İlk karşılaştırma notumuz, Fussonun FK Karşısında parlaklığı yok denecek kadar az. **

Silerken ki kısımdan fotoğraf çekmemişiz, kurulama kısmında da unutuyorduk az daha. "Kuruluyormuş gibi çek panpa" pozu Cem'den Camları silerken de Cem bir kar temalı fotoğrafımız olsun millet viski saplıyor biz Amway LOC saplayalım dedi

Geçiyoruz finallere ve klasik kapı koluna şişe asmalı yansıma pozu

Sonrasında içeriye geçtik, aracın içiniz makyaj fırçası eşliğinde süpürüp işlemleri tamamladık. O sırada saksafon çalan bir arkadaşımız geldi ve canlı müzik eşliğinde biraz dinlendikten sonra dağıldık

Bir kaç öncesi sonrası daha:

Lastikleri de unutmayalım, Meguiars Endurance uyguladık bir adet 50 / 50 ve final görüntüsü. Davlumbazlarda Divortex Red Shine Lastik Parlatıcı var.

Son olarak fitllere Koch Chemie PSS geçtik ancak fotoğrafı yok
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu mesajın silinmesini rica ederim. @Admin
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .........silinmesini rica ederim....
    Konu Shirb13 tarafından (26-04-2021 Saat 09:59 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garajımın ilk sıfır müşterisini 95. müşterimi takdim ediyorum. Bayiden SrtGaraj'a.

Araç Fiat Egea Cross 1.6 Multijet, turuncu renk 98 kilometrede dün bayiden alınıp bugün bana getirildi, sürpriz bir şekilde. Her şey yarım saat içinde gelişti. Araç sahibi daha önceden müşterim, iç detay yaptığım Astra J'nin sahibi.

Araç daha hiç yıkanmamış, bayide de yıkanmamış söylediğine göre. Peki neler yapacağız ?

• Bende çift kova yıkama yaptıktan sonra Koch Chemie FB ve Bilthamber yumuşak kil ile girip duruma göre Koch Chemie F6 + M3 yada sadece M3 ile devam edeceğim.
    • Koruma olarak CarPro CQuartz UK 3.0 - QUARTZ Seramik Kaplama
    • Camlara da Nasiol Glasshield Nano Yağmur Kaydırıcı
    • Dış Plastiklere Koch Chemie PSS
    • Jantlara Poorboys Wheel Sealent uygulayacağım. Daha heyecandan aklıma gelmeyip yazmadıklarım var. Konuyu güncelleyeceğim.
    • Ayrıca araca cam filmi yaptıracağız, aracı filmciye bıraktım bile

Maaşallahları eksik etmeyelim arkadaşlar. Daha önce müşteri olan birinin sıfır aracını başka bir yere gitmeden direk bana getirmesi falan çok hoşuma giden şeyler oluyor doğal olarak. Birde eleman takık abi arabamı kimseye vermem sen alıp direksiyonuna bindin 2 arabamın da benden başka dedi, bir de sıfır araba 🥰

Buyurun araca çektiğim ilk fotoğraflar,

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu baştan beri takipteyim. Sizin adınıza mutlu oldum.
    Not: Önceki Golf'ün olduğu gönderiyi düzenlemeniz gerek sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _EsaT_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu baştan beri takipteyim. Sizin adınıza mutlu oldum.
    Not: Önceki Golf'ün olduğu gönderiyi düzenlemeniz gerek sanırım.
    teşekkür ederim sağ olun kontrol edeyim
    Sel Gider Kumu Kalır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler