User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Tavanı temizledikten sonra leke kalması

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tavanı temizledikten sonra leke kalması

Selamlar
    Aracın tavanında sinek bokları ve ufak tefek lekeler vardı,ılık su ve biraz loc temizleyici ile sildim,ama kuruduktan sonra böyle kaldı,çok fazla su sürmedim aslında makine ile çektirmeye gerek bile yoktu. Bunları nasıl çıkarabilirim

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makine ile cektirirsen tavan sarkar zaten. Sadece o bölgeyi temizlediğiniz için kusma belli oluyor olabilir. Tavan temizleme köpüğü deneyin isterseniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makine ile cektirirsen tavan sarkar zaten. Sadece o bölgeyi temizlediğiniz için kusma belli oluyor olabilir. Tavan temizleme köpüğü deneyin isterseniz
    silinmeyen taraf daha temiz kaldı köpük tavsiyeniz var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonaxın vardı ama hiç kullanmadım ben. Kullanıcı yorumlarını gördüm ben de alacaktım gerek kalmadı. Normal genel temizleyici işimi görmüştü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonaxın vardı ama hiç kullanmadım ben. Kullanıcı yorumlarını gördüm ben de alacaktım gerek kalmadı. Normal genel temizleyici işimi görmüştü
    Teşekkür ederim,evde başka bi temizleyici daha vardı onla da deneyeyim,olmazsa alacağız mecbur

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım daha önce yanlış uygulamalar sonucu kötü tecrübeniz olmuş. Yazdığınızın aksine halı yıkama makinesi ile çektikten sonra sarkma oluşmaz. Fazla ıslatma sonucu sarkma oluşur.

Aşağıdaki araç tavanı "sık ve sil" uygulaması ile geçecek şekilde değildi. Koch Chemie Green Star ile önce iyice fırçaladım tüm tavanı ve sonrasında halı yıkama makinesi ile çektim. Araç kuruduktan sonra 24 saat boyunca gözlem amaçlı beklettim ve herhangi bir sarkma yoktu.

Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Aracın tavanında sinek bokları ve ufak tefek lekeler vardı,ılık su ve biraz loc temizleyici ile sildim,ama kuruduktan sonra böyle kaldı,çok fazla su sürmedim aslında makine ile çektirmeye gerek bile yoktu. Bunları nasıl çıkarabilirim

Hocam senin sorunun yanıtı ise, zamanında bende benzer problemlerle karşılaştım. Muhtemelen tavan döşemesinin nispeten süngeri etli bir yapısı var; kusmasının sebebi tavan kumaşının içinde biriken tozlar. Bu nedenle tavanı komple geçmen lazım. Köpükle yaparsan halı yıkama makinesi ile geçmene gerek kalmaz.

Bu arada Çorlu'dasın, bende Çerkezköy'deyim. Bir hafta sonu gel yarım saatimizi almaz ben senin için yaparım.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım daha önce yanlış uygulamalar sonucu kötü tecrübeniz olmuş. Yazdığınızın aksine halı yıkama makinesi ile çektikten sonra sarkma oluşmaz. Fazla ıslatma sonucu sarkma oluşur.

Aşağıdaki araç tavanı "sık ve sil" uygulaması ile geçecek şekilde değildi. Koch Chemie Green Star ile önce iyice fırçaladım tüm tavanı ve sonrasında halı yıkama makinesi ile çektim. Araç kuruduktan sonra 24 saat boyunca gözlem amaçlı beklettim ve herhangi bir sarkma yoktu.

Hocam senin sorunun yanıtı ise, zamanında bende benzer problemlerle karşılaştım. Muhtemelen tavan döşemesinin nispeten süngeri etli bir yapısı var; kusmasının sebebi tavan kumaşının içinde biriken tozlar. Bu nedenle tavanı komple geçmen lazım. Köpükle yaparsan halı yıkama makinesi ile geçmene gerek kalmaz.

Bu arada Çorlu'dasın, bende Çerkezköy'deyim. Bir hafta sonu gel yarım saatimizi almaz ben senin için yaparım.
    Hocam yıkama makinesi durumuna bir arkadaşa daha sordum,yavaş ve fazla bastırmadan deneriz bakalım dedi,kobay faresi miyiz neyiz
    Geçse de geçmese de gelmek isterim,hem tanışmış oluruz,çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yıkama makinesi durumuna bir arkadaşa daha sordum,yavaş ve fazla bastırmadan deneriz bakalım dedi,kobay faresi miyiz neyiz
    Geçse de geçmese de gelmek isterim,hem tanışmış oluruz,çok teşekkür ederim.
    özel mesaj attım.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgi için teşekkürler. Açıkçası ben hep sarkmaları okuduğum için tavana hiç makine ile girmedim. Koltukları makine ile yapıp tavanı hep el ile yapmıştık.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kc green star ile silinip makine çektirilen tavan er yada geç sarkacaktır kendi aracına yapacak olanlar kesinlikle yapmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgi için teşekkürler. Açıkçası ben hep sarkmaları okuduğum için tavana hiç makine ile girmedim. Koltukları makine ile yapıp tavanı hep el ile yapmıştık.
    tavanda mesele ıslatmak değil köpük olarak sıkmak. ben ona dikkat etmeye çalışıyorum. köpük olarak sıktığında problem olmuyor.
    Sel Gider Kumu Kalır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler