User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
77 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Temizlikten hobi mi olur dediler !

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hafta sonu cumartesi günü teslim alıp pazartesi akşamı teslim ettiğim başka bir araç;

Tekrardan ikinci el olarak alındığı gibi önceki kullanıcı izlerini silmek için şahsıma emanet edilmiş bir araç. Bu aracın serüveni Cumartesi akşamı başlayıp pazartesi akşamına kadar parça parça ilerleyerek devam etti. Diğer araçlarla birlikte söz verdiğim tarihte yetiştirmek için baya hızlı hareket etmeye çalıştım, elimden gelen tüm gayreti gösterdim ve diğer araçlarda edindiğim kötü tecrübelerin (gözden kaçırma v.s) bu araçta dersini almış şekilde bu araçla haşır neşir oldum.

Kendisine tavan uygulaması da yaptım ama sırf müşterinin talebi üzerine yapmış olmak için yaptım. Aracın tavan döşemesi siyahtı ne kirli olduğu belliydi ne de temiz olduğu. Bununla birlikte kirliymiş gibi tüm adımları uyguladım ama öncesi sonrası fotoğrafı çekmedim fark yok gibi bir şeydi

Bu uygulamada tamirat tadilata da başladım desem yeri var :dangeer:

Arkadaşlar ben aşağıdaki şekilde çekilmiş yarım fotoğraflardan hoşlanıyorum, konuyla ilgili sizin fikriniz nedir ?

Bu kısmın öncesi yok maalesef :utan:

Şöför koltuğunda çok bir şey yoktu zaten :cicek:

Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam,

Hafta içi başladığım ve özel durumlardan ötürü ufak ufak ilerlediğim bir araç vardı. Sağ olsun araç sahibi de zaman problemi olmadığını belirtmişti. Öyle olunca sonuçta güzel oldu. Hafta sonu aracı teslim edebildim.

Araç sahibinin talebi, komple koltuklar, kapılar, torpido, direksiyon ve tavanın kapılara yakın kısımlarıydı. Tavanda kapı ile tavanın birleştiği kısımlarda sigara dumanından kaynaklanan izler vardı.

Üstteki fotoğraf öncesi altta ki sonrası;

Ön koltuklar;

Direksiyon;

Sel Gider Kumu Kalır.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni araçlar yok mu? Burası epey sessiz kalmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni araçlar yok mu? Burası epey sessiz kalmış.
    Hocam burasıyla çok ilgilenemedim, fotoğraflarda uçmuş. Detailing üzerine farklı bir forumda yapıyordum paylaşımlarımı Burası daha çok teknik konular üzere olduğu için çok sıkmak istemedim insanları.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar geçmiş fotoğrafları ararken burada paylaşmadığımı fark ettiğim araba kafa olarak yaptığım bazı ufak tefek dokunuşların fotoğraflarına denk geldim ve sizlerle de paylaşmak istedim

Benzer uygulamayı 2 kez daha yapıp burada paylaşmıştım; Kapı eşiği 3m folyo uygulaması.

Konuğumuz daha önce iç temizlik için misafirim olan A5

Nasıl yapılır ? - Önce uygulama yapacağımız yüzeyi herhangi bir şekilde temizliyoruz ve mümkünse nemli ıslak bırakıyoruz. Plastik bölgenin şekline göre kestiğimiz folyonun bir kenarını mümkünse fitilin altına sıkıştırıyoruz ve bir elimizde sıcak hava tabancası ile ısıtıp diğer taraftan hafifçe folyoyu sündürerek plastik bölgeye yapıştırarak giydiriyoruz. Hemen ardından tekrar mikrofiber bez yada ragle yardımıyla folyo altında kalan havayı tahliye ediyoruz ve tekrar sıcak hava makinesi ile folyonun yüzeyi iyice tutmasını sağlıyoruz.

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar herkese merhaba,

İşin hikayesi şu, detailing ile ilgili farklı bir forumdan tanıştığım Ömer Abi (yeşil tshirtlü) ile bir araya gelmek istiyorduk kendisininde yakın bir arkadaşı iç detaylı temizlik yaptırmak istiyormuş. Ömer abi de Allah razı olsun beni önermiş ve arkadaşı da yaptığım işleri görünce tamam demişler. O vesileyle hazır kapalı mekana da geliyor iken Ömer Abi arkadaşına jest yapmak için polisaj makinelerini de sırtlayıp geliyorlar.

Sabah önce çay simit domates peynir klasik bekar kahvaltısı ve bayramlaşma faslından sonra aracın başına geçtik;

Bilt Hamber Auto Foam ve B33 karışımıyla araca ön yıkama sonra aynı şampuanlarla çok eldivenli kovasız yıkama yaptık, zaten polisaj yapacaktık. Ön yıkama sırasında armalar vs için carbon collective ultra soft fırça, fitiller cam araları için ise WS albino serisinden yumuşak fırça kullandık. Arkasından Flowey R10 demirtozu temizleyici ve Soft 99 yumuşak kil ile aracı polisaja hazırladık.

Aracı içeri aldık kaputa Ömer Abi Turtle Wax yeni seri Ceramic & Polish and Wax ile geçti. Bende acemilik atmak için bir kaç tur makineyi elime aldım ki polisaj tecrübesi olan ortak bir arkadaşımız muhabbete gelmiş. Dedik öyle bedava iş olmaz, makinenin birini de onun eline tutuşturduk

Polisaj denince millet bir şey sanmayın lütfen, makinelere alışma süreci, henüz çizikleri tamamen alacak bir tecrübeye ya da ekipmana sahip değiliz. Amacımız Cilala Parlat.

Polish and Wax ürününden bahsedeyim, rupes sarı ped kl pro orbital ile sabırlı çalışırsanız çizikleri %60 alabiliyor. Bu bizim denememiz tabi ki, daha usta birisi doğru kombinasyon ve sabır ile belki de çok derinler hariç %80 alır çizikleri ne bileyim dedim ya bu işte acemiyiz, her gün bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz.

Bir ara yeşil ped ile perfect finish denedik, o sanki bir adım öndeydi ancak polish and wax seramik bazlı bir koruma da bıraktığı için onunla devam etmek istedik. Kısacası arkadaşın arabasını mikron kayıpsız (ölçmedik, tahminen) boyasını hiç yormadan bir parlatma operasyonuna soktuk. Polish an wax seramik bazlı bir koruma da bırakıyor, aynı seriden ceramic spray coating ile korumaya aldık aracı. İşlemler uzun, vakit azdı, bu nedenle da bazı hatalar mutlaka oldu, e tabi acemilik de var.

Polisaj konusunda ve tüm diğer konularda eleştrilerinize ve yorumlarınıza muhtacız.

Atladığımız kısımlar vardır mutlaka, sorarsanız yanıtlarız.

Konu Shirb13 tarafından (07-08-2020 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: Foto düzenleme
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

[url=https://imgyukle.com/i/SAS3lc]

Konu Shirb13 tarafından (07-08-2020 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buda güneş altında ertesi gün çekilen foto.

Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün misafirim vardı @akko sağolsun mekana uğradı. Gelmişken de biraz çalıştırdım onu

ayağıda bereketli geldi sağ olsun o geldi arkasına iki araba geldi, birine lokal müdahale diğerini de detaylı iç temizlik için teslim aldım. Sağ olsun müşteri aracı üzerinde de bana yardım etti gitmedi

clio da clio değildi hani, tav oldum resmen araca, sunroof hariç ne ararsan var, orj opsiyon ses sistemi falan gayet iyiydi.

Sel Gider Kumu Kalır.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaptığın işlerle umarım hak ettiğin yerlerde olursun kardeşim, ellerine sağlık.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam,

Bir Audi Q5 ile tekrar karşınızdayım. Bu araçta iç temizlik dışında dış tamirat ve rütuşlarda var

Şurada ne kullandın vs vs gibi sorular varsa cevaplamaya hazırım bu vesile ile belki etkileşimde olur.

Konu Shirb13 tarafından (15-09-2020 Saat 13:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: link düzeltme
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, daha önce gelen siyah 159'un referansı üzere bu sefer beyaz makyajlı kasa 159 konuğum oldu.

araç gerçekten sahibi detailermış gibi temizdi. Taban halısını fırçalamama rağmen çok az şey çıkarabildim aralardan. Koltuk rayları temizdi mesela

Deriler kirliydi, tavan izler vardı, zaten araç sahibi de bunu istemişti, bende ona göre kısa bir müdahalede bulundum ve araç sahibini mutlu huzurlu uğurladım.

Aracı B33 ile yıkadım ve sonrasında Koch Chemie PW uyguladım.

Derileri Koch Chemie Pol Star ile temizledim, sonrasında Sonax deri kremini sürdüm.

Tavana Würth araç içi temizleme köpüğünü sıktım ve sonra nemli bez ile geçtim tavanı. Bu köpüğü sıktıktan sonra nemli bez ile geçmek önemlitavanda kalan temizleyiciyi beze almak lazım. Sonra kuru bez ile de tabiri caizse durulamak gerek.

Araç genel olarak temiz olunca bende fazlasıyla ince noktaya girecek zaman buldum, keyifli bir temizlik süreci idi benim içim.

Konu Shirb13 tarafından (21-09-2020 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de isterdim golf'üm leonum olsun onunla geleyim uygulamadan sonra burada paylaşılsın araç ama olmadı işte dandik polo sonuçta.. :P

temmuz ayında ben de ibrahim'e detaylı iç temizlik için istanbul'dan kalktım gittim ve sonuçtan oldukça memnun kaldım. arabanın içi sıfır kondüsyonuna döndü. bu işi ticari olarak değil de tutkuyla yapınca yapılan işin kalitesi de farklı oluyor gerçekten. ayrıca yaklaşık 1 senedir de birçok kez kendisine farklı konularda danıştım hiç birini cevapsız bırakmadı sağ olsun.
    umarım ileride çok daha büyük işler yapabilirsin tekrardan eline sağlık.
    Konu fdoganb tarafından (21-09-2020 Saat 13:43 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de isterdim golf'üm leonum olsun onunla geleyim uygulamadan sonra burada paylaşılsın araç ama olmadı işte dandik polo sonuçta.. :P

temmuz ayında ben de ibrahim'e detaylı iç temizlik için istanbul'dan kalktım gittim ve sonuçtan oldukça memnun kaldım. arabanın içi sıfır kondüsyonuna döndü. bu işi ticari olarak değil de tutkuyla yapınca yapılan işin kalitesi de farklı oluyor gerçekten. ayrıca yaklaşık 1 senedir de birçok kez kendisine farklı konularda danıştım hiç birini cevapsız bırakmadı sağ olsun.
    umarım ileride çok daha büyük işler yapabilirsin tekrardan eline sağlık.
    Abi senin aracı paylaşacaktım, hatırlarsan o günün ertesinde nazarla ilgili bir konuşmamız olmuştu o yüzden paylaşmamıştım yoksa ayıpsın. Senin GTi'dan aldığım keyfi aldığım araç sayısı bir elin parmaklarını geçmez. O güz bana gazlamak için müsaade etmen beni tanımadan etmeden 100lerce km öteden kalkıp gelmen dahi beni onure etmeye yeter. Güzel dileklerin için ayrıca teşekkür ederim.

Bir kaç kare paylaşıyorum müsaadenle

Araca ne yaptım ? Henüz taze bir şekilde polisaj ve likit cila uygulaması yapıldığı için ve nispetende temiz olduğu için şampuanı buna göre Flovey EV13 PH nötr olarak seçtim, sonrasında muhtemel demir tozlarına maruz kalacak yerlere korumayı ellemeyen Flovey R10 demir tozu temizleyici sıktım. (Yıkama şekli FL ile köpürttükten sonra tek kova çok eldiven) Son olarakta Valet Pro Beading Marvellous Wax uygulaması yaptık, ben sürdüm Doğan sildi

Davlumbazlara divortex car wash v2yi 1-1 sıktım ve fırçaladım duruladım sonrasında divortex red shine parlatıcı sıktım.

Jantları da R10 sıkıp fırçaladım ve aracı tamamen kuruladıktan sonra 3d final touch sıktım sildim. Lastiklere 3d magic dressing sürdüm.

Egzos uçlarını domol krom parlatıcı ile temizledim.

Aracın içinde çok müdahale edilecek bir alan yoktu açıkçası temizdi, taban halısını derinlemesine fırçalayarak süpürdüm ve koltuklarda deniz suyunun izleri ve genel kullanıma bağlı döşemeye işleyen tozlar vardı. 1:100 oranında seyreltilmiş Valet Pro Carpet Cleaner ile koltukları fırçaladıktan sonra halı yıkama makinesi ile çektirdim, kapı kollarını da parex sihirli sünger ile fırçaladıktan sonra önce sıcak nemli bez sonra kuru bez ile sildim.

Derileri Pol Star ile temizledikten sonra Leather Star ile kremledim.

Sunroof perdesini Green Star ve buhar mk yardımı ile temizledim.

Konu Shirb13 tarafından (21-09-2020 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet evet abi takılmak istemiştim sorun yok iyi ki gelmişim iyi bir arkadaş edinmiş oldum işte allah çok daha iyilerini sana nasip etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaming suun !

f6 tek kat, üstüne henüz m3 geçmemiştim.

Sel Gider Kumu Kalır.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba, yaptığınız işleri çok beğeniyorum emeğinize sağlık. son paylaştığınız polo aracın egzoslarını domol marka bir ürün ile parlattığınızı belirtmişsiniz, bahsi geçen ürün bu mudur: Domol Celik ve Krom Yuzeyler İcin Yuzey Temizleyici Fiyatı ve Ozellikleri - GittiGidiyor

++ ürünü ben de egzos parlatmak için kullanmak istiyorum, nasıl kullanacağıma dair bilgi verebilir misiniz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler