User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
77 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Temizlikten hobi mi olur dediler !

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hep böyle başliyor bu işler zaten

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Heves, ilgi değil bu bi' hastalık işi
    Ellerinize sağlık benimde garajım yok arabayı eve taşımıştım

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bolkar1st Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hep böyle başliyor bu işler zaten
    Teşekkürler hocam

Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heves, ilgi değil bu bi' hastalık işi
    Ellerinize sağlık benimde garajım yok arabayı eve taşımıştım

Kesinlikle katılıyorum. Yazın uzun bir tur yapmıştım, o sırada çok dikkat edemedim koşullar uygun ise elimi yıkar binerim araca vs., dönüş esnasında direksiyon elime gerek ter gerek kir vs hafiften yapış yapış gelmeye başladı. İlk benzinlikte durdum, direksiyonu iyice köpürttüm pol star ile sildim, elleri yıkayıp devam. (araçta sürekli taşıdığım ufak spreylerde acil müdahaleler için malzemelerim var)

Garaj bence de temizlik açısından bizim gibi hastalara engel değil yalnız temizlik isteğine yardımcı olduğu bir gerçek.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam tekrar, Hafta sonu İzmit'ten babamın amcaoğlu geldi. Bende elinde büyüdüm diyebilirim ve üniversite yıllarımda da çok gidip geldim yanına beni misafir etti vesaire.. Hasbi-hal ettikten sonra benden arabanın içine el atmamı rica etti. Tabi bende seve seve yaptım Araç dışına hem görece temiz olması hem de gün içinde hava koşullarında yağmur göründüğü için yıkamada dahil olmak üzere bir uygulama yap(a)madım. Yağmurda yağdı

Araç Opel Astra J 1.4 Turbo Enjoy Sport A/T (tam tersi de olabilir). Rengiyle, direksiyonu, sunroofu araç çok güzel ama katlanır ayna olmaması beni düşündürdü açıkçası. Araç genel olarak gayet temizdi sadece direksiyon, kapılarda ki kolçaklar, şoför ve sol arka yolcu koltuğunda bazı lekeler vardı.Kapıya ayağını çok vurduğunu fark ettim ve jest mahiyetinde kapı eşiği koruma filmi de uyguladım

İlk karşılaşmamız ve garaj önü fotoğraflarımız olmazsa olmaz Araç sahibinin oğlu telefona kapak resmi minvalinde bir şey istemişti 3. Fotoğrafta Adobe Lightroom ile biraz oynayarak kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım, beğendiğim için sizinle de paylaşmak istedim.

Geçelim can alıcı noktalara; Direksiyonun güzelliğini durumu gölgeliyordu, aracı süpürdükten sonra ona giriştim. (Sıralamalar önceden sonraya şeklindedir)

Ben üniversite de öğrenciyken ev değiştirdim tek başıma bir daireye geçtim, geçmeden önce de temizlettim daireyi, temizlik sonrası telefonda da annemle konuşuyoruz genel olarak daire temiz görünüyor dedim. Bana kapı üstlerine elini bi' sür dedi. Sürüş o sürüş. "Temizlik görünmeyen yerlerden belli olur." annemin mottosudur

Bu kısa aradan sonra şeytan ayrıntılarda gizlidir diyor ve paylaşıyorum ;

Arka koltuk; Çikolata kendisine girecek kuytu bir köşe bulmuş ve hiç temizlenmeyecek gibi kurumuş kalmış

Şoför koltuğu;

Kapı kolçak eşik 3'lemesi;

Orta Konsol ve vites topuzu (vites topuzunun öncesi fotosunu çekmeyi maalesef atlamışım)

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar dün akşam hafta içi konuğum olacak aracı teslim aldım Henüz bir uygulama yapmadım ancak fotoğraflarını çekebildim. Kısmetse bu akşam kendisi ile haşır neşir olacağım. Cuma günü teslim edeceğim aracı.

İşim zor gibi, tavsiye ve önerilere açığım.

Ön gösterim mahiyetinde bazı fotoğraflar paylaşıyorum;

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, hepinize kolay gelsin.

A5'i teslim ettim. A5'in garajımda ki serüvenini aşağıda paylaşmaya çalıştım, eksik gördüğünüz kısımlar olursa önerilerinizi okumayı çok isterim.

Plastik aksamlarda Koch Chemie Green Starı 1:10 oranında sulandırarak ve deri kısımlarda ise Pol Starı 1:5 oranında sulandırarak valet pro detay fırçası yardımıyla uyguladım. Aracın sadece direksiyon, kolçak, konsol, koltuk ve kapılarına müdahale ettim. Onun dışında direklere yada tavana bir uygulamada bulunmadım. Bazı kısımlarda çıkmayan iz ve kirler oldu onlara melamin sünger diye tabir edilen sihirli süngerle de müdahale etmek durumunda kaldım. Hafifçe uygulandığı sürece mükemmel bir ürün bence, plastik aksamlar için.

Fotoğraflar önceden sonraya doğru sıralanmıştır.

Konu Shirb13 tarafından (13-12-2019 Saat 09:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: kurgu
    Sel Gider Kumu Kalır.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrikler, güzel sonuçlar çıkmış ortaya
    Yavaş yavaş aracın dış uygulamalarına da başlamalısın bence
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başarılı olmuş elinize sağlık.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrik ederim. İnşallah "başımı kaşıyacak vaktim kalmadı sıçayim oto temizliğine, sürekli araba geliyor." diye yakındığın günleride görürüz

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Deri koltuğu magic sponge ile silmediğinizi varsayıyorum?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler, güzel sonuçlar çıkmış ortaya
    Yavaş yavaş aracın dış uygulamalarına da başlamalısın bence
    teşekkürler brom kil + demir tozu dış uygulama için geçerli ise olabilir polisaj makinaları konusunda aldım mı bir kere almalıyım mantığında olduğum için biraz ağırdan alıyorum. Bilmiyorum, bakalım yeni yılda olabilir

Alıntı jRMix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başarılı olmuş elinize sağlık.
    Teşekkürler sağ olun

Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. İnşallah "başımı kaşıyacak vaktim kalmadı sıçayim oto temizliğine, sürekli araba geliyor." diye yakındığın günleride görürüz
    Hocam inşallah o günler gelir araçlarla uğraşırken kafamda ki kangren düşüncelerin tümünden kurtuluyorum. Bittiğinde hakikaten huzurlu bir şekilde kapatıyorum kapıları. Problem olacağını sanmıyorum bakalım görelim.

Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deri koltuğu magic sponge ile silmediğinizi varsayıyorum?
    Tabii ki hayır sihirli süngeri sadece plastik - bagalit kısımlarda kullandım.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam, foruma girmekte problem yaşıyordum. Yaptığım uygulamaları pek paylaşamadım bu mecra da

Aralık ayının ikinci hafta sonu için önceden planlı bir uygulamam yoktu, pazar günü boş durmayım diye garajı toparlıyordum. Elektrik kablolarını falan değiştirmem gerekiyor. Bu sırada bir telefon geldi çok muhabbetim olmasa da uzaktan uzağa selamlaştığımız bir arkadaş, Cumartesi günü manisadan yeni araç alıp gelmiş içi çok kötü el atar mısın dedi ? - Gel bakalım dedim, geldi anlaştık ettik ve aracı teslim aldım ama kafamda deli sorular. Aracın içinde resmen toprak katmanı oluşmuş.

Kayda değer kısımların öncesi ve sonrası fotoğraflarını ve yaptığım işlemleri aşağıda anlatmaya çalıştım

Araç Megane 3 Coupe, şöför tarafının taban halısında tohum eksen yetişecek duruma gelmiş süpürdüm ama ne fayda. Annemin halı yıkama fırçası vardı, onunla giriştim çıkanları süpürdüm tekrar Sonra koch chemie Gs ile tekrar fırçaladım;

Arka koltukla araç duvarının arası;

Sağ ön yolcu koltuğu;

Burada yorumunuza ihtiyacım var, önce Valet Pro Classic Carpet Cleaner ile denedim kuruttum ve orta da ki beyaz çizgi geçmedi, sonda Koch Chemie GS ile denedim ancak bu kadar oldu. Fikriniz varsa paylaşabilir misiniz ? Ne çıkarabilir ?

Koltukta ki diğer renk dalgalanmaları, diğer bölgelerin tam kurumaması (kurutucuyu beyaz çizginin olduğu bölgeye yoğunlaştırmıştım) ve ışıktan dolayı.

Sel Gider Kumu Kalır.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toprağım ellerine emeklerine sağlık irtibatta kalalım..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toprağım ellerine emeklerine sağlık irtibatta kalalım..
    ne demek hocam her zaman
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar maşallahınızı alırım bu ara foruma giremedim problem yaşıyordum ama boş durmadım tabi.

20/12 cuma günü teslim etmek üzere 14/12 tarihinde aldığım araca ait uygulamamı paylaşacağım.

13/12 Pazartesi günü mahalleden bir abim aradı, (C4'ü vardı kaza yapmıştı ve sigortadan/kaskodan parasını vermişlerdi.) dedi ibrahimcim yeni iş yapıyormuşsun sana param nasip olsun isterim şimdi otobüsteyim yeni bir araç beğendim ona bakmaya gidiyorum olur da alıp dönersem aracı sana teslim etmeyi düşünüyorum. İnsan olarak ve muhabbetini de sevdiğim bir abim. Dedim abi sen arabayı getir kendi arabam gibi incik cincik gireceğim sana nerelere müdahale etmemi istiyorsun diye sormayacağım O da sağ olsun salı akşamı iş çıkışı direk beni aradı ve aracı teslim etti. Bende yemek akşam namazı sonrası doğru garaja

Öncesi fotoğraflarımı çekerken gözüme bir şey ilişti;

Dedim detaycı kendini bu durumlarda belli eder, bariz görünen yerleri herkes temizler Hemen trim sökme ekipmanlarıma sarıldım.

Ağır ağır zevk alarak yaptığım bir uygulama oluyor. Sonucu da ona öre olur inşallah. Bol fotoğraflı bir uygulama olacak

Koltuklarını, tavanı, kapıları ve pandizotu bitirdim. Motor kabini, taban halısı, eşikler, kapı aralıkları, kokpit, orta direk alt kısımları ve orta konsol kalan uygulama bölgeleri.
    Konu Shirb13 tarafından (07-01-2020 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: Fotoğraf düzenleme
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C5 uygulamamın sonuna geldiğimde, uygulama gönlüme göre oldu diyebilirim, fotoğraflar aynı şekilde değil. Araç sahibinin planda olmayan bir yolculuğu çıktı ve cuma günü teslim etmem gereken aracı 23/12 Perşembe teslim etmemi istedi. Bende yetiştirmek için elimden geldiğince hızlandım. Bu duruma bağlı olarak gözümden kaçan kısımlar olmuş olabilir çokça döndüm baktım. Telefonla fotoğrafları çekiyorum, şarjdan müzdaribim.

Neyse bu kadar hoş beşten sonra geçelim uygulama fotoğraflarımıza;

Derilerde Pol Star kullandım arkadaşlar 1-5 oranında sulandırılmış.

Halı ve koltukların kumaş kısımlarında Valet Pro Classic Carpet Cleaner kullandım. Aynı şekilde 1-5 oranında sulandırılmış.

Plastik kısımlarda Green Star 1-10 oranında sulandırılmış.

Motor kaputunun keçesinde yine valet pro ama plastik aksamlarda direk şişesinde hazır gelen Sonax Motor temizleyici kullandım.

Aracı teslim etmeden önce dışını standart şekilde yıkıyorum.

Bu aracın temizliğine tavanla başladım, bir önceki mesajımda ilk adımları paylaşmıştım

Sonrasında koltukların arkasında şapkalık diye de tabir edilen pandizot kısmına geçtim, baktım aracın üstünde temizlenecek gibi değil söküp dışarı aldım. 3 tane sekman var elinizle çekiyorsunuz kolayca geliyor.

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuk yükseltme kolu ve fitiller;

Sel Gider Kumu Kalır.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay anasını ya bazı insanları ahıra koysan "yav burası da biraz pis sanki" demez he, arabaların içinin haline bak

Ellerine sağlık. Dikkatimi çekti de kullandığın malzemeleri sulandırma oranlarına kadar paylaşman hoşuma gitti, teşekkür ederim kendi adıma. Belki hiç ihtiyacım olmayacak ama paylaşımcı olduğunu görmek iyi bir şey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay anasını ya bazı insanları ahıra koysan "yav burası da biraz pis sanki" demez he, arabaların içinin haline bak

Ellerine sağlık. Dikkatimi çekti de kullandığın malzemeleri sulandırma oranlarına kadar paylaşman hoşuma gitti, teşekkür ederim kendi adıma. Belki hiç ihtiyacım olmayacak ama paylaşımcı olduğunu görmek iyi bir şey
    Ben teşekkür ederim hocam, bunlar zaten ürünlerin arkasında genel olarak yazan bilgiler ve çoğu kişinin dikkatini çekmiyor. Bende kendi adıma bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesi ile hareket etmeye çalışıyorum.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler